SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - PascalHP - 10.10.2012

Teraz zauważyłem, że HIPS jest domyślnie wyłączony, tak?

facecik, nie wiem ile masz zainstalowanych programów, ale u mnie nawet nie czuć tego, że on coś tam sobie skanuje. Poziom procka w tym momencie nie przekracza 10%.
Street, jestem na to wyczulony i spowolnienia mogę powiedzieć, że nie ma wcale. "Kółeczko w Windows 8" robi mi tylko dwa obroty. Tyle robił mi też bez zabezpieczeń.


Re: Comodo Internet Security - facecik - 10.10.2012

Eugeniusz napisał(a):Dla mnie testem czy jest jakaś zmiana jest uruchomienie Delphi. Stara wersja tak wydłużała start tego środowiska, że odechciewało mi się pracować z CIS.

Dla mnie testem są moje wiatraki w lapku, a przy tej wersji jest cisza Tongue
Street napisał(a):A jak wygląda start systemu u was? Długo cis się rozkręca?

Stara wersja startowwała błyskawicznie , nie miałem żadnego spowolnienia startu (może 5 sekund) w nowej sytuacja podobna, startuje bardzo szybko, nie odczuwam spowolnienia względem gołego systemu.


Dodano: 10 paź 2012, 13:27

PascalHP napisał(a):Teraz zauważyłem, że HIPS jest domyślnie wyłączony, tak?

facecik, nie wiem ile masz zainstalowanych programów, ale u mnie nawet nie czuć tego, że on coś tam sobie skanuje. Poziom procka w tym momencie nie przekracza 10%.
Street, jestem na to wyczulony i spowolnienia mogę powiedzieć, że nie ma wcale. "Kółeczko w Windows 8" robi mi tylko dwa obroty. Tyle robił mi też bez zabezpieczeń.

Programów mam aktualnie niewiele, i nie ma tragedi jak pisałem, po prostu widzę zielony pasek pokazujący ładowanie się programów, jak CIS wyłaczony programy ładują się natychmiast.
Co do HIPS-a to domyślnie jest wyłączony,ale tylko w profilu Internet Security , zmień na Proactive a będzie lepsza ochrona i HIPS włączony.
Podoba mi się pełna wirtualizacja programów i możliwość czyszczenia piaskownicy , wirtualny kiosk też wymiata.
Nie wiem jak Wy Panowie, ale ja przy tym pakiecie już pozostanę , nie ma irytującego konfliktu z moimi sterownikami od Elantech-a(touch pada)
i jest lekko oraz piekielnie skutecznie Grin


Re: Comodo Internet Security - Stregobor - 10.10.2012

Działa całkiem sprawnie, ale nowy wygląd wymaga przyzwyczajenia, na początku ciężko się połapaćSmile Czy ktoś wie gdzie można sprawdzić aktywne połączenia i transfer danych? Widżet pokazuje tylko sumarycznie a w KillSwitchu jest to dość niejasne.


Re: Comodo Internet Security - facecik - 10.10.2012

Ktoś ma pomysł jak dodawać widżety do głównego okna programu ?
Ok już wiem , prawoklik na danej funkcji i po sprawie. Nie było pytania Smile


Re: Comodo Internet Security - PascalHP - 10.10.2012

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Prawda wyszła na jaw...
Automatyczne aktualizacje są instalowane, a CIS jedzie cały czas 50% po CPU.


Re: Comodo Internet Security - facecik - 10.10.2012

A ja muszę sprostować, że zamulanie w panelu sterowania już nie występuje, kilkakrotnie zresetowałem system i najwyraźniej tylko za pierwszym razem CIS musiał się z listą zainstalowanych programów zapoznać Smile


Dodano: 10 paź 2012, 14:07

PascalHP napisał(a):Prawda wyszła na jaw...
Automatyczne aktualizacje są instalowane, a CIS jedzie cały czas 50% po CPU.


Zaraz to sprawdzę u siebie, też mam sporo aktualizacji do zainstalowania bo system cofnięty dla CIS-a Smile

edit: No więc , to beta może jakieś błędy występują wiadomo, u mnie średnie uzycie procka przez CIS to max 4%, u Ciebie 28% , no ale wiadomo , że mamy inne procesory zapewne.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - Street - 10.10.2012

Podczas instalowania aktualizacji i tak nic lepiej nie robić na kompie.. jak się aktualizacja źle wgra to mogą być jaja dopiero Smile

500post Grin


Re: Comodo Internet Security - facecik - 10.10.2012

Street napisał(a):Podczas instalowania aktualizacji i tak nic lepiej nie robić na kompie.. jak się aktualizacja źle wgra to mogą być jaja dopiero Tongue więc fakt iż comodo sobie skanuje podczas takiej operacji nie jest zbyt dużym minusem.


Ale zobacz Street jakie występuje u mnie obciążenie 4% ? Co to jestSmile
Powtórzę jeszcze raz, to najlżejszy CIS jaki do tej pory powstał Smile , i można go porównać do lekkości NIS-a(przy czym NIS jest kompletnie nieodczuwalny),przynajmniej u mnie tak to wygląda.
Ale jak wiadomo, najlepiej było by sprawdzić program na starszej maszynie , np. jednordzeniowej , ale czy było by to miarodajne, jak teraz wszystkie AV są optymalizowane pod kątem wielowątkowym.
To beta a działa naprawdę lekko, do finału będzie tylko lepiej .


Re: Comodo Internet Security - Street - 10.10.2012

Właśnie dokonałem uroczystego wejścia do panelu sterowania Grin przeszło 90%
Z pamięcią natomiast obchodzi się jak z jajkiem w tej chwili bierze około 15mega co mnie bardzo cieszy Smile


Re: Comodo Internet Security - ktośtam - 10.10.2012

Przed chwilą instalowałem aktualizacje, ale niestety nie zrobiłem pomiaru Sad
Martwi mnie natomiast inna rzecz: ilość zapisów we/wy jaką wykonuje proces cmdagent.exe, bo po 10 minutach działania systemu jest ich już ponad 4000None2


Re: Comodo Internet Security - facecik - 10.10.2012

ktośtam napisał(a):Przed chwilą instalowałem aktualizacje, ale niestety nie zrobiłem pomiaru Sad
Martwi mnie natomiast inna rzecz: ilość zapisów we/wy jaką wykonuje proces cmdagent.exe, bo po 10 minutach działania systemu jest ich już ponad 4000None2


Ktosiu, jak dobrze pamiętam , to KIS robił ich miliony , więc te 4K to świetny wynik, zresztą stara wersja CIS też robiłą bardzo mało zapisów Wink
Odsyłam do tematu KIS i problemu poruszonego przez Łukasza

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - tachion - 10.10.2012

Trololo no to widzę że będzie co robićGrin


Re: Comodo Internet Security - Street - 10.10.2012

No to teraz chyba tylko kis pozostał w erze kamienia drewnianego- zamulaczy Smile


Re: Comodo Internet Security - facecik - 10.10.2012

Luknąłem na zapisy i cmdagent.exe robi tych zapisów bardzo dużo , nie 4K tylko miliony Tongue
Tu widok po 10 minutach od startu, cały czas chodzi przeglądarka.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


EDIT :
Sprostowanie, mam dodaną złą kolumnę i screen pokazuje zapisy w bajtach Grin


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 10.10.2012

Cytat:
BTW. Dlaczego niektóre elementy interfejsu są w języku polskim, skoro wybrany język mam angielski?


Są nowe elementy, ktore są nadal po angielsku - po prostu jeszcze nie zostało to przetłumaczone.

Stare, takie same mają już odpowiedniki polskie, więc to tak wygląda.


Re: Comodo Internet Security - facecik - 10.10.2012

Kurde co on tak zapisuje cały czas, 2 minuty i mam już 14 000 000 zapisów .


Re: Comodo Internet Security - ktośtam - 10.10.2012

morphiusz napisał(a):ą nowe elementy, ktore są nadal po angielsku - po prostu jeszcze nie zostało to przetłumaczone.

Stare, takie same mają już odpowiedniki polskie, więc to tak wygląda.

Ale ja mam wybrany jęz. angielski jako domyślny język interfejsu Wink


Re: Comodo Internet Security - Street - 10.10.2012

Facecik u mnie zapisy wyglądają w porządku.. właśnie uruchomiłem ponownie winde poczekam 10min i zdam raport


Re: Comodo Internet Security - PascalHP - 10.10.2012

Przyznam szczerze, że Comodo u mnie również pożerał dysk. Po instalacji dysk był dość słyszalny.


Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 10.10.2012

ktośtam napisał(a):
morphiusz napisał(a):ą nowe elementy, ktore są nadal po angielsku - po prostu jeszcze nie zostało to przetłumaczone.

Stare, takie same mają już odpowiedniki polskie, więc to tak wygląda.

Ale ja mam wybrany jęz. angielski jako domyślny język interfejsu Wink

Z API bierze te elementy.