SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - polak900 - 09.09.2012

U mnie na starym pc, 2GB ramu! Lol Comodo wraz dwpf chodzi jak złoto
Największe obciążenie, nieprzeszkadzające wcodziennej pracy występuje w czasie aktualizacji baz, ale bez przesady.

Dodano: 09 wrz 2012, 19:48

Nie wiem czy to było, ale zamieszczam Comodo IS 6 beta test

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 09.09.2012

Wypowiedz nt. dlaczego jednak nie będzie wirtualizacji w auto-sandboxie...nawet to ma sens Wink

Cytat: Hey Guys,

I am seeing many people to talk about virtualizaiton with autosandboxing. LEt me explain why we dont need it and how practically a user can achieve the same in CIS 6 here.

Case 1: Automatic virtulization has been a case when this ransomware viruses started to atttack users computer. CIS auto-sandbox indeed failed to protect, by default, against modification of photos etc.

So if we had auto-virtualization this would not happen.

Case 2: When certain amlware is executed, CIS protected the infection. However there were still nonsignificnat entires such as temp files, temp registry keys etc. So this created cleaning problem i.e. remnants of malware could be cleaned easily.

if we had auto-virtualization, this would not again be a case.

How does CIS 6 address these issues?

Simple. We provide virtualization where it is relevant to use it. Instead of running every unknown application virtualized(remember we are talking about millions of applications installed in millions of people when we talk about unknown app base), we simply virtualize web browsers where 90+% of the threats come from.

If we virtualize web browsers, we are automatically securing against all drive by download threats, from ransomware to keeping the PC intact and clean.

All we needed to achieve was to provide consumers an accessible and usable virtual internet experience.

CIS 6 achieved this by first of all implementing a completely new sandbox,

Then by providing virtual shortcuts, virtual protocols, we made it accessible transparently to the consumers. To be honest, all my mother needs is to double click on web browser icon as before. No new experience.

We also put some new experiences as well like Virtual Kiosk. Virtual Kiosk is an apple Ipad/iphone shell, for those who love style. The virtualizaiton experience that come with a style. I have successfully installed Microsoft office in my Kiosk and used it in kiosk only!!!

For the rest of the unknown apps, we thought we better focus on behavior blocker which monitors the behavior and reverses the harmful activity.This would successfully solve the cleaning problem, as well as improving dynamic detection. So current autosandbox would fit conceptually better to a behavior blocker and form the basis for the next behavior blocker which tracks and reverse activity of the apps.


oraz

Cytat: You dont need us to implement fully virtulized auto sandboxing. You know why? You will havefully virtualizedweb browsers(Actually any application can be fully virtualized). This means anything you run from those web browser e.g. when you download and run something, will be fully virtualized too. Not to mention Kiosk which is a fully virtualized environment too. But Kiosk is not a mandatory environment.

These new features will address your virtualization needs and hence autosandboxing can focus on behavior analysis and reversal.

Lets see how virtualization will be used and how well it will be received first.



Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 10.09.2012

facecik napisał(a):i7(4 rdzeniowy) 2 generacji, 6Gb ram ,i jest odczuwalny .Poczytaj w temacie Comodo , a dowiesz się, w jakich sytuacja występuje dość wyraźne obciążenie procesora.


Hmm. Dziwne. U mnie na i5 i 4 GB Ramu z dyskiem SSD nie czuć, że coś siedzi a na lapku x2 2000MHZ z 4 GB RAM muli się tylko jak jest niewłączany przez jakiś czas i się aktualizuje... Nie wiem od czego to zależy.


Re: Comodo Internet Security - polak900 - 10.09.2012

Zależy od obciążenia procesora, comodo przy update zarzyna procka
Jak to poprawią to będzie wszystko ok


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 10.09.2012

facecik napisał(a):i7(4 rdzeniowy) 2 generacji, 6Gb ram


No chyba na takim procku (4 rdzenie i 8 wątków) to nie powinien być problemem?


Re: Comodo Internet Security - facecik - 10.09.2012

Problem z dużym obciążeniem podczas update-u wszyscy znają, i występuje niezależnie od mocy procesora.Tak samo jak pierwsze wejście do panelu sterowania , lista zainstalowanych programów ładuje się bardzo długo.


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 10.09.2012

No właśnie u mnie nie. Ale może do zasługa SSD.


Re: Comodo Internet Security - rafikrafiki - 21.09.2012

Mam pytanie ? Czy warto wybrać opcję Comodo DNS podczas instalacji, nigdy jej nie używałem. I chciałbym się spytać czy warto ?


Re: Comodo Internet Security - Flash999 - 21.09.2012

To zależy, mogą okazać się szybsze od poprzednich. Dodatkowo mają funkcję blokowania stron z malware. Niestety, musisz sam spróbować i zdecydować, które wolisz.


Re: Comodo Internet Security - Eryk42 - 21.09.2012

rafikrafiki napisał(a):Mam pytanie ? Czy warto wybrać opcję Comodo DNS podczas instalacji, nigdy jej nie używałem. I chciałbym się spytać czy warto ?


Wypróbuj. W każdej chwili przecież można je zmienićna domyślne.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 29.09.2012

[Obrazek: Advanced%20Settings%20BB.png]

Modzi dostali własnie 4 wydanie bety cisa 6.
Zaawansowani użytkownicy (po dodaniu jednej wartości do rejestru) będą mogli odblokować sobie opcję tradycyjnej piaskownicy (z wirtualizacją) przy tej automatycznej (teraz ta nazywa się blokerem behawioralnym).

To pewien kompromis między Comodo, które nie chciało dać tej opcji a użytkownikami.


Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 29.09.2012

morphiusz napisał(a):) przy tej automatycznej (teraz ta nazywa się blokerem behawioralnym).

Automatyczna piaskownica zwana blokerem behawioralnymFacepalm
Bez komentarza...


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 29.09.2012

Nie zwanatylko teraz zmieniona nazwa na taką jaką doczytałeś.
Czego dokładnie nie rozumiesz? Jestem otwarty, czekam na kulturalną i rzeczową pogawędkę.Wink


Re: Comodo Internet Security - ichito - 29.09.2012

Morphiusz...nazwa "bloker behawioralny" - bo tak chyba tylko można przetłumaczyć nazwę tego modułu - jest w tym przypadku raczej sporym nadużyciem. Ani wirtualizacja (w tym również auto-sanbox), ani restrykcje nie są mechanizmami detekcji podejrzanych zachowań i w związku z tym nie mogą ich kontrolować tak, jak robi to właściwy BB. Bloker behawioralny to program/moduł który wykrywa podejrzane, określone przez producenta zachowania i nie jest ważne, jak program się nazywa.
Myślę, że autorom określenia przydałaby się lekturaSmile np.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 29.09.2012

A może wziąć to po prostu na chłopski rozum i bloker behawioralny = blokowania zachowania(bo to jest dokładnie to co robi ten moduł i co mówi jego nazwa) . Pasuje jak ulał Smile.
Co więcej ta nazwa daje podwaliny na bloker behawioralny w znaczeniu, które przytoczyłeś.
Kolejne wersje wzbogacą ten moduł o kilka innych funkcji niż tylko blokowanie zachowań nieznanych aplikacji. Będzie to m.in. analiza zachowania oraz monitorowanie wprowadzanych zmian i później cofanie je (tworzenie migawki tak jakby pojedynczej aplikacji, nie całego systemu, przy wykryciu wirusa będzie można cofnąć wszystkie zmiany).


Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 29.09.2012

morphiusz napisał(a):A może wziąć to po prostu na chłopski rozum i bloker behawioralny = blokowania zachowania

Owszem, tyle że bloker behawioralny nie narzuca ograniczeń na aplikacje ani ich nie izoluje od systemu...
morphiusz napisał(a):rzeczową pogawędkę

To jest w Twoim przypadku niemożliwe.
morphiusz napisał(a):Kolejne wersje wzbogacą ten moduł o kilka innych funkcji niż tylko blokowanie zachowań nieznanych aplikacji . Będzie to m.in. analiza zachowaniaoraz monitorowanie wprowadzanych zmian i później cofanie je (tworzenie migawki tak jakby pojedynczej aplikacji, nie całego systemu, przy wykryciu wirusa będzie można cofnąć wszystkie zmiany).

LOL


Re: Comodo Internet Security - KaMiL - 29.09.2012

Was powinno się od siebie odizolować Smile


Re: Comodo Internet Security - Dusiek - 29.09.2012

Sad .


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 29.09.2012

Eugeniusz, nie wiem po co w ogóle odpowiadam na Twój post.Nie będę pisał z jakich względów, bo znowu dostaniesz ataku złości (niepotrzebnie posty polecą do kosza).

Cytat: Owszem, tyle że bloker behawioralny nie narzuca ograniczeń na aplikacje ani ich nie izoluje od systemu...


Coś wiesz, ale nie do końca. Z reguły nie wypowiadam się na tematy, o których nie mam za dużo do powiedzenia. Życzę stosować się do tej zasady innym lub nie stosować wysoce pretensjonalnego tonu. W przeciwnym wypadku człowiekowi odechciewa się cokolwiek wyjaśniać.
No ale...
Nic nie jest odizolowane od systemu, to po pierwsze.

Po drugie, powtarzasz to co zostało już napisane, a do czego odwołuje się moja ostatnia wypowiedź. (mówisz co robi a czego nie robi bloker behawioralny). Nie jestem pewien, czy kwestia nazwy powinna wywoływać kolejną niemiłą wymianę zdań, co o tym myślisz?

Dalej trudno się do czegokolwiek odnieść, bo coś tam wystukałeś co miało mnie w jakiś posób poruszyć? No nie do końca.

Czy widzisz coś w dziwnego, że zachowania danych aplikacji będą blokowane (tak, blokowane) a po analizie tego co aplikacja zrobiła/chciała zrobić uznawana jest ona za szkodliwą?


Re: Comodo Internet Security - Eryk42 - 29.09.2012

Panowie, grunt by to działało. A jak to nazwą to już tam drugi plan.