SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - marconnetti - 01.01.2013

A do czego niby AQQ wymaga IE??
Wystarczy domyślnym programem ustawić Firefox.


Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 01.01.2013

Do wyświetlania reklam Tongue
Poza tym IE dostarcza sporo bibliotek systemowych, np. urlmon.dll - bardzo ważny plik, sporo programów korzysta np. z funkcji URLDownloadToFile().


Re: Comodo Internet Security - pancernik - 01.01.2013

marconnetti napisał(a):A do czego niby AQQ wymaga IE??
Wystarczy domyślnym programem ustawić Firefox.


Dokładniej to chodzi o silnik IE. Bez niego byś nie odpalił aqq.


Re: Comodo Internet Security - maec - 01.01.2013

Wcześniej kolega pisał że [wirtualna przeglądarka w Comodo to lipa] plik pobierany nie ma w folderu. A u mnie jest w [VTRoot - HarddiskVolume1 - Users - folder [marek] - i tu jest plik pobierany [Desktop] . Smile


Re: Comodo Internet Security - maec - 05.01.2013

Witam panowie mam pytanko co do Comodo IS6 w dzienniku pokazuje ze dziennie blokuje 7, 5, 8 połączeń.... to coś mało.Hmm no bo Comodo IS 5.12blokował od 200 do 800i nawet czasem ponad 1000 a system ten sam. To trochę dziwne i czy na pewno ta zapora działo poprawnie.


Re: Comodo Internet Security - jacabad - 06.01.2013

Nie jestem specjalista od pakietów zabezpieczających zawsze używałem płatnych pakietów norton internet security czy też kaspersky internet security i od niedawna własnie tego darmowego pakietu po przejściu z Kasperskiego który po ostatnich aktualizacjach zaczął mulić u mnie system przy wyłączaniu systemu i to na dysku SSD gdzie to odbywało sie błyskawicznie z kasperskym trwało wieki , poszukałem przyczyny że to kaspersky powoduje bardzo wolne zamykanie systemu , zainstalowałem pakiet Comodo i wszystko chodzi błyskawicznie otwieranie , zamykane systemu i różne operacje na nim na ochronę systemu też nie narzekam , czy to możliwe ze darmowy pakiet jest taki dobry to ja sie pytam po co inwestować w płatne pakiety niby najlepsze a nie zawsze.


Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 06.01.2013

jacabad napisał(a):po co inwestować w płatne pakiety niby najlepsze a nie zawsze.

Podstawowa sprawa - pomoc techniczna. Płacisz i wymagasz żeby program działał tak jak powinien. Niektóre firmy oferują także darmową pomoc w przypadku infekcji, albo każą sobie za to dodatkowo słono płacić.
Jeśli masz darmowy program, musisz albo czekać dłużej na pomoc od producenta albo w ogóle jej nie dostaniesz (np. darmowa Avira ma pomoc tylko przez forum).

Może się to wydawać dziwne, ale czasami pomoc techniczna się przydaje. Tylko producent zna najlepiej swój program i często pochowane są różne sprytne opcje Smile, niewidoczne dla zwykłego użytkownika.

Druga sprawa to kwestie licencji w firmie (skarbowy). To było już wielokrotnie omawiane na forum.


Re: Comodo Internet Security - podajdalej - 07.01.2013

Hmm instalowac nowa wersje czy na razie pozostac przy 5.12?


Re: Comodo Internet Security - Flash999 - 07.01.2013

podajdalej napisał(a):Hmm instalowac nowa wersje czy na razie pozostac przy 5.12?

Spróbuj nowej, jak się nie spodoba to zostaje 5.12.


Re: Comodo Internet Security - Pablosss - 07.01.2013

Jak poprawnie zainstalować spolszczenie do tego programu?


Re: Comodo Internet Security - Flash999 - 07.01.2013

Trzeba pobrać spolszczenie i wypakować do:
C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\translations


Re: Comodo Internet Security - Pablosss - 07.01.2013

Dzięki. A teraz inne pytanko. Czemu ten cudak nie uruchamia się wraz ze startem systemu tylko trzeba mu pomagać ręcznie?


Re: Comodo Internet Security - Street - 08.01.2013

Pablosss napisał(a):Dzięki. A teraz inne pytanko. Czemu ten cudak nie uruchamia się wraz ze startem systemu tylko trzeba mu pomagać ręcznie?


Musi coś być nie tak Grin spróbuj zainstalować ponownie


Re: Comodo Internet Security - Pablosss - 08.01.2013

Dobrze, że mi powiedziałeś o tym że jest coś nie tak bo sam bym się nie domyślił Grin

O co chodzi z tym ustawieniem w zaporze sieciowej "

- nie wyświetlaj ostrzeżeń ( domyślnie jest zezwalaj na wszystkie ) ??? To samo jest w HIPSie. Na czym polega rozszerzony tryb ochrony w HIPSie?

Jak najlepiej skonfigurować zapore sieciową i HIPSa?


Re: Comodo Internet Security - podajdalej - 10.01.2013

Ok, zainstalowalem szostke i pierwsze wrazenie jest pozytywne. Jednak nie podoba mi sie to, ze aby zmienic w defense +tryb(zawsze uzywam trybu paranoicznego gdy loguje sie do banku) trzeba sie przebic przez gaszcz ustawien. W wersji 5 wystarczylo kliknac prawym przyciskiem myszy na ikonke w trayu i wybrac odpowiedni tryb.

Niestety raz mi sie system "zawiesil" po wlaczeniu chrome w piaksownicy (nie reagowaly programy w tym widdzet comodo, do startu mozna bylo wejsc, ale nic nie mozna bylo uruchomic, nawet zresetowac systemu). Trzeba bylo zresetowac system przyciskiem.

Mam pare pytan

Czy zeby skopiowac plik z piaskownicy sciagniety przy pomocy przegladarki (chrome) tomusze najpierw uruchomic przegladarke w piaskownicy i dopiero potem w oknie "pobrane pliki" kliknac w "otworz folder pobierania" i stamtad skopiowac pobrany plik czy mozna to jakos szybciej zrobic?

W firawall ustawilem tryb wlasnych regul, jednak powiedzmy ze przez przypadek zablokuje jakis program to w ktorym miejscu potem bede mogl go odblokowac?
To samo sie tyczy defense +, gdzie moge odblokowac jakis program gdy go przez przypadek zablokuje?


Dodano: 10 sty 2013, 14:21

Jaki macie wynik w comodo leak tests? U mnie na win7 x64 jest slabo (200/340).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Na na lapku z systemem xp (webroot + spyshelter) wychodzi 270/340.


Re: Comodo Internet Security - McAlex - 10.01.2013

Jak spisuje się na Waszych komputerach CIS?
U mnie po instalacji start systemu drastycznie zwolnił, bardzo długo ukazuje się napis " zapraszamy", następnie muszę poczekać aż się załaduje, bo wszystko do tegoż czasu się wiesza.


Re: Comodo Internet Security - Pablosss - 10.01.2013

U mnie CIS dziś wyleciał z dysku. O ile sam start i zamykanie nie było problemem, o tyle jak się już pojawił pulpit z ikonami to nadal musiałem czekać około minuty aż CIS pozwoli mi skorzystać z komputera. To raz. A dwa, to to że w czasie gdy pobierałem jakikolwiek plik z internetu korzystanie z niego, jak i z samego komputera było niemożliwe - tak CIS go obciążał ( to samo podczas wykonywania pełnego skanu - ustawienia domyślne ).


Re: Comodo Internet Security - facecik - 10.01.2013

Start systemu może minimalnie dłuższy niż przy Nortonie,ale przy takim AVG to tu jest mega szybko, zresztą spowolnienie jest minimalne.
Po pojawieniu się pulpitu normalne, że zawsze trzeba trochę poczekać , taki urok programów AV , podczas pobierania i serfowania po sieci zero problemów czy spowolnienia, jednym słowem program lajtowy , niech tylko poprawią responsywność interfejsu bo jest tragicznie.


Re: Comodo Internet Security - dirge91 - 10.01.2013

Pablosss napisał(a):U mnie CIS dziś wyleciał z dysku. O ile sam start i zamykanie nie było problemem, o tyle jak się już pojawił pulpit z ikonami to nadal musiałem czekać około minuty aż CIS pozwoli mi skorzystać z komputera. To raz. A dwa, to to że w czasie gdy pobierałem jakikolwiek plik z internetu korzystanie z niego, jak i z samego komputera było niemożliwe - tak CIS go obciążał ( to samo podczas wykonywania pełnego skanu - ustawienia domyślne ).
Nie żebym był fanboy''em CIS''a ale czytając twój post czuje się jakbyś opisywał jakiś inny program. Nigdy nie spotkałem się z takim problemem używając CIS''a. Jestem nawet skłonny powiedzieć, ze komputer chodzi lepiej niż za czasów gdy miałem zainstalowanego Avasta IS. Nie wiem czemu tak u Ciebie to wygląda.Sad Jedynie mam problem z wyłączaniem av,firewall''a i HIPS''a w tray''u jak i w głównym oknie. Da się jedynie zauważyć pojawiający sie alert na parę milisekund ;<


Re: Comodo Internet Security - Ambient - 10.01.2013

facecik napisał(a):Jedno pytanie,po co tego softu używasz ?

Wybacz, niezauważyłem twojego pytania. Sam nie wiem, chyba po to żeby się denerwować.
Chciałbym jeszcze dodać, że na kompie na którym był zainstalowany CIS, prędkość łącza była o 20-30% niższa niż na innych kompach bez CIS na tym samym łączu. Jak u Was to wygląda?