SafeGroup
F-Secure Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: F-Secure Internet Security (/thread-756.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34


Re: F-Secure Internet Security - zord - 18.10.2010

to nowa beta z 11 października następca stabilnej 2011 Tongue


Re: F-Secure Internet Security - PascalHP - 25.10.2010

Kupiłem ostatnio F-Secure Internet Security i nie mam do niego zastrzeżeń, za wyjątkiem kasowania zagrożeń. Po zeskanowaniu paczki z wirusami, usuwanie zagrożeń trwa strasznie długo... Wykrywalność jest na wysokim poziomie, ale to jednak nie daje mi spokoju, by go używać na co dzień. Jednak muszę posiadać oprogramowanie, które nie budzi moich większych zastrzeżeń.


Re: F-Secure Internet Security - facecik - 25.10.2010

PascalHP napisał(a):Kupiłem ostatnio F-Secure Internet Security i nie mam do niego zastrzeżeń, za wyjątkiem kasowania zagrożeń. Po zeskanowaniu paczki z wirusami, usuwanie zagrożeń trwa strasznie długo... Wykrywalność jest na wysokim poziomie, ale to jednak nie daje mi spokoju, by go używać na co dzień. Jednak muszę posiadać oprogramowanie, które nie budzi moich większych zastrzeżeń.


Czy usuwanie zagrożeń z paczki która to posiada przeważnie kilkadziesiąt zagrożeń ma jakiekolwiek znaczenie ?
Przecież dla normalnego usera, ta kwestia nie ma kompletnie żadnego znaczenia.Jak trafi Ci się jakieś zagrożenie podczas pracy z systemem to jest ono jedno a nie kilkadziesiąt naraz .


F-Secure, wersje niestabilne - KaMiL - 14.07.2011

F-Secure 2012 Beta R38 wydany

Cytat: Great news everyone!We are pushing out a new version (R38) of F-Secure Internet Security 2012 Beta today. Just like in previous release, all the existing installations will receive this upgrade automatically through the update channels and of course the installers are also updated under the Resources section with the release notes.Few things we would like to highlight from this release:Mozilla Firefox 5 SupportAccess to F-Secure Health Check from the Launch pad The release also contains bug fixes of course and few other items, please refer to the release notes for further details.We would like to thank you all for your efforts and for your much valued feedback! Keep those feedbacks coming!Happy testing!


Aby zainstalować betę trzeba się zarejestrować

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Warto Wink


Re: F-Secure Internet Security - PascalHP - 14.07.2011

Szczerze, to F-Secure nie jest specjalnie popularny na forum, zresztą nie tylko na forum.

A co do bety, to najśmieszniejsze jest to, że w 2012 zamienili kolory chmurki i tła i w ten sposób zmienili interfejs.Lol


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 14.07.2011

Uważasz, że jest to słaby AV? Wink


Re: F-Secure Internet Security - PascalHP - 14.07.2011

Skądże, sam go używałem przez długi czas i nie dość, że ma wykrywalność na bardzo dobrym poziomie, a ponadto nie obciąża komputera. Ale nie można mówić o jego wielkiej popularności na świecie w porównaniu do rozwiązań płatnych takich jak Norton, Eset czy Kaspersky.


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 14.07.2011

No i właśnie tego nie rozumiem, dlaczego jest tak mało popularny...


Re: F-Secure Internet Security - zord - 14.07.2011

z tego co zauważyłem to w ostatnich wersjach same poprawki jedyna poważna zmiana była w wersji 2010 gdzie zmienili silnik i odchudzili program


Re: F-Secure Internet Security - PascalHP - 14.07.2011

Norton, Eset, Kapsersky zasłynęli kiedyś i ludzie ich kojarzą, F-Secure dawniej nie był jakoś specjalnie popularny i to odnosi skutki teraz.


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 14.07.2011

Zord, masz rację. v2010 była niejako rewolucją, te wersje to ewolucje. Ale ważne, że cały czas trzyma poziom


Re: F-Secure Internet Security - PascalHP - 14.07.2011

zord napisał(a):z tego co zauważyłem to w ostatnich wersjach same poprawki jedyna poważna zmiana była w wersji 2010 gdzie zmienili silnik i odchodzili program

Mnie na przykład denerwuje: niezautomatyzowana zapora, przez co dla początkującego użytkownika pytania o połączenie przychodzące są uciążliwe, DeepGuard, który blokuje czasami za dużo, np. przy włączonym DeepGuardzie nie zainstalujesz (nawet nie tyle instalacja, co uruchomienie programu, z tego co pamiętam) Alcohol''a albo Daemon Tools''a bo go zablokuje, nawet nie mówiąc o tym i w sumie przeciętny użytkownik nie znajdzie przyczyny, ponadto domyślnie zablokowana jest wymiana plików między komputerami, przez co użytkownik sam musi utworzyć reguły, z mojego doświadczenia wiem, że nie zawsze załapał i trzeba było całkowicie wyłączyć zaporę, by udostępnianie plików było możliwe.


Re: F-Secure Internet Security - facecik - 14.07.2011

Ale w czasach gdy F-Secure miał silnik KAV jeszcze z wersji 5 i 6 bodajże , oraz Bitdefendera , miał bardzo wysoką wykrywalność .


Re: F-Secure Internet Security - PascalHP - 14.07.2011

facecik, nadal ma z silnikiem BitDefendera i swoimi pomocniczymi, zajmuje dobre miejsca w testach, to jest w sumie jedyny antywirus żerujący na innym silniku, który jest "normalny", bo GData czy BullGuard to porażki, jak dla mnie.


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 14.07.2011

Daemona to normalne, ze blokuje, bo posiada on sterownik...jakis tam i czesto jest uwazany za wirusa nie tylko przez FIS-a

A wskazcie mi tak lekkiego "dwujajowca". GData to przy nim slon z 2-tonowa nadwaga.


Re: F-Secure Internet Security - zord - 14.07.2011

Dostępna jest też wersja z silnikiem kasperskyego na jednym forum robią ale nie aktualizuje się Tongue


Re: F-Secure Internet Security - facecik - 14.07.2011

Nadal jest dobry, ale z KAV był lepszy.


Re: F-Secure Internet Security - PascalHP - 14.07.2011

Teraz KAV pogorszył się w porównaniu do czasów z wersji piątej.


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 14.07.2011

PascalHP, nie pamietam wersji 5, natomiast wiem, ze wersja 2012 jest po prostu dobra i ma swietna wykrywalnosc.


Re: F-Secure Internet Security - PascalHP - 14.07.2011

... Czego nie powiesz o wydajnościGrin