SafeGroup
Android oraz urządzenia - dyskusja - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Android oraz urządzenia - dyskusja (/thread-7759.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


RE: Android oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 13.04.2016

Tak, tyle wyciąga - no i nie że cały czas używany, przez te 1,5 dnia uzbierało się właśnie 5,5 h SOT.
Jakoś w okolicach Nowego Roku sprawdzałem ile wyciąga na ciągłym użytkowaniu i wtedy SOT to około 8,5 h - no ale po takim użytkowaniu to już max. jeden dzień i wieczorem trzeba ładować.

Na nowym andku jak się go zostawi to powoli leci. W nocy przez 6-7 godzin mam spadki po 2-3% baterii (a nadal jest Wi-Fi, sync, LTE, gps itp.).


RE: Android oraz urządzenia - dyskusja - Snajpiq - 13.04.2016

Ostatnio sprawdzałem Motkę Moto G 2013, której wcześniej trochę używałem, a obecnie ma ją żona. W nocy od około 23 do około 8 rano przy włączonym Wi-Fi i synchronizacji w miejscu o słabym zasięgu nie straciła ani procenta baterii.

Masz może Lukas jakiś fajny motyw? Mi się ostatnio podobał motyw Android N z forum xda, ale jest jeszcze trochę niedopracowany. Powiedz masz na ekranie blokady powiadomienia z takich aplikacji jak np. Gmail?


RE: Android oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 13.04.2016

(13.04.2016, 09:40)Snajpiq napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Masz może Lukas jakiś fajny motyw?

Niet, używam jednego z tych wbudowanych + ich tapety na ekranie blokady. To mi się szalenie w Honorach podoba.


(13.04.2016, 09:40)Snajpiq napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Powiedz masz na ekranie blokady powiadomienia z takich aplikacji jak np. Gmail?

Tak, normalnie pokazuje - tutaj wiele zależy od naszych ustawień, bo możemy np. usunąć powiadomienia w celach bezpieczeństwa, aby czasem ktoś niepowołany nie mógł bez odblokowania zobaczyć. To jest też w Androidzie 5 i EMUI 3.


RE: Android oraz urządzenia - dyskusja - Snajpiq - 13.04.2016

Powiadomień z Gmail czy Hangouts nie udało mi się nigdzie znaleźć. Nie mam ich w menedżerze powiadomień.


RE: Android oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 13.04.2016

Jednak nie jest tak idealnie - czemuś mi ubija i Endo i dzisiaj dla testów wziętą Stravę. Może kwestia profilu zasilania. Albo to przeskoczę, albo pożegnam się z Honorem i kupię iPhone (a co mi tam), za dużo śmigam na rowerze, aby się na takie pierdoły wkurzać.


RE: Android oraz urządzenia - dyskusja - Snajpiq - 13.04.2016

Mi osobiście się podobają Lenovo Moto X Style i X Force.


RE: Android oraz urządzenia - dyskusja - Snajpiq - 16.04.2016

(13.04.2016, 18:33)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jednak nie jest tak idealnie - czemuś mi ubija i Endo i dzisiaj dla testów wziętą Stravę. Może kwestia profilu zasilania. Albo to przeskoczę, albo pożegnam się z Honorem i kupię iPhone (a co mi tam), za dużo śmigam na rowerze, aby się na takie pierdoły wkurzać.
I jak Endomondo działa dobrze na wyższym profilu zasilania czy nie sprawdzałeś? Jak Strava? Ja od niedawna używam Endo. Rok temu z Lumią zaczynałem ze Zdrowie i Fitness Maicrosoftu, następnie na Andku była udana przygoda z Moje Trasy, i nieudana z Google Fit. Na razie z Endomondo jestem zadowolony. Głównie biegam. Dzięki temu i zoptymalizowaniu posiłków w tym czasie zrzuciłem prawie 27 kg. Do mojej wymarzonej wagi jeszcze około 15 kg.


RE: Android oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 16.04.2016

Sprawdzałem i to nic nie daje. Wraz z EMUI 4.0 kompletnie to skopali i teraz ubija aplikacje. Sprawdzałem najróżniejszych rzeczy, dzisiaj nawet chodziłem z endo przy okazji spaceru i też go ubiło. Ze stravą jest tak samo i to kompletnie losowa sprawa, o czym dowiedziałem się na francuskich forach.
Ogólnie w moim przypadku mam 3 wyjścia:

1. Wrócić do Lollipopa, bo na nim nic nie ubija - acz bateria słabiej znacznie trzyma + nie ma np. obsługi czytnika linii papilarnych w LastPass ze względu na brak natywnego API od tego (człowiek się jednak przyzwyczaja do dobrych rzeczy).

2. Kupić coś innego - niestety jestem uwiązany do Honora 7 bo był brany na firmę. I musiałbym go po prostu trzymać - choć w sumie jako modem LTE.. why not.

3. Kupić coś pod gps np. jakiś zegarek garmina - myślałem o tym, w sumie to nie jest takie złe, co dedykowany sprzęt to dedykowany.

A tak offtopem..
Gratuluję rezultatów ćwiczeń i zmiany podejścia! Smile Mi również udało się zrzucić taką samą liczbę zbędnych kilogramów i choć teraz jest już w pełni w porządku, to cisnę, bo lubię. Kiedyś wróg sportu, teraz go promuję. Do niedawna mieszane rower + bieganie + siłka, teraz w sumie odpuszczam bieganie bo jest dla mnie za nudne, kolarstwo szosowe to jest (ten wiatr we włosach, 40-60 km/h z wrażeniem że zaraz zginę itp. Grin).


RE: Android oraz urządzenia - dyskusja - Snajpiq - 16.04.2016

Niestety dali ciała. Może dadzą poprawkę jak ludzie będą zgłaszać.

Dzięki i wzajemnie gratuluję. Ja głównie biegam, rowerem to tak trochę śmigam. Zamierzam dorzucić trening hantlami bo taki ciekawy znalazłem. Pozdrawiam!


RE: Android oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 26.06.2017

Wiecie co, albo ja się zbyt wygodny zrobiłem, albo coś jest nie halo.
Jestem przyzwyczajony do usług Google i w wyniku pewnych problemów rozważałem zamianę srajfona na coś flagowego z Andkiem.
No ale jak zrobiłem rozeznanie rynku...
  • Google Pixel - brak dystrybucji w Polsce, odpada od razu
  • Samsung Galaxy S8/S8+ - za nieporęczność (trzymałem, IMO to fatalne rozwiązanie), różowe ekrany i nadal zdarzające się chrupnięcia interfejsu (za taką kasę?!)
  • LG G6 - za fatalny aparat w porównaniu do konkurencji - nie jest zły, ale wpakowali tam syf jak na flagowy model
  • Huawei P10/P10 Plus - za brak warstwy oleofobowej problemy z EMUI + cyrki z pamięciami
  • Xiaomi Mi6 - za paździerzowy aparat (w porównaniu do konkurentów), MIUI zresztą też potrafi przymulić

Efekt?
Chyba szybciej przekonam się do przesiadki pewnych usług np. z google photos na icloud.


RE: Android oraz urządzenia - dyskusja - buri - 27.06.2017

Aż tak słabo robi zdjęcia LG G6? Z obecnej generacji flagowców on mi najbardziej pasował jak oglądałem go w markecie. Jako posiadacz s7 flat nie mogę się przekonać do tych zaokrąglonych krawędzi i "bezramkowców" bo i tak musisz to wpakować w etui. Ciekawy telefon niedostępny u nas to jak zawsze seria galaxy active od samsunga.


RE: Android oraz urządzenia - dyskusja - Tajny Współpracownik - 27.06.2017

Łukasz, zostaw sobie ajfona, przecież masz Maka. Wszystko działa bajecznie i można po prostu pracować lub słuchać Beatlesów :p


RE: Android oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 27.06.2017

No właśnie. Na dobrą sprawę patrząc po appkach, to jest to samo, a iOS 11 też się spoko zapowiada.
Mam nawet wrażenie że appki google lepiej się spisują niż na androidzie. No nie licząc tych photos, ale możliwe, że to wina samego systemu - tutaj appka nie będzie tak frywolnie w tle sobie działać i robić kiedy chce co chce.


RE: Android oraz urządzenia - dyskusja - Tajny Współpracownik - 27.06.2017

O ile nowe funkcje iOS są pożądane i słuszne, tak wygląd... niestety widżety i centrum sterowania są paskudne. W iOS 7 było "zwyczajnie" i to działało.


RE: Android oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 27.06.2017

To się jeszcze do wersji finalnej może zmienić, chyba widzą feedback, który nie jest specjalnie pozytywny.


RE: Android oraz urządzenia - dyskusja - Tajny Współpracownik - 27.06.2017

To znaczy akurat miałem na myśli funkcje iOS 11, ale ten wygląd w iOS10... niestrawny :/. A centrum sterowania z iOS7 naprawdę dobrze działało i spełniało swoją funkcję, widżety moim zdaniem są niepotrzebne, w ogóle z nich nie korzystam i pachną robotą "na odwal się", nie mówiąc o tym, że przypominają tandetne widżety głupich apek z Androida. Żeżuncja.


RE: Android oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 28.06.2017

Mi się przydaje jeden, który pokazuje następne wydarzenia z kalendarza w najbliższych dniach. I w sumie tyle, reszta jest, ale jakoś z niej za bardzo nie korzystam. Na androidzie widget mogłem umieścić nad ikonami aplikacji, przez co był sensowniejszy... choć i tak za bardzo tego nie używałem.


RE: Android oraz urządzenia - dyskusja - facecik - 29.06.2017

Z IP7 nie przesiądziesz się na nic z Androidem bo każdy flagowiec ma jakieś wpadki (różowe ekrany, oszustwa z pamięciami, czy regres w aparacie czy nadal mulące nakładki od Samsunga ), nowy One+ jest fajny i działa bez zająknięcia, ale aparat w stosunku do IP7 jednak kuleje.
Ja jak zmienię na IOSa wraz z premierą IP8 nie wrócę do androida , i przesiadam się na makówkę.


RE: Android oraz urządzenia - dyskusja - Tajny Współpracownik - 29.06.2017

Polecamy Grin. Wszystko "just works" i nie ma przebacz bo nie działa. Naprawdę można skupić się na uczciwej pracy, bo żeby sobie to kupić zarabiać jednak trzeba Grin.


RE: Android oraz urządzenia - dyskusja - facecik - 29.06.2017

No właśnie to jest plus ios , system, aczkolwiek z uwagi na długi okres wsparcia trzeba się tego sprzętu pozbywać w czasie albo nie aktualizować do końca, bo ostatnia aktualizacja zwykle zabija nasz sprzęt.