SafeGroup
Kaspersky Internet Security / PURE - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Kaspersky Internet Security / PURE (/thread-794.html)



Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 31.08.2011

Ratatui napisał(a):Wyszedł patch ale nadal nie naprawili klawiatury wirtualnej pod Chrome


A pisze coś w changelogu o tym? chyba nie.

Ratatui napisał(a):Screen do poprzedniego posta o Intel RST:


Napisz/zadzwoń do supportu kaspra. Nie wiem co ty z tym lapkiem tam wyprawiasz.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Ratatui - 31.08.2011

Ratatui napisał(a):Wyszedł patch ale nadal nie naprawili klawiatury wirtualnej pod Chrome


tommy504 napisał(a):A pisze coś w changelogu o tym? chyba nie.


Nie "pisze" tylko jest napisane. Stwierdzam fakt, że olewają Chrome skoro od czerwca nie można korzystać z wirtualnej klawiatury.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Eru - 31.08.2011

To ty w ogóle korzystasz z takiego wynalazku jak "wirtualna klawiatura"? Według mnie to zbędny bajer i nic więcej Tongue


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - SE7EN - 31.08.2011

Po to jest ten bajer, żeby z niego korzystać i w bezpieczniejszy sposób wprowadzać poufne dane na stronach internetowych. Poza tym na stronie Kaspersky można przeczytać:
Cytat: Klawiatura wirtualna zapobiega przechwyceniu danych wyłącznie podczas podczas działania w przeglądarkach Microsoft Internet Explorer, Google Chromei Mozilla Firefox.



Re: Kaspersky Internet Security / PURE - KaMiL - 01.09.2011

W ciagu ilu dni Kaspersky przesyla odpowiedz z Labu, kiedy sie wysle probki jako zarejestrowany?


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Ratatui - 01.09.2011

Możesz dostać odpowiedź nawet po kilku minutach. Najczęściej w tym samym dniu. Ja dostałem odpowiedź np. po 5 minutach.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - KaMiL - 01.09.2011

Hmm, to dziwne, bo wczoraj wyslalem 3 probki, oczywiscie mail podalem i odpowiedzi jeszcze nie dostalem...


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Ratatui - 01.09.2011

Wyślij może na e-maila: <!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->

Spakuj pliki w formacie ZIP/RAR.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - KaMiL - 01.09.2011

Chyba tak zrobie. Ale tak samo, jak na stronie paczka musi miec maks.rozmiar 15 MB?


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - prz3m3k - 01.09.2011

Z odpowiedzą z labu może być różnie. Raz dostałem w tym samym dniu, raz dopiero po 2 tyg.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Ratatui - 01.09.2011

kamil10506 napisał(a):Chyba tak zrobie. Ale tak samo, jak na stronie paczka musi miec maks.rozmiar 15 MB?


To powinno tobie pomóc:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wielkość załącznika to prawdopodobnie max. 15 MB bo odpowiedź otrzymujesz z adresu <!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e --> na swojego e-maila oraz na konto My Kaspersky.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - KaMiL - 01.09.2011

Hmm, jak tak patrzę na Process Explorer, to KIS lubi procka żreć do 40%. Ma takie niemiłe "zrywy"
To niedobrze, bo mam słabe chłodzenie i nie chciałbym, żeby było takie zużycie...
Dopiero teraz to zauważyłem, patrząc częściej na process explorer


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 01.09.2011

kamil10506 napisał(a):W ciagu ilu dni Kaspersky przesyla odpowiedz z Labu, kiedy sie wysle probki jako zarejestrowany?

Zależy od złożoności analizy próbki.
Np. wczoraj wysłałem o 23:00 1 plik do sprawdzenia. Po 10 min odpowiedź, że plik jest w analizie, czyli nieznany i muszą sprawdzić.
O 4:40 jest wiadomość, że trojan, proszę zrobić update baz.

Czasami ta procedura trwa do pół godziny, czasami na drugi, trzeci dzień, różnie.
Rozmiar paczki spakowanej do 15MB, max 8 plików w paczce. Spakowany zip/rar/7zip z hasłem virus

A jeśli się śle normalnie to można więcej plików dawać na paczkę.
Ja pakuję tak do 10MB na paczkę, bo mi się wygodniej wysyła. Ilość plików, ile wchodzi. Na początek idą te co najmniej ważą.
Nie sprawdzałem ile max MB można przesłać na raz tym sposobem.
Jeśli masz pocztę gmail to koniecznie dawaj hasło, bo wykryje wirusy w przesyłanym pliku i paczka nie dojdzie. Może być hasło virus albo infected, oni tam już sobie poradzą z rozpakowaniem, to takie "standardowe" hasła.

I też, pierwsza odpowiedz powiadomienie, co dalej, czy już coś wykryte. A drugie to różnie. W odpowiedzi pisze na górze coś takiego:
Kod:
Hello,

This message is generated by automatic letter reception system. The report contains information on what the verdicts on the files (if any in the letter) makes antivirus with latest updates. Letter will be passed to the virus analyst.If you are a licensed Kaspersky Lab customer, we recommend that you send the files to be scanned to the Virus Lab, using your profile:https://my.kaspersky.com/en/support/viruslab .This option is available for the Licensed Kaspersky Lab customers only.If you are not a Licensed Kaspersky Lab customer, please use the following link: http://support.kaspersky.com/virlab/helpdesk.html?LANG=en.This link sends your file to the Virus Lab for inspection.All the files submitted for scanning from unregistered addresses are verified in the common queue order.



Re: Kaspersky Internet Security / PURE - KaMiL - 01.09.2011

Wyslem nowe probki. Tym razem dostalem wiadomosc, ze pliki sa w analizie Smile


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Ratatui - 06.09.2011

Od wczoraj nie ma update''u:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Kaspersky Internet Security / PURE - jasiekkidawa - 06.09.2011

Dziwne, u mnie się KIS aktualizuje, ostatnia aktualizacja: 2011-09-0614.10.00 Smile


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Ratatui - 06.09.2011

A jaką masz datę opublikowania baz?


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - jasiekkidawa - 06.09.2011

No chyba podałem... -> ostatnia aktualizacja: 2011-09-06 14.10.00 , o to chodzi ?


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Ratatui - 06.09.2011

Najedź na ikonę Kaspersky w trayu. Tak jak podałem tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Kaspersky Internet Security / PURE - jasiekkidawa - 06.09.2011

To Ci właśnie tą informację podajęSmile ----> 2011-09-06godz. 14.10.00 <----

---------------------------
Właśnie się zaktualizował: data opubl. baz: 2011-09-06 godz. 15.33.00