SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 20.01.2013

Bo nie potrafi skonfigurować CISa Smile


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 20.01.2013

Po drugie, CLT nie nadaje się do testowania blokera behawioralnego cis-a 6.

// Podobno w ciągu ostatnich dni poprawili DNSy i poprawiać będą dalej - niby już teraz mają lepiej blokować...


Re: Comodo Internet Security - ichito - 21.01.2013

morphiusz napisał(a):Po drugie, CLT nie nadaje się do testowania blokera behawioralnego cis-a 6.

A czy to jest w ogóle coś, co można nazwać blokerem behawioralnym?...to "cudo" nie monitoruje zachowań, nie wykrywa ich przecież...ono je tylko ogranicza.


Re: Comodo Internet Security - podajdalej - 21.01.2013

lukasamd napisał(a):Bo nie potrafi skonfigurować CISa Smile

No to mi wytlumacz jak mam skonfigurowac tego cisa.


Re: Comodo Internet Security - Waves - 21.01.2013

Program ma problemy z całkowitym odinstalowaniem się z systemu. Nawet po użyciu narzędzia od Comodo , w centrum zabezpieczeń wyświetla mi się Comodo.


Re: Comodo Internet Security - ktośtam - 21.01.2013

Waves97 napisał(a):Program ma problemy z całkowitym odinstalowaniem się z systemu. Nawet po użyciu narzędzia od Comodo , w centrum zabezpieczeń wyświetla mi się Comodo.

Uruchom ten plik jako Administrator i problem zniknie:
[attachment=0] <!-- ia0 -->Czyszczenie repozytorium.rar<!-- ia0 -->[/attachment]

Po wykonaniu pliku wsadowego zrestartuj system.


Re: Comodo Internet Security - ziomzielony - 27.01.2013

Czy może ktoś wie jak rozwiązać problem nie działającego skanowania z prawo kliku myszy ?
Jeśli bym chciał coś skanować jakiś plik/folder muszę koniecznie przeciągać owy plik/folder na comodo ,bo z prawo kliku myszy nic nie reaguje:/


Re: Comodo Internet Security - ktośtam - 27.01.2013

ziomzielony napisał(a):Czy może ktoś wie jak rozwiązać problem nie działającego skanowania z prawo kliku myszy ?
Jeśli bym chciał coś skanować jakiś plik/folder muszę koniecznie przeciągać owy plik/folder na comodo ,bo z prawo kliku myszy nic nie reaguje:/

Nie podmieniałeś explorer.exe albo nie stosowałeś żadnych "upiększaczy" systemu?
Jeżeli tak, to tu masz rozwiązanie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - ziomzielony - 27.01.2013

ktośtam napisał(a):
ziomzielony napisał(a):Czy może ktoś wie jak rozwiązać problem nie działającego skanowania z prawo kliku myszy ?
Jeśli bym chciał coś skanować jakiś plik/folder muszę koniecznie przeciągać owy plik/folder na comodo ,bo z prawo kliku myszy nic nie reaguje:/

Nie podmieniałeś explorer.exe albo nie stosowałeś żadnych "upiększaczy" systemu?
Jeżeli tak, to tu masz rozwiązanie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Podmieniałem explorer próbowałem też edytować to w rejestrze zmieniając 3 na 1 i restart systemu,lecz dalej nie działa skan z ppm.
Chyba,że musi być coś jeszcze gdyż mam system 64 bitowy to może być jeszcze jakiś wpis... .
Dodam,że problemów nie miałem jak miałem v5.12,ale zachciało mi się nowej wersji 6 i teraz taki zonk


Re: Comodo Internet Security - LeJu - 27.01.2013

Czy u was też jest problem w wyłączaniu modułu na określony czas z traya?
przykład : klikam na ikonkę na pasku tray i wyłączam zaporę w opcji zapora sieciowa. Następnie wpisuje hasło zabezpieczające. Okienko z wyborem na jaki czas wyłączyć pojawia się a potem nagle znika.


Re: Comodo Internet Security - PascalHP - 27.01.2013

LeJu, to znany problem w nowym CIS''ie.


Re: Comodo Internet Security - ciesiel - 27.01.2013

LeJu napisał(a):Czy u was też jest problem w wyłączaniu modułu na określony czas z traya?
przykład : klikam na ikonkę na pasku tray i wyłączam zaporę w opcji zapora sieciowa. Następnie wpisuje hasło zabezpieczające. Okienko z wyborem na jaki czas wyłączyć pojawia się a potem nagle znika.


Ja tak miałem na spolszczeniu - przełączenie na język angielski naprawiało ten problem


Re: Comodo Internet Security - facecik - 27.01.2013

O rany, przestańcie biadolić , że to nie działa ,albo tamto, przyjmijcie do informacji, że CIS był wydany w grudniu na siłę , bo wszyscy mieli parcie straszne , a Comodo widać słucha swoich wyznawców i wyszło jak wyszło.
Jest trochę błędów jak widać, zapraszam na forum Comodo do sekcji błędów , zgłaszać i tyle.
Poza tym nie dziwić się, że coś działa nie tak, jak oficjalnie nie ma wersji PL.
Wyjdzie wersji 6.1 naprawi wszystkie (więkoszość ) błędów i tyle w temacie.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 27.01.2013

Facecik, spokojnie Tongue
Są błędy, ludzie na spokojnie je zgłaszają, nie widziałem żeby ktoś specjalnie biadolił a nie ma co mówić, że wszystko działa jak należy i uciszać tych, którzy pokojowo zgłaszają jakieś błędy gdy takowe występują....

Kolejna wersja - tak jak wspomniałeś - jest nastawiona na poprawienie istniejących błędów.

BTW - Używa ktoś DNSów Comodo?


Re: Comodo Internet Security - Lukasz_root - 27.01.2013

morphiusz napisał(a):BTW - Używa ktoś DNSów Comodo?

Ja używałem, ale były jakieś marne, bo jak przepuszczały chyba wszystkie odwiedzane niebezpieczne strony jak leci.:crazy:


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 27.01.2013

Lukasz_root napisał(a):
morphiusz napisał(a):BTW - Używa ktoś DNSów Comodo?

Ja używałem, ale były jakieś marne, bo jak przepuszczały chyba wszystkie odwiedzane niebezpieczne strony jak leci.:crazy:


No to może warto przetestować teraz, poprawili się znaczącoSmile


Re: Comodo Internet Security - Barti18 - 27.01.2013

morphiusz zobaczę teraz czy się poprawiły..8.26.56.26 and 8.20.247.20

Bez zmian nic nie blokują.

No chyba,że chodzi o wersje płatną DNSów od Comodo.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 27.01.2013

Też testowałem i mi trochę poblokował, chociażby:


[malware]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[/malware]


Re: Comodo Internet Security - Barti18 - 27.01.2013

morphiusz:zależne od tego z jakiej listy masz,sprawdziłem kilka pierwszychi zero

efektu..

[malware]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[/malware]

Nie mam nic do Comodo żebyś o tym wiedział..


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 27.01.2013

Cytat: Nie mam nic do Comodo żebyś o tym wiedział..


Ludzie, przestańcie, bo niedługo będą mną dzieci straszyć:crazy:

Na poważnie, to pewnie w weekend nie ma kto dodawaćFacepalm

Dzięki za test!