SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - szulcu - 30.12.2011

Czy Comodo kiedykolwiek zacznie poprawnie wyświetlać komunikaty podczas działania aplikacji pełnoekranowych? Czasami jak zainstaluję nową grę i ją uruchomię, to widzę tylko czarny ekran i tyle. Na pewno w tle jest monit Comodo, z którym kompletnie nic nie mogę zrobić. Nie mogę ani przejść do niego kombinacją Alt+Tab, ani uruchomić menedżera zadań, ani przejść do ekranu logowania, ani zrobić cokolwiek innego. Klawiatura nie reaguje, kursor znika. Pozostaje jedynie twardy reset komputera. Strasznie to wkurza. Outpost, na przykład, nie ma z tym żadnego problemu. Co do Comodo to co chwilę wychodzą nowe wersje i nie widzę, żeby zostało to wreszcie poprawione, a temat był wałkowany niejeden raz. Gdybyś morphiusz mógl zgłosić tę sugestię tam, gdzie trzeba. Bardzo byłoby miło gdyby w wersji 6 wreszcie coś z tym zrobili.


Re: Comodo Internet Security - bardok206 - 30.12.2011

musisz zacząć używać trybu gry, może pomoże...


Re: Comodo Internet Security - szulcu - 30.12.2011

Wiem co to jest tryb gry, ale nie uważasz, że mimo wszystko komunikaty powinny być zawsze na wierzchu, zwłaszcza w przypadku aplikacji pełnoekranowych? Dlaczego inne aplikacje, jak wspomniany przeze mnie Outpost, mogą wykrywać, że uruchamiam grę i pytają same czy chcę przejść automatycznie do trybu gry?


Re: Comodo Internet Security - bardok206 - 30.12.2011

Raczej bym stawiał na politykę firmy aniżelibrak pomysłu na takie rozwiązanie. Wiadomo że istnieją zagrożenia które wykorzystują tryb pełnoekranowy , może comodo wybrało bezpieczeństwo ponadwygodę...Ale żeby otrzymać odpowiedź to już trzeba zterroryzować jakiegoś deva aby wyjaśnił czemu tak jest : ) Nie wiem jak teraz ale PF wcześniej też nie radził sobie z fullscreenem, może coś w tym jest.


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 02.01.2012

Polityka, polityką ale monit powinien być wyświetlany na aplikacji ekranowej a nie w tle.


Re: Comodo Internet Security - Blade - 02.01.2012

X26 napisał(a):Polityka, polityką ale monit powinien być wyświetlany na aplikacji ekranowej a nie w tle.

Co prawda to prawda Smile
Ciekawe czy w tym miesiącu wypuszczą betę cis 6


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 02.01.2012

Pewien moderator wykonał test.. gdzie poruszył wiele istotnych kwesti m. in. aplikacji pełnoekranowych.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Sprawą zainteresowała się administracja i deweloperzy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - McAlex - 03.01.2012

Jak odblokowac aplikacje dodana(recznie) w defense+ mylnie do blokowanych? Mam taki plik i nic nie moge z nim zrobic(usunac, przeniesc,przeskanowac-nic). Dodanie do zaufanych nie pomaga.


Re: Comodo Internet Security - bardok206 - 03.01.2012

Poszukaj w def+ w zakładce dostawcyitp, możliwe że dodało też dostawce tego pliku...


Re: Comodo Internet Security - McAlex - 03.01.2012

bardok206 napisał(a):Poszukaj w def+ w zakładce dostawcyitp, możliwe że dodało też dostawce tego pliku...

Dzieki , udalo się, Comodo sie na chwile zawiesil, ale wyrzucił ten plik z"blokowanych". Swoja drogą juz ponad24 godziny temu wyslalem im do analizy podejrzany plik ( z poziomu programu i przez comodo valkyrie) i do tej pory plik nie zostal dodany do bazy. Troche długo jak na nowe malware.


Re: Comodo Internet Security - rafikrafiki - 03.01.2012

Mam pytanie czy mogę odinstalowaćComodo Geekbuddy bo to jest mi zbędne i czy to nie będzie miało żadnego wpływu na cały pakiet?


Re: Comodo Internet Security - Flash999 - 03.01.2012

Możesz odinstalować.


Re: Comodo Internet Security - rafikrafiki - 03.01.2012

DziękiSmile


Re: Comodo Internet Security - andrzej76 - 03.01.2012

alex1155 napisał(a):juz ponad 24 godziny temu wyslalem im do analizy podejrzany plik ( z poziomu programu i przez comodo valkyrie) i do tej pory plik nie zostal dodany do bazy. Troche długo jak na nowe malware.



Dlatego ja wrzucałem oprócz tego na serwer ftp Comodo. Nie zawsze jest tak że miną 24 h i już będzie w bazie programu, w ciągu dnia mogą dostać 10 000nowegomalwaredo przeanalizowania, to nie jest takie proste, trza czekać, nie mogą pochopnie dodawać.


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 04.01.2012

Mnie ciekawi czy Comodo ma taki Malware Lab z prawdziwego zdarzenia. Nie ma żadnych testów oprócz amatorskich a mimo to wykrywalność jest wysoka więc pewnie muszą mieć jakąś dobrze rozbudowaną komórkę.


Re: Comodo Internet Security - rafikrafiki - 04.01.2012

Tu znalazłem ciekawy test Comodo:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 04.01.2012

Ten sam test jest dostępny na naszym kanale już od jakiegoś czasu Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - rafikrafiki - 04.01.2012

U mnie na virtualu comodo razem pracuje z super antywirusem na rok 2012. Widać to na foto:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Plik 0-day, oczywiście został zgłoszony. Zobaczymy kiedy comodo się nim zajmie.


Re: Comodo Internet Security - Blade - 04.01.2012

comodo pewnie wrzucił go do piaskownicy.


Re: Comodo Internet Security - rafikrafiki - 05.01.2012

Jest izolowanyLol


Dodano: 05 sty 2012, 15:55

Po odwiedzeniu dużej liczby stronek z różnymi złośliwymi paskudztwami, oraz pobraniu kilkudziesięciu plików, z czego kilkanaście zostało uruchomionych. Mójwirtualny system wykazuje spowolnienie, a Comodo milczy, oczywiście jeszcze nie skanowałem systemu. Zastanawia mnie zachowanie zapory pojawiło się połączenie ping.exe które pokazuje do 100% i w większości takie jest, znalazłem z jakim IP się łączy jest to: 38.99.169.86 Trochę mnie to zastanawia?