SafeGroup
Kaspersky Internet Security / PURE - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Kaspersky Internet Security / PURE (/thread-794.html)



Re: Kaspersky Internet Security / PURE - facecik - 02.08.2012

No proszę, piękna optymalizacja, co oni z tym programem zrobili:crazy:


Kaspersky Internet Security 2013 - wersje stabilne. - McAlex - 02.08.2012

Dziś zadebiutowała nowa wersja topowego pakietu zabezpieczającego.
Na ten czas tylko w języku rosyjskim (z możliwością zmiany na angielski).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Kaspersky Internet Security / PURE - bladel - 02.08.2012

śmiało można instalować na wersję "polską", ustawienie i licencja przechodzi z wersji 2012 Beer


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - morphiusz - 02.08.2012

Jak działa to roll-back malware actions?


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Ratatui - 02.08.2012

morphiusz napisał(a):Jak działa to roll-back malware actions?


Tak to wygląda na filmie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Kaspersky Internet Security / PURE - KaMiL - 02.08.2012

Pomijając 700MB podczas skanu Grin Nadal szarpie procesorem podczas normalnego używania systemu?


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - McAlex - 02.08.2012

Za wcześnie na takie obserwacjeSmile To trzeba głębiej się przyjrzeć żeby nie było na starcie niepotrzebnych mitów. Jeśli macie maszyny wirtualne polecam sobie pobrać ten popularny pakiet i sprawdzić. Może będzie działac różnie...


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 03.08.2012

A ja bym proponował sprawdzić na fizycznym komputerze a nie na maszynie wirtualnej.
30 dni triala, a jakby co zawsze może odinstalować i wyczyścić nowym narzędziem pod 2013, bo właśnie wyszło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Kaspersky Internet Security / PURE - bladel - 06.08.2012

pojawiła się nowa beta 13.0.1.4141

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


skanowaniesystemu + skan paczki ( 500 szkodników) zużycie pamięci około 300-350 mega czasem i poniżej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Konto usunięte - 06.08.2012

Wrzuciłem sobie triala 2013 po angielsku i...
Jeszcze nie za wiele mogę powiedzieć o realtime, ale jeżeli chodzi o pełny skan to:
  • ogromne użycie CPU - ostatnio pogrywam w borderlands, a przy gierce 3D lap chodzi ciszej niż przy KISie!
  • ~700 MB RAM szczytowo
  • ogromna ilość zapisów na dysku - dla posiadaczy SSD takie coś to samobójstwo- jak będzie podobnie w realtime to wyleci z hukiem


[attachment=0] <!-- ia0 -->kis.png<!-- ia0 -->[/attachment]

Co ciekawe, to miało miejsce przy "idle" tj. nie było mnie przy kopie.
Jak zacząłem go pod koniec skanu używać, to CPU poleciał na ~30% i się na tym poziomie trzymał, RAM spadł do ~180-250 MB.
Tak więc przy pełnym skanie reaguje na to, czy używamy kompa.

Zobaczymy jak będzie po reboocie i kilku godzinach normalnego używania komputera, na razie nie napawa to optymizmem.

Dodano: 06 sie 2012, 15:33

W chwilę po reboocie proces avp ma już nieco ponad minutę CPU (20x tyle co dwm) i prawie 200.000 zapisów na dysku...
Kasperskiemu dziękuję i odradzam go każdemu kto ma SSD, lub potrafi wyważać skuteczność / wydajność.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - facecik - 06.08.2012

Z wersji na wersję coraz większa kobyła , dopóki nie będzie nowego silnika nawet nie zamierzam go instalować.
Wiele osób co twierdzi, że tak nie jest, nawet pojęcia nie ma w jaki sposób sprawdza się obciążenie systemu przez skaner rezydentny AV, i pieją ,że KAV nie jest taki ciężki, a prawda jest jaka jest.
Najgorsze to jednak to , że pomimo tak ogromnego obciążenia systemu , ochrona programu nie jest lepsza od konkurencji, rzekłbym że opierając się tylko na detekcji , taka sobie .
Chyba nawet Gdatę przebił ten pakiet.
Norton po pełnym skanowaniu systemu , zajęte 700GB dysków , zrobił do teraz (skanowałem godzinę temu) 800k zapisówSmile


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Konto usunięte - 06.08.2012

U mnie KIS miał do przeskanowania... 52 GB danych.
Norton przy pełnym skanie robi u mnie więcej odczytów (do nawet ~2mln w porównaniu do 500-600k w KIS), ale co mi szkodzą odczyty?

Co do ochrony. To nie tylko AV, o tym zapominać nie można. Jest mocna heurystyka, która chyba też nieźle wwierca się w aplikacje. Taka ilość zapisów nawet bez skanu zmusza do zastanowienia - co on do cholery jasnej robi? Może aplikacje idą non-stop w sandboxie? Ale to bez sensu, bo mam same znane i zaufane rzeczy.
Niemniej, jakbym chciał tak dokładną ochronę to wybrałbym... Pandę. Ona również ma głębokie analizowanie plików, a jednak działa lżej niż Kaspersky (mowa o wersji IS czy też Global Protection, nie wiem jak wygląda to w AV czy cloud).


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Miquell - 06.08.2012

Cóż odkąd pamiętam to "wujaszek wania" lekkością w żadnym z jej aspektów nie grzeszył, ale to pokazał na zapisach u Łukasza to.......Facepalm

facecik napisał(a):Norton po pełnym skanowaniu systemu , zajęte 700GB dysków , zrobił do teraz (skanowałem godzinę temu) 800k zapisów
Poza ramem i cpu nie robiłem u siebie innych pomiarów, ale już to wystarczyło mi, żeby..... został na dłużej Wink


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - bardok206 - 06.08.2012

Lukas przecież było wiadomo jaki kis jest od pierwszej bety.Całę deklaracje o napisaniu kodu od nowa itp...Chciałbym wrócić do kisa (użytkowałem 9tke) ale taka moja deklaracja powrotu zostaje przesunięta o rok na kolejny rok.... i tak w kółko.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Piospi - 07.08.2012

O kurde, a już miałem ściągać Kaspra w wersji 2013....jednak zrezygnuję ze względu na swój SSD...


Jak możecie zgłaszajcie takie rzeczy na forum oficjalnym Kasperskiego, może coś zrobią z tą OGROMNĄ ilością zapisów w najnowszych wersjach...bardzo się rozczarowałem.


Chciałbym potestować najnowszą wersję bety na laptopie z HDD, czy mogę zostawić lapka na kilka godzin bez żadnych czynności w celu sprawdzenia ilości zapisów na dysku ?Czy musiałbym coś konkretnie zrobić żeby sprawdzić go "dokładniej" ?


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 07.08.2012

Znowu tak nie myślcie pochopnie, u mnie nic nie ma obawiającego w przypadku SSD, a korzystam z SSD od marca 2011 i używam Kaspra, więcej jest nawet odczytów niż zapisów (prawie dwukrotnie więcej odczytów); widać nie wiecie po co jest Funkcja TRIM w SSD Smile (wszystko jest rozwiązywane w cache w pamięci)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Konto usunięte - 07.08.2012

@tommy504:
No ok, ale nie przy takiej ilości. Nie widziałem żadnego antywira, który by przy full skanie zrobił 1mln zapisów, a Kaspersky robi to o wiele, wiele częściej...
Cache tu za wiele nie przemieli... poza tym, ciągle wisi pytanie - na co mu tyle zapisów?
Odczyty to nie problem, bo nie powodują degradacji komórek pamięci.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 07.08.2012

Chodziło mi o cache w sensie bufora w pamięci. Przecież na pewno porównuje i decyduje, czy zapisać czy nie, a być może już jest taka komórka zapisana na SSD to tylko ponownie ją aktywuje w tablicy.

lukasamd napisał(a):na co mu tyle zapisów?

Zapytaj się E.K. - ja wiem że odkąd używam kaspra zawsze tak było, heurystyka zawsze obciążała.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Konto usunięte - 07.08.2012

tommy504 napisał(a):Zapytaj się E.K. - ja wiem że odkąd używam kaspra zawsze tak było, heurystyka zawsze obciążała.


No właśnie mnie zastanawia, dlaczego... Panda ma mechanizm rozbierania aplikacji na kawałki jak je uruchamiamy, a nie ma w niej tyle zabawy.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 07.08.2012

Widocznie jak Kasper AV/IS dostaje w bazach nowe wytyczne skanu plików pod kątem heurystyki to je ponownie skanuje.