SafeGroup
Android oraz urządzenia - dyskusja - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Android oraz urządzenia - dyskusja (/thread-7759.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Eugeniusz - 19.04.2014

Nie wiem jakiego mam Androida (wiem tylko że to Kitkat 4.4), ale chciałbym mieć go w ciemnej kolorystyce. Da się tak zrobić? Android 4.2 miał ciemny motyw dialera, to było fajne.


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - KaMiL - 20.04.2014

Jedynym wyjściem jest zmiana motywu, ale do tego potrzebujesz root i albo xPosed, albo ROM z obsługą motywów


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 20.04.2014

Można też po prostu wrzucić innego dilaera.. no chyba że chodzi o ciemny motyw na calutkim systemie.


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Eugeniusz - 20.04.2014

Czy można zrobić tak, żeby na launcherze pojawiały się "dymki" z liczbą nieprzeczytanych esemesów lub połączeń. Czy za każdym razem muszę wchodzić do centrum powiadomień i stamtąd przechodzić do odpowiedniej apki?


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 20.04.2014

Da się, przynajmniej w kontekście ilości powiadomień np. z sms/Gmail, niektore coś takiego mają. Ja korzystam z nova launcher z tesla unread, niemniej aby można było z tego korzystać trzeba kupić płatną wersję nova.

Jeśli zaś chodzi o wysuwane dymki jak w np. Facebook messenger to alternatywne appki od SMS mogą to mieć. Wiem, że kiedyś takiej jednej używałem, acz teraz nie przypomnę sobie nazwy.


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Eugeniusz - 23.04.2014

Hmm z WP korzystałem ponad pół roku i przyzwyczaiłem się do tej klawiatury. Sorry, ale nawet SwiftKey się umywa. Na WP pisałem błyskawicznie i bezbłędnie, tutaj piszę 3 razy wolniej. Słownik nie jest tak "intuicyjny" jak w WP.


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 23.04.2014

Piszesz na nim kilka dni i się dziwisz.. to jest klawiatura, która uczy się z czasem.
Daj jej nieco "pochodzić", przeanalizuj z poziomu jej ustawień też sociale / email itd. aby sobie zindeksowała nieco.

Ja próbowałem wielu, włącznie z Googlowską i Swype i naprawdę, nic lepszego niż SwiftKey nie znalazłem.
Ba, jak widzę, jak siostra się bez jakichkolwiek wibracji klawiatury czasem męczy to sorry.. teraz jest swype z WP8.1 to nieco lepiej jej to idzie, ale szału nadal nie ma.

Oczywiście co kto lubi.
Długo używałeś WP, więc Android może w wielu miejscach mocno zniechęcać. Wiem o tym, bo sam przecież WP 7.5 używałem (na LG E900) przez ponad pół roku.. aż do odkrycia Nexusów.

A mi coraz więcej po głowie chodzi wymiana N5 na G2... bateria mnie dobija. W drugi dzień świąt "przetrwał" 7 godzin... co prawda 4,5 z włączonym ekranem, ale to i tak nieco "parodia".


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - KaMiL - 23.04.2014

Mój GNex wytrzymuje 3 godziny z włączonym ekranem, potem muszę sięgać po ładowarkę Grin
lukasamd napisał(a):eśli zaś chodzi o wysuwane dymki jak w np. Facebook messenger to alternatywne appki od SMS mogą to mieć. Wiem, że kiedyś takiej jednej używałem, acz teraz nie przypomnę sobie nazwy.

Ninja SMS ma dymki.
A do nieprzeczytanych powiadomień na pulpicie polecam Missed It!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - zbc - 23.04.2014

Hej,
mam problem z kopiowaniem adresów url w firefox (android). Mianowicie gdy kopiuje link, on wkleja się kilka razy (kopiowanie i wklejanie z poziomu firefox).
Pomożecie? Smile


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - KaMiL - 23.04.2014

zbc napisał(a):Hej,
mam problem z kopiowaniem adresów url w firefox (android). Mianowicie gdy kopiuje link, on wkleja się kilka razy (kopiowanie i wklejanie z poziomu firefox).
Pomożecie? Smile

Jaka wersja systemu, telefon i czy zdarza się to na innych przeglądarkach? Smile


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - zbc - 24.04.2014

KaMiL napisał(a):
zbc napisał(a):Hej,
mam problem z kopiowaniem adresów url w firefox (android). Mianowicie gdy kopiuje link, on wkleja się kilka razy (kopiowanie i wklejanie z poziomu firefox).
Pomożecie? Smile

Jaka wersja systemu, telefon i czy zdarza się to na innych przeglądarkach? Smile

Nie w chrome jest narazie ok. Zauważyłem, że w pasku adresowym w firefox jest ok, ale ja pisze post i wklejam link to problem występuje. Problem występuje często, aczkolwiek nie zawsze. Android 4.1.2.


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - KaMiL - 24.04.2014

Niestety nie wiem, jak Ci pomóc. Najlepiej napisz na jakimś forum Mozilli.

Kto poznał już najlepszą grę wszech czasów, jaką jest 2048? Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - zbc - 24.04.2014

KaMiL napisał(a):Niestety nie wiem, jak Ci pomóc. Najlepiej napisz na jakimś forum Mozilli.

Dzięki, ale nie skorzystam Wink .
KaMiL napisał(a):Kto poznał już najlepszą grę wszech czasów, jaką jest 2048? Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ja nie. Wiem, że w zakładce "najlepsze bezpłatne gry" jest na samej górze Smile
Ja za to gram w

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Eugeniusz - 27.04.2014

Jestem wściekły na Androida. Od kilku dni próbuję zrobić zrzut ekranowy i nic nie działa. Robię zgodnie z instrukcją, wciskam jednocześnie przyciski zasilania i ściszenia - powinien być "klik" migawki, nic nie słychać, zero reakcji.
Dobra dziala Tongue


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 27.04.2014

Coraz bardziej zastanawiam się nad rezygnacją z Nexusa 5 na rzecz LG G2.
Wiem jak to śmiga po wrzuceniu mojego ulubionego ROMa - CM 11 na G2 działa wybornie, na N5 słabo.. do tego ta bateria, która w N5 już mnie nieco dobija.
Czemu, czemu LG zrobiło swojeog flagowca z takiego tendetnego plastiku niczym Samsung?!


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - facecik - 27.04.2014

Bez przesady, nie jest to tak tandetne jak plastik z Galaxy , ale jednak nie jest tak dobre jak ten z LG Flex Smile


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 27.04.2014

Wiem, nieco przesadzam. Na stocku G2 czterech liter definitywnie nie urywa, ale na CMie to istny demon szybkości, a bateria trzyma jeszcze dłużej. Wyświetlacz tez i nieco większy i nieco lepszą czerń ma.
Chyba się skuszę... Nie mogę przecież non-stop uważać tylkonexusa... Robi się ze mnie taki typ jak ludzie gadający pierdoly pokoju "tylko audi... tylko golf". Przy cm nie będę grzebać z kernelem, tylko aktualki w wersji M raz na powiedzmy 3-4 tygodnie. No a za to wymienione zalety a i aparat nieco lepszy. Kiedyś było mi to obojętne, ale teraz coraz czesciej używam tego z telefonu, bo o ile w N4 był naprawdę biedny, o tyle już nawet w N5 jest lepszy niż jakieś tanie kompakty z marketu.


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - facecik - 27.04.2014

Mi też LG G2 się bardzo podoba i coraz bardziej myślę o tym sprzęcie, tym bardziej że ma niesamowity ekran , przy niewielkich rozmiarach.


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Eugeniusz - 28.04.2014

Chyba sprzedam Motkę i kupię Lumię 720. Nie odpowiada mi Android...


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 28.04.2014

No to warto, Lumia 720 to bardzo dobry wybór, a jeśli masz się męczyć...