SafeGroup
Android oraz urządzenia - dyskusja - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Android oraz urządzenia - dyskusja (/thread-7759.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Snajpiq - 12.11.2014

Mam taką sprawę do znawców Androida. Przenosiłem zdjęcia z kopii na OneDrive po przez telefon na kopię aplikacji Zdjęcia. Po czynności wyskoczyła informacja, że kopia wykonana, po odświeżeniu to samo. Zrobiłem błąd i wykasowałem zdjęcia z telefonu i OneDriva (również kosza). Jak się okazało po usunięciu to w kopii brakuje około 80 zdjęć. To co było na karcie udało mi się odzyskać, ale reszta była na telefonie i na razie nie udało mi się tego zrobić. Mam Andka 4.4.4 na Moto G LTE. Da się to jakoś zrobić bez roota? Ewentualnie po zabiegu cofnąć rootowanie? Nigdy tego nie robiłem, a nie chce uwalnić fona. Proszę o porady. Z góry dziękuje i pozdrawiam!

Wysłane z XT1039


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Snajpiq - 12.11.2014

Spróbuje może jeszcze czegoś takiego jak StrongRecovery.

Wysłane z XT1039


Re: Odp: Android oraz urządzenia - dyskusja - Snajpiq - 13.11.2014

Snajpiq napisał(a):Mam taką sprawę do znawców Androida. Przenosiłem zdjęcia z kopii na OneDrive po przez telefon na kopię aplikacji Zdjęcia. Po czynności wyskoczyła informacja, że kopia wykonana, po odświeżeniu to samo. Zrobiłem błąd i wykasowałem zdjęcia z telefonu i OneDriva (również kosza). Jak się okazało po usunięciu to w kopii brakuje około 80 zdjęć. To co było na karcie udało mi się odzyskać, ale reszta była na telefonie i na razie nie udało mi się tego zrobić. Mam Andka 4.4.4 na Moto G LTE. Da się to jakoś zrobić bez roota? Ewentualnie po zabiegu cofnąć rootowanie? Nigdy tego nie robiłem, a nie chce uwalnić fona. Proszę o porady. Z góry dziękuje i pozdrawiam!

Wysłane z XT1039
Nieaktualne. Pozdrawiam!

Wysłane z XT1039


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 11.12.2014

Z potrzeby używania dual sim zdecydowałem się na zmianę LG G2.
Szukałem, szukałem, ostatecznie wybór padł na Honora 6. Naprawdę świetny sprzęt, choć z softem trzeba się nieco pobawić aby był dopieszczone (np. usunięcie appek od chińskich usług).


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Kolos28 - 18.12.2014

Ja postawiłem na znienawidzonego przez Was Samsunga Grin
Nie żałuję wyboru bo Samsung Galaxy S 5 to świetny telefon z oficjalnym Lollipop Smile


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Apocalypse - 19.12.2014

Ile bateria Ci trzyma w tej 5ce?


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Kolos28 - 19.12.2014

@up
Wszystko zależy od używania telefonu, jak gram to szybko schodzi ale do mail, sms, telefonów i tapatalk wystarcza spokojnie na 2dni (nie piszę o ciągłym siedzeniu z telefonem w łapie). Kiedy używam telefonu tylko do dzwonienia i smsowania to spokojnie ponad 3dni Smile


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Snajpiq - 29.12.2014

Pytanko czy zdarzyło się komuś z Was oddać na gwarację tel. z trzeszczącą w jednym miejscu tylną klapką (minimalnie nie dochodzi)? Pytam bo może ktoś to przerabiał. Nie chcę się generalnie pozbyć fona na kilka tygodni, a może nici z tego będą. Przypuszczam, że nowa klapka rozwiąże problem. Pozdrawiam!


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Snajpiq - 01.01.2015

Problem rozwiązany. Małżonka ma zwykłą Moto G (ja mam wersję LTE) i zamieniliśmy się panelami. Pozdrawiam!


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - nikita - 19.02.2015

Dzień dobry serdecznie! Zakupiłem wczoraj Asusa Zenfone 4 (A450CG) dla dziewczyny i po kilkunastu minutach z Androidem 4.4 muszę przyznać, że... Nie rozumiem tego systemu Smile Ona może bardziej ogarnia tematy, bo dotychczas korzystała jedynie z Androida, ale to chyba nie dla mnie. Będzie więc kilka wstępnych pytań:
1. Optymalizacja niebrandowanego przez operatora sieci systemu: z jakich narzędzi skorzystać żeby przedłużyć czas pracy na baterii bez instalowania dodatkowego oprogramowania?
2. Czy jest jakaś godna uwagi i polecana przez Was aplikacja, która zastąpi systemowy aparat foto?
3. Może macie jakieś dodatkowe hacki na Androida 4.4, które uprzyjemnią pracę z urządzeniem?


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 19.02.2015

nikita napisał(a):1. Optymalizacja niebrandowanego przez operatora sieci systemu: z jakich narzędzi skorzystać żeby przedłużyć czas pracy na baterii bez instalowania dodatkowego oprogramowania?

1. W ustawieniach systemu wyłączyć te aplikacje preinstalowane, które nie są Ci potrzebne.
2. Zrootować telefon i zainstalować Greenify, a następnie zahibernować część aplikacji działających w tle (bardzo proste w obsłudze), opcjonalnie inne apki dodatkowo wyłączyć np. Titanum Backup.
3. Jeżeli nie możesz zrootować, to też można wykorzystać Greenify, acz działa nieco gorzej to wtedy.
4. Nie instaluj innych śmieci typu "czyszczenie", "optymalizacja RAM" itp. - nic nie dają.

nikita napisał(a):2. Czy jest jakaś godna uwagi i polecana przez Was aplikacja, która zastąpi systemowy aparat foto?

Camera ZOOM FX jest całkiem niezłym wyborem.

nikita napisał(a):3. Może macie jakieś dodatkowe hacki na Androida 4.4, które uprzyjemnią pracę z urządzeniem?

Hm... Xposed + Gravitybox, ale to wymaga roota Smile


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - nikita - 19.02.2015

lukasamd napisał(a):1. W ustawieniach systemu wyłączyć te aplikacje preinstalowane, które nie są Ci potrzebne.
A po ponownym uruchomieniu będą wyłączone, czy uruchomią się znowu same?

Ad 2 i 3 - dzięki, sprawdzę na pewno Smile tak samo jak Camera ZOOM FX.
Ad 4 - wiem, wiem, nigdy nie wierzyłem tym androidowym ultra-śmieciom, które biorą więcej baterii na wyświetlanie durnych reklam, niż działają na korzyść wydajności systemu...

Przeczytałem też o włączeniu trybu developer:
Cytat:The default choice is Dalvik, which is a “just in time” compiler that processes applications on the fly – but choose ART, and you should see performance and battery improvements thanks to its more efficient compiling.
Daje to coś?


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 19.02.2015

nikita napisał(a):A po ponownym uruchomieniu będą wyłączone, czy uruchomią się znowu same?

Jeżeli je wyłączysz (w oknie aplikacji, a nie tego, co działa w tle), to nadal będą wyłączone.

nikita napisał(a):Daje to coś?

Loteria, czasami działa szybciej. No ale wątpliwe, abyś miał przełącznik Dalvik/ART na fabrycznym sofcie.
Jeżeli chcesz przyśpieszyć system, to włącz narzedzia dewelopera, a następnie wyłącz w nich animacje, lub zmień szybkość na x0,5. Niby detal, ale wizualnie daje o sobie znać.


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - zbc - 19.02.2015

lukasamd napisał(a):Jeżeli chcesz przyśpieszyć system, to włącz narzedzia dewelopera, a następnie wyłącz w nich animacje, lub zmień szybkość na x0,5. Niby detal, ale wizualnie daje o sobie znać.
Najlepiej w tych trzech opcjach całkowicie to wyłączyć.
Cześciowo zgadzam się z Łukaszem (apki typu taskkiller niewiele dają, a same działają w tle), Clean Master to kobyła, na dodatek startuje z systemem i cały czas powiadomienia... Polecam CCleaner na androida, leciutki i nie wyświetla reklam, nie działa chyba w tle (?). Jeśli masz roota, do defragmentacji polecam Lagfix free, a do sprawdzenia wydajności (wyników zprzed działania i po), AndroBench.


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Pablo fanatyk - 23.02.2015

Panowie jest sprawa. Od kilku tygodnii nie mogę zaktualizować sygnatur wirusów na CM Security. Dopiero po wejściu w APLIKACJĘ-->CM Security--->wyczyść dane i wyczyszczeniu ich udaje sie pobrać najnowsze sygnatury. Problem sprawdzany na trzech różnych telefonach i odmiennych Androidach. Klikając w Virus Definition Update otrzymujemy komunikat że sygnatury są aktualne ale prawda jest taka że taki stan rzeczy pozostaje tygodniami a prawie zawsze są nowsze bazy. Co Wy na to?


RE: Android oraz urządzenia - dyskusja - Waves - 07.05.2015

Siódmy maja a Lolipopa na Zefone 4 jak nie było tak nie ma Sad


RE: Android oraz urządzenia - dyskusja - Boniaszek - 08.05.2015

Waves, na Zenfone 5 również brak Smile jednak nie wiem czy jest sens instalowania Lolipopa. KK sprawuje mi się dobrze xd


RE: Android oraz urządzenia - dyskusja - Boniaszek - 28.05.2015

Waves, nie wiem czy Cie to zainteresuję ale na blogu asusa kilka ciekawych inforamacji się pojawiło, ciebie powinna interesować raczej ta
"[ROM] ASUS Zenfone 4S A450CG Android 5.0 Lollipop Download v5.3.3 WW" Smile na mój model T00J też już jest jednak sam nie bede instalowal tylko poczekam aż z aktualizacji systemowych mi się pojawi Tongue


RE: Android oraz urządzenia - dyskusja - Waves - 28.05.2015

(28.05.2015, 15:58)Boniaszek napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Waves, nie wiem czy Cie to zainteresuję ale na blogu asusa kilka ciekawych inforamacji się pojawiło, ciebie powinna interesować raczej ta
"[ROM] ASUS Zenfone 4S A450CG Android 5.0 Lollipop Download v5.3.3 WW" Smile na mój model T00J też już jest jednak sam nie bede instalowal tylko poczekam aż z aktualizacji systemowych mi się pojawi Tongue

Dzięki za wieści Smile To co się dzieje z systemem po aktualizacji do bodajże 4.2.2 woła o pomstę do nieba. Mam nadzieję, że z lolipopem będzie lepiej.


RE: Android oraz urządzenia - dyskusja - Boniaszek - 29.05.2015

ja zakupilem juz z androidem 4.4.2 i wszyskto jest ok tylko ostatnio po aktualizacji bardzo często nie słysze rozmówcy. Jest podane jak to zrobić ale znowu samemu trzeba ręcznie poprawkę wgrywać a ja się w to bawić nie chce. Ostatnio jak sie fonem bawilem rootowalem itp to... tel sie do niczego nie nadaje Tongue