SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - senior38 - 10.11.2011

Wykrywalność Comodo ostatnio spada w porównaniu do innch programów,nie wiadomo dlaczego.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 10.11.2011

senior38 napisał(a):Wykrywalność Comodo ostatnio spada w porównaniu do innch programów,nie wiadomo dlaczego.


Ja nic takiego nie odnotowalem, chyba, ze masz na mysli wspanialomyslne testy VB Smile


Re: Comodo Internet Security - jasiekkidawa - 10.11.2011

... warto wspomnieć, iż wzrasta też liczba dodawanych codziennie sygnatur - wczoraj do bazy dołożono ok. 150 tysięcy sygnatur wirków, dzisiaj ponad 30.000... Smile


Re: Comodo Internet Security - Blade - 10.11.2011

Już 13 mln?
Jak te cyferki ładnie lecą Wink


Re: Comodo Internet Security - Serafin - 13.11.2011

Chodzi mi o to czy te testy nie kłamią, i jak wygląda praca z firewallem


Re: Comodo Internet Security - jasiekkidawa - 13.11.2011

Finalna póki co dla osób, które testowały BETĘ, a wg najnowszych wieści update z v. 4.1 ma nastąpić do... 2 tygodni !!!! Szkoda, że nie przetłumaczyli do końca COMODO... Sad


Re: Comodo Internet Security - LikwidatoR - 13.11.2011

Rób jak uważasz ryzykancieWink


Re: Comodo Internet Security - martini - 13.11.2011

W defense+ -> sandbox i tam jest możliwość dodania aplikacji które mają być uruchamiane w sanbox. Można też PPM i uruchom w sandbox.

A jak się sprawuje to Ci nie powiem bo u mnie były problemy z pamięcią więc musiałem odinstalować.. zainstalowałem Avast IS.. Smile


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 13.11.2011

Właśnie chciałem odwrotnie - wywalić CAV i wgrać Avasta ale już mi w osobnym temacie odpowiedziałeś. W sumie nie narzekam na CISa, nawet powiem więcej - jestem bardzo zadowolony, ale tak wszyscy wychwalają Avasta...


Re: Comodo Internet Security - Waldemar - 13.11.2011

Ale to dopiero alpha a do Final to jeszcze czasu a czasu.Używam wersji 4 i sobie chwalę


Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 13.11.2011

Finalna wersja zostanie wydana 14 września.
W 7 tygodni nowa wersja...


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 13.11.2011

Sporo tego mam np.

NAZWA_v1.2.3.4.7z
bywa też z zakończeniem exe Smile


Re: Comodo Internet Security - Kolos28 - 13.11.2011

jeszcze jedno pytanko do @morphiusz
jak ustawić defense + obecnie mam na limitowany..<!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->


Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 13.11.2011

Zemana Antimalware, MBAM nic nie wykrywają.


Re: Comodo Internet Security - facecik - 13.11.2011

Pojawiła się nowa wersjaComodo Internet Security 4.0.135239.742 FINAL !!!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - facecik - 13.11.2011

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 13.11.2011

Powiem wam, że jednak CIS nie jest zbyt lekki - instalowałem niedawno i z wyłączonym av (czyli teoretycznie najcięższym z modułów) jednak proc był całkiem często użytkowany. Nie wiem jak to się dzieje, że cpu time był bardzo niewielki nawet jak się zsumowało procesy Comodo. Wg. danych dzienników, statystyk itd. powinien być niezauważalny, a jednak takowy nie był.

Potem była na chwilę Avira IS a teraz jest Norton 360 6.0 Beta no i oba są lżejsze. Lżejsze w użytku praktycznym, znacznie cięższe gdy popatrzeć na wykresy czy wspomniany cpu time (na pewno mają więcej niż dwm [aero] , który bierze więcej zasobów niż CIS). Nie mam pojęcia z czego to wynika. Aplikacje były zaufane, nic nie było w piaskownicy, a jednak proc dostawał czasami nieco więcej pracy, jednak nie bezpośrednio od procesów Comodo. Raczej nie była to sprawka aktualizacji baz av, bo sytuacja występowała raczej przy uruchamianiu i korzystaniu z innych aplikacji.


Re: Comodo Internet Security - Tomasz - 13.11.2011

Moim zdaniem to wszystko zależy, ale od czego - nie wiem. U mnie CIS jest niewyczuwalny ...


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 13.11.2011

Nie no ja oczywiście nie "zarzucam" że jest tak wszędzie - po prostu ostatnio taka obserwacja u mnie wyszła.
Byłem niedawno co po formacie, może przez to (mój system nawet jak jest "poustawiany" to potrzebuje chyba nieco czasu aby się uspokoił).


Re: Comodo Internet Security - Tomasz - 13.11.2011

Powiem tak, to jest dziwne, bo ... U mnie jest nieodczuwalny zarówno wizualne w zasobach jak i organoleptycznie - jest lekko.
Ale są tacy u których, jest ciężko w zasobach, ale lekko organoleptycznie, tacy u których jest lekko w zasobach, a ciężko organoleptycznie i tacy u których zawsze jest ciężko.

CIS jest rzeczywiście ciężki (a właściwie nie ciężki, ale odczuwalny) w momencie ustawienia go w tryb paranoiczny, ale nie ma takich problemów na trybie bezpiecznym.