SafeGroup
Kaspersky Internet Security / PURE - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Kaspersky Internet Security / PURE (/thread-794.html)



Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Piospi - 28.06.2011


Przy okazji możesz sprawdzić czy łyka key od wersji PL na ENG. Ja mam lickę ENG to nie da rady.[/quote]


Łyka key z PL wersji.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Kolos28 - 28.06.2011

bardok206 napisał(a):C:\Program Files (x86)\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 2012


jak dla mnie jest to wielki minus...:/


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Konto usunięte - 28.06.2011

Ale co to zmienia? Procesy też są 32-bitowe a mimo to może wykrywać zagrożenia.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 28.06.2011

Następna wersja, 2013 ma być podobno już natywna x64 dla systemów 64bit.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Kolos28 - 28.06.2011

lukasamd napisał(a):Ale co to zmienia? Procesy też są 32-bitowe a mimo to może wykrywać zagrożenia.

uważam że taki producent jak Kaspersky powinien robić wersję na x64 - wydaje mi się że jest różnica w ochronie gdy na system x64 zainstalujemy x86 pakiet ale to moje zdanie i mogę się mylić Smile


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - bardok206 - 28.06.2011

Moim zdaniem jedyna różnica (pamięc ram wiadomo ) w piaskownicy kisa(safe run),nie działa wpełni jak na 32 bit(w tym przypadku program powiadamia nas o tym fakcie).


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 28.06.2011

Bebechy w v2012 to v2011 więc nie ma możliwości działania natywnie x64.
Tak jak pisałem v2013 będzie prawdopodobnie napisana jak nie od początku to gruntownie przebudowana do współpracy z x64.
Jak poszukam to info to wrzucę.
O, jest:
pytanie(jakiś user; 02.2011):
Kod:
Are there any plans for 64-bit versions of the desktop products? I noticed that the trial version I downloaded is 32-bit. A lot of new computers are shipping with 64-bit Windows 7, and Office 2010 has a 64-bit version available now.

What''s the reasoning behind running 32-bit AV on 64-bit OS?

odpowiedź (E.K.; 02.2011):
Kod:
Sorry for delay...
Yes, technically many components are ready for 64bit, but there is still work ahead... I hope next year we''ll have both 32/64 versions.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Konto usunięte - 28.06.2011

slawsi5 napisał(a):uważam że taki producent jak Kaspersky powinien robić wersję na x64 - wydaje mi się że jest różnica w ochronie gdy na system x64 zainstalujemy x86 pakiet ale to moje zdanie i mogę się mylić Smile


Za wiele to prawdę powiedziawszy nie zmiania, bo i tak w Windowsach x64 programy zabezpieczające nie są w stanie rozwinąć skrzydeł z powodu blokad modyfikacji kernela nałożonych przez producenta.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Kolos28 - 28.06.2011

lukasamd napisał(a):Za wiele to prawdę powiedziawszy nie zmiania, bo i tak w Windowsach x64 programy zabezpieczające nie są w stanie rozwinąć skrzydeł z powodu blokad modyfikacji kernela nałożonych przez producenta.


no ale jak się ma system x64 to lepiej używać natywnej wersji x64 niż x86Tongue
Chyba na razie pozostanę przy Avast Pro i tym co do niego mam a jak po namysłach stwierdzę że chce KIS to zmienię mój teraźniejszy zestawikWink


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - andrzej76 - 28.06.2011

Sławsi5 - nie zmieniaj, zestaw jest mocny na Twoim kompie.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 29.06.2011

Hotfix "b" w przygotowaniu, kto nie chce czekać, instrukcja:

1. ustawić jako serwer update tylko:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

2. zrobić ręczny update
3. zrestartować system
4. nie zmieniać z powrotem na domyślne serwery, aż do wydania stabilnej wersji patcha

Kod:
We are prepare for release hot-fix .b for KAV/KIS 2012. And we are need your help for testing it. smile.gif

1. Set ftp://dnl-test.kaspersky-labs.com/test/ap/ as update source
2. Update from this source
3. Reboot system
4. View version of basegui.ppl (must be 12.0.0.389) and avpgui.ppl (must be 12.0.0.392)
5. Check KAV/KIS. No new bugs must be!

Some fixed bugs:
1. Graphical bug in network monitor
2. Compatibility with Firefox 5
3. Also problem of input text in some sites from VK in Firefox
4. Showing thumbnails of KIS in Windows 7 taskbar
5. Credits list
6. Improved Self-Defence
7. Compatibility with Windows Recovery

Attention! Hot-fix will be updated during testing period. Do NOT remove ftp://dnl-test.kaspersky-labs.com/test/ap/ as the update source.


Jak to wygląda:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Niestety dodatek do Thunderbirda nie działa jeszcze, akurat dzisiaj wyszedł TB 5.0 Smile To pewnie też go uwzględnia niebawem.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - shinjiru - 29.06.2011

hmmm jak dwunastka sprawuje sie na netbookach? chodzi mi o wydajność , czy nia zamula itd.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - bardok206 - 29.06.2011

tommy czyli serwer Kaspersky Lab update servers odznaczony musi być cały czas? Tylko ma być zaptaszkowany serwer testowy? Codzienne ubdate baz będą lecieć z niego?


Dodano: 29 cze 2011 13:38

W moim przypadku jak widzę to url kasperksy advisor przestał działać na chromie ,po instalacji testowego patcha b. Może ktoś sprawdzić?
Edit:
już przeczytałem na forum kasperskiego, nie jestem osamotnionyz tym bugiem, trzeba czekać na poprawkę poprawki.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 29.06.2011

tak, wszystkie bazy i łaty do patcha b będzie pobierał z tego testowego.
patch strasznie niestabilny, dziś miałem 4xcrash "Previous application launch failed", wysłałem im traces.
uaktualniają kilka razy do dnia, ludziki zgłaszają błędy.


Dodano: środa, 29 czerwca 2011, 20:21

shinjiru napisał(a):hmmm jak dwunastka sprawuje sie na netbookach? chodzi mi o wydajność , czy nia zamula itd.


Śmiało instaluj tylko nie zmieniaj ustawień wyżej niż domyślne, ewentualnie możesz zaznaczyć rozszerzone bazy.
Najlepiej to sprawdź jak to wygląda osobiście.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - bardok206 - 29.06.2011

Miałem to samo. Lepiej jeszcze poczekać z używaniem go.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 29.06.2011

Cytat: Jeszcze trochę i dojdą do Z Grin

Nie dojdą do Z, bo roku braknie, i zaczną się bety v2013 Smile

Jeszcze chwila, na dniach będzie patch "G" obsługujący m.in. dodatki do FF 5.0 dla v2011.
Na razie jest faza testów z wersją v2012 (patch b). Pewnie też przy okazji pomyślą o spam-wtyczce do TB 5.0, bo wczoraj wyszedł Smile


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 29.06.2011

bardok206 napisał(a):W moim przypadku jak widzę to url kasperksy advisor przestał działać na chromie ,po instalacji testowego patcha b. Może ktoś sprawdzić?


Bo coś pozmieniali, przypatrz się liście zmian, znajdziesz chrome, prawie na samym dole:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Masz najnowsze chrome? bo chyba o to się rozchodzi. Może przeinstaluj jeszcze raz chrome na najnowsze?
Ja nie używam chrome i nie monitoruję tego, zainteresuj się tym, jak używasz...


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Kolos28 - 03.07.2011

Mam pytanie gdzie jest opcja w kasperskym roszerzonych baz czy jakośtak?


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - jasiekkidawa - 03.07.2011

Slawi... Wejdź w Ustawienia/ Następnie kliknij w ostatnią ikonkę przedstawiającą pudełko --> Advanced Setting/Wchodzisz w Thread and Exclusions/ Później w Detection of the following... Wchodzisz następnie w Setting i zaznaczasz wszystkie opcje, wszystkie bazy Smile


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Kolos28 - 03.07.2011

dzięki @ JAsiek - była tam tylko jedna opcja do dodaniaWink
kluczyk PL pasuje do wersji EngCool