SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - duszek00 - 10.01.2012

Mam dziwny problem z CIS.
W pliku rar mam program (plik exe, na 100% bezpieczny) przy próbie wypakowania CIS wykrywa w nim wirusa i blokuje (przenosi do kwarantanny plik), wyciągniecie go z kwarantanny nic nie daje.
Dodałem tego rara do zaufanych plików (wykluczeń) w antywirusie i Defense, ale to też nic nie dało.
Wyłączenie składników CIS albo ich elementów...efekt taki sam, plik jest ciągle blokowany.

jak mogę wypakować te pliki z archiwum? Smile


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 10.01.2012

Trzeba zgłosić te pliki do Comodo jako fałszywy alarm. W kwarantannie jest taka opcja. Z tego co pamiętam wtedy plik jest uznawany za zaufany.
A pewny jesteś, że są bezpieczne?


Re: Comodo Internet Security - AgataS - 10.01.2012

duszek00 napisał(a):Mam dziwny problem z CIS.
W pliku rar mam program (plik exe, na 100% bezpieczny) przy próbie wypakowania CIS wykrywa w nim wirusa i blokuje (przenosi do kwarantanny plik), wyciągniecie go z kwarantanny nic nie daje.
Dodałem tego rara do zaufanych plików (wykluczeń) w antywirusie i Defense, ale to też nic nie dało.
Wyłączenie składników CIS albo ich elementów...efekt taki sam, plik jest ciągle blokowany.

jak mogę wypakować te pliki z archiwum? Smile


zerknij czy nie masz włączonego automatycznego przenoszenia zagrożeń do kwarantanny w ustawieniach av, jeśli tak to wyłączenie tej opcji powinno pomóc

jeśli natomiast jesteś pewnie że plik jest dobry opisz sytuację i zgłoś tego rar-a (o ile nie jest za duży) tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jak fp


Re: Comodo Internet Security - duszek00 - 10.01.2012

AgataS napisał(a):
duszek00 napisał(a):Mam dziwny problem z CIS.
W pliku rar mam program (plik exe, na 100% bezpieczny) przy próbie wypakowania CIS wykrywa w nim wirusa i blokuje (przenosi do kwarantanny plik), wyciągniecie go z kwarantanny nic nie daje.
Dodałem tego rara do zaufanych plików (wykluczeń) w antywirusie i Defense, ale to też nic nie dało.
Wyłączenie składników CIS albo ich elementów...efekt taki sam, plik jest ciągle blokowany.

jak mogę wypakować te pliki z archiwum? Smile


zerknij czy nie masz włączonego automatycznego przenoszenia zagrożeń do kwarantanny w ustawieniach av, jeśli tak to wyłączenie tej opcji powinno pomóc

<span>jeśli natomiast jesteś pewnie że plik jest dobry opisz sytuację i zgłoś tego rar-a (o ile nie jest za duży) tu <a class="linkclass" href="http://www.comodo.com/home/internet-security/submit.php">http://www.comodo.com/home/internet-security/submit.php</a> jak fp</span>


Dzięki, teraz jest ok Smile


Re: Comodo Internet Security - jasiekkidawa - 12.01.2012

Hejka Smile Wiadomo coś na temat bety " 6 " ? Miała być podobno już w tym miesiącu...


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 13.01.2012

Tak jak zawsze będzie, kiedy będzie (cytując forum Comodo).
Mówili, że będzie w styczniu ale myślę, że będzie poślizg. 6 pewnie będzie wersją 2013 więc wypuszczą około październik, listopad 2012.


Re: Comodo Internet Security - rafikrafiki - 13.01.2012

Mogli by poprawić szybkość skanowania i usuwania zagrożeń, przydatne przy skanowaniu paczek malware. Powinni dodać opcję użycia procesora, gdzie użytkownik mógłby przydzielić ile zasobów może pobierać program podczas skanowania. No i ochronę stron w przeglądarkach i coś na zasadzie Wondershare Time Freeze.Grin


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 13.01.2012

Powinni skupić się na poprawkach, ot co.


Re: Comodo Internet Security - rafikrafiki - 14.01.2012

Skoro o poprawkach mowa to powinni poprawić opcję przesyłania plików. Wcześniej nie miałem z tym problemów, a teraz wybierając Antywirus/Prześlij pliki - przy próbie przesłania folderu z podejrzanymi plikami Comodo się zawiesza i trzeba go ponownie uruchomić. Sprawdzałem kilka razy i za każdym razem to samo. Problem pojawia się przy dodaniu folderu z plikami, słychać jakiś dźwięk, a następnie wybierając opcję prześlij jako podejrzany, następuje zawieszenie.


Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 14.01.2012

1. Wydajność.
2. Poprawki w D+.
3. Poprawki w firewallu (sprawdzanie MD5 itp.).


Re: Comodo Internet Security - andrzej76 - 14.01.2012

rafikrafiki napisał(a):przy próbie przesłania folderu z podejrzanymi plikami Comodo się zawiesza i trzeba go ponownie uruchomić. Sprawdzałem kilka razy i za każdym razem to samo.


Może folder ma za duży rozmiar? Nieraz tak bywa że wtedy się zawieszają programy przy przesyłaniu do labu próbek. Nie tylko CIS tak ma.
Sprawdź przy mniejszym rozmiarze, chyba że nie ma to znaczenia, czy mniejszy lub większy rozmiar folderu. Wtedy jest topoważny błąd.


Re: Comodo Internet Security - bardok206 - 14.01.2012

JA w 6 liczę tylko na naprawę bugów oraz wydajniejszy silnik av zmniejsza ilością fp przede wszystkim. Comodo firewall bez av jest leciutki, więc poprawa wydajności to głównie av. Mam nadzieje że oleją antywirusa. fajnie też jakby zwiększyli limitrozmiaru wysyłanych plików do analizy, bo chyba nic powyżej 1 mb nie da się wysłać z poziomu aplikacji.


Re: Comodo Internet Security - rafikrafiki - 15.01.2012

andrzej76 napisał(a):
rafikrafiki napisał(a):przy próbie przesłania folderu z podejrzanymi plikami Comodo się zawiesza i trzeba go ponownie uruchomić. Sprawdzałem kilka razy i za każdym razem to samo.


Może folder ma za duży rozmiar? Nieraz tak bywa że wtedy się zawieszają programy przy przesyłaniu do labu próbek. Nie tylko CIS tak ma.
Sprawdź przy mniejszym rozmiarze, chyba że nie ma to znaczenia, czy mniejszy lub większy rozmiar folderu. Wtedy jest topoważny błąd.


Plików było chyba 19 dokładnie nie pamiętam. Wcześniej przesyłałem nawet po kilkaset plików z innych paczek i wszystko było ok. A teraz nie działa.


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 17.01.2012

Nie wiem gdzie są te błędy w CIS ale u mnie działa bardzo dobrze.
Dla mnie byłby pakietem idealnym (a tak jest blisko ideału), gdyby wprowadzili jakiś taki nowoczesny interfejs ala Kaspersky, dodali funkcje ochrony rodzicielskiej i popracowali nad silnikiem AV. Jak zmieniałem wersję 2011 na 12 to przez chwilę komp chodził bez CIS i jednak różnica jest - a wszystko przez AV.


Re: Comodo Internet Security - McAlex - 17.01.2012

Program wykrył wirusa w D/systemvolumeinformation i zawiesil sie. Nie da się zrobic skanu, bo sie wiesza, wylacza i nie reaguje. Nie mozna uruchomic Malwarebytes lub w czasie skanu MBAm tez wiesza sie w momencie sprawdzenia katalogu "D/systemvolumeinformationGrin''. W czym tu moze byc problem?


Re: Comodo Internet Security - bardok206 - 17.01.2012

wyłącz av i zrób skan mbam zobacz czy będzie się wieszać.


Re: Comodo Internet Security - McAlex - 17.01.2012

bardok206 napisał(a):wyłącz av i zrób skan mbam zobacz czy będzie się wieszać.
Biały ekran pojawia sie na pulpicie MBam. Wiesza sie na kilka minut caly komputer. Probowalem Eset Online scanner i Hitman pro. One dzialaja ok,ale nie skanuja tego katalogu.


Re: Comodo Internet Security - marsellus - 17.01.2012

To folder przywracania systemu, wyłącz i włącz przywracanie systemu na D.


Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 17.01.2012

Wyłącz i włącz przywracanie systemu. Innej rady nie ma.


Re: Comodo Internet Security - McAlex - 17.01.2012

Dzieki. Doszedlem juz skad w ogole wzial sie ten wirus. :-( /Comodo poczatkowo go nie wykryl Grin , chyba dopiero teraz po aktualizacjiGrin .