SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - Ratatui - 20.07.2012

Wygląda jak Kaspersky Internet Security 2012 tylko w gorszym wydaniu. Nie jest czytelny dla mnie ten interfejs.


Re: Comodo Internet Security - Ambient - 20.07.2012

Subscription 345 days left, CIS Premium, czyżby obowiązuje od nowej wersji nowy sposób licencjonowania darmowej wersji? W końcu wprowadzili czyszczenie piaskownicy po 3 latach? Grin


Re: Comodo Internet Security - jasiekkidawa - 20.07.2012

Fajny GUI Smile


Re: Comodo Internet Security - OPEN - 21.07.2012

Bardzo ładnie Wink

Czy mi się wydaje czy Wersji Premium będzie można używać tylko przez rok ? O.o


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 21.07.2012

Znowu trzeba się będzie uczyć programu od nowa :-(. Wszystko gdzie indziej.
Wygląd bardzo ładny. Oby tylko zmienili ikonkę w trayu.

A ta subskrypcja w Premium to pewnie taki tylko zabieg. Nie sądzę, żeby wprowadzili to w final.

A co to za trust level na 2 screenie?


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 21.07.2012

CIS nadal ma być darmowy ze wszystkimi funkcjami.


Re: Comodo Internet Security - McAlex - 21.07.2012

A wiadomo kiedy premiera?Smile


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 21.07.2012

Przewidywana na sierpień.


Re: Comodo Internet Security - ktośtam - 21.07.2012

morphiusz napisał(a):Przewidywana na sierpień.

Publiczna beta, czy final?


Re: Comodo Internet Security - andrzej76 - 21.07.2012

Wyżej było pisane :


kolon22 napisał(a):podobno beta testy mają być już w sierpniu tego roku



Re: Comodo Internet Security - Ambient - 21.07.2012

Interfejs w niewielkim stopniu przypomina Kasperskiego, przede wszystkim jest przyjemniejszy dla oka, Comodo ma coś ciężkiego w sobie, spodziewałem się czegoś bardziej "wytrawnego" Cool , tyle a propo wyglądu.

Dodano: 21 lip 2012, 17:32

X26 napisał(a):Pisałem do Ciebie poprzednio?
Co Ci się w CIS nie podoba? Wygląd to raczej kwestia gustu.

No tak, szczerze powiem że unikałem odpowiedzi na twoje pytanie z pozoru nie jest łatwe, są takie chwile, gdzie sam nie wiem co myśleć o tym pakiecie. Są takie dni gdzie zastępuję Outposta Cis-em i trzymam przez kilka dni mówiąc sobie, że w sumie jest ok. po czym hucznie wyrzucam następnego dnia Cool Comodo posiada inną filozofię działania, rzeczy związane typowo z zaporą przerzucone są na D+ i nie mówię tutaj o RAW tylko chociażby o nasłuchiwanie portów przez różne aplikacje, nie wiem może to błahostka, ale mam 2 takie aplikacje, które z łatwością blokuję w Outpoście i o tych aplikacjach informuje sam Outpost, natomiast w Comodo w trybie interaktywnym za chiny nie jestem w stanie tego zrobić, pisałem już różne reguły i dupa jednym słowem, natomiast pomaga zablokowanie dostępu do socket interfejs w D+, nie wiem z czego to wynika, czy z pójścia na łatwiznę, niemożności programistów, nie wiem, dla mnie dziwne. Następna sprawa wytłumaczcie mi dlaczego OF pokazuje mi sporą liczbę połączeń przychodzących, gdzie w logach Comodo przez kilka dni miałem może 1 przychodzące połączenie, reszta OUT, mówimy oczywiście o 2 pozycji w kreatorze reguł.
Firewall: brak nazw tylko sam numer ip połączeń, informacja o kierunku połączenia, brak sprawdzania MD5 plików, dla mnie istotna wada!
D+: metoda informowania o zmienionych plikach jest dziwna i nie jasna, alerty jest ich zdecydowanie za dużo i są w większości nie jasne - mówią tak naprawdę o niczym, brakuje mi jeszcze tak jak ma to miejsce w przypadku OA, OF, ścieżkę, czy proces potomny wykonujący daną czynność.
Polityka firmy, zarozumialstwo i w pewnym stopniu chamstwo dość szerokiego grona użytkowników, broń boże nie mówię o Tobie, czy o Morphiuszu, ale na nerwach potrafi zagrać Cool
Itd, itd... Craze


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 21.07.2012

Ambient napisał(a):Comodo przez kilka dni miałem może 1 przychodzące połączenie, reszta OUT, mówimy oczywiście o 2 pozycji w kreatorze reguł.


Kwestia zaznaczenia jednego ptaszka.


Re: Comodo Internet Security - Ambient - 21.07.2012

morphiusz napisał(a):
Ambient napisał(a):Comodo przez kilka dni miałem może 1 przychodzące połączenie, reszta OUT, mówimy oczywiście o 2 pozycji w kreatorze reguł.


Kwestia zaznaczenia jednego ptaszka.

Wiem, logi w regułach globalnych są zaznaczone.

Dodano: 21 lip 2012, 20:12

Morph wiesz może, czy szykują się jakieś zmiany w samym firewallu? Przydałyby się gotowe zaawansowane reguły m.in dla svchost


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 21.07.2012

Szczerze mowiac bylo wspominane o Defense+, AV i piaskownicy. O firewallu za bardzo nie bylo jeszcze mowy...


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 25.07.2012

Ambient napisał(a):No tak, szczerze powiem że unikałem odpowiedzi na twoje pytanie z pozoru nie jest łatwe, są takie chwile, gdzie sam nie wiem co myśleć o tym pakiecie. Są takie dni gdzie zastępuję Outposta Cis-em i trzymam przez kilka dni mówiąc sobie, że w sumie jest ok. po czym hucznie wyrzucam następnego dnia Cool Comodo posiada inną filozofię działania, rzeczy związane typowo z zaporą przerzucone są na D+ i nie mówię tutaj o RAW tylko chociażby o nasłuchiwanie portów przez różne aplikacje, nie wiem może to błahostka, ale mam 2 takie aplikacje, które z łatwością blokuję w Outpoście i o tych aplikacjach informuje sam Outpost, natomiast w Comodo w trybie interaktywnym za chiny nie jestem w stanie tego zrobić, pisałem już różne reguły i dupa jednym słowem, natomiast pomaga zablokowanie dostępu do socket interfejs w D+, nie wiem z czego to wynika, czy z pójścia na łatwiznę, niemożności programistów, nie wiem, dla mnie dziwne. Następna sprawa wytłumaczcie mi dlaczego OF pokazuje mi sporą liczbę połączeń przychodzących, gdzie w logach Comodo przez kilka dni miałem może 1 przychodzące połączenie, reszta OUT, mówimy oczywiście o 2 pozycji w kreatorze reguł.
Firewall: brak nazw tylko sam numer ip połączeń, informacja o kierunku połączenia, brak sprawdzania MD5 plików, dla mnie istotna wada!
D+: metoda informowania o zmienionych plikach jest dziwna i nie jasna, alerty jest ich zdecydowanie za dużo i są w większości nie jasne - mówią tak naprawdę o niczym, brakuje mi jeszcze tak jak ma to miejsce w przypadku OA, OF, ścieżkę, czy proces potomny wykonujący daną czynność.
Polityka firmy, zarozumialstwo i w pewnym stopniu chamstwo dość szerokiego grona użytkowników, broń boże nie mówię o Tobie, czy o Morphiuszu, ale na nerwach potrafi zagrać Cool
Itd, itd...



OK. Wiesz dla takiego średnio zaawansowanego użytkownika to bardzo dobry pakiet. Robiłem różne testy no i skuteczność jest naprawdę wysoka. Firewall może nie jest jakiś super cudowny, ale to co robi całą robotę to D+ i piaskownica. Naprawdę dobre moduły. Pisałem o tym, gdyż wiele osób nas czyta i mogłyby pomyśleć po Twoich postach, że CIS to jakieś dno. Tymczasem dla mnie jest to najlepszy darmowy pakiet. Który inny oferuje tyle za free?
Co do społeczności. To tak. Ja doszedłem do Cisa metodą prób i błędów. Przerabiałem wszystko (nawet jakieś geswalle), i okazało się, że CIS jak się go nauczy po prostu jest dla mnie najlepszy. Nie chcę nikogo krytykować, ale zastanawiają mnie ludzie, którzy np. proponują Outposta. Dla mnie to porażka jakaś ten program. Komunikaty nieczytelne, ciężki do skonfigurowania. Ale wydaje mi się, że to kwestia gustu.
Gdzieś było poruszane to, że wszyscy traktują CEO Comodo jak Boga. Ja Ci powiem tak: miałem przez 2 lata wersje Complete tylko dlatego, że napisałem maila do Meliha i za darmo dawał wszystkim. I nie był to mail jakiś błagalny. Ot taki normalny. Jak mi się skończyła subskrypcja na Complete to miałem wersje Pro za darmo. Oczywiście można napisać, że niewiele się różni od Premium ale jednak pokaż mi drugą firmę, która tak traktuje swoją społeczność na forum.
Do wszystkiego trzeba podchodzić z dystansem.

Ja po prostu jestem z Comodo zadowolony i będę go polecał ludziom. Spróbuj może poznać sam program i nie przejmować się społecznością.
W końcu nie musisz nawet wiedzieć na czym się owa społeczność opiera. Program się używa i tyle. Podoba się albo nie.

Pozdrawiam.


Re: Comodo Internet Security - Bergo - 25.07.2012

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Smile


Re: Comodo Internet Security - Ambient - 25.07.2012

Wiesz X26, nie nazywałbym Agnitum porażką, a kwestią rzeczywiście gustu i chęci poznania działania danego programu, a z własnego doświadczenia wiem, że Outpostowego hips-a trzeba dobrze poznać, bo działa trochę na innych gruntach. Comodo używałem pare lat od v2 do pierwszych wydań v5 i z przykrością to mówię, ale firewallto najbardziej zaniedbana i nie dopracowana część pakietu, a dobrą opinię trzyma od pamiętnej v2, którą bardzo dobrze wspominam. Co do społecznośći, chwilami ciężko się nie napić mocnej melisy po wejściu na forum Comodo, czytając bezkrytyczne opinie na temat CIS, ostatnio np. czytałem o tym, jak to wszystkim szkalującym Comodo się "usra" po ukazaniu się 6 wersji. W końcu to rzecz najważniejsza, pokazać jacy to my jesteśmy lepsi od reszty, taka polityka. Nie uważam Cis-a za beznadziejny pakiet, brakuje mu po prostu szlifu nie kolejnych dodatków.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 25.07.2012

Ambient napisał(a):jak to wszystkim szkalujący Comodo się "usra" jednym słowem "kij wam w oko"


Czytając te posty na forum Comodo mam perma facepalmaBeer


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 27.07.2012

Na czym będzie dokładnie polegał ten virtual kiosk?


Proponuje, żeby scalić screeny z drugiego tematu z tym i tu pisać o CIS 6/2013.


Re: Comodo Internet Security - ktośtam - 27.07.2012

Kiosk, to chyba coś jak SafeZone w avast!
Tak toi przynajmniej wygląda.