SafeGroup
Android oraz urządzenia - dyskusja - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Android oraz urządzenia - dyskusja (/thread-7759.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 04.04.2014

Dobry wybór. Nawet jeśli Android czy sam Nexus Ci się nie spodoba, to poszerzysz horyzonty. Będziesz wiedział, jak to działa i jak wygląda na czymś lepszym niż "masowe biedafony" wciskane ludziom jak popadnie gdzie Android to pomyłka. Jeśli będziesz chciał, to zobaczysz że możliwości personalizacji dzięki różnym customom i modyfikacjom (acz stock i tak jest najlepszy).
Ja z kolei zastanawiam się nad zmianą... na coś innego, też na Andku. WP obserwuje i zmiany jakie są w 8.1 bardzo mi się podobają, ale.. "to jeszcze nie to" + mały wybór w sumie jest... bo tylko z Nokii.


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - facecik - 04.04.2014

Słuszny wybór , bo jednak WP jest mocno ograniczony , Nexus to najlepszy wybór na Androida, będziesz zadowolony.


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Eugeniusz - 05.04.2014

Hah jaki żart. Okazało się, że sprzedawca nie ma już go na stanie Cool


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Eugeniusz - 06.04.2014

Kupiłem Motkę Moto G w x-kom. Dają gwarancję więc luzik Wink


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - facecik - 06.04.2014

Motorola wróciła do oferty operatorów, jest za 1 pln w Play-u.


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 06.04.2014

@Eugeniusz:
Miałem ją proponować po Twoim poprzednim poście. No ale skoro wziąłeś to mogę tylko powiedzieć: dobry wybór.
A i na zapasy żywieniowe pewnie sporo zostało Grin


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - facecik - 06.04.2014

Przecież proponowaliśmy ją już wcześniej , dobry wybór, choć wolałbym kupić za podobną kasę używanego Nexusa, no ale jak ma być nowy i z pewną gwarancją to nie ma lepszego wyboru na Androida.


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Eugeniusz - 06.04.2014

facecik napisał(a):Przecież proponowaliśmy ją już wcześniej , dobry wybór, choć wolałbym kupić za podobną kasę używanego Nexusa, no ale jak ma być nowy i z pewną gwarancją to nie ma lepszego wyboru na Androida.

Nom, jakoś się przełamałem. Jakoś przeżyję słaby aparat. Cieszy mnie porządny wyświetlacz i dobre wykonanie.

Dzięki za pomoc moje skarby Wink

//Oczywiście zdam relację z użytkowania!


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - facecik - 06.04.2014

Będziesz zadowolony, telefon, to nie aparat do zdjęć, to nie jest najważniejsze, za to cała reszta jest bardzo fajna jak na taki sprzęt za tak dobre pieniążki, no i wsparcie dla systemu będzie też dobre.
No i najważniejsze ,prawie czysty system bez nakładek, czyli brak spowolnień i zacięć, płynność porównywalna do N4.

edit:
swoją drogą , gdybyś się wstrzymał chwilę, to kupiłbyś nówkę za mniejszą kasę (100 zł), bo jak piałem wyżej jest już w ofercie Play-a.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Eugeniusz - 06.04.2014

Wolałem Nexusa (to szkło jest bajeczne), ale nie chciało mi się już czekać na zakończenie pozostałych aukcji. Chcę mieć już telefon! Wreszcie coś innego będę miał, nie jakieś masowe szajsungi, lg i inne tego typu urządzenia.

Jak byłem mały to moja siostra miała cegłofon Motoroli Grin


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Eugeniusz - 08.04.2014

Mam Motkę Cool to napiszę małą recenzję.

Wykonanie i pudełko
W pudełku jest sam telefon, kabel USB i przewodniczki. Nie znajdziemy ładowarki (sic) i słuchawek. Budżetówka Grin, przyznaję się - brak ładowarki kompletnie mnie zaskoczył, nie wiedziałem że można nawet oszczędzić na tym. Trudno, będę ładował przez lapa albo pożyczał od brachola.
Telefon bardzo fajnie trzyma się w dłoni, myślę że lepiej niż Lumię 820. Fajnie że ma wymienne obudowy, może dokupię sobie gejowską, białą klapkę.

Fajna, czarna obudowa o strukturze podobnej w budżetowej Lumii 520. Taki sam plastik przypominający gumę.

System
System od razu zaproponował aktualizację do Kit Kata, wow. Szybciej się ogarnął niż WP, bo WP potrzebowałby kilku dni na automatyczną aktualizację lub musiałbym ręcznie sprawdzić dostępność aktualizacji.

Wszystko działa bardzo sprawnie, nic się nie tnie, nic nie zamula. To chyba czysty Android, są tylko apki od Motoroli (migracja, radio).

Jeśli ktoś przechodzi z WP na Androida i zdziwi się, że na karcie SIM nie ma kontaktów to już podpowiadam - trzeba wejść na outlook.com, wejść w kontakty, wyesksportować je, następnie zalogować się na Gmaila, wejść do kontaktów i zaimportować plik kontaktów. Za chwilę na telefonie będą wszystkie kontakty.

Sprzęt
To taka trochę Lumia 520, ale z Androidem, 4-rdzeniowym procesorem, 1 GB RAM i z lampą błyskową. Ma diodę powiadomień Grin, coś ekstra. Mój ostatni telefon z diodą powiadomień to Nokia E50, 5 lat temu ją miałem...

Trochę szkoda że brakło mi kasy na wersję z 16 GB, ale w sumie 8 GB mi powinno wystarczyć. I tak nie gram na telefonie, muzyki słucham z Deezer (mp3 nie trzymam na telefonie), więc powinno być git majonez.

Wyświetlacz jest obłędny, perfekcyjne kąty widzenia, super jasność i bardzo dobre zagęszczenie pikseli.
Jest super Grin


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - facecik - 08.04.2014

Ekran to najmocniejsza strona tego sprzętu, świeci super.Ogólnie jak ktoś chce kupić koniecznie nowy i niedrogi sprzęt , za to świetnie wykonany i bardzo wydajny z gołym KitKatem to tylko Moto G


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Eugeniusz - 08.04.2014

I zaktualizowany do Kit Kata Smile
Chyba lepiej zrobiłem że kupiłem Motkę, a nie Szajsunga.


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 08.04.2014

Eugeniusz napisał(a):Jeśli ktoś przechodzi z WP na Androida i zdziwi się, że na karcie SIM nie ma kontaktów to już podpowiadam - trzeba wejść na outlook.com, wejść w kontakty, wyesksportować je, następnie zalogować się na Gmaila, wejść do kontaktów i zaimportować plik kontaktów. Za chwilę na telefonie będą wszystkie kontakty.


Można też zainstalować aplikację Outlook.com ze sklepu Google Play, która zapewnia synchronizację poczty, kontaktów i kalendarza z kontem MS Smile

Eugeniusz napisał(a):Chyba lepiej zrobiłem że kupiłem Motkę, a nie Szajsunga.


No baa... miałbyś plastik i tragiczną nakładkę Smile


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Eugeniusz - 09.04.2014

Lipton.

Na WP miałem ładnie połączone konto Fejsbuczka z kontaktami telefonicznymi. Wiecie, fotki, pisanie na fb i esemesowanie. Tutaj nie ma nic Sad, jak to zrobić, jakąś apkę zainstalować?


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 09.04.2014

Facebook messenger odpowiada za obsługę komunikatora z fb.


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Waves - 09.04.2014

Jeśli chodzi o synchronizację, to czy przypadkiem apka Facebook nie robi tego z kontaktami w "Książce Telefonicznej" ?


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Eugeniusz - 14.04.2014

Żałuję że kupiłem Motkę. Mogłem kupić L720, to dużo fajniejszy telefon. Ma super baterię, lepszy aparat i lepszy system. Trololo...


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Mikołaj - 14.04.2014

Witajcie, stoję przed wyborem nowego telefonu w Plusie. Do tej pory używałem przez 3 lata NEO V.
Dwie według mnie najbardziej sensowne propozycje w Plus to
SONY XPERIA L - 349,00 zł
HTC DESIRE 500 - MIĘDZY 389,00 a 499,00 zł.

1. Który z nich będzie lepszy do robienia zdjęć? Podobno HTC robi lepszej jakości zdjęcia są bardziej ostre, zwłaszcza w nocy, gdyż nie widać szumów.
2. Patrząc na przyszłe wsparcie producentów Sony zapowiedziało, że nie wyda aktualizacji do 4.3 i 4.4. HTC jeszcze nie poinformowało o aktualizacji do 4.4. Podobno na razie ma dostać do 4.3 aktualizację.
3. HTC pomimo, że ma tylko 4 GB pamięci wewnętrznej to wydaje mi się, że de facto więcej zainstalujemy na nim aplikacji niż na Sony bo większość aplikacji przeniesie się na kartę pamięci? Mam rację. Sony tutaj się nie popisało, i zablokowało możliwość przenoszenia aplikacji.
3. Nie gram w gry 3d raczej. Od czasu w gry 2d, bądź Minion Rush.
4. Nie ukrywam HTC ma łądniejszy wygląd.
5. Obawiam si trochę o wyświetlacz SLCD w HTC. Wolę wyświetlacze TFT, przez jakiś czas miałem telefon z Super Amoledem, i kolory były za jaskrawe. Czy tutaj jest podobnie?

To chyba tyle.

Albo żaden z nich i wybrać SONY Xperia T (Bo ma 12 GB dostępnej pamięci i aparat dobry, oraz Androida 4.3 i być może dostanie 4.4) na alledrogo za 520 zł. (W ostateczności, ale niechętnie)


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 14.04.2014

Nie myślałem o jakimś Windows Phone?
W tej cenie Androidy to dosyć słaby sprzęt...