SafeGroup
Android oraz urządzenia - dyskusja - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Android oraz urządzenia - dyskusja (/thread-7759.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - KaMiL - 06.02.2014

Dla mnie ART na GNexie jest szybszy nieco niż dalvik, widzę też nieco więcej RAM-u dzięki niemu, no ale dwa minusy są:
-aplikacje zajmują znacznie więcej miejsca (ES Explorer np. 90mb!)
-dłuższa instalacja aplikacji


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - KaMiL - 09.02.2014

Muszę powiedzieć, że od dłuższego czasu Chrome jest moją jedyną przeglądarką. Niedawno jeszcze nie lubiłem jej do końca, ale teraz tak się do niej przyzwyczaiłem, że nie chcę żadnej innej Tongue Co prawda brakuje mi w niej kilku rzeczy, np. speed dial czy opcja "Wyjdź/Zakończ".


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Eugeniusz - 09.02.2014

Chyba nie zdecyduję się na odkupienie Nexusa od Łukasza. Lumia ma lepszy aparat!


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 09.02.2014

Ale po co wychodzenie? Procesami sam system zarządza, takie przyciski to sztuka dla sztuki. Trzeba się nauczyć jak w windows phone, naciskamy przycisk windows i wracamy na ekran główny... I tyle :-)
Ja tam sobie nie wyobrażam już przesiadki na inną przeglądarkę. Jest kompresja stron, jest pełna, szybka synchronizacja... No i jest szybkie działanie. Więcej mi nie trzeba.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - KaMiL - 09.02.2014

Eugeniusz napisał(a):Chyba nie zdecyduję się na odkupienie Nexusa od Łukasza. Lumia ma lepszy aparat!

Bój się Boga! Jakie Ty zdjęcia robisz, że będziesz odczuwać różnice pomiędzy Lumią a LG? Smile

Lukas, może i tak, ale speed diala to mi na pewno brakuje Grin


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 09.02.2014

Niestety ja już Nexusa nie mam na sprzedaż... poszedł w pół dnia od wystawienia na allegro Tongue
Aparat w Lumii raczej na pewno lepszy. Nokia pod tym względem rządzi.

Hm... speed dial... No dobra, bywał przydatny, powiedzmy Smile
Choć w sumie w Chrome przecież też jest... tyle że automatyczny.


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - facecik - 09.02.2014

lukasamd napisał(a):Niestety ja już Nexusa nie mam na sprzedaż... poszedł w pół dnia od wystawienia na allegro Tongue
Aparat w Lumii raczej na pewno lepszy. Nokia pod tym względem rządzi.

Hm... speed dial... No dobra, bywał przydatny, powiedzmy Smile
Choć w sumie w Chrome przecież też jest... tyle że automatyczny.

Z czystej ciekawości, za ile poszedł ? Bo widzę ,że używki niewiele tańsze od nówek Smile


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 09.02.2014

930zł + koszt wysyłki.


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - facecik - 10.02.2014

Dobra cena , NEXUS to naprawdę słuszny wybór na Androidzie, nawet z tego względu, że łatwo go sprzedać .


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - KaMiL - 10.02.2014

Dostępny jest CM 11 snapshot M3 Grin


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - KaMiL - 21.02.2014

Wlasnie pisze z mojego komputera dzialajacego na Androidzie 4.4 Grin
Dziala bardzo stabilnie, jedynie duzo aplikacji chyba nie uruchomi sie, no ale to nic dziwnego. Natomiast takie standardowe jak Chrome czy Youtube dzialaja bez zadnych problemow. Fajne doswiadczenie Grin
Ps. Polskie znaki nie dzialaja.


Dodano: 21 lut 2014, 11:48

Tu jest do pobrania

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

To jest Live CD, wiec nie trzeba bawic sie w instalowanie Smile


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 22.02.2014

Ciekawe czy da radę na lapie... Grin

Od 2-3 nightly CM robi bootloopa po przełączeniu na ART. Myślałem, że to kwestia gappsów, ale sprawdzałem ich, Banksa a także te z PA. No i na każdych to samo. Zastanawiam się coraz poważniej nad używaniem na co dzień stocka, bo z xposed stanowi dobre połączenie, a przynajmniej nie ma takich cyrków. Obecnie natomiast MultiROM i wrzucone obok siebie właśnie CM i stock <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - KaMiL - 22.02.2014

Ja na GNexie nigdy nie miałem problemów z ART jak na razie.

BTW... Kernel cały czas stockowy? Na Twoim miejscu sprawdziłbym np. Faux

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ten także wygląda interesująco

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 23.02.2014

Jak mam być szczery, to najzwyczajniej w życiu po prostu nie chce mi się mieszać kernelami Tongue
Nie po to kupowałem wcześniej N4, a teraz N5, aby regulować każdy możliwy aspekt, za leniwy na to jestem. Wolałem w efekcie zdać się na kernel od CM, a na stocku właśnie bardzo polecany Franco (chyba najlepszy wybór dla tego nexusa). W wypadku CM problem jest potwierdzony na Xda. Zarówno CM jak i Carbon w ostatnich wersjach powodują bootloopa po przełączeniu na ART.

Cóż, póki co zrobiłem stock + franco + Xposed + patche Qualcomma. Ze względu na xposed i tak muszę używać dalvika, niemniej zobaczę jak sobie radzi na franco.


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - tommyklab - 23.02.2014

Dżizas, czytam ten dział, ale żeby takie mieć problemy, ten ROM, czy tamten, to jest na prawdę problem Smile


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 23.02.2014

@up:
Ale czy to Twój problem? : ]
Skoro ktoś decyduje się na grzebanie, to jest jego sprawa i robi co zechce ze swoim sprzętem.
Póki więc nikt nie rusza Twojego to... sio stąd, jeśli Cię to nie interesuje Tongue


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - tommyklab - 23.02.2014

Wiem, zaczynam kumać, chyba chodzi o to, że niektórzy nie zaczną dnia od wcześniejszego wrzucenia nowego ROM''u bo im smartfon nie będzie działał Tongue

I tak mamy w ten sposób nowe uzależnienie; jupi Grin ale jakie zdrowe; tylko smartfon ucierpi ostatecznie.


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 23.02.2014

Ja aż takiej psychozy nie mam Grin
Po prostu używam... poprawka, używałem CM w wersjach nightly, które mogą robić problemy... No i zrobiły, więc sobie wróciłem do czystego oryginalnego Androida od Google na Nexusy Smile


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - tommyklab - 23.02.2014

@dobra, nie tłumacz się, przynajmniej próbowałeś innego ROM''u Grin


Re: Android oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 23.02.2014

Widziałem wersję z uzależnieniem więc uprzedzam, nie, nie jestem uzależniony od ROMu. Gdyby tak było, zamiast Nexusa kupiłbym sobie Oppo Find z preinstalowanym CyanogenModem :-P

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka