SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - ichito - 30.09.2012

@Eryk...
nie można tak podchodzić do sprawy, bo cel wcale nie zawsze uświęca środki...ta zasada jest dobra wtedy, gdy łamie się powszechne reguły dla osiągnięcia własnych partykularnych celów. Nie ma i nie powinno być zgody na taką politykę Comodo, które nie po raz pierwszy łamie reguły...nie w pozytywnym znaczeniu, jako innowator...bo to oznaczałoby, że nie ma i nie będzie żadnych zwyczajowych czy naukowych ustaleń i terminologii.
Może zbyt emocjonalnie do tego podchodzę, ale drażni mnie taka arogancja i trudno mi to inaczej ocenić, jak tylko "a my i tak postawimy na swoim", a przy tym i hipokryzja, bo na temat BB na forum można znaleźć i taki wątek

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Morphiusz...wypuszczanie produktu i nazywanie go "na wyrost" to też dobry sposób, żeby ludziom zamącić w głowie i dać obiecanki czegoś jeszcze niekreślonego i nieistniejącego nawet chyba w dokładnej koncepcji. Tu brak po prostu zwykłej "uczciwości badacza".


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 30.09.2012

Mi się również nie podoba to określenie - widzę tu marketingowe zagranie i cel w kierunku "byleby sądzili, że jest to co u innych". Po co, to nie wiem, bo Comodo ma swoje rozwiązanie i nazywanie go niepoprawnie nie jest za bardzo na miejscu. Jeżeli aplikacja nie jest znana i w efekcie tego obniża się jej uprawnienia / wirtualizuje to co ma wspólnego z analizą jej zachowania? Z góry zakładamy, że może być "be" i tak ją traktujemy, a nie dopiero wtedy, gdy zacznie robić coś dziwnego.
Druga rzecz, wcale bym się nie cieszył gdyby tam był prawdziwy bloker behawioralny, a to dlatego, że pakiet na 100% zrobiłby się o wiele cięższy. Przecież to wymaga ciągłego analizowania procesów, nawet odrzucając część "na pewno zaufanych", to narzut jest duży. Przypomina mi się tu Panda i jej analizowanie zachowań, które mocno daje w kość, a też przecież potrafi być zawodne.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 30.09.2012

Dyskusja toczy się na temat czegoś, co w ogóle nie ujarzało swiatła dziennego...ba, wybiega nawet w przyszłość (hipotetyczne analizowanie zachowań). Może lepiej poczekać i sprawdzić to samemu, niż wysuwać niepewne osądy.

Cytat: Jeżeli aplikacja nie jest znana i w efekcie tego obniża się jej uprawnienia / wirtualizuje to co ma wspólnego z analizą jej zachowania?


Ma z blokowaniem zachowania. A nie widzę lepszego określenia jak bloker behawioralny na coś, co blokuje zachowania....

Cytat: Mi się również nie podoba to określenie - widzę tu marketingowe zagranie i cel w kierunku "byleby sądzili, że jest to co u innych".


To pewnie po części prawda, ale jak pisałem to nie zostanie tak jak jest. Zostanie rozwinięte w taki sposób, że z czystym sumieniem będzie mogło to nosić miano blokera behawioralnego.


Moja propozycja jest taka by ochłonąć, a nie rozwijać kolejną jałową dyskusję na temat nazwy czegoś. Już raz tak było.
O ironio - chodziło o ten sam moduł, który nazywał się automatyczną piaskownicą. Również nazwa Wam nie odpowiadała. Zmieniono ją - to samo Tongue.


Re: Comodo Internet Security - Ambient - 30.09.2012

morphiusz napisał(a):
Cytat: Jeżeli aplikacja nie jest znana i w efekcie tego obniża się jej uprawnienia / wirtualizuje to co ma wspólnego z analizą jej zachowania?


Ma z blokowaniem zachowania. A nie widzę lepszego określenia jak bloker behawioralny na coś, co blokuje zachowania....

Nie wiem, czy na siłę to robisz, czy już taką papką Was karmią na forum, że jesteś w stanie we wszystko uwierzyć i nie dostrzegasz sedna problemu. Podobny problem tyczy się autopiasku w rzeczywistości nie mający nic wspólnego z tym zjawiskiem. To wszystko zaczyna przypominać "chińszczyznę" na zasadzie podróbek. Jest to profanacjaznaczenia BB...


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 30.09.2012

Okej, rozumiem w czym problem.Cool


Re: Comodo Internet Security - ichito - 30.09.2012

Morphiusz...ale z całym szacunkiem...sam zacząłeś tę dyskusję informując wszystkich tu użytkowników o planowanej funkcji. Nie twierdzę, że jej powstanie jest bezzasadne a skuteczność wątpliwa, ale twierdzę, że to nie w porządku...i wręcz nie można...nazywać wszystkiego jak się chce, nie licząc się całym z tym, co jest powszechnie już znane. Tkwią w tym narzędziu możliwości i będą pewnie tkwić jeszcze większe, kiedy nastąpi jego widoczny rozwój, więc chyba dobrze, że możemy w jakimś sensie w nim uczestniczyć.
Dyskusja jest po to, żeby uzmysłowić czasem błędy...niestety...i po to są fora przecież, żeby użytkownicy między sobą i przy udziale czasem producentów wskazywali na takie czy inne zalety, ale też i niedomagania programów...by mówiło się o tym, jak zrobić by było lepiej i skuteczniej...ale również, by przestrzegać pewnych norm...takich normalnych moralnych i biznesowych.


COMODO Internet Security 6 - Wersje niestabilne - morphiusz - 10.10.2012

Hello Everyone,

We are excited to announce that COMODO Antivirus/Firewall/Internet Security 6.0 is available for BETA testing.

What is New in V6?
==============
NEW!Completely redesigned touch friendly and task oriented user interface
The new user interface is designed from scratch to make CIS as user friendly as possible. While we kept a lot of advanced settings for the advanced users, novice users will find it very easy to use now.
NEW!COMODO Cleaning Essentials and Killswitch are now parts of CIS
IMPROVED!Dramatically improved sandbox and virtualization
Virtualization has been improved significantly so that more applications are now able to run inside sandbox.
New sandbox allowed us to implement a whole new desktop with its own application ecosystem: Virtual Kiosk.
We have also introduced automatic virtualization of unknown applications for advanced users.
IMPROVED!Lightest and fastest CIS so far!
CIS 6 is the fastest and the least resource intensive product we have released so far. Real-time responsiveness of the PCs improved significantly. Manual scans are now less resource intensive. Second scan speed improvements are dramatic.

There are literally hundreds of other improvements over old versions. I listed only a few major features/improvements. There are a lot of other major features/improvements which you will notice while using it from rescue disks to rating scanning, virtual shortcuts to shared spaces.


Bug Reports:
Please use the following thread for reporting issues:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


You can use this thread for discussion.

Download Location:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Size: 125M ( 130720104 )

Questions and Answers

1 - Can I use this in my computers?
This is a beta product and may have serious issues in it. We do not recommend using it other than testing purposes. I personally use it everyday but i know how to handle problems in a computer should they happen. By no means install this build to your customers or friends computers yet.

2 - Which operating systems are supported?
Windows XP through Windows 8.

3 - How can I enable automatic virtualization? I dont see such an option.
You need to create a special registry valu in order to see it. This feature is intended for advanced users only.
i. Open Windows registry editor, regedit.exe, and navigate to HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\software\Comodo\Firewall Pro
ii. Create a DWORD value and name it "EnableDefaultVirtualization"
ii. Set this value to 1

After following these steps, Advanced Settings Editor will let you choose "Fully Virtulized" as an auto-sandboxing option.

4 - Shall I use my old CIS 5.x configuration in this version?
You may use if you have a lot of customization. But please note, security layers are rearchitected and you may end up in various scenarios which are not defined. Especially in sandbox area.


Re: Comodo Internet Security - facecik - 10.10.2012

Powiem tylko tyle, jest lekko, zdecydowanie lżej niż w wersji 5 .
Resztę wrażeń poźniej Smile


Re: Comodo Internet Security - jasiekkidawa - 10.10.2012

No to testujemy Smile


Re: Comodo Internet Security - PascalHP - 10.10.2012

Instalujemy! Smile


Dodano: 10 paź 2012, 6:27

Lekkość, lekkość, lekkość! Nie rozstaję się z Comodo Grin
Skanowanie - szybko, nie obciąża procesora.
Aktualizacja - również procka nie obciąża.
Jest super! Smile


Re: Comodo Internet Security - ktośtam - 10.10.2012

Morphiusz, wiesz może co na leży zmienić w rejestrze, żeby ta opcja była aktywna:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - facecik - 10.10.2012

ktośtam napisał(a):Morphiusz, wiesz może co na leży zmienić w rejestrze, żeby ta opcja była aktywna:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



morphiusz napisał(a): 3 - How can I enable automatic virtualization? I dont see such an option.
You need to create a special registry valu in order to see it. This feature is intended for advanced users only.
i. Open Windows registry editor, regedit.exe, and navigate to HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\software\Comodo\Firewall Pro
ii. Create a DWORD value and name it "EnableDefaultVirtualization"
ii. Set this value to 1

After following these steps, Advanced Settings Editor will let you choose "Fully Virtulized" as an auto-sandboxing option.



u mnie to działa Wink

Poza tym same superlatywy , program lajtowy , 4 procesy w tle zabierają średnio 10-15mb , procka mało co tyka, a jeszcze full skanu nie przeprowadziłem.
Wirtualny kiosk , piękna sprawa, na razie ach och ech Smile


Re: Comodo Internet Security - ktośtam - 10.10.2012

Boszszszsz...
Sorki, nie przeczytałem Twojego pierwszego posta do końca... Facepalm
Wytłumaczę to ekscytacją Cool
A co do apetytu CIS 6 na zasoby to:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Widać widoczną poprawę.
Quick scan: ~3 min.
Full scan: ~14 min.
Rating scan: ~2,5 min.
Nie czuć już szarpania procesorem, przeglądanie WWW płynne.


Re: Comodo Internet Security - facecik - 10.10.2012

ktośtam napisał(a):Boszszszsz...
Sorki, nie przeczytałem Twojego pierwszego posta do końca... Facepalm
Wytłumaczę to ekscytacją Cool


hehe Wink

edit: hmm... nigdzie nie mogę doszukać się opcji skanowania (czułość heurystyczna etc) wybranego folderu , pliku... ....


Re: Comodo Internet Security - ktośtam - 10.10.2012

facecik napisał(a):nigdzie nie mogę doszukać się opcji skanowania (czułość heurystyczna etc) wybranego folderu , pliku... ....

Chodzi o skan z prawokliku?
Też nie mogę tego znaleźć, chociaż inne typy skanowania da się edytować:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Chyba, że skan z prawokliku wykorzystuje profil "Inteligentne skanowanie"...
Morphiusz?


Re: Comodo Internet Security - facecik - 10.10.2012

Tak z prawokliku , i ogólnie gdzie są opcje poszczególnych profili skanowania np full skan Smile


Re: Comodo Internet Security - ktośtam - 10.10.2012

Advanced Settings -> Security Settings -> Antivirus -> Scans
Klikasz na to:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i masz tam opcję "Edit", dzięki której zmieniasz opcje skanowania.


Re: Comodo Internet Security - facecik - 10.10.2012

Tak Ktosiu,profil Mój Komputer odpowiada pełnemu skanowi systemu, ale gdzie mam opcje prawokliku Sad


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 10.10.2012

Nie ma. Może dodadza.


Re: Comodo Internet Security - facecik - 10.10.2012

Czyli w sumie nie wiadomo jakie ustawienia ma domyślnie ustawione.