SafeGroup
Kaspersky Internet Security / PURE - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Kaspersky Internet Security / PURE (/thread-794.html)



Re: Kaspersky Internet Security / PURE - ktośtam - 03.07.2011

slawsi5 napisał(a):kluczyk PL pasuje do wersji EngCool

Szkoda tylko, że nie działa to w drugą stronę Sad


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Kolos28 - 03.07.2011

ktostam napisał(a):Szkoda tylko, że nie działa to w drugą stronę

no tak...
Mam takie pytanie - jak pobrałem bazy bez rozszerzenia a teraz zaznaczyłem rozszerzenie to KIS dociągnie je sam?


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Eugeniusz - 03.07.2011

Zaktualizuj manualnie, pobierze brakujące bazy.
Albo poczekaj do kolejnej aktualizacji.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - bardok206 - 03.07.2011

ktostam napisał(a):
slawsi5 napisał(a):kluczyk PL pasuje do wersji EngCool

Szkoda tylko, że nie działa to w drugą stronę Sad


Z racji tego że kaspersky ociąga sięz wydawaniemaplikacji na inne języki to klienci którzy zakupili licencje muszą mieć dostęp do najnowszych rozwiązań (nie wyszli by z sądu gdyby tak nie było). Inaczej ma się sprawa w drugą stronę. Tak na marginesie testuję od jakiegoś czasu wersje 2012 i całkiem całkiem. Ciekawi mnie czy wreszcie w 2013 poprawią wydajność (ale symantec), wtedy pakiet wymiótł by wszystkie inne.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 03.07.2011

Pisałem wyżej o v2013, skoro ma być natywna obsługa 64bit, to chyba muszą przepisać od nowa program, nie jestem programistą, ale tak na chłopski rozum Wink
A jak to będzie to się oczywiście przekonamy.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Kolos28 - 03.07.2011

co do wydajności to powiem krótko - działa szybko i dobrze w tej chwili zjada u mnie nie całe 60MB ram(choć szarpie nim i czasem nawet jest 300MB)
ogólnie w celu spowalniania ustawiłem wszystko na high i nie jest zleTongue


Dodano: 03 lip 2011 12:50

a tak swoją drogą - to na jakich ustawieniach jedziecie - coś zmieniacie czy na domyślnych?


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 03.07.2011

Dla normalnego użytkowania wystarczy: restore na domyślne iw Proactiv Defense (2 lub 3 ptaki zależnie od wersji 32/64bit) oraz w Threats and Exlusion/Settings zaptaszkować (1 ptak). I tyle.

Ja mam ustawione to co wyżej + w skanach na żądanie (Full, Critical, Custom) mam na MAX (suwaki na HIGH i jeszcze HEURystyka na max). To tak dlatego bo skanuję przed robieniem paczki.

Ale normalnie nie ustawiajcie wszystkiego na MAX, łącznie z real skanem; no chyba ze chcecie, bo wam komp dęba stanie na stosunkowo słabym sprzęcie.
Wtedy to np. za każdym razem będzie nawet sprawdzał uruchomienie przeglądarki czy programu pocztowego (ich pliki exe).

Odnośnie hotfixa "b", to jeszcze go męczą, a obsługa wtyczki do Thunderbirda przyjdzie z hotfixem "c". Także wersjaPL pewnie już będzie z odpowiednimi hotfixami/patchami.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Kolos28 - 03.07.2011

tommy504 napisał(a):w skanach na żądanie (Full, Critical, Custom) mam na MAX (suwaki na HIGH i jeszcze HEURystyka na max)


a rootkit scan masz zaznaczone?

P.S. Tyle osób najeżdża na KIS że muł itp. a ja powiem że mimo jest cięższy od mojego poprzedniego zestawu to ja nie widzę różnicy tak naprawdę podczas pracy a mam póki co nawet web antyvirus ustawiony na highSmile


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - KaMiL - 03.07.2011

Slawsi, możesz tak za tydzień napisać , kiedy KIS się zadomowi na komputerze, jak z obciążeniem? (FIS-a jeszcze nie kupiłem ;D )


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 03.07.2011

A z rootkit scan jest tak, że jak masz zaznaczone w General Settings Scan - Perform Rotkit Scan to raczej nie zaznaczać Rotkit Scan w skanowaniu tam w opcjach (Full, Critical, Custom), no chyba że ktoś chce.

Ja mam akurat odwrotnie Smile Tu odznaczone a w skanach zaznaczone oby dwa ptaki.

I jeszcze odnośnie Peform Idle scan - tez mam odznaczone, z racji tego, że raz dziennie sobie robię Critical scan i to mi wystarczy Smile


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - KaMiL - 03.07.2011

Tommy, czyli kiedy wyjdzie polska wersja, to będzie w niej zintegrowany od razy patch b?


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Kolos28 - 03.07.2011

kamil10506 napisał(a):Slawsi, możesz tak za tydzień napisać , kiedy KIS się zadomowi na komputerze, jak z obciążeniem? (FIS-a jeszcze nie kupiłem ;D )

Myślę że jak KIS się zadomowi u mnie na pokładzie to będzie jeszcze lżejTongue


Dodano: 03 lip 2011 13:33

tommy504 napisał(a):A z rootkit scan jest tak, że jak masz zaznaczone w General Settings Scan - Perform Rotkit Scan to raczej nie zaznaczać Rotkit Scan w skanowaniu tam w opcjach (Full, Critical, Custom), no chyba że ktoś chce.

a jak zaznaczę rootkin scan pomimo że mam w general settings ustawione to coś się będzie gryzło czy po prostu chodzi Tobie o to że poprostu jest to zbyteczne dublowanie?


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - KaMiL - 03.07.2011

Też tak myślę Smile


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - ktośtam - 03.07.2011

Ja robię tak, że po instalacji KIS-a przeprowadzam po kolei, critical a później full scan - po tej czynności wszystko chodzi zdecydowanie lżej.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Kolos28 - 03.07.2011

szkoda tylko że dodatki od KIS nie działają na FF5 oraz operzeSad


Dodano: 03 lip 2011 15:18

chyba pogodzę się z FF ale pierw cofne ją do wersji 4.1Tongue


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Konto usunięte - 03.07.2011

Użyć serwerów aktualizacji dodających patcha dzięki któremu będzie zgodne z FF5.
Ewentualnie poczekaj na finalną Tongue


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - bardok206 - 03.07.2011

Nie wiem czy poprawili już coś, ale kilka dni temu eksperymentalny patch b miał trochę błędów i crashował kisa.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Kolos28 - 03.07.2011

dlatego nie uznaje takiej opcji by coś używać w wersji beta więc zaraz chyba cofnę FF5 na 4 a największy żal mam że operka nie obsługuję dodatków od KISSad


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - bardok206 - 03.07.2011

A co się tak napaliłeś na te dodatki? skrót do klawiaturki i kilkaikonek (safe link) pojawiających się w wynikach(mała ilość jak na razie) google.Klawiaturkę można włączyć z prawo klika na ikonie kisa w operze więc też nie problem.Najważniejsze że kis jedzie na portach i czy to opera safari lub inna przeglądarka to ochroni cię. Niestety inne pakiety maja toolbary i są skazane na określone przeglądarki.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Kolos28 - 03.07.2011

fajnie mieć safe link i wiedzieć co jest bezpieczne , klawiaturka to nie problem ale fajny dodatek jest anti baner który jest na tych przeglądrkach również niekompatybilnyWink


Dodano: 03 lip 2011 20:01

Powiem tylko tyle że póki KIS wymiata i póki co nie żałuję zamiany pakietuSmile