SafeGroup
Kaspersky Internet Security / PURE - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Kaspersky Internet Security / PURE (/thread-794.html)



Re: Kaspersky Internet Security / PURE - dre4merOn - 10.08.2013

Niestety, przy próbie aktywacji KIS 2014 wyskakuje błąd: Activation code is not suitable fot this application


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Piospi - 10.08.2013

FFS Smile

Bo to nie jest ta oficjalna wersja na nasz rynek. Pisałem, że nawet na forum Kasperskiego zalecają przeczekanie na wersję ze światowej strony Kasperskiego.
Z tego co kojarzę ta wersja jest na hinduski rynek, więc dlatego nie przyjmuje klucza.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - marconnetti - 10.08.2013

Z wersji angielskiej KIS 2013 przyjmuje.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - dre4merOn - 10.08.2013

Piospi napisał(a):zalecają przeczekanie na wersję ze światowej strony Kasperskiego.

A wiadomo kiedy wyjdzie?


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Piospi - 10.08.2013

bit napisał(a):
Piospi napisał(a):zalecają przeczekanie na wersję ze światowej strony Kasperskiego.

A wiadomo kiedy wyjdzie?


Napisali, że w sierpniu. Kiedy dokładnie to nie wiadomo :/


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 15.08.2013

Wersja USA już jest v2014:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pobieranie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Piospi - 27.08.2013

Już można pobrać wersję finalną na nasz rynek (wersja światowa), Polskiej wersji na razie brak (ma być we wrześniu):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Bezpośredni link:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 27.08.2013

Pojawiły się też jakieś 2 wersje EN z patchem "a":

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Piospi - 31.08.2013

Mam problem z KISem 2014. Odinstalowałem wersję 2013, zrestartowałem kompa i potem zainstalowałem KISa 2014. Problem w tym, że program startuje wraz z systemem, ale nie nie włącza się ochrona. W opcjach programu jest zaznaczone, żeby program startował z systemem. Za każdym razem muszę manualnie włączyć ochronę (jest szara ikonka) po starcie systemu :/ Ma ktoś jakieś sugestie?


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 31.08.2013

Musisz chwile poczekać, tak ma wersja 2014.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Piospi - 31.08.2013

Faktycznie, to jakieś jaja? To jest bug czy zostało to zrobione w jakimś celu? None


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 03.09.2013

Na Win8.1 RTM Kaspersky 2014 protestuje i nie chce się zainstalować, trzeba czekać na wspierającą go wersje:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Konto usunięte - 03.09.2013

Też to niestety już zauważyłem.
Poużywałem 3-4 dni przed upgrade do 8.1 i było naprawdę ładnie... no ale teraz trzeba czekać.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - jasiekkidawa - 04.09.2013

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy Smile

Właśnie na serwerach KASPERSKY-ego pojawiła się polskojęzyczna wersja nowej odsłony rosyjskiego pakietu zabezpieczającego KIS 2014 Smile

Changelog:

Cytat:

Kaspersky Internet Security

Wersja 14.0.0.4651 (21.06.2013)



Kaspersky Internet Security zapewnia użytkownikom domowym kompleksową ochronę komputera przed zagrożeniami.



MINIMALNE WYMAGANIA SPRZĘTOWE I PROGRAMOWE

Aby aplikacja działała poprawnie, komputer musi spełniać określone wymagania:

1.Wymagania ogólne

·480 MB wolnego miejsca na dysku twardym (włączając w to 380 MB na dysku systemowym)

·CD/DVD-ROM (do zainstalowania aplikacji z płyty CD)

·Microsoft Internet Explorer 8.0 lub nowszy

·Microsoft Windows Installer 3.0 lub nowszy

·Microsoft .NET Framework 4

·Połączenie z internetem do aktywacji aplikacji i aktualizowania jej baz danych i modułów

2.Systemy operacyjne

·Microsoft Windows XP Home Edition (Service Pack 3 lub nowszy), Microsoft Windows XP Professional (Service Pack 3 lub nowszy) i Microsoft Windows XP Professional x64 Edition (Service Pack 2 lub nowszy):

·Procesor Intel Pentium 1 GHz 32-bitowy (x86) / 64-bitowy (x64) lub szybszy (lub kompatybilny)

·512 MB wolnej pamięci RAM

·Dla Microsoft Windows Vista Home Basic (Service Pack 1 lub nowszy), Microsoft Windows Vista Home Premium (Service Pack 1 lub nowszy), Microsoft Windows Vista Business (Service Pack 1 lub nowszy), Microsoft Windows Vista Enterprise (Service Pack 1 lub nowszy), Microsoft Windows Vista Ultimate (Service Pack 1 lub nowszy), Microsoft Windows 7 Starter, Microsoft Windows 7 Home Basic, Microsoft Windows 7 Home Premium, Microsoft Windows 7 Professional, Microsoft Windows 7 Ultimate, Microsoft Windows 8, Microsoft Windows 8 Pro, Microsoft Windows 8 Enterprise:

·Proces Intel Pentium 1 GHz 32-bitowy (x86) / 64-bitowy (x64) lub nowszy (lub kompatybilny)

·1 GB wolnej pamięci RAM (dla 32-bitowych systemów operacyjnych); 2 GB wolnej pamięci RAM (dla 64-bitowych systemów operacyjnych).



INSTALACJA

Aby zainstalować aplikację, uruchom plik instalacyjny (z rozszerzeniem .exe) i postępuj zgodnie z instrukcjami Kreatora instalacji.

Podczas instalacji Kaspersky Internet Security wykrywa i zezwala na usunięcie aplikacji, która, jeśli jest używana w tym samym czasie, może spowalniać Twój komputer lub nawet wstrzymać jego działanie.

Aplikacja może zostać zainstalowana na następujących programach Kaspersky Lab:

·Kaspersky Anti-Virus 2011, 2012 lub 2013

·Kaspersky Internet Security 2011, 2012 lub 2013



NOWOŚCI W KASPERSKY INTERNET SECURITY

Kaspersky Internet Security oferuje następujące nowe funkcje:

·Aby zwiększyć bezpieczeństwo aplikacji, dodano tryb Zaufane aplikacje. Jeśli włączony jest tryb Zaufane aplikacje, Kaspersky Internet Security zezwala na uruchamianie tylko znanych i zaufanych aplikacji oraz zapewnia ich bezpieczne działanie. Tryb Zaufane aplikacje będzie dostępny we wrześniu 2013 roku, po aktualizacji do Kaspersky Internet Security.

·Dodano ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem blokującym ekran. Możesz zablokować ekran, korzystając z określonego skrótu klawiaturowego. Ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem blokującym ekran wykrywa i eliminuje zagrożenia. Teraz możliwe jest automatyczne monitorowanie i wycofywanie działań szkodliwego oprogramowania blokującego ekran.

·W systemie Windows 8 program Kaspersky Internet Security może zminimalizować aktywność po przejściu do trybu Connected Standby. Podczas działania w ograniczonym trybie aktywności Kaspersky Internet Security wstrzymuje zadania skanowania i aktualizacji. Po powrocie komputera z trybu Connected Standby, wszystkie wstrzymane zadania są wznawiane automatycznie.

·Obsługiwane są najnowsze wersje popularnych przeglądarek internetowych: składniki ochrony (na przykład Kaspersky URL Advisor lub Bezpieczne pieniadze) obsługują przeglądarkę: Mozilla Firefox 16.x, 17.x, 18.x, 19.x, 20.x, 21.x i 22.x; Internet Explorer 8, 9 i 10; Google Chrome 22.x, 23.x, 24.x, 25.x, 26.x i 27.x.

·Dodano opcję uczestniczenia w programie partnerskim. Teraz możesz udostępnić znajomym odnośnik do Kaspersky Internet Security i otrzymać bonusowe kody aktywacyjne.

Udoskonalenia:

·Udoskonalono funkcjonalność Bezpiecznych pieniędzy. Teraz możliwe jest wybranie przeglądarki internetowej, w której zostaną otwarte strony internetowe banków i systemów płatności. Dodano listę popularnych stron internetowych do przeprowadzania operacji finansowych. Po otwarciu tego typu stron, komponent Bezpieczne pieniądze jest włączany automatycznie.

·Udoskonalono funkcjonalność Kontroli rodzicielskiej: uprawnienia do uruchamiania gier i aplikacji można swobodnie konfigurować. Do Kontroli rodzicielskiej dodano prekonfigurowane ustawienia dotyczące odpowiedniego wieku, służące do ograniczenia aktywności użytkownika.

·Uproszczono konfigurację programu Kaspersky Internet Security. Do skonfigurowania są dostępne tylko ustawienia najczęściej używanych aplikacji.

·Ochrona przed phishingiem jest teraz silniejsza: komponent Anti-Phishing został udoskonalony i zaktualizowany.

·Komponenty ochrony używają teraz technologii Kaspersky ZetaShield, która oferuje skuteczne wykrywanie eksploitów.

·Szybsze działanie aplikacji i zmniejszone zużycie zasobów komputera..

·Na uruchomienie aplikacji potrzeba mniej czasu.

·Ulepszono interfejs aplikacji i zmniejszono czas odpowiedzi na działania użytkownika.

·Ulepszono funkcję raportowania. Teraz raporty są bardziej intuicyjne i czytelniejsze.



ZNANE PROBLEMY

·Podczas instalacji nowej wersji Kaspersky Internet Security na poprzedniej wersji Kaspersky Internet Security lub Kaspersky Anti-Virus (2012, 2013), źródło uaktualnień, określone w poprzedniej wersji, zostanie zastąpione przez domyślne źródło (serwery aktualizacji Kaspersky Lab). Zmieniono format aktualizacji baz danych. Jeśli chcesz użyć źródła uaktualnień innego niż serwery aktualizacji Kaspersky Lab, upewnij się, że format aktualizacji jest kompatybilny z nową wersją Kaspersky Internet Security.

·Ze względu na nowy format ustawień Ochrony WWW instalacja Kaspersky Internet Security na poprzedniej wersji Kaspersky Internet Security lub Kaspersky Anti-Virus (2012, 2013) spowoduje zastąpienie ustawień Kaspersky URL Advisor i listy zaufanych adresów internetowych przez domyślne.

·Nazwy niektórych plików w Kwarantannie mogą ulec zmianie po zainstalowaniu Kaspersky Internet Security na poprzedniej wersji Kaspersky Anti-Virus lub Kaspersky Internet Security (2012, 2013).

·W przeglądarce Microsoft Internet Explorer 8 pod systemem Windows XP komponent Kaspersky URL Advisor wyświetla informacje o wszystkich odnośnikach, niezależnie od jego bieżących ustawień. Błąd pojawia się do momentu pierwszego ponownego uruchomienia komputera po instalacji Kaspersky Internet Security.

·Ochrona plików może nie przetworzyć pewnych formatów plików. Informacje o błędach przetwarzania są wyświetlane w raporcie z działania Ochrony plików.

·Jeśli przy pierwszym uruchomieniu Microsoft Internet Explorer po zainstalowaniu Kaspersky Internet Security nie włączono wtyczek, będzie można to zrobić tylko w ustawieniach przeglądarki.

·Przy pierwszym uruchomieniu Microsoft Internet Explorer po zainstalowaniu aplikacji, przeglądarka internetowa może wymagać wyłączenia wtyczek Kaspersky Internet Security.

·Podczas tworzenia dysku ratunkowego aktualizacja baz danych może zająć do 30 minut.

·Nagranie obrazu ISO dysku ratunkowego na płycie CD-RW może się nie powieść, jeśli płyta nie jest pusta. Należy użyć sformatowanej płyty CD-RW, aby zapewnić poprawne nagranie obrazu ISO dysku ratunkowego.

·Powiadomienia i raporty mogą wyświetlać czas UTC (Coordinated Universal Time) zamiast czasu lokalnego.



DODATKOWE ŹRÓDŁA INFORMACJI

·Baza Wiedzy:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


·Forum:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


© 2013 Kaspersky Lab ZAO. Wszelkie prawa zastrzeżone.


Link do polskiej wersji KIS i KAV 2014:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Kaspersky Internet Security / PURE - djvista123 - 04.09.2013

Witam panowie mam taki problem z Kasperskim Internet Security 2014 ze nie chce mi startować z Windowsem za każdym razem muszę go ręcznie uruchomić. Dodam iż mam wersje niemiecka tego programu . Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić ?.

P.S mam Windows Home Premium SP1 64bit wersja jez. DE


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - kuklu - 04.09.2013

Piospi napisał(a):Mam problem z KISem 2014. Odinstalowałem wersję 2013, zrestartowałem kompa i potem zainstalowałem KISa 2014. Problem w tym, że program startuje wraz z systemem, ale nie nie włącza się ochrona. W opcjach programu jest zaznaczone, żeby program startował z systemem. Za każdym razem muszę manualnie włączyć ochronę (jest szara ikonka) po starcie systemu :/ Ma ktoś jakieś sugestie?


tommyklab napisał(a):Musisz chwile poczekać, tak ma wersja 2014.



Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Piospi - 04.09.2013

Dokładnie, podobno jest ok - odpowiedź z supportu:

Cytat: Dear Customer,

Kaspersky''s avp process is placed in a delayed start up. the AVP process is just the graphical side on the software (this is what tells you that you are protected and what Windows uses to identify your protection) however the protection component are already running at this point so you are protected.
You should look at what you have running on startup and maybe disable to items that you do not wish to run on start up.

Thank you


W okolicach 15 września ma wyjść patch B, który rzekomo ma to naprawić. Zobaczymy co będzie.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Buli - 06.09.2013

Masakra jakaś... No więc od początku:

Komp rakieta z win8 - nie zasyfiony, wszystkie stery aktualne, mało dodatkowych programów (steam z deus ex, pare programów Stardock min. Windows Blinds, Start8, Fences), soft asus''a, cfos i to tyle.

Ściągnąłem KIS2014PL.

1. Uninstall KIS2013PL
2. Przy deinstalacji zostawiłem Licencje, Ichecker, Ustawienia.
3. Uruchomiłem ponownie system.
4. Install KIS2014PL
5. Dochodzi do wykrywania niekompatybilności i pokazuje komunikat,że aby kontynuować musi ponownie musi ponownie uruchomić komputer.
6. Klikam Uruchom Ponownie
7. Po załadowaniu systemu odpala automatycznie instalator i kontynuuje instalację.
8. I teraz.... PATRZ pkt 5.

Po 5-10 uruchomieniach dałem se na luz i nie kliknąłem już Uruchom Ponownie tylko zamknąłem okno. Usunąłem z TEMP''a wszystkie śmieci po instalce KIS''a i uruchomiłem ponownie system.
Po podniesieniu pokazał się znowu instalator KIS z komunikatem niemożliwości dalszej instalacji i opcją wysłania loga do Kaspersky. Klikam Wyślij i zakończ. Wszystko pięknie.

Wpadłem na pomysł, że może jest spowodowane tym, że przy deinstalacji KIS2013 zostawiłem rzeczy opisane w pkt. 2., więc zainstaluję jeszcze raz KIS2013PL i dam deinstalację wszystkiego.

No więc robię:

1. Install KIS2013PL
2. Dochodzi do wykrywania niekompatybilności i pokazuje komunikat,że aby kontynuować musi ponownie musi ponownie uruchomić komputer(!).
3. Klikam Uruchom Ponownie
4. Po załadowaniu systemu odpala automatycznie instalator i kontynuuje instalację.
5. O dziwo instalator przechodzi krytyczny punkt i pasek progresu idzie do samego końca po czym wywala komunikat, że nie może zainstalować. Twierdzi, że komp może być zainfekowany (bzdura oczywiście) i proponuje skan KLVRT.
6. Klikam, że chce przeskanować KLVRT.
7. Ściąga mi KLVRT (jakieś 180MB).
8. Install KLVRT.
9. Skanowanie i oczywiście nic nie znajduje.
10. Na koniec skanu pytanie o deinstalację.
11. OK deinstaluję KLVRT i potwierdzam ponowny rozruch.
12. I teraz najlepsze. Po ponownym uruchomieniu NIE DZIAŁA KLAWIATURA I MYSZ (obydwa firmy LOGITECH). Nie mogę kompletnie nic zrobić!
- Oczywiście zmiana portów USB nic nie daje. Przy zmienianiu słychać charakterystyczne dźwięki odłączania/podłączania urządzeń USB.
- Oczywiście klawiatura i mysz działa (sprawdzałem w biosie).
- System nie jest zawieszony i działa normalnie - widzę ładujące się programy z autostartu np. ASUS AISUITE, cfosspeed, itp.
- I jeszcze w super Win 8 nie można wejść do trybu awaryjnego.


Pomoże ktoś?


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 14.09.2013

Spróbuj przeczyścić kompa Kaspersky Lab Products Remover v1.0.500który wspiera wersję 2014 (znalazłem na forum kaspra):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W moim odczuciu nowe finalne wersje kaspra to "takie dalej bety" Smile Dopiero dalsze patche kształtują ten produkt.

A dlaczego zmieniałeś na 2014 jak było dobrze z wersją 2013? Może trzeba było przed instalką 2014 zrobić kopie dysku/partycji w razie czego?


Edit 2013.09.14

Skanuje sobie wersją 2014 zebrane pliki i po jakichś 10k, jest:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


czyli zużycie RAM na poziomie. Ustawienia default.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Konto usunięte - 14.09.2013

Jak dla mnie wersja 2014 to najlżejszy KIS od... nie wiem kiedy.
Może ta przesiadka na .NET 4.x dała tego kopa?
Nie wiem... ale podoba mi się to jak działa. Szkoda tylko, że póki co nie działa na Win 8.1.