SafeGroup
Kaspersky Internet Security / PURE - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Kaspersky Internet Security / PURE (/thread-794.html)



Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 05.07.2011

Jestem, miałem awarię routerka; nie nie od wirusówLol

Co wyście się tak napalili na kacperka? <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->

Odnośnie Setting/update to domyślnie, no chyba, że chcesz zmienić częstotliwość pobrań, źródło pobrań (np. aby pobrać testowego patcha).
Fajna opcja to na na końcu - zachowanie baz na przyszłość Smile Tu warto wskazać jakiś katalog np. na innej partycji. W przyszłości, przy reinstalacji, albo instalowania na drugim kompie, nie trzeba targać całych baz (100MB), tylko wskazać folder z bazami, a potem przywrócić domyślne serwery pobrań.


Odnośnie FW:
Settings/pierwsza zakładka
i w general settings odznacz "select action automatically" - będziesz wtedy zasypywany komunikatami jak w CIS Wink


Dodano: wtorek, 5 lipca 2011, 17:41

slawsi5 napisał(a):Pewnie że się zaktualizuje - choć z tego co słyszałem to w przypadku KIS zawsze trzeba nowe wersje od nowa instalować - ale kluczyk na pewno zadziała


Tak zaleca producent. Odinstalować poprzednią wersję, przeczyścić kompa kavremover:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i zainstalować nowa wersję. Ustawienia ze starszej wersji nie pasują do nowszej jak ktoś ma zapisane w pliku. Trzeba od nowa ustawiać.

Procedura upgrade:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Klucz działa z poprzednich wersji. Np. ja mam od wersji 2010 i działa z 2011 i 2012.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - bardok206 - 05.07.2011

ja kiedyś na forum kasperskiegoczytałem własnie żeklucze,niezależnieile licka ma dni działają na 3ech wersjach.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - KaMiL - 05.07.2011

tommy504 napisał(a):Co wyście się tak napalili na kacperka? <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
.

Po prostu, kiedy dowiedziałem się, że jest lżejszy od v2011, zainteresowałem się nim.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 05.07.2011

bardok206 napisał(a):ja kiedyś na forum kasperskiegoczytałem własnie żeklucze,niezależnieile licka ma dni działają na 3ech wersjach.


Licka liczy się od momentu pierwszej aktywacji w programie.
Można zmieniać wersje programu (2010-2011-2012) ile się chce na tym samym kompie, a czas licki sobie płynie Wink

--------------------------------------
Patcha "b" jeszcze nie ma, jak pójdzie taka grubsza aktualizacja coś koło 12-15MB to będzie oznaczało, że trzeba zrobić restart Wink


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tachion - 05.07.2011

aa test zapory kaspra w comodo leaktest 300/330


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Kolos28 - 05.07.2011

Tomek a ty lecisz na automacie czy sam decydujesz co i jak?Smile


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 05.07.2011

na automacie Wink normalnie (znam mniejwięcej wszystkie swoje pliki) i jak skanuję paczki (tu bym się zarypał przy każdym pliku dawać deleteSmile )
co innego jak np. ktoś uruchamia nieznane programy, to wtedy lepiej na interaktywnym, wtedy widzisz co program próbuje zrobić no i ty decydujesz.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Kolos28 - 05.07.2011

tommy504 napisał(a):na automacie Wink normalnie (znam wszystkie swoje pliki) i jak skanuję paczki (tu bym się zarypał przy każdym pliku dawać deleteSmile )
co innego jak np. ktoś uruchamia nieznane programy, to wtedy lepiej na interaktywnym, wtedy widzisz co program próbuje zrobić no i ty decydujesz.


oki ale jak odhaczę automat - to co z tymi regułami co sam je automatycznie wcześniej KIS utworzył?
Ja też mam programy które znam i ufam ale wolałbym by niektóre aplikacje nie miały przyzwolenia na ruch przychodzący a KIS chyba wszystkim zaufanym aplikacją pozwala na to...


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 05.07.2011

Jak odhaczysz, to to jest nie ważne co wcześniej robił, ty od tej chwili decydujesz.
Jak znasz programy to dodaj do zaufanych (włącznie z pozwoleniem na ruch internetowy)i włącz tryb interaktywny Wink


Dodano: wtorek, 5 lipca 2011, 20:31

slawsi5 napisał(a):ale wolałbym by niektóre aplikacje nie miały przyzwolenia na ruch przychodzący


Dziś właśnie jak mi padł router, to musiałem skorzystać przez chwilę z karty (goła pupa w necie, bez NAT/FW/PING BLOCK), no i KIS2012 blokuje pinga; jak masz KISa to cię nikt nie zpinguje (teoretycznie jesteś niewidoczny w necie; nie dajesz odzewu Wink ). Nie wiem jak u innych IS ale to jest dobre rozwiązanie.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Kolos28 - 05.07.2011

właśnie się zastanawiam co jest lepsze - automat czy tryb inter...
w sumie tryb interaktywny nie odpowiada za połączenia z siecią tylko FW - dobrze mówię czy się mylę ?


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 05.07.2011

Interaktywny odpowiada za łączenie z siecią i decydujesz ty.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Eugeniusz - 05.07.2011

tommy504 napisał(a):Nie wiem jak u innych IS ale to jest dobre rozwiązanie.

To podstawa firewalla. Każdy IS to ma.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 05.07.2011

@slawsi5, postaw wirtuala jakiegoś , pobierz wirki najnowsze, i sprawdź tryb interaktywny w kasperskim, wszystko zrozumieszGrin
Ja ci mogę tłumaczyć, ale na pewno sam więcej pojmiesz jak to idzie jak przetestujesz.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Kolos28 - 05.07.2011

dobra mam ostatnie pytanie w zakładce setting/general masz ustawione automatic a tą drugą pozycję pod nim też masz zaptaszkowaną?<!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 05.07.2011

Eugeniusz napisał(a):
tommy504 napisał(a):Nie wiem jak u innych IS ale to jest dobre rozwiązanie.

To podstawa firewalla. Każdy IS to ma.


Dokładnie, tylko na routerze taką funkcję mam w ustawieniach (ICMP block) Smile


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Eugeniusz - 05.07.2011

Hmm też mam w moim TP-Linku. Niech śmiga, skoro jest to czemu nie miałbym skorzystać?


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 05.07.2011

slawsi5 napisał(a):dobra mam ostatnie pytanie w zakładce setting/general masz ustawione automatic a tą drugą pozycję pod nim też masz zaptaszkowaną?<!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->


tak, a dlaczego?
druga opcja odpowiada czy od razu kasować przez kaspra podejrzane obiekty typu hacktool, hoax, adware, itd. Domyślnie daje użytkownikowi wybór, bo te programy krzywdy samemu systemowi nie wyrządzą, ale mogą szkodzić innym, że tak to ujmę.
Przy skanie do paczek, to oczywiście wszystkie śmiecie kasujemy, to trzeba popatrzyć do zakładki na głównym screenie, jak jest wykrzyknik to skasować jeszcze te podejrzane Smile


Dodano: wtorek, 5 lipca 2011, 20:59

skoro forum o bezpieczeństwie, to jak macie coś podobnego w rutkach (routerach):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


to odznaczyć wszystkie 3 Smile


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Eugeniusz - 05.07.2011

Ping u mnie zablokowany dla WAN, w LAN jest dostępny.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 05.07.2011

Eugeniusz napisał(a):Ping u mnie zablokowany dla WAN, w LAN jest dostępny.

No i prawidłowo. Jakbyś "był" w LAN jeszcze z kimś, i dzielił łącze to jeszcze LAN ping block Smile


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - KaMiL - 05.07.2011

JAK BYŚ BYŁ Tongue