SafeGroup
Kaspersky Internet Security / PURE - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Kaspersky Internet Security / PURE (/thread-794.html)



Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Eru - 08.06.2010

Przejrzyj changelog tam masz opisane zmiany...


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - marcan2 - 08.06.2010

Ikonka w trayu jest taka sama jak w 2010. Doszedł fajny gadżet Kasperskiego na pulpit (dla posiadaczy Win Vista/Win 7). Moja subiektywna opinia jest taka, że chodzi szybciej od KIS 2010. Zapotrzebowanie na ram też jest nieco mniejsze - podczas normalnej pracy KIS 2010 zabierał w przybliżeniu 20 mb ramu. Ten zabiera około 15-17, czyli jakiś postęp jest, chociaż do NIS 2010 jeszcze brakuje....Reasumując, chyba wyszli na plus w porównaniu z wersją 2010 (chociaż nie wiem do końca jak z wykrywalnością)...


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - prz3m3k - 08.06.2010

Eru napisał(a):Przejrzyj changelog tam masz opisane zmiany...


... taa, tylko official channelog a hidden features, to dwie całkiem inne rzeczyTongue Nie zawsze producenci podają wszystkie zmiany w channeloguSmile

Tak czy siak, jak wyjdzie wersja PL, to wtedy dokonam stosownego updateSmile


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - ignatiusdorn - 08.06.2010

tommy504 napisał(a):Na domyślnych ustawieniach chodzi rzekłbym szybciej od wersji 2010, ale to jest moje odczucie Smile
Błyskawiczny update jak na kaspra.

No i połknął przy instalacji kod od wersji 2010.736 PL, co mnie dziwi. No ale OK. kod od wersji 2010.736 ENG oczywiście też Grin

Edit:

OMG! Teraz detekcja to jest błyskawica. Wysłałem kilka plików not-detected świeżutkie z forum MBAM do labu, zanim przyszedł mail z potwierdzeniem, pliki już były detected Grin


No właśnie Tommy, może w tej wersji znikną w końcu te ograniczenia regionalne na klucze licencyjne, bo tak to wygląda na pierwszy rzut oka... Szybciej dodają sygnatury, bo część operacji w Labie badawczym została zautomatyzowana i zamiast ludzi do prostszych czynności zatrudnili robotySmile Ta wersja to na pewno krok naprzód , testy beta były krótkie, build jest bardzo udany i mało buggowaty.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 08.06.2010

Wg. mnie, kombinują dobrze, ale ta wersja co wypuścili + łaty (tyle ściągania - 100MB instalka+ 23MB łaty - po co?), nie nadaje się jeszcze na Final (znów się pospieszyli). Za wolno chodzi przeglądanie kwarantanny (powyżej 200-300 plików) w porównaniu do KIS2010, no i mam buga przy wysyłaniu plika (ów) z kwarantanny:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



tzn. wyskakuje błąd, ale odpala klienta i wysyła pocztę, wszystko ok, oprócz okienka błędu.

Czekamy na CF1 (2-3 miesiące) Grin


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - ignatiusdorn - 08.06.2010

Tommy, na taki rodzaj bugów nie potrzeba od razu żadnej krytycznej poprawki... To raczej kosmetyka, pamiętasz co się działo z pierwszym, zeszłorocznym buildem?Komputery ludziom umierały od tego skanowania w poszukiwaniu rootkitów i to był jeden z wielu bugów, które miały wielki wpływ na funkcjonowanie systemu.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 08.06.2010

Wiem, dla zwykłego kowalskiego domyślne ustawienia są bardzo dobre, i nie trzeba nic zmieniać i jest bardzo dobra detekcja. Mówiłem, że chodzi deko szybciej soft od V2010. Tylko że ja mam zawsze ustawione wszystko na HIGH, i też widać różnicę między 2010 a 2011, i jest trochę dużo za dużo.

Wiem, że się wszystko zmieni w następnym wydaniu (CF1), samo to że będzie możliwość doboru składników przy instalacji. Na razie jest zablokowane. Pewnie testują wydajność kompów Smile MD5, albo nagłówki są przesyłane do labu, na razie tego nie analizowałem, po czym detektują szybko czy konkretny trojan, albo HEUR.GENERIC.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - ignatiusdorn - 08.06.2010

Wszystko masz na HIGH? Chojrak z ciebie TommyWink A jak ci chodzi choćby Youtube przy ustawieniach Web anti-virusana high? Nie muli ci czasem?


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 08.06.2010

Web muli na high bo pobiera "nadmiarowe dane", robi duży cache, dopiero potem skanuje, jak używasz dopalacza do łącza, to skanuje wtedy każdy wątek. Załóżmy że jak używasz FF z dodatkiem co ściąga w jednym czasie 10 plików do 10 części , to jest szansa że się odpali ściąganie po multum czasu (miunuta?).

Jak coś ściągam to wyłączam wszystko, kaspra, jak wiem, że zaufane to nawet nie muszę skanować potem Smile Skanuje wtedy jak ściągę dla pewności. Nigdy nie uruchamiam podejrzanych plików. Od tego jest virtual mode, albo osobny komp Smile Po pierwsze wysyłam do k-labu jak świeżynka Smile Wszystkie zaufane programy znam.

Edit: U mnie kasper jest z 75% czasu wyłączony. Przeszkadzał by w graniu, poczcie, www. Kasper to "takie proxy" między www a tobą, wszystko przeskanowuje, nawet najmniejszy pliczek.

Skanuję tylko rano, rootkity po 30 min (automat), a potem wyłączam. Skanuję tylko podejrzane pliki, , krytyczne na żądanie, albo do testów. Jak to ktoś mi napisał w PW, jesteś PRO Smile chyba Meir Smile


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - ignatiusdorn - 08.06.2010

Wiem, że powinien mulić, dlatego moje pytanie było bardziej zgryźliweSmile Meir ci pisał, że jestem PRO?a w jakim sensie?Smile


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 08.06.2010

Pisał że JA, po rzadko używam to co stosuję Smile


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - MafiuPL - 09.06.2010

Czy osoby mające KIS 2011 mogą coś dla mnie sprawdzić? Niestety nie wiem czy to błąd czy u mnie się źle instaluje, ale w trayu nie mam opcji "safe run for applications" oraz w samym programie w dziale "safe run" również nie mam "safe run for applications" tylko safe run for websites oraz virtual keyboard.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 10.06.2010

MafiuPL napisał(a):Czy osoby mające KIS 2011 mogą coś dla mnie sprawdzić? Niestety nie wiem czy to błąd czy u mnie się źle instaluje, ale w trayu nie mam opcji "safe run for applications" oraz w samym programie w dziale "safe run" również nie mam "safe run for applications" tylko safe run for websites oraz virtual keyboard.


"safe run for applications" powinno być tu i tu.
Instalowałeś na pewno wersję Final?


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - MafiuPL - 10.06.2010

Jestem pewien, że to Final. Pierwsza instalka była pobrana z dobreprogramy.pl, ale widząc, że brakuje tych safe runów odinstalowałem i pobrałem z kaspersky.com no, ale to niestety nic nie zmieniło.
Dodam, że mam system Win 7 x64 no, ale z tego co wyczytałem to safe runy nie działają tylko pod Win XP x64.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - marcan2 - 10.06.2010

MafiuPL napisał(a):Dodam, że mam system Win 7 x64 no, ale...


No właśnie. 64-bitowy system operacyjny, nie ważne czy XP, czy 7. Safe Run for applications nie ma i u mnie (Win 7 64-bit). Jeśli wejdziesz na dobreprogramy i tam na stronkę, z której można pobrać KIS, to zobaczysz na screenach, że panowie z dobrychprogramów.pl także testowali KIS 2011 na systemie 64-bitowym, bo także nie mają safe run dla aplikacji Wink


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - MafiuPL - 10.06.2010

Ahhh czyli support na stronie Kaspersky się myli po prostu.
Zajrzyjcie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zacytuję wykrzyknik na dole artykułu: "Safe Run is not available on computers running Microsoft Windows XP x64."

Więc to mnie po prostu zmyliło. Sądziłem, że na Vista oraz 7 x64 już to działa.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - marcan2 - 10.06.2010

Być może zapomnieli dopisać Win7/Vista Wink

Z forum kaspersky''ego:

Cytat: The functionality of certain applications launched on computers running Microsoft Windows Vista x64 and Microsoft Windows 7 x64 is limited when operating in the safe environment. If such applications are started, the corresponding message is displayed on screen if you have enabled notifications of the Application functionality is limited in safe mode event. In addition, Safe Run for Applications is completely inaccessible.



Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 17.06.2010

Nowy build testowy v11.0.1.377:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Plati - 17.06.2010

tomy zalogowałeś sie na nowe forum picasso?


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 18.06.2010

Plati napisał(a):tomy zalogowałeś sie na nowe forum picasso?


Nie, jeszcze nie, jak znajdę chwilę czasu to może w weekend Smile

P.S. a jest tam cosik ciekawego? Smile