SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 24.08.2012

W tej wersji nie ma już problemu z Avastem jakby kogoś to interesowało.

Ponadto
Cytat: I''ve asked Egemen about v6 beta "Yes. Beta is coming in a few days."
To z dzisiajSuspicious


Re: Comodo Internet Security - ktośtam - 24.08.2012

Ale mowa o wersji Beta dla Moderatorów. Publiczna nieco później Wink


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 27.08.2012

Pytanko do znawców (morphiusz''a? Smile ) - czy to "nie pokazywanie komunikatów" to domyślne włączenie piaskownicy?
O co mi chodzi. Mam wrażenie, że przy włączonym piasku komunikatów jest znacznie, znacznie mniej, a nasz wybór ogranicza się do "w piasku" vs "zaufany".
Wolałbym natomiast od czasu do czasu być pytany o więcej rzeczy.

No i druga rzecz - czy Defense+ monitoruje autostart z np. pamięci przenośnych?


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 27.08.2012

Cytat: Pytanko do znawców (morphiusz''a?) - czy to "nie pokazywanie komunikatów" to domyślne włączenie piaskownicy?


Po zaznaczeniu tej opcji Comodo sam będzie odpowiadał na alerty bez ich wyświetlania - w zależności od ustawień - albo wszystkie blokował albo wszystkie zezwalał. Ogólnie ta opcja wg. mnie jest mało przydatna i lepiej jej nie zaznaczać Wink.

Włączony piasek natomiast działa inaczej. Przechwytuje nieznane pliki i niejako też sam podejmuje dezycję w zależności od poziomu ograniczeń (częsciowo limitowane, limitowane, ograniczane, niezaufane, blokowane). Wykorzystajmy dosyć marne porównanie - przy ustawieniu na częsciowo limitowane Comodo automatycznie ogranicza dostępnieznanemu plikowi do 10 rzeczy(zasobów, elementów systemu) ale już na poziomie limitowanym jest to 15, na ograniczonym 25 itd...). Wychodzi z tego, że im wyższy poziom ograniczeń dla nieznanych plików tym bezpieczniej. Jednakże im wyżej tym więcej praw obciętych do działania programowi, a więc dobre aplikacje które poszły do piasku się wykraczą.

Cytat: Wolałbym natomiast od czasu do czasu być pytany o więcej rzeczy.


W takim razie wyłącz automatyczny piasek (po tej operacji nadal będziesz mógł używać ten klasyczny z prawokliku czy poziomu programu):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odznacz opcję zaznaczoną na obrazku.

Cytat: No i druga rzecz - czy Defense+ monitoruje autostart z np. pamięci przenośnych?


Pliki wykonywalne z dysków przenośnych traktowane są w szczególny sposób. Automatycznie traktowane są jako niezaufane, pliki autorun są chronione i Comodo za każdym razem wyświetla ostrzeżenie gdy coś chce je zmodyfikować. Co więcej Comodo automatycznie blokuje otwieranie plików z "?:\$Recycle.Bin\*" a więc np. taki conficker nie może się uruchomić. Jest pewnie tego więcej, ale to tyle co wiem z czytania forum...


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 27.08.2012

morphiusz napisał(a):Po zaznaczeniu tej opcji Comodo sam będzie odpowiadał na alerty bez ich wyświetlania - w zależności od ustawień - albo wszystkie blokował albo wszystkie zezwalał. Ogólnie ta opcja wg. mnie jest mało przydatna i lepiej jej nie zaznaczać .


Hm.. była domyślnie to zostawiłemCool
Jak to teraz wyłączyć już po zainstalowaniu programu?
Dodam, że mam go przestawionego na proactive.

Za resztę info stokrotne dzięki Smile


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 27.08.2012

Konfiguracja proactive jest spoczko i tutaj nie powinieneś mieć zaznaczonej tej opcji domyślnie. Owszem, swieżo po instalacji CISa tak może być - jednak po zmianie konfiguracji na proactive jest to odhaczane. Chyba że się nie zrozumieliśmy...


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 27.08.2012

Ten automatyczny piasek wyłączyłem (bo był włączony), ale czy to jest to samo co "nie pokazywanie komunikatów" podczas instalacji?


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 27.08.2012

Cytat: Ten automatyczny piasek wyłączyłem (bo był włączony),

A więc o to Ci chodziło, to prawdaSmile Teraz spodziewaj się samych alertów Deense + .


Cytat:ale czy to jest to samo co "nie pokazywanie komunikatów" podczas instalacji?


Hmmm.. nie wiem czy dobrze Cię rozumiem ale to nie jest to samo.
Piasek to piasek - tak jak napisałem działa w oparciu o politykę restrykcji sam decydując co zezwolić/zabronić zgodnie z poziomem ograniczeń (akutalnie masz to wyłączone).


Znalazłem jeszcze więcej informacji o tym, jak Comodo traktuje pamięci przenośne.
Oprócz tego co wymieniłem to Comodo nie uwzględnia wyjątków w plikachna pamięciach przenośnych, nie tworzy cache tych plików dla antywirusa.


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 27.08.2012

morphiusz napisał(a):Hmmm.. nie wiem czy dobrze Cię rozumiem ale to nie jest to samo.


Ok, w takim razie jak wyłaczyć to, co było domyślnie zaznaczone przy instalacji bez reinstalowania całego pakietu?
No chyba że zmiana konfiguracji (domyślnie było IS) to zmieniła.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 27.08.2012

A już wiem o co Ci chodzi (o opcję podczas instalacji).

Na nią składa się kilka ustawień takich jak:

- niewyświetlanie alertów firewalla,
- włączony piasek automatyczny,
- antywirus automatycznie przenosi do kwarantanny zarażone pliki,

Konfiguracja proaktywna automatycznie zmienia punkt 1 i 3 (firewall jest normalnie skonfigurowany i wyswietla ostrzezenia, antywirus daje Ci możliwość wyboru). Co do 2giej to sam już to sobie wyłączyłeś także masz CISa skonfigurowanego tak jak chcesz. (tak jakbyś odznaczył tę opcję podczas instalacji).


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 29.08.2012

"Beta is coming next week guys.(At least to the mods). Public beta maybe next week or the week after. October is projected final release date if we don''t see major issues during beta testing(which I don''t expect)."

Oficjalne stanowisko z Comodo Forum. Tak więc pewnie bety należy się spodziewać gdzieś koło wtorku, środy w przyszłym tygodniu.
Październik na final ale to już chyba każdy słyszał.


Re: Comodo Internet Security - KaMiL - 29.08.2012

Dla mnie mogliby jedynie znacząco poprawić antywirusa pod względem wydajności i FP.


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 29.08.2012

Wydajność będzie na pewno zwiększona. Obiecywali. A co do FP - mi się głównie zdarza przy jakiś podejrzanych plikach. Nigdy mi nie wywalił przy czymś ważnym.


Re: Comodo Internet Security - ktośtam - 07.09.2012

Myślę, że możemy się wkrótce spodziewać pierwszej wideo-recenzji CIS 6:
Melih napisał(a):I think Languy99 will be the world''s first reviewer of CIS 6 very soon



Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 07.09.2012

Oczywiście po odpowiednim poinstruowaniu co przetestować i jak przetestowaćSuspicious


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 07.09.2012

Eugeniusz, może zrobić własny test wideo bez 100-stronicowej instrukcji z centrali Comodo.
A poza offtopem to wersja została udostępniona do zamkniętych beta-testów.


Re: Comodo Internet Security - ktośtam - 08.09.2012

Trochę więcej screenów wykradzionych z forum Comodo:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - Street - 08.09.2012

Wygląda przyjemnie. Ciekawe kiedy udostępnią tą betę Smile


Re: Comodo Internet Security - polak900 - 08.09.2012

Ostatnio zainstalowałem do dwpf Comodo av, i sprawuje się ok, na malcode kosi większość
Jedynie update jest trochę za ciężki, chociaż moja rodzina się nie skarży na jakieś wyjątkowe spowolnienie kompa
Do defence+ zdążyli się przyzwyczaić.
Z ciekawością czekam na tę 6 odsłonę bo wygląda ciekawie, mam nadzieję że pamięci więcej nie będzie zabierać i poprawią update Cool


Re: Comodo Internet Security - Ambient - 08.09.2012

morphiusz napisał(a):A poza offtopem to wersja została udostępniona do zamkniętych beta-testów.

Czyli można powiedzieć, że na tą chwilę dupa z publicznej bety?

Dodano: 08 wrz 2012, 8:31

polak900, a na cholerę Ci D+ i te różne do DW?