SafeGroup
Kaspersky Internet Security / PURE - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Kaspersky Internet Security / PURE (/thread-794.html)



Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 16.02.2011

Udowodnij. Dlaczego ma 6.0 a nikt takiej noty nie ma w tym tescie? i to w tej dziedzinie, ze ty mowisz ze jest cienki?


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - asg - 16.02.2011

Eugeniusz napisał(a):Prevx dla paranoików? Hmm jestem paranoikiem. Nie pamiętam by złapał jakieś FP u mnie.

u mnie Prevx łapał winrara i specbuda (taki programik dla wariatów czyli inżynierów)
Tego Winrara Meir potwierdzał. Tak że z Prevxem to się zgodzę.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Meir - 16.02.2011

tommy504 napisał(a):A kto ma takie narzędzia jak TDSSKiller, SalityKiller, Virutkiller;

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

zawsze tam wszyscy lecątylko zabraknie asekuracji
Kasperskiemu wszyscy kolą w oczy, że zajmuje 100% CPU, RAMu i hebluje HDD, , ale jak widzą że ma 1-sze miejsca teraz wersja 2011 we wszystkich rankingachto im żółć centralnie wyrzuca na maskę, normalka. Ja jestem z kasperskim od wersji 5 (2005), po drodze dużo zmieniałem (Eset, Symabntec, Avira, Comodo), ale wiem, że jak mam kaspra to wiem na czym stoję. Jest dużo programów AV- używajcie co wam się podoba. Wolny kraj. Smile

Tommy...ładnie się rozpędziłeś...była jakaś wódeczka na Lidze Mistrzów Grin ?
KIS to kobyła a rankingi mam gdzieś...poza tym w których to rankingach Kasper tak bryluje ? Po kiego instalować taki ciężar jak każdy antyvirek jest ułomny i powinien być tylko dodatkiem do DW lub GW Smile


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - kapitan zawada - 16.02.2011

@Meir
To co mówisz to bardziej pod GData niż pod Kaspersky''ego. Masz jakieś uprzedzenia? Co do Nortona to zajrzyj na stronkę, gdzie jest porównanie. Symantec porównuje swój program tylko do gorszych, wywołało to uśmiech na mojej twarzy. Jak to mówią czyjeś widzimy pod lasem, swojego nie widzimy pod nosem.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Meir - 16.02.2011

donq napisał(a):@Meir
To co mówisz to bardziej pod GData niż pod Kaspersky''ego. Masz jakieś uprzedzenia? Co do Nortona to zajrzyj na stronkę, gdzie jest porównanie. Symantec porównuje swój program tylko do gorszych, wywołało to uśmiech na mojej twarzy. Jak to mówią czyjeś widzimy pod lasem, swojego nie widzimy pod nosem.

Tak Donq...oczywiście...mam wiele uprzedzeń Smile ...a o które konkretnie pytasz ?


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - asg - 16.02.2011

donq napisał(a):@Meir
To co mówisz to bardziej pod GData niż pod Kaspersky''ego. Masz jakieś uprzedzenia? Co do Nortona to zajrzyj na stronkę, gdzie jest porównanie. Symantec porównuje swój program tylko do gorszych, wywołało to uśmiech na mojej twarzy. Jak to mówią czyjeś widzimy pod lasem, swojego nie widzimy pod nosem.

że GData muli? Ulegasz stereotypom. Sprawdź sobie. Miałem 3 lata. Jak masz dla GDaty 512MB wolnego ramu to śmiga, jak nie to może być różnie.
"swojego pod nosem" - to zabrzmiało jakbyś chciał chwalić MKS-aGrin


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - kapitan zawada - 16.02.2011

@asg

Możliwe, niemniej zainstalowałem GDatę na próbę i laptop zwolnił. Wersja 2011 z KomputerŚwiata jeżeli ma to jakieś znaczenie.

btw. Używasz IE7?


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - polak900 - 16.02.2011

gdata jest ciężka, trzeba miećsporo ramu, ale jest to poza tym dobra, solidna firma,
ma bdb wykrywalność, a to jest najważniejsze tylko jedno ale! do was mam
TO JEST POST O KIS 2011 Grin


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - asg - 16.02.2011

@donq
na Win7 64bit IE9 ()czasem FFox)
na Win XP FFox i Opera
@polak
a co to jest KIS? to o całowaniu?
no pójdą posty w kosz, pójdą Smile


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - yaslaw - 17.02.2011

Cytat: Tam gdzie pisze "kiser" przy detekcjach , oprócz kaspra to są normalnie ścierwa a nie producenci oprogramowania zabezpieczającego, kiedyś niedawno pamiętacie kaspersky zrobił test i wypuścił w świat 5 spreparowanych próbek, które tylko kaspersky znał. A na drugi dzień już wszyscy kopiowali detekcję "by sygnature" chociaż


Tommy nie rozpędzaj się tak. Ja pamiętam historię że Panda zrobiła kiedyś pliczek do testowania w ich produktach czy działa chmura (taki eicar ale tylko dla pandy) i nawet na blogu gdzie była o tym informacja było dodane iż proszę innych producentów o nie dodawanie tego pliku do bazy jako że jest niegrożne..
co się okazało ? że po po jakimś czasie większość av wykrywała to i z tego co pamiętam jednym z pierwszych który dodał ten plik był KASper.....
ja lubię Kacperskiego ale bez fanatyzmu..

pozdrawiam


Dodano: 17 lut 2011 17:00

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

-< tutaj jest ta informacja o tym ich "eicarze" w którymś komentarzu jest info iż Kasper wykrywa to jako "Backdoor.Win32.Bredolab.djl", co osobiście pamiętam bo też u siebie wówczas to zauważyłem.
dalsza część tej historii jest opisana tutaj..

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

więc co do tych "szmaciarzy" byłbym ostrożny... O ile symantec wykrywał to jako podejrzane przez insight''a to kasper nawet stworzył do tego eicara sygnaturę..


Dodano: 17 lut 2011 17:03

Jeszcze jedna różnica.. ten przykład z "Kiser" jest o tyle nietrafny iż to jest faktycznie hack-tool więc to że inne programy to wykrywają akurat mi nie przeszkadza a konwencja nazewnicza tutaj również mnie nie razi (skoro jest to faktycznie potencjalnie niepożądane narzędzie niech nawet nazywają sobie to wzorem kaspra). Mój przykład pokazuje absolutnie nieszkodliwy plik który kaspersky z "automatu" dodał do swoich sygnatur a pozostali producenci bezmyślnie skopiowali...


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 17.02.2011

Już się dalej nie wypowiadam na ten temat, bo szkoda czasu na gadanie o wyższości jednego programu nad drugim. Już to było wałkowane tysiące razy. Używajcie to co uważacie za słuszne, byle tylko czuć się z tym dobrze. Tak jak ty nie zainstalujesz już nigdy KIS to ja już nigdy nie zainstaluję NIS, i sprawa wyjaśniona. Norton wykupuje czyjeś pomysły, tak jak to zrobił np. odkupując (mój kiedyś ulubiony) firewall - Sygate. I dalej linkuje w progsie Sygate żeby instalować jego produkty Nortona.

!Meir, a co nie mogęWink

To nie ma nic wspólnego z tym, że nie było wczoraj paczki, po prostu miałem zakrojony skan, żeby oddzielić czyste od siary, pokonsolidować katalogi, itp... Potem przeskanować, żeby wyłuskać MD5 wykrywalnych plików, będzie do odrzucenia dobre Smile

Nie no żartuję, NIS jest dobrym produktem. Jako AV go nie chcę, bo to jest za duży automat.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - yaslaw - 17.02.2011

Ale rozmawiajmy merytorycznie Grin


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 17.02.2011

a czytałeś to:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


to przestudiuj to, tobędziesz wiedział dlaczego inni producenci AV stosują nazwę "kiser" jeszcze z odmianą "zv" w nazewnictwie zagrożenia, które sobie kaspersky sam wymyślił. Dlaczego inni nie nazwali tego zagrożenia"idzie kupa" ? Bo po prostu małpują.

Na pewno u konkurencji nie jest dbanie o to, żeby eliminować exploity i hacki na konkurenta, poprostu lecą z automatu. Głupkowato małpują.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - zord - 17.02.2011

ale jak by odwrócić sytuacje to Kaspersky na pewno robi to samo


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - yaslaw - 17.02.2011

Oczywiście ze Kasperski też tak robi. Z bloga Pandy który wcześniej cytowałem:
Cytat: More recently Kaspersky conducted an experiment during a press conference and showed a bunch of journalists how these false positives roll over from one vendor engine to the next. Of course being journalists, they only took home the message “AV copies each other and mostly us” as is shown in the articles published covering the event . Even though the objective of the experiment was put under scrutiny, the fact remains that this is an industry- wide problem and no single vendor is immune to its effects, not even Kaspersky as we will see .

Podkreślenie moje...


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 20.02.2011

Powiedzcie mi że np. taki: TheHacker -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jest super hiper AV.
On ledwo co widzi w świecie AV, ledwo co wykrywa jakieś nisze, a co dopiero sobie przybrał taka nazwę jaką ma kaspersky - ..."Kiser.zv" - Wiem, że mają jakieś tam umowne nazwy, ale w tym wypadku to chyba kopiuj/wklej Smile


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Eugeniusz - 23.02.2011

Dam mu jeszcze jedną szansę... wydali kilka łatek, może chodzi lepiej.


Dodano: środa, 23 lutego 2011, 12:43

Klucz z PURE działa z KIS?


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - jasiekkidawa - 23.02.2011

U mnie nie działał, z resztą jak ten cały PURE Sad


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Eugeniusz - 24.02.2011

Eee PURE jakoś działa, nieźle sobie radzi.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 24.02.2011

Ma ktoś screeny z wszystkich ustawień PURE?Wink