SafeGroup
Kaspersky Internet Security / PURE - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Kaspersky Internet Security / PURE (/thread-794.html)



Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Eugeniusz - 24.02.2011

Poczekaj, wrzucę kilkanaście. Na razie skanuję, ale jak skończę to popstrykam.

To mają być ustawienia czy przegląd całego programu? Po zaznaczeniu współdzielenia zasobów zauważyłem że przyjemnie się pracuje jak PURE skanuje jakieś pliki na żądanie...


Dodano: czwartek, 24 lutego 2011, 17:43

Zrobiłem album, proszę bardzo:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 24.02.2011

Chodzi o głównie opcje, ale jak masz wszystkie?

Bo w tabelce "Compare" na www przy PURE nie pisze "2011 technologie" co wskazuje na to, że on jest oparty na linii 2010.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Eugeniusz - 24.02.2011

Z tego co się dowiedziałem i zauważyłem (wygląd) to tak. Zmontowali go z innych aplikacji: KIS, menedżer haseł, szyfrowanie i zarządzanie siecią (teraz wiem dlaczego licencja jest tylko na 3 komputery, gdzieś trzeba to spożytkować).
Działa całkiem nieźle. Czasami ma jakieś ataki obciążenia, ale tylko jak się porządnie aktualizuje lub gdy leczy pliki.
W tych szybkich działaniach są dostępne podstawowe rzeczy, aktualizacja, wyłączenie ochrony, rozpoczęcie tworzenia kopii.
Jeśi chodzi o interfejs, to moim zdaniem jest wygodniejszy niż w Nortonie 360. W Symantecu irytowały mnie te "zadania" tj. jak skanowałem na szybko to nie pojawiało się takie okno jak w NISie tylko duże okno z informacją o zadaniu (skanowanie, ile plików przeskanowano, czas).


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 24.02.2011

Jak jest oparty na v2010 to nie będzie zamulał. Dlatego ja lecę na KIS 2010 jeszcze Smile v2010 będzie wspierana bazami do grudnia 2012, a support jest do grudnia 2011

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jakoś kwiecień/maj 2011 zaczną się beta testy wersji 2012. RC/TR będzie jakoś lipiec 2011. Wtedy to poznamy co kaspersky nam znowu zaserwuje, czy kolejny przymulacz czy dalej przynajmniej ja pozostanę na v2010 jeszcze przez rok aż do wydania v2013? Smile

Przy skanowaniu dużej ilości plików nie ma porównania v2010 vs v2011 na korzyść tego pierwszego, a na tym mi zależy.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - prz3m3k - 24.02.2011

Hmm, mi bez porównania szybciej chodził 2011... i to we wszystkich scenariuszachSmile


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Eugeniusz - 24.02.2011

Na 2011 też przyjdzie czas... w wersjach KAV i KIS.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 24.02.2011

Przydatne narzędzie dla tych co testują całą rodzinkę produktów kaspersky, albo jako updater np. w domu/firmie, raz ściąga update dla wybranych produktów i korzystają z niego wszystkie dane produkty: Kaspersky Update utility

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wybieramy jakie produkty:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Na tej stronie lepiej nie mieszać i zaznaczyć tylko 2 ostatnie ptaszki:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Ustawiamy terminarz:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Jeszcze tylko trzeba udostępnić folder z aktualizacjami w sieci domowej lub firmowej (najlepiej tylko do odczytu):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



I podać ścieżkę sieciową na wszystkich komputerach w sieci, odznaczając ptaszka serwerów Kaspersky Lab:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Program KL update ląduje w autostarcie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Od tej pory wszystkie komputery w sieci są uaktualniane z jednego miejsca w bardzo szybkim czasie (a KL Updater sobie działa w tle na jednym komputerze i pobiera określone wcześniej bazy i komponenty z określoną częstotliwością):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



P.S. Dziś wrzucę sobie PURE na test to zrobię scana ile trwa aktualizacja jak już mamy bazę na dysku Smile

Edit. Wrzuciłem jednak KIS, filmik poniżej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Kaspersky Internet Security / PURE - jasiekkidawa - 25.02.2011

Smile


Screeny KASPERSKY INTERNET SECURITY 2012 :) - jasiekkidawa - 25.02.2011

Pojawiło się kilka screenów programu KASPERSKY INTERNET SECURITY 2012 . Całkowicie zmieniono GUI programu, prezentuje się jak widać na prawdę fajnie Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Źródło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Meir - 25.02.2011

Na pewno kobyłkę jeszcze bardziej obciążą Grin

BTW.Jasiu tu jest pierwotne źródło Wink :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Lunatyk jak zawsze "pożycza" newsy z innych for Tongue


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - kapitan zawada - 25.02.2011

Kurde, wygląda zachęcająco.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - ktośtam - 25.02.2011

Wygląda świetnie. Jak tylko nie będzie taką "kobyłką", to naprawdę opłaci się wydać trochę grosza na Kaspra.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - PascalHP - 25.02.2011

Interfejs na poziomie, jak tylko poprawią wydajność to będzie cudo Smile


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Meir - 25.02.2011

Nie wiem skąd u Was to życzeniowe myślenie ? Z wersji na wersję jest coraz cięższy...nie widzę racjonalnych przesłanek dlaczego mieliby to teraz zmienić.Taką mają politykę : bunkier ponad wszystko Smile


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - jasiekkidawa - 25.02.2011

O dlaczego nie możemy się przynajmniej ŁUDZIĆ, że będzie to teraz pakiet wydajniejszy nawet od NORTONA czy AVIRYCool


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Eugeniusz - 25.02.2011

Nortonowi się udało to może i Kasperskiemu? Widzę reputation data, czyżby analiza reputacji i chmurka?


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - morphiusz - 25.02.2011

Spokojnie ludzie.
Każda nowa wersja, każdego nowego programu budzi skrajne emocje.
Po 2 miesiącach odejdzie w cień Grin
Z avasta 3 tygodnie temu to wszyscy tu mieli korzystać jak jeden mąż Wink


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - ktośtam - 25.02.2011

Ja korzystam Grin
A co do Kasprzaka, to czemu nie miałby być lżejszy? Pamiętam czasy kiedy produkty Nortona były w stanie zmulić każdy system a teraz? Inslaujesz NIS i zapominasz, że masz pakiet zabezpieczający. Może Kasperskiemu też się uda, kto wie?


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - prz3m3k - 25.02.2011

U mnie ten pakiet był bardzo leciutki, szczególnie w wersji 2011Smile Denerwowały mnie tylko znaczne ilości FP. Praktycznie co tydzień musiałem podsyłać im linki/pliki do labu:/ Przynajmniej zgarnąłem trochę podziękowań z ich strony za pomoc w udoskonalaniu ich pakietu Grin
Chyba tylko jedna próbka, a właściwie strona nie była FP... nie było to nic poważnego, tylko zwykła luka w jskrypcie. Laboratorium skontaktowało się z adminem tej strony i po kilku dniach była fixnieta Grin


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Eugeniusz - 25.02.2011

Do tej pory (3 dni z PURE) nie trafiłem na FP.