SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 13.01.2013

Jako że sam to pisałem to powiem: nie, nie chodzi w tym wypadku o PatchGuard.
Ja bym stawiał na to, że jak pierwszy raz go wykonywałeś to coś zostało zatwierdzone, no i teraz już niezależnie od ustawień jedzie na regułkach.
Sprawdź czy nigdzie w jego regułach nie ma już CTL, wyłącz sandboxa i wtedy wykonaj test, oczywiście blokując akcje.


Re: Comodo Internet Security - ktośtam - 13.01.2013

Albo został wyłapany przez piaskownicę CIS.


Re: Comodo Internet Security - podajdalej - 13.01.2013

Okazalo sie, ze program clt mialem w zaufanych plikach, jednak po usunieciu clt z tej listy wynik i tak jest slaby 250/340.


Re: Comodo Internet Security - Ambient - 13.01.2013

morphiusz napisał(a):Tak BTW nie sugerujcie się testem CLT bo jest przestarzały i nie został stworzony do testowania najnowszych zabezpieczeń Wink.

Tylko, że techniki omijania zapory sieciowej z tego co wiem nie uległy zmianie, więc gadanie takie trochę nie trzyma się kupy...


Re: Comodo Internet Security - facecik - 13.01.2013

Ambient napisał(a):
morphiusz napisał(a):Tak BTW nie sugerujcie się testem CLT bo jest przestarzały i nie został stworzony do testowania najnowszych zabezpieczeń Wink.

Tylko, że techniki omijania zapory sieciowej z tego co wiem nie uległy zmianie, więc gadanie takie trochę nie trzyma się kupy...


Test CLT to nie jest test tylko samej zapory kolego .... a jak chcesz więcej wyjaśnień na temat zasadności tego testu , polecam lekturę na forum Comodo.
Poza tym jak widzisz , można uzyskać 340/340 w tym teście nawet na nowej wersji , więc przestań bić pianę jak masz to w swoim zwyczaju.


Re: Comodo Internet Security - Ambient - 13.01.2013

facecik napisał(a):Test CLT to nie jest test tylko samej zapory kolego .... a jak chcesz więcej wyjaśnień na temat zasadności tego testu , polecam lekturę na forum Comodo.
Poza tym jak widzisz , można uzyskać 340/340 w tym teście nawet na nowej wersji , więc przestań bić pianę jak masz to w swoim zwyczaju.

Daj linka to chętnie poczytam kolego tę/tą papkę którą serwuje Egememen. Z bicia piany można upiec niezły biszkopt...


Re: Comodo Internet Security - facecik - 13.01.2013

To nie ja mam wątpliwości tylko Ty , więc sam sobie poszukaj linka , poza tym nie ma co dalej dyskutować , bo CIS uzyskuje wynik 340/340


Re: Comodo Internet Security - podajdalej - 13.01.2013

Szkoda ze ten na moim dysku nie potrafi tego zrobic :/


Re: Comodo Internet Security - facecik - 13.01.2013

podajdalej napisał(a):Szkoda ze ten na moim dysku nie potrafi tego zrobic :/

To nie kwestia softu a użytkownika , masz dowód na ss podany na tacy.


Re: Comodo Internet Security - McAlex - 13.01.2013

Usunąłem go, bo zwolnienie uruchamiania się systemu było zbyt duże, do tego doszło kilka innych, utrudniających działanie problemów. Myślę, że CIS potrzebuje jeszcze kilku, chyba drobnych poprawek. Bardzo przypadł mi do gustu VirtualKiosk . Aż dziw bierze, że tak '' wypasiony'' program jest za free :-)


Re: Comodo Internet Security - facecik - 14.01.2013

McAlex napisał(a):Usunąłem go, bo zwolnienie uruchamiania się systemu było zbyt duże, do tego doszło kilka innych, utrudniających działanie problemów. Myślę, że CIS potrzebuje jeszcze kilku, chyba drobnych poprawek. Bardzo przypadł mi do gustu VirtualKiosk . Aż dziw bierze, że tak '' wypasiony'' program jest za free :-)


Alex,po instalacji CIS-a u mnie też początkowo start systemu się wydłużył i to nawet dwukrotnie , do około minuty .
Po kilku uruchomieniach wszystko wróciło do normy i startuje w 30-35 sekund , czyli tyle co z Nortonem.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 14.01.2013

Ambient napisał(a):
facecik napisał(a):Test CLT to nie jest test tylko samej zapory kolego .... a jak chcesz więcej wyjaśnień na temat zasadności tego testu , polecam lekturę na forum Comodo.
Poza tym jak widzisz , można uzyskać 340/340 w tym teście nawet na nowej wersji , więc przestań bić pianę jak masz to w swoim zwyczaju.

Daj linka to chętnie poczytam kolego tę/tą papkę którą serwuje Egememen. Z bicia piany można upiec niezły biszkopt...



Z całym szacunkiem, ale nawet bez czytania możesz wystawić swoją "obiektywną" opinię skoro nie traktujesz poważnie tego co napisze wydawca/wydawcy i z góry zakładasz że to bzdury.


Re: Comodo Internet Security - franc99 - 15.01.2013

Panowie a co jest z klawiaturą wirtualną w virtual kiosk ? Nie mam . Na pasku brak ikon , godziny .


Re: Comodo Internet Security - facecik - 15.01.2013

masz zainstalowany microsoft silverlight ?


Re: Comodo Internet Security - franc99 - 15.01.2013

tak


Re: Comodo Internet Security - ludendorf - 16.01.2013

Pytanie/a :
1. Jak CIS ma się do KIS w wykrywalności zagrożeń i wydajności?
2. Czy CIS jest lepszy niż Avast FREE + Comodo Firewall /? (oczywiście mam też Kingsoft "chmurka" + Malwarebytes Anti-Malware)

Chciałbym wiedzieć co dobrze wybrać zanim odłożę trochę grosza na licencję KIS''a


Re: Comodo Internet Security - franc99 - 16.01.2013

CIS w wersji 6 jest dobrym produktem moim zdaniem nie ustępującym Kasperkowi i to zupełnie za free .
Wszyscy macie w virtual kiosku klawiaturę wirtualną ? Nie wiem o co chodzi ale u mnie niema .


Re: Comodo Internet Security - dirge91 - 16.01.2013

U mnie jest, znajduje się na pasku obok zegarka.


Re: Comodo Internet Security - franc99 - 20.01.2013

kurde u mnie nie ma , zegara też nie mam .
Czysto postawiłem win7 sp1 x64 , zaktualizowałem .Zainstalowałem komplet najnowszych sterów . Zainstalowałem CIS 6 ze strony producenta .
I dalej dupa , jak wyżej .
Od czego to może zależeć . CIS śmiga , wszystko ok ale klawiatury brak , ikon - zegara tez brak .


Re: Comodo Internet Security - shinjiru - 20.01.2013

Sorry, ale sam już nie wiem, koleś gada, że ten clt ma słaby wynik, a u kogoś innego ma full, więc dlaczego ta osoba twierdzi, że jest słabym pakietem?