SafeGroup
Kaspersky Internet Security / PURE - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Kaspersky Internet Security / PURE (/thread-794.html)



Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Ratatui - 31.08.2011

kamil10506 napisał(a):Ratatui, ja patrzylem jeszcze na temat o KIS 2009. Wtedy tez Ci mulil. Moze masz jakas fobie??
KIS 2012 jest naprawde lekki. W porownaniu do Nortona nie widze roznicy w dzialaniu komputera.


Ja widzę bardzo dużą różnicę. Fobia? Zapoznaj się z terminem tego słowa bo chyba nie bardzo rozumiesz to co piszesz. Napisałem wcześniej co działa wolno w Kaspersky Internet Security 2012. Dużo rzeczy jest do poprawienia. Do tego nie ma wersji 64-bitowej.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - KaMiL - 31.08.2011

Fakt, uzylem zlego slowa Facepalm Chodzilo mi o urojenia.
Z tego co pamietam, to masz 8GB ramu i 4 rdzeniowy procesor, tak? I jak Ci moze mulic KIS, ktory zuzywa maks 70MB?
Ja mam przecietny komputer: 3Gb DDR2 ramu i 2x2.2GHz.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 31.08.2011

Ratatui napisał(a):Do tego nie ma wersji 64-bitowej

Czytane było?:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cytat: PCL: Czy KIS 2012 zawiera w pełni 64-bitową kompilację?

NG: Wszystkie nasze programy bez problemu działają w systemach 64-bitowych. O ile elementy niskiego poziomu i te odpowiedzialne za integrację z takimi narzędziami, jak Microsoft Office, Internet Explorer i Microsoft Outlook, są dostępne w wersjach 32- i 64-bitowych, to sama aplikacja, w której użytkownik zarządza programem, jest tylko 32-bitowa. Dwa–trzy lata temu zbudowaliśmy prototyp aplikacji w pełni 64-bitowej, ale przeprowadzone testy wykazały, że różnice w wydajności między poszczególnymi kompilacjami są marginalne. Dodatkowo prototyp nie był idealny, miał pewne problemy. Nie przestaliśmy jednak nad nim pracować i w lutym tego roku powstała pierwsza w pełni 64-bitowa wersja. Pakiet na 2012 rok miał się pojawić za cztery miesiące, ale stwierdziliśmy, że to zbyt krótki czas, by dokładnie przetestować i zoptymalizować wersję 64-bitową. Zdajemy sobie sprawę, że nasi użytkownicy oczekują takiej wersji. Mogę powiedzieć, że jest to obecnie jeden z celów, które chcemy osiągnąć w następnej wersji swoich pakietów zabezpieczających.


Czyli wersja na rok 2013 będzie w pełni 64bit też.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Ratatui - 31.08.2011

kamil10506 napisał(a):Fakt, uzylem zlego slowa Facepalm Chodzilo mi o urojenia.
Z tego co pamietam, to masz 8GB ramu i 4 rdzeniowy procesor, tak? I jak Ci moze mulic KIS, ktory zuzywa maks 70MB?
Ja mam przecietny komputer: 3Gb DDR2 ramu i 2x2.2GHz.


Urojenia to również złe słowo. Tak, mam Intel Core i7 w wersji mobilnej, 8 GB Ramu i na laptopie, na którym Crysis 2 działa na ustawieniach very high KIS 2012 działa wolno.


Dodano: 31 sie 2011, 2011 10:15

@tommy504

Czytałem i dziwię się, że tak długo zwlekają z wersją 64-bitową.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 31.08.2011

Ratatui napisał(a):"Wolno działa" to termin ogólny. Zalicza się do tego:

- wolne uruchamianie komptuera
- wolne skanowanie komputera
- wolne działanie aplikacji (w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań)
- duże zużycie CPU podczas skanowania co uniemożliwia normalne korzystanie z komputera


U mnie:
- normalne uruchamianie systemu
- dość wolne skanowanie w porównaniu do v2010
- normalne działanie aplikacji (ustawienia domyślne)
- wysokie użycie CPU podczas skanowania, lecz z komputera można dalej korzystać.

Smile

Na laptopach przeważnie wszystko chodzi mniej płynnie niż na desktop PC. Ale, że z taką konfiguracją narzekasz? Ja mam Q9550, 8GB RAM i SSD na system.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Piotrex44 - 31.08.2011

przecież zwolnienie systemu nie ma nic wspólnego z zużyciem zasobów o ile nie pożerają naszych całych zasobów..Program może i zabierać połowę naszego:
-ram
-cpu,
-odczytu hdd
i nie czuć spowolnienia systemu..
Wszystko zależy od optymalizacji programu bo np.
jakiś program zabiera 4Mb ram,1% CPU,100% transferu odczytu z dysku i taki program będzie nam bardzo mocno spowalniał komputer..


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Ratatui - 31.08.2011

Nie narzekam na wydajność komputera kiedy nie mam zainstalowanego KIS 2012 Smile


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - KaMiL - 31.08.2011

Nie urojenia, to nie jest zle slowo. Dokladnie o to slowo mi chodzilo, oczywiscie nie obrazajac Ciebie. Po prostu moim zdaniem probujesz wmowic, ze Kaspersky to mul.
Piotrek, widac KIS jest dobrze zoptymalizowany, bo male zuzycie ram i procesora idzie w parze z niespowalnianiem komputera.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 31.08.2011

@ratatiu, wiemy o tym już, piszesz to po raz któryś.
Nic na siłę. Nikt ci nie każe "za karę" instalowaćFacepalm


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Ratatui - 31.08.2011

Wyrażam jako klient negatywna opinie na temat tego produktu. Kupilem go i nie spełnia moich wymagań. Gdyby działał jak np. Norton czy F-Secure to nie pisałbym, ze KIS 2012 działa wolno.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - KaMiL - 31.08.2011

A to przepraszam po co go kupiłeś? Wersja trial działała dobrze? Facepalm


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 31.08.2011

@Ratatui, dopiero był temat KIS a RAID i myślałeś że jest KIS winny. Jakieś FP, kasowanie plików. A wyszło, że sterowniki stare do RAID. Odinstalowałeś już KISa? Już jest be?
Właśnie, po co kupowałeś? Przecież można przed kupnem przetestować, wszystko dokładnie posprawdzać.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Ratatui - 31.08.2011

Bo KIS jest nadal winny Smile Działało wszystko ok przez jeden dzień. Intel RST przestał już działać, tzn. jest teraz inna ikona ale dalej usługa nie może się włączyć. Kupiłem bo na PCcie działał w miarę dobrze. Sprzedałem PC, kupiłem laptopa i zaczęły się problemy z KISem.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 31.08.2011

No to problemem jest laptop.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Ratatui - 31.08.2011

Nie. Problemem jest KIS 2012. Testowałem wiele programów IS na tym laptopie i tylko KIS 2012 sprawia problemy.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - KaMiL - 31.08.2011

Tommy, czy w miejscach między strzałkami

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


nie powinno być pól na wpisanie kodu i maila? :crazy:

EDIT: jednak można wpisać; ramki nie widać...


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 31.08.2011

kamil10506 napisał(a):EDIT: jednak można wpisać; ramki nie widać...


Jak nie widzisz @KaMiL?Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dodano: środa, 31 sierpnia 2011, 14:55

Ratatui napisał(a):Testowałem wiele programów IS na tym laptopie i tylko KIS 2012 sprawia problemy.


Jak nie możesz tego sam naprawić to wzywaj support, niech ci powiedzą dlaczego KIS nie działa na twoim laptopie.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - jasiekkidawa - 31.08.2011

Wyszedł patch "E" Smile

Changelog:
1. internal features
2. Problem with large log files (GUI freeze/hangs after detecting large number of objects)


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 31.08.2011

Tak, właśnie miałem napisać, że dziś o 14:40 poszła większa aktualizacja wraz z patchem e.
Żeby go zaaplikować, trzeba zrestartować komputer.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Ratatui - 31.08.2011

Wyszedł patch ale nadal nie naprawili klawiatury wirtualnej pod Chrome. Screen do poprzedniego posta o Intel RST:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]