SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - Mateusz95c - 17.11.2012

Comodo Internet Security według mnie ma teraz lepszy, bardziej przyjazny interfejs. Bardzo podoba mi się propozycja virtual kiosk. Ogólnie pakiet wygląda fajnie ale wygląd to nie wszystko. Mam nadzieje że będzie skutecznie chronił kompa.Ciekawe kiedy wyjdzie sądzę że do końca listopada powinien już wyjść .


Re: Comodo Internet Security - Stregobor - 22.11.2012

Hmm... Jak włączyć w pełni automatyczne aktualizacje? Chciałbym żeby nie tylko ściągał definicje ale i je sam instalował. Szukałem, szukałem i nie znalazłem takiej opcjiNone


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 24.11.2012

Hello Everyone,

We are excited to announce that COMODO Internet Security/Antivirus/Firewall 6.0.258294.2626 BETA is ready for your review.

Thank you very much for your cooperation and support during the BETA testing of 2013 family! Thanks to your feedback and the excellent work of our teams worldwide, we have addressed 349 bugs and made 114 improvements over the last BETA . You can seea selected set of thesein release notes section below.

At a glance, this release provide major bug fixes and serious improvements in UI. You have been requesting more detailed status information or ease of use while using advanced settings dialogs etc. We tried to address all your concerns as much as we can for this release scope. They were unplanned however we have chosen to postpone the final release date as much as 2 months to address some of these concerns(Please thank Melih for this).

Bug Reports

Please use the following thread to post formatted bugs

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Download Locations

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Size: 137M ( 142673216 )
MD5: 51926c4dd6485f89065e3b3425036ae4
SHA1: 4676ce2e3484c27d358cdd546bf5f1432723c7ab

What''s New?

IMPROVED! The desktop widget now have common tasks pane and status pane which shows # of sandboxed apps, unrecognized files etc.
IMPROVED! Killswitch now shows the traffic per process by default(should run as admin)
IMPROVED! Maximize window support added to relevant dialogs such as advanced settings, Quarantined items windows etc.
IMPROVED! Right click menu has been added to grids in relevant dialogs such as advanced settings
IMPROVED! Sound effects are used in alert windows to grab users'' attention
IMPROVED! Log viewer has been redesigned to fir CIS 6 theme
IMPROVED! Offline virus database update functionality - Import Virus Database feature has been introduced
IMPROVED! File submission and lookup operations have been introduced
IMPROVED! Reboot reminder alert has been introduced to various places
IMPROVED! Diagnostics download missing files from the Internet
IMPROVED! Error log in updater is now accessible for more information
IMPROVED! Web Browser Data Folders file group has been created so that it could be added to sandbox exceptions to preserve various browser data e.g. downloads, bookmarks, chrome apps etc.(Not added by default currently)
IMPROVED! Configuration editor and virus scanning operations can now be performed in safe mode
IMPROVED! Better keyboard support(Press and hold ALT key to see options)
IMPROVED! Non-blocking grids with progress(e.g. trusted files, submitted file etc.)
IMPROVED! Trust connect integration reintroduced
IMPROVED! Upgrade to paid products is now possible
IMPROVED! Browse processes dialog has been improved
IMPROVED! Verbose mode for HIPS alerts added to configuration list
IMPROVED! Added an option to disable cache builder for antivirus
IMPROVED! Help buttons added to all dialogs
FIXED! cmdagent constantly access disk
FIXED! Behavior Blocker does not intercept some COM related operations for auto-sandboxed apps such as PCFlank leak test
FIXED! Windows 8 black screen of death on some computers
FIXED! Computer freezes after resetting sandbox
FIXED! Sandboxed bittorent doesnt function properly
FIXED! Sandboxed IE cannnot browse certain web pages with flash support
FIXED! Sandboxed browsers leak memory on some flash based web sites
FIXED! Cannot sandbox Dragon/Chrome if an instance is already running
FIXED! Password protection doesnt work in UI and Kiosk
FIXED! Firewall creates popup alerts in Game mode
FIXED! It is not possible to set Chrome/Dragon as default browser when they run in sandbox
FIXED! CIS consumes too much CPU while applying actions in scan windows
FIXED! Smart screen window closes automatically in Kiosk on Windows 8
FIXED! HIPS does NOT stop screen capturing/key logging when unknown apps run outside the sandbox
FIXED! CIS cant be started if cmdagent is disabled
FIXED! Web Browser option is missing in firewall alerts
FIXED! CIS alerts for shell32.dll after hibernation
FIXED! CIS shows undefined popup alert
FIXED! BSOD while running backup with shadowprotect
FIXED! AV alert freezes while applying some actions or being shown
FIXED! BSOD in kiosk during Firefox update
FIXED! Firewall creates alerts with random process names for IGMP


Re: Comodo Internet Security - kolon22 - 24.11.2012

Wielkie dzięki za informacje morphiuszu.


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 24.11.2012

Ciekawe czy zdążą przed nowym rokiem...


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 01.12.2012

Update.

What''s New in 6.0.259057.2639?

FIXED! Killswitch consumes too much CPU
FIXED! Killswitch does not exit properly
FIXED! Virtual Kiosk hangs in some computers
FIXED! Submission status dialog is shown during cloud scanning
FIXED! Browser home pages are changed to Yahoo after opting out
FIXED! Kiosk does not fit to VMWare screen
FIXED! KillSwitch doesn''t handle rating for processes which launched from network location
FIXED! Ping command doesnt work inside sandbox
FIXED! No ''Run in COMODO Sandbox'' function in right-click menu before reboot
FIXED! Killswitcxh deosnt allow blocking files
FIXED! Various fixes in Russian language translation
FIXED! CLT.exe running as ''Sandboxed application'' is not placed in the list ''Show only Sandboxed Processes''


Re: Comodo Internet Security - ktośtam - 01.12.2012

Ten update wchodzi automatycznie czy trzeba robić czystą instalację?


Re: Comodo Internet Security - kolon22 - 01.12.2012

Ja musiałem robić czystą instalację


Re: Comodo Internet Security - ktośtam - 01.12.2012

Nie masz problemu z TVL (Trusted Vendors List)? Na forum Comodo skarżą się, że ta lista jest pusta, co powoduje zwiększoną ilość komunikatów.


Re: Comodo Internet Security - kolon22 - 01.12.2012

Nie, u mnie jest na liście kilka pozycji m.in. przeglądarka internetowa, utorrent, usługi Microsoftu i sterowniki, a co do komunikatów to tylko na początku było ich sporo, teraz się to uregulowało


Re: Comodo Internet Security - ktośtam - 01.12.2012

Nie, nie ja mówię o TVL:

[attachment=0] <!-- ia0 -->TVL.png<!-- ia0 -->[/attachment]

U mnie tuż po instalacji ta lista była pusta i zapełnia się w miarę używania komputera.
Wygląda na to, że CIS sprawdza sobie w chmurze czy dany dostawca jest na liście zaufanych na serwerze Comodo i jeżeli tak, to dodaje go do listy lokalnej.


Re: Comodo Internet Security - kolon22 - 01.12.2012

U mnie ta lista prezentuje się następująco

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - ichito - 01.12.2012

ktośtam napisał(a):U mnie tuż po instalacji ta lista była pusta i zapełnia się w miarę używania komputera.
Wygląda na to, że CIS sprawdza sobie w chmurze czy dany dostawca jest na liście zaufanych na serwerze Comodo i jeżeli tak, to dodaje go do listy lokalnej.

Wszystko OK, jeśli sprawdza, co jest na konkretnej maszynie i weryfikuje z chmurą...niemniej narażając się znów na zarzut wroga tej firmy, powiem tak - to bardzo niedobry scenariusz, jeśli dopiero sprawdza w "miarę używania"...niestety może być za późno, jeśli jakiś malware jest uśpione i dopiero w momencie jego aktywności Comodo zacznie go dopiero sprawdzać . Taki pakiet powinien na wejściu sprawdzić wszystkie takie rzeczy i określić czy dostawca jest zaufany/certyfikowany czy nie. Lista kilku, potem kilkunastu czy kilkudziesięciu producentów tworzona w ciągu kilku dni, to wg mnie jakaś pomyłka. Wszyscy się wkurzają na Online Armor, że uruchamia ten swój "cholerny" kreator wstępnej konfiguracji...ale jednym z jego istotnych zadań jest sprawdzenie, co może być zaufane z definicji, a co zostawić użytkownikowi...i dzieje się to w pierwszych minutach działania programu.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 01.12.2012

ktośtam napisał(a):Nie masz problemu z TVL (Trusted Vendors List)? Na forum Comodo skarżą się, że ta lista jest pusta, co powoduje zwiększoną ilość komunikatów.



Cytat: Hi Guys,

So sorry about this TVL issue. Something went wrong with our build servers and this issue happened and we missed it.

Please do not download build 2639 and let us fix this issue and resume on monday.

I will update you form here on Monday.



Re: Comodo Internet Security - ktośtam - 02.12.2012

@morphiusz - tylko, że ja nie mam problemu z TVL:crazy:


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 04.12.2012

ktośtam napisał(a):@morphiusz - tylko, że ja nie mam problemu z TVL:crazy:


No ale napisales ze niektorzy jakies maja to dalem odpowiedz o co chodziSuspicious

Jakby ktos chcial testowac (niekompletne jeszcze) tlumaczenie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - ichito - 05.12.2012

Morphiusz, możesz potwierdzić/skomentować ten nieco dziwny sposób weryfikacji dostawców?


Re: Comodo Internet Security - Barti18 - 05.12.2012

morphiusz a stabilna kiedy ona wychodzi ?


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 05.12.2012

ichito napisał(a):Morphiusz, możesz potwierdzić/skomentować ten nieco dziwny sposób weryfikacji dostawców?


Mniej wiec tak jest, chociaz nalezy dodac ze po instalacji Comodo wykonuje skan calego systemu antywirusem.
Ponadto mozesz sobie przeprowadzić "Rating Scan":

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



IMO zagrozenie, ktore aktualnie nie dziala w pamieci/nie startuje wraz z systemem/nie uzyskuje dostepu do zasobow systemu/klawiatury/rejestru/plikow, nie kopiuje danych, nie laczy sie z internetem i wiele wiele innych nie jest zagrozeniem.W przeciwnym wypadku Comodo wykryje takie dzialanie (nawet proba uruchomienia sie takiego pliku spowoduje przechwycenie go przez modul ograniczania zachowan o ile nie wykryje go wstepny skan AV).

Wersja stabilna pojawi sie pewnie w styczniu.

Pelne tlumaczenie CIS-a 6: wystarczy wylaczyc ochrone i odpalic plik "kopiowanie". Pliki jezykowe zostana automatycznie skopiowane do folderu CIS-a. Teraz wystarczy juz tylko restart aplikacji. Bylbym wdzieczny za wszelkie sugestie/uwagi/zglaszanie bledów. Tlumaczenie killswitcha i CCE robi sie<!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->


Re: Comodo Internet Security - ichito - 06.12.2012

OK...wszystko w porządku...zakładam, że mogę sobie przeprowadzić skan ratingowy w celu wyłapania jakiś podejrzanych dostawców...ale sa tacy, co tego ie zrobią, bo nie wiedzą i nawet nie spodziewają się, że z tej strony może coś im grozić...prawda? W końcu to pakiet dla przeciętnego "Kowalskiego"...a przynajmniej tak się reklamuje.
Dalej...wiedziałem, że podejmiesz temat uruchamiania zagrożenia lub jego jakiejkolwiek aktywności i tym samym możliwość detekcji przez pozostałe mechanizmy zapory, detekcję sygnaturową, behawioralną czy mechanizm HIPS Smile Masz rację, ale nie zgodzę się z tezą, że uśpiona infekcja to nie zagrożenie...podobnie nie można się zgodzić z tym, że niewypał czy niewybuch leżący w ziemi jest niegroźny...nikt nie jest w stanie przewidzieć kiedy i w jaki sposób nam się objawi.