SafeGroup
Zestawy zabezpieczające użytkowników - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Dobór zestawu zabezpieczającego (https://safegroup.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Zestawy zabezpieczające użytkowników (/thread-7918.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - Snajpiq - 20.10.2014

Testowo: SS Firewall + MCShield + Adguard (dodatek) + UAC (max) + MBAM FREE. Jak na razie imponująco lekko.


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - Snajpiq - 27.10.2014

Klasyk: MSE + Zapora Systemowa + UAC (max) + EMET + MCShield + Adguard (dodatek) + MBAM FREE (skaner na żądanie). Wymieniony zestaw jeszcze mnie nie zawiódł.

Wysłane z XT1039


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - dolar444 - 27.10.2014

Na moim staruszku z XP i 1GB ramu, siedzi sobie teraz:

Online Armor Free+Malwarebytes Anti Malware/eset scaner online
W przeglądarce Trafficlght i dodałem AdGuard z samym blokowaniem reklam.

Dodam że Przeglądarka w Run Safer, i w opcjach zaznaczone by podejrzane programy odpalały się w Run Safer, i powoli dodaje resztę programów podatnych na taki tez do Run Saffer, które nie są aktualizowane.
Dodam wcale nie jest ciężko.


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - rafikrafiki - 27.10.2014

CIS 8 BETA
Sandboxie
AD Muncher
Zemana Antilogger Free
malwarebytes anti-exploit

Firefox - WOT, TrafficLight, Lastpass, Bluhell Firewall, AdblockPlus, Ghostery.


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - Quassar - 31.10.2014

1) Emsisoft IS 9.0.0.4570, SpyShelter Firewall 9.5, AppGuard 4.1.45.1, WinPatrol Plus 32.0.2014.5 (Zapobieganie)
2) VMware Wokrstation 10.0.4, Sandboxie 4.14. Shadow Defender 1.4.0.558 (Izolacja, ograniczenie szkód)
3) Paragon, Parted Magic (Kopia oraz narzędzia systemowe w razie wypadku)
4) Malwarebytes Anti-Malware 2.0.3.1025, RescueCD Avira & Kaspersky (Okresowe skanowanie od dłuższego czasu chyba już "for fun")

Lekkie zmiany
- Dodałem nówkę Emsisoft IS oraz WinPatrol Plus
- Aktualizacja SpyShelter oraz ShadowDefender

Bump
- Aktualizacja VMware Workstation


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - terepeteme - 31.10.2014

Eset NOD32 Antivirus + Zapora Systemowa.
Light Firefox + AdGuard + Avast Online Security .
Yandex + AdGuard +Avast Online Security.
IE 11 + Dostępne Filtry.


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - ichito - 03.11.2014

W związku z przejściami i dziwnymi zachowaniami Shadow Defender, wróciłem do swojego "klasyka" czyli
Look''n''Stop + SS Premium + SD (wersja x.325)
Nie wiem, czy części problemów nie wywołuje SS, ale muszę mieć czas, by to jakoś sensownie sprawdzić...jeśli tak, to przerzucę się na samodzielnie działające darmowe OA.


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - nikita - 04.11.2014

Właśnie kupiłem dożywotnią licencję na SpyShelter Firewall (upg) za 50,00 PLN. Już się nie mogę doczekać wieczoru i instalacji Tongue


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - ichito - 04.11.2014

A ja właśnie wczoraj sobie uświadomiłem, że uzależniłem się chyba od SpySheltera...w rezultacie odinstalowałem go i póki nie mam nic ponad zaporę i SD w real-time. Zastanawiam się co "zamiast"...może jakieś klasyczne "korzenie" czyli Malware Defender albo ThreatFire?...może BufferZone albo DriveSentry? A może coś nowego np. VoodooShield alb SecureAPlus?...sam nie wiem.


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - dolar444 - 04.11.2014

Ichito, ja tak podpowiem, może coś nowego, by potem zdać relacje ? Stare to wiadomo jak chodzi Smile


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - wojek - 04.11.2014

Ciekawe jak sobie teraz radzi ThreatFire. Miałem go u siebie dobrych kilka lat temu,
ale był jakiś konflikt (nie dodawałem wtedy zabezpieczeń do wyjątków),
komp zawieszał się coraz częściej w późnym etapie włączania Windowsa, więc wywaliłem.
Testy Matouseca raczej nie wychodzą dla niego zbyt dobrze...


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - Pablo fanatyk - 04.11.2014

ThreatFire jako dodatkowy programik radzi sobie przyzwoicie. Jest lekutki dla systemu a chociaż nierozwijany od kilku lat to aktualizacje przychodzą średnio raz na dzień.Dodatkowo przywitałem sie wczoraj testowo z PeerBlock do mojego ESS-8. Pozdrówka.


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - ichito - 05.11.2014

Na razie stanęło następująco: zapora systemowa Visty, VoodooShield, ThreatFire, ViRobot ATP i SD...strasznie "wycudowany" ten zastaw, ale czasem trzeba się pomęczyć, bo rutyna i znużenie zabija ciekawość rzeczy Smile


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - Konto usunięte - 05.11.2014

Ja wróciłem ostatnio do nortona.
Systemowa zapora niestety robiła spore problemy z siecią firmową (VPN) - narzucała jakieś absurdalne reguły trasowania, których się nie dało zmienić, w efekcie przez firmową sieć leciał cały ruch z mojego komputera, pomimo odpowiednich ustawień. W efekcie jestem coraz mniej "hurraoptymistą" jeżeli chodzi o wbudowane rozwiązania Microsoftu, nie tylko te związane z ochroną.


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - Miquell - 05.11.2014

Ja już od ponad miesiąca mam na pokładzie nowego Symanteca Smile
Uzupełniony SpyShelterem Norton Security to jeden z najlepiej spisujących się "zestawów", jakie ostatnio śmigały na moim lapcioku.
Świadczy o tym fakt, jak długo go już używam oraz to, że w najbliższym czasie na zmiany raczej się nie zanosi Smile


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - Arkovianin - 05.11.2014

Mam Eset Smart Security i teź jest ok


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - Jacenty - 06.11.2014

Arkovianin napisał(a):Mam Eset Smart Security i teź jest ok

Witam,

nie ma czegoś takiego jak "Windows micro os x86 na bazie Home Premium", co to jest ? Takie "super" OS-y są okrajanie przy użyciu np. nLite itp., pełno w nich rożnego rodzaju spyware, adware, dziwnych samorozpakowujących się hostów i innego syfu. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego ze używając pirackiego OS-a, żaden pakiet zabezpieczający nic nie da. Podejrzewam ze skoro masz "super OS" to i prawdopodobnie i ESS 8 tez jest "super".Zmień OS na legalny a później testuj legalne pakiety zabezpieczające.

Pozdrawiam

Jacenty


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - Jacenty - 08.11.2014

Witam

1. Emsisoft Anti Malware - ochrona w czasie rzeczywistym
2. SpyShelter Firewall - zapora
3. VoodooShield - wiadomo UAC wyłączone
4. Ad-aware Web Companion - ochrona przed zmiana strony startowej i wyszukiwarki
5. RoboForm Everywhere - manager haseł
6. Paragon Backup & Recovery Home 14 - Backup systemu
7. Desinfec''t 2014 - możliwość skanowania silnikami Avira, Bitdefender, Kaspersky, Clam AV jednocześnie system oparty na Ubuntu
8. Malwarebytes Anti-Rootkit Beta- w celach testowych zobaczymy jak się sprawuje

Edit:

Malwarebytes Anti-Rootkit poleciało - strasznie długi scan.
VoodooShield polecial - przy SpyShelter Firewall nie potrzebne
Ad-Aware Web Companion poleciało - dobre ale gryzie się z EAM

pozdrawiam

Jacenty


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - ichito - 10.11.2014

Zapowiadany powrót do korzeni u mnie...żadnych nowinek, same oklepane "klasyki"
Online Armor Free z trybem Run Safer (wszystkie aplikacje uruchamiane w tym trybie jako niezaufane)
Shadow Defender 1.4.0.561
CryptoPrevent
na żądanie EEK i Crystal Security.


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - dolar444 - 02.12.2014

Powróciłem, na razie na 90 do KIS. Zobaczymy jak będzie, Kobyłka jaka z niego była tak nadal jest.

A wiec trochę zmian. KIS do tego Skanery na żądanie Malwarebytes Anti Malware/HitmanPro a w przeglądarce Trafficlight i AdGuard ale tylko z blokowaniem reklam.