SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - AgataS - 05.01.2012

rafikrafiki napisał(a):Po odwiedzeniu dużej liczby stronek z różnymi złośliwymi paskudztwami, oraz pobraniu kilkudziesięciu plików, z czego kilkanaście zostało uruchomionych. Mój wirtualny system wykazuje spowolnienie, a Comodo milczy, oczywiście jeszcze nie skanowałem systemu. Zastanawia mnie zachowanie zapory pojawiło się połączenie ping.exe które pokazuje do 100% i w większości takie jest, znalazłem z jakim IP się łączy jest to: 38.99.169.86 Trochę mnie to zastanawia?


naturalne że zauważasz spowolnienie - mimo że prawdopodobnie uruchomione pliki są w sandboxie nie znaczy że nie będą korzystały z procesora i pamięci, daj znać co znajdziesz po resecie komputera i skanowaniu


Re: Comodo Internet Security - Ambient - 05.01.2012

rafikrafiki napisał(a):Jest izolowanyLol


Dodano: 05 sty 2012, 15:55

Po odwiedzeniu dużej liczby stronek z różnymi złośliwymi paskudztwami, oraz pobraniu kilkudziesięciu plików, z czego kilkanaście zostało uruchomionych. Mójwirtualny system wykazuje spowolnienie, a Comodo milczy, oczywiście jeszcze nie skanowałem systemu. Zastanawia mnie zachowanie zapory pojawiło się połączenie ping.exe które pokazuje do 100% i w większości takie jest, znalazłem z jakim IP się łączy jest to: 38.99.169.86 Trochę mnie to zastanawia?

ping.exe korzysta wyłącznie z protokołu ICMP, nie powinno go być w aktywnych połączeniach tym bardziej z jakimś adresem IP? Ekspertem nie jestem, ale coś może być na rzeczy...
O ICMP

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - McAlex - 05.01.2012

Hej, mozna jakos wyslac do supportu program , ktory na bank jest czysty,a Comodo za wszelka cene wpuszcza go do piasku i mam mnostwo "prob ingerencji w system" notowanych w statystykach przez Defense+?Grin. Nie zeby bylo to jakos szczegolnie uciazliwe, ale ten programa w zasadzie programy nowe nie sa, Comodo "otrzymal juz te pliki", a ciagle maja status "niezany".


Re: Comodo Internet Security - bardok206 - 05.01.2012

Tu masz topic aby dodać program na białą listę.

Link:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ewentualnie musisz w defen..+ dodać wyjątek w odpowiednim miejscu. ( to zależy co jest źródłem a co celem)


Re: Comodo Internet Security - Ambient - 06.01.2012

Kolejny i słusznie nazwany temat

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A to coś ode mnie, LT podmieniony pod operę, D+ traktuje jako zaufaną aplikację

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - facecik - 06.01.2012

No to poważna kicha ,czyżby D+ sprawdzał wiarygodność pliku po nazwie ?


Re: Comodo Internet Security - rafikrafiki - 06.01.2012

Mnie natomiast boryka inny problem, mianowicie firewall. Znalazłem taką stronkę z której można pobrać program do testowania zapory. I wynik Comodo to 50/340 to nie wiele i nie wiem co o tym myśleć. Później przetestuję jeszcze dodatkowe pliczki All Tests (.zip) oraz ponownie zrobię test i zobaczymy jak to będzie wyglądało. Programik można pobrać stąd:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A co do powyższego zachowania D+ to też sprawdzę, czy przepuszcza pliki na zasadzie sprawdzania nazw. A może po prostu ikona aplikacji została zmieniona, a sama aplikacja jest ok.


Re: Comodo Internet Security - tachion - 06.01.2012

po podpisie cyfrowym jak i powinien też po hashu

co do testu firewalla comodo jak spyshelter przechodzą 340/340 test stary jak świat


Re: Comodo Internet Security - bardok206 - 06.01.2012

pewnie włącza się w sanboxie...dlatego taki niski wynik.


Re: Comodo Internet Security - Flash999 - 06.01.2012

rafikrafiki napisał(a):A może po prostu ikona aplikacji została zmieniona, a sama aplikacja jest ok.

Zmiana ikony = zmiana MD5.


Re: Comodo Internet Security - Ambient - 06.01.2012

Podmieniłem cały plik opery plikiem leaktest.exe ze strony Gibson R. Wychodzi na to, że sprawdza po nazwie co jest nie do przyjęcia


Re: Comodo Internet Security - tachion - 06.01.2012

hmm dlatego w 6 musi się to zmienić,jak i sprawdzanie hashu


Re: Comodo Internet Security - rafikrafiki - 07.01.2012

Ambient napisał(a):Kolejny i słusznie nazwany temat

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A to coś ode mnie, LT podmieniony pod operę, D+ traktuje jako zaufaną aplikację

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Próbowałem podmieniać plik opera.exe, zmieniając nazwę tego do podmiany i nie tak łatwo oszukać Comodo. Wszystkie aplikacje które są znane programowi zostały uruchomione jako opera, lecz jeśli próbowałem uruchomić po podmianie nieznany plik, to comodo uruchamiał podmienione "opera" jako nieznany i izolowany.


Re: Comodo Internet Security - Ambient - 07.01.2012

Miałem tak samo, wyłącz antywirusa i skanowanie w chmurze, plik znajduje się w bazie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

rozpoznaje i uruchamia w autosandboxSmile dla pełnego efektu zmień na tryb paranoidalny

A tutaj dla porównania zachowanie Outposta:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 07.01.2012

facecik napisał(a):No to poważna kicha ,czyżby D+ sprawdzał wiarygodność pliku po nazwie ?


Będąc scislym to po lokalizacji a nie po nazwie.


Re: Comodo Internet Security - rafikrafiki - 07.01.2012

Interesuje mnie ustawienie D+, a dokładnie kontrola uruchamiania/ Traktuj nierozpoznane pliki jako (częściowo limitowane). Uruchamiając malware na wirtualnym sys, większość plików jest uruchamiana jako nierozpoznane i częściowo limitowane. Zainstalowało mi się dużo badziewia i zastanawiam się w jaki sposób te pliki są dopuszczone do systemu z tym ustawieniem.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 07.01.2012

Ograniczenie częsciowo limitowane nie pozwala do zagniezdzenia sie aktywnej infekcji, jednak umozliwia to na porzucanie jakis plikow w niewrazliwych lokalizacjach, jednak zmiana ustawien systemu czy dodanie sie do autostartu jest niemozliwa. Zawsze mozesz podwyzszyc poziom.


Re: Comodo Internet Security - rafikrafiki - 07.01.2012

Przy podwyższeniu poziomu niektóre instalatory pokazują błędy. I jeszcze jedna sprawa na macierzystym sys win 7 64 bit w D+/ogólne mogę ustawić opcję - Włącz rozszerzony tryb ochrony, czy też jest to zbędne?


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 07.01.2012

Podwyzszony poziom ograniczen= mniej prawa dla aplikacji = mniej czynnosci, jakie moga wykonac, dlatego wala bledy.
Na x64 mozesz zaznaczyc, to opcja stricte przeznaczona dla tych systemow wspomagajaca ochrone.


Re: Comodo Internet Security - rafikrafiki - 07.01.2012

Dzięki za podpowiedziSmile