SafeGroup
Kaspersky Internet Security / PURE - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Kaspersky Internet Security / PURE (/thread-794.html)



Re: Kaspersky Internet Security / PURE - KaMiL - 11.09.2012

Co do tego Safe Money... Problem tkwił w tym, że adres podałem bez "www" na początku Smile
Ogólnie rzecz biorą, to świetna funkcja, bardzo fajnie działająca.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - yaslaw - 11.09.2012

KaMiL napisał(a):Postanowiłem przetestować Smile
Od uruchomienia pliku instalacyjnego do pojawienia się okna głównego, minęły, uwaga, 3 minuty! Instalacja trwała jedynie 3 minuty.
Aktualizacja - tu nie wiem, bo musiałem odejść od komputera na 10 minut, ale przez ten czas aktualizacje się zainstalowały. Restart i pełny skan - 40 minut. Restart... Uruchomienie systemu trwało 36 sekund, w tym jedynie 10 sekund przez Kaspra (mierzone Kingsoftem). Zużycie RAM-u maks. 150MB, procka na razie nie rusza, aplikacje uruchamiają się szybko.
Jestem pod wrażeniem! A to dopiero pierwsze godziny, parę dni i pewnie jeszcze bardziej się zadomowi w systemie.
.


Ja go zainstalowałem przed paroma godzinami i mogę w pełnipotwierdzić to co napisano powyżej. U mnie skan trwał około godziny, natomiast maksymalne zużycie pamięci było dokładnie takie samo 150 MB - miałem nawet wcześniej pisać o tym bo ktoś wspominał o 700 mb..
Wyłączony idle skan (włącznie z rootkitami), jak na razie nie szarpie procesora w ogóle..


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - PascalHP - 11.09.2012

Ile procesy szarpią procka jak np. jest uruchamiany Word? Norton zabiera podczas tej czynności tylko 0-3%.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - yaslaw - 11.09.2012

Word 2013 - procesor Pentium B960 - 0-2 procent...jednocześnie uruchomiona w tle przeglądarka z masą dodatków...


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - PascalHP - 11.09.2012

Nie dowierzam... Jak z prędkością uruchamiania systemu?


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - KaMiL - 11.09.2012

36 sekund - Kaspersky zabiera 10 sekund.

Ja śnię!


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - McAlex - 11.09.2012

Obawiam się , że ty śnisz Kamilu, a konkurencja zaczyna mieć powoli koszmar. Faktycznie obciążenie jest małe.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - polak900 - 11.09.2012

Poprawili go w końcuCool


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - morphiusz - 11.09.2012

Mówią to Ci, którzy kipili sobie najwięcejCool
Panowie, najpierw się instaluje, testuje a później robi śmiechy hihy.Lol


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 11.09.2012

Dokładnie, mówiłem o tym niejednokrotnie, że jak 5 minut zainstalowany kaspersky to się nic o nim nie dowiecie: wg. mnie trzeba przynajmniej 3 dni.

Druga sprawa; Zmiana/kompilacja języka ENG/PL nie modyfikuje głównego kodu czyli w przypadku zmiany na PL, nic w szybkości się nie zmieni Smile Kto takie bzdury rozpowiada?


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - PascalHP - 11.09.2012

Co prawda powinien chodzić dobrze i bez full skanu jak np. Norton, ale i tak zrobił duże postępy.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Więcej tych wtyczek. Tongue

Dodano: 11 wrz 2012, 22:10

Duży plus dla modułu Bezpieczne pieniądze, automatycznie wykrywa takie banki ja iPKO czy ING.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - yaslaw - 11.09.2012

Naprawdę jest przyzwoicie - ilość odczytów i zapisów też jest na dobrym poziomie. Tak się przedstawia to u mnie po jakiś 3-4 h pracy
[Obrazek: kaspersky.png]


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - PascalHP - 11.09.2012

Puszczę pełne skanowanie, gdy położę się do łóżka i zobaczymy jak wtedy to będzie wyglądało. Może Kaspersky odzyska trochę u mnie.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - facecik - 11.09.2012

Nowa wersja jest zdecydowanie lekka, i nie ma tu mowy o żadnym muleniu, już po kilku minutach użytkowania nie widzę żadnych opóźnień , a co dopiero po przeskanowaniu systemu. Wg mnie duży progres w tej kwesti. Wczytywanie stron bez opóźnień , naprawdę jest super a to tylko świeże spostrzeżenia.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - PascalHP - 11.09.2012

Co do skanu...
Jak złapie jakiś instalator lub archiwum, to nie dość, że mu trochę zejdzie, to jeszcze zużycie RAM potrafi wzrosnąć do 700 megabajtów i procesora trochę pomulić na 97%. Tak przy normalnych plikach jest znośnie, jeżeli chodzi o procesor, około 30%.

Po skanie... faktycznie zrobiło się szybciej, czas pokaże czy jego (dawne) irytujące cechy zniknęły na dobre.

Dodano: 11 wrz 2012, 23:06

1. Po skanie, przy ładowaniu aplikacji nie rusza dysku i procesora. WIELKI PLUS .


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - facecik - 11.09.2012

Od dawna Kaspersky na to cierpi, i jak widać nadal nie poprawione. Jeszcze w wersji 5 pamiętam to występowało.Jak dorwał folder z wieloma spakowanymi plikami to mielił i mielił i końca nie było.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - PascalHP - 11.09.2012

Przy pobieraniu pliku, generuje obciążenie procesora na poziomie 10%-20%, przez cały czas. Po pobraniu pliku, następuje normalny dla KIS''a zwis pobierania na 99% i skanowanie przez kilkanaście sekund. WIELKI MINUS .


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - zbir - 11.09.2012

PascalHP: Pierwsze skanowanie jest potrzebne, ponieważ KIS ma funkcje skanowania podczas bezczynności. Dopóki więc pierwszy raz nie przeleci wszystkiego, jak tylko odejdziesz od kompa, zaczyna automatycznie skanować
.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 12.09.2012

PascalHP napisał(a):Przy pobieraniu pliku, generuje obciążenie procesora na poziomie 10%-20%, przez cały czas. Po pobraniu pliku, następuje normalny dla KIS''a zwis pobierania na 99% i skanowanie przez kilkanaście sekund. WIELKI MINUS .

Nie minus tylko normalka u kaspra, w czasie pobierania już skanuje część (początek) pobranego pliku i chwyta na heurystykę. To mielenie, czy tam pulsowanie K to nic innego tylko skan heurystyczny, który jak wiecie jest mało zawodny (bardzo mało FP). Jak pobierzesz drugi raz z tego samego źródła to już "przejdzie normalnie"


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - PascalHP - 12.09.2012

Ale... bez przesady... Każdy pobierany plik to 20%! dla procesora, przez cały czas pobierania.