SafeGroup
Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta (/thread-7892.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - skeleton - 04.02.2014

Na forum Emsisoftu oraz Wildersach pojawiły się informacje na temat ich nowego produktu - Emsisoft Internet Security 9. Ma to być EAM z wbudowanym modułem firewalla z Online Armor, ale bez jego modułu HIPS.

Tutaj kilka screenów:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Emsisoft Internet Security 9 - wersje stabilne i beta - Eugeniusz - 04.02.2014

To jest ta niespodzianka, o której kiedyś wspominałem...


Re: Emsisoft Internet Security 9 - wersje stabilne i beta - Waves - 04.02.2014

Jak tak patrzę to nawet jest lekko jak na pakiet IS Wink


Re: Emsisoft Internet Security 9 - wersje stabilne i beta - tachion - 04.02.2014

No jakoś to teraz wygląda Smile


Re: Emsisoft Internet Security 9 - wersje stabilne i beta - preter - 04.02.2014

Wspaniała wiadomość Smile

Choć przyznam, że rozczarował mnie brak HPIS-a - bez niego to już nie będzie to samo.


Re: Emsisoft Internet Security 9 - wersje stabilne i beta - Dusiek - 04.02.2014

Miejmy nadzieje ,że nie straci nic ze swojej dotychczasowej skuteczności ,ale ten wygląd cóż ma działać nie wyglądać Wink


Re: Emsisoft Internet Security 9 - wersje stabilne i beta - nikita - 04.02.2014

Oooo, super! Interfejs bardzo na plus! Może nie w porównaniu do lepszych, jakie widziałem, ale o wiele lepszy niż ten stary. No a brak HIPSa to pewnie zabieg zbierania powodzenia u mas Tongue


Re: Emsisoft Internet Security 9 - wersje stabilne i beta - preter - 04.02.2014

nikita napisał(a):No a brak HIPSa to pewnie zabieg zbierania powodzenia u mas Wink

Jeśli poprawili wydajność, to są duże szanse.

nikita napisał(a):Powinni więc zrobić darmową aplikację HIPS niezależną od pakietu IS! Tongue

+100 Grin


Re: Emsisoft Internet Security 9 - wersje stabilne i beta - Miquell - 04.02.2014

Hm.. kafaleki, kafelki, wszędzie kafelki Cool Szkoda, że zrezygnowano z HIPS-a, to przecież on stanowił o sile OA.
Pozostaje wierzyć, że wiedzą co robią... Obawiam się jednak, że poziom ochrony tak samo wysoki już niestety nie będzie Wink


Re: Emsisoft Internet Security 9 - wersje stabilne i beta - Eugeniusz - 04.02.2014

Dalej będzie można instalować OA + EAM.


Re: Emsisoft Internet Security 9 - wersje stabilne i beta - Miquell - 05.02.2014

Eugeniusz napisał(a):Dalej będzie można instalować OA + EAM.
To bardzo dobra wiadomość Beer
Choć oczywiście żadnych uprzedzeń do zintegrowanej "nówki" nie mam Wink


Re: Emsisoft Internet Security 9 - wersje stabilne i beta - bladel - 06.05.2014

Publiczna beta 9.0.0.3824:

Emsisoft Anti-Malware

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Emsisoft Internet Security

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Forum bety

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Emsisoft Internet Security 9 - wersje stabilne i beta - Waves - 15.05.2014

Jak mogliśmy opuścić na naszym forum ten program Cool
Zabrałem się właśnie za tłumaczenie Emsi Internet Security i w najbliższym czasie powinno ono zostać dodane do programu. Jeśli ktoś korzystający z EIS zauważy jakieś błędy w Polskim tłumaczeniu (nie jego braku)to proszę pisać do mnie via PW albo tutaj.


Re: Emsisoft Internet Security 9 - wersje stabilne i beta - KaMiL - 15.05.2014

Waves napisał(a):Jak mogliśmy opuścić na naszym forum ten program Cool
Zabrałem się właśnie za tłumaczenie Emsi Internet Security i w najbliższym czasie powinno ono zostać dodane do programu. Jeśli ktoś korzystający z EIS zauważy jakieś błędy w Polskim tłumaczeniu (nie jego braku)to proszę pisać do mnie via PW albo tutaj.

Ja znalazłem błąd - *w polskim tłumaczeniu Grin

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka


Re: Emsisoft Internet Security 9 - wersje stabilne i beta - Ciach0 - 18.05.2014

Już myślałem, że nie uda mi się nic znaleźć, bo prawie wszystko jest jak najbardziej ok, ale udało mi się:-)

Oto znalezisko:
[attachment=0] <!-- ia0 -->błędy tłumaczenia.png<!-- ia0 -->[/attachment]


Re: Emsisoft Internet Security 9 - wersje stabilne i beta - ichito - 26.05.2014

Nowina jak ciepłe bułki Smile
Cytat: We just released a new beta build today. Version number is 9.0.0.3952 for both Emsisoft Anti-Malware as well as Emsisoft Internet Security. If you have beta updates enabled under "Settings"/"Updates" the new version will be installed automatically. Since Emsisoft Anti-Malware 9.0 is fairly stable we decided to make this build available to Emsisoft Anti-Malware 8.1 users who opted into receiving beta updates as well.

Changes in 9.0.0.3952 compared to the previous version:

Added Windows 8 toast notifications when user runs modern UI app.
Added check to prevent quarantining of own program components.
Added check to prevent creation of rules for own program components.
Modified firewall alert logic and options.
Improved Emsisoft Anti-Malware Network functionality for better protection and decreased false alarms on behavior blocker alerts.
Improved notification popups functions and styles.
Improved guard context menu options.
Improved handling and storage of settings.
Improved tooltips in listviews.
Improved surf protection alerts. Allow once is bound to application sessions now.
Improved firewall functionality.
Improved support for Windows 8.1 and Windows Server 2012 R2.
Improved program shutdown behavior for firewall components. Firewall continues on shutdown.
Fixed and improved dozens of minor GUI glitches.
Fixed freeze when temporary protection pause state ends.
Fixed cut off news titles in notification popups.
Fixed auto-update execution if update was missed dues to game mode.
Fixed incorrect focus in main application while tabbing.
Fixed tab order in several dialogs.
Fixed crash when opening Logs dialog with empty Firewall log.
Fixed file guard protection bug on multiple malware actions.
Fixed repeated downloads of firewall components during online updates.
Removed checkbox to set default "create rule" option.
Firewall related controls at permissions settings are hidden in EAM now.
Internal code cleanup and optimizations.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Emsisoft Internet Security 9 - wersje stabilne i beta - Konto usunięte - 26.05.2014

Oooo, nieźle, całkiem spora lista zmian. Widać nie obijają się.
Z tego co widać na wildersach jest za to problem z wykrywaniem softu przez windowsowe centrum akcji - krzyczy im, że nie ma softu ochronnego.
No ale to już pikuś, no i to ciągle beta.


Re: Emsisoft Internet Security 9 - wersje stabilne i beta - ciesiel - 26.05.2014

Na dzień dobry OA obraził się na mnie dlatego, że miałem VirtualBoxa w trybie bridge - i mimo, że niby po skasowaniu jednego klucza w rejestrze można go jednak uruchomić, to smród pozostał Smile
Nie będą mieli mojej kasy...
Wink


Re: Emsisoft Internet Security 9 - wersje stabilne i beta - Ciach0 - 10.06.2014

Uff, w końcu udało mi się znaleźć chwilę czasu, aby coś napisać o EIS-ie.
Więc tak: skuszony w pewien sposób wynikami uzyskiwanymi przez Emsi (zarówno przez Anti-Malware, jak i Online Armor) w testach iw Malware Labie, postanowiłem przetestować ich produkty. Przez jakiś czas używałem EAM i OA razem. Pod względem obsługi i skuteczności działania było super, ale obciążenie kompa jednak było trochę zauważalne, więc przerzuciłem się na ESET Smart Security 7.0.
Gdy tylko pojawiło się info o starie publicznych testów EIS-a, postanowiłem znów dać szansę Emsi, tym bardziej, iż był prawie dokładnie taki pakiet na jakim mi zależy na jednym z moich komputerów, tzn. firewall+AV. Zmartwiło mnie trochę nie zaimplementowanie HIPS-a w ten pakiet, ale uznałem, że analiza behawioralna powinna wystarczyć do ochrony w podstawie.

Używam EIS-a w zasadzie od początku testów publicznych, czyli już ponad miesiąc. Od razu spodobało mi się to, iż na Wildersach udzielają się ludzie z Emsi, głównie Fabian Wosar i można od nich uzyskać odpowiedzi na zgłaszane problemy lub sugestie odnośnie działania programu.

Ogólne działanie programu:
Ogólnie od samego początku soft sprawuje się u mnie całkiem sympatycznie, jak na betę, choć kilka błędów występowało u mnie i u innych. Większość z nich została już usunięta w kolenych wersjach beta, wychodzących prawie co tydzień.
Tak w skrócie, z grubszych błędów, występujących u mnie:
1. Brak rozpoznawania EIS-a, jako antywirusa i firewalla w Centrum Zabezpieczeń w Windowsie, potwierdzony przez innych testujących na Wilderasach. Występował przez kilka pierwszych wersji, ale od wersji 9.0.0.3952 u mnie już nie. Na Wildersach zgłaszano, iż w późniejszej wersji ten problem również występuje. Obecnie, tj 9.0.0.4057 nikt nie skarży się już na niego :-)
2. Sygnalizacja ponownych restartów, również potwierdzony przez innych testujących na Wilderasach. Objaw był taki, iż cały czas się pojawiał monit o konieczności restatu komputera po aktualizacji. Również brak obecnie zgłoszeń, iż wciaż się pojawia.
3. Wysokie obciążenie CPU, nawet w czasie prawie zerowej aktywności na kompie. Błąd poprawiony w wersji 9.0.0.3994. Można też zauważyć, iż w każdej kolejnej wersji obciążenie jeśli chodzi o CPU było nieco poprawiane.
4. Zawieszanie się procesu "a2service.exe" i odcięcie od netu. Pamięć mnie już zawodzi, kiedy został ten błąd poprawiony, ale od dłuższego czasu nie pojawia się.
5. Błędy, bądź mało intuicyjne rozwiązania w działaniu interfejsu. U mnie niewiele z takich rzeczy się pojawiło, częśc sugestii przekazałem (np. aby ostatnio ustawiona pozycja wyskakujących okien z alarmami lub powiadomieniami była zapamiętywana, zmiany w standardowych regułach aplikacji lub dododanie dodatkowych akcji do wyboru), zobaczymy ile z nich przyjmą :-)

Skuteczność detekcji
Tutaj się niestety nie wypowiem, bo za bardzo nie mam możliwości testowania na próbkach z Malware labu, bo ja i inni domownicy używamy mojego komputera również do bardziej produkcyjnych rzeczy :-)

Obciążenie kompa
Mam porównanie do KISa 2013, Bitdefendera IS 2014, GDaty IS 2014 i 2015, CIS-a i ESS-a (w tej kolejności).
Na chwilę obecną jest już całkiem dobrze, przynajmniej jak dla mnie. Standardowo obydwa widoczne procesy w pamięci zajmują jakieś 150-200 MB łącznie w przypadku standardowego korzystania (kopiowanie plików, surfowanie po necie). Muszę powiedzieć, iż dużo zmienia opcja "Active memory usage optimization" dostępna w głownych ustawieniach i domyślnie jest włączona. Opis jej działania został wyjaśniony na forum Emsi:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Skutek jej wyłączenia jest taki, iż obciążenie ramu wzrasta o ok. 150-200 MB, ale maleje podobno liczba cykli I/O dysku (akurat cykli I/0 nie sprawdzałem dokładnie w powtarzalnych warunkach, więc się nie wypowiem).
Jeśli chodzi o CPU, to zużycie jest całkiem stabilne, nie zauważyłem jakiś bardzo wysokich skoków użycie procka w normalnym użytkowaniu, nawet podczas autoaktualizacji (standardowo: co godzinę się wykonują). W porównaniu do ESS 7.0 jest ono nieco wyższe, ale nie zauważa się tego podczas korzystania z kompa.
Przykładowy screen wykonany po kilku godzinach przeglądania netu, przeglądaniu dokumentów itp przy wyłączonej optymalizacji pamięci:
[attachment=1] <!-- ia1 -->ram z wył.optymalizacją.png<!-- ia1 -->[/attachment]

Po jej włączeniu w podobnych warunkach:
[attachment=0] <!-- ia0 -->ram z wł.optymalizacją.png<!-- ia0 -->[/attachment]

Ogólnie EIS nie daje jakiś wyraźnych odczuć, że obciąża komputer, nawet w porównaniu do ESS 7.0, który jest dla mnie niedościgniony pod tym względem. W porównaniu do samego Bitdefendera jest to niebo, a ziemia. Jak korzystałem z niego (choć w sumie lepszym określeniem jest, iż probowałem korzystać pomimo pojawiających się co chwilę błędów :-) ), toto nawet inni domownicy zauważyli, że "coś internet się muli i strony wolno chodzą". Jest to o tyle ciekawe, że przecieżEIS ( i EAM również) korzysta z ich silnika. Potwierdza się to, iż sam silnik jest bardzo dobry, ale aplikacja z niego korzystająca jest traktowana po macoszemu i zaminowana straszliwie, co też koledzy tutaj zauważyli.


Re: Emsisoft Internet Security 9 - wersje stabilne i beta - Ciach0 - 10.06.2014

Świeża bułeczka, dosłownie z przed chwili: ukazała się poprawka (bez numerka, więc dalej najnowsza jest wersja 9.0.0.4057) poprawiająca wywalanie się Firefoxa. Problem ten zaczął się był dyskutowany już na Wildersach od wczoraj, ale u mnie pojawił się po raz pierwszy dopiero dzisiaj. Emsi całkiem szybko zareagował, zgodnie z tym co pisze Fabian Wosar, przy współpracy dwóch pracownikó Mozilli. Poprawka do pobrania przez autoaktualizację (przy włączonej opcji pobierania wersji beta)
P.S. Ogólnie, najnowsze wersje są do pobrania z pierszej podstrony głównego wątku na Wildersach lub na forum Emsi, niezależnie od wersji, która jest w opisie posta.