SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - adam1226 - 03.07.2009

co daje to przestawienie dns?


Re: Comodo Internet Security - p!otr@$ - 03.07.2009

a co ma dawać DNS masz mieć od swojego dostaswcy ping mam 10ms, a niesłuchanie głupot.Wpisywanie dns której mają 60 - 70 ms otyle ci net wolniej działa wczytywanie HTTP itp. Potem pisanie że to i tamto zamula.


Re: Comodo Internet Security - adam_993 - 04.07.2009

Malutkie poprawki wprowadzili. I dobrze. CIS działa bardzo dobrze!
Dodam, że jest to jedyny pakiet IS, który przetrwał na komputerze więcej niż 3 godziny.


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 04.07.2009

p!otr@$ napisał(a):a co ma dawać DNS masz mieć od swojego dostaswcy ping mam 10ms, a niesłuchanie głupot.Wpisywanie dns której mają 60 - 70 ms otyle ci net wolniej działa wczytywanie HTTP itp. Potem pisanie że to i tamto zamula.


Po części nieprawda. Za pierwszy razem owszem, jest wolniej, później nie ma różnicy.

Dane z serwerów DNS są cachowane przez odpowiednią usługę systemową, aby ograniczyć ilość połączeń i przyśpieszyć zdobywanie IP danego serwisu.

Wprowadzenie swoich DNSów przez comodo ma tą zaletę, że ich serwer na pewno są odpowiednio zabezpieczone. Dziwi nie jednak, że nie zalecają wyłączenia usługi odpowiadającej za cachowanie DNSów na naszym komputerze - w wyniku odpowiedniego ataku, nasz komputer teoretycznie może działać normalnie, ale po wklepaniu w pasku adresu np. allegro.pl, przejdzie na odpowiednio spreparowaną stronę (dane czytane z cache DNS, które uległy modyfikacji przez włamywacza).

Tak więc IMO najlepszym rozwiązaniem jest wyłączenie cachowania + korzystanie z niestandardowych DNSów (lepiej te z comodo albo np. OpenDNS), ale wiąże się to z wolniejszymi operacjami w internecie (ftp też, jeżeli jako host podajemy nazwę a nie IP serwera).


Re: Comodo Internet Security - adam_993 - 04.07.2009

Szkoda że przy skanowaniu wyjątkowo obciąża. I denerwujący jest sposób minimalizacji. Teraz to nawet się przywiesił (skanuje, ale nic się nie wyświetla).


Re: Comodo Internet Security - Dozamet1 - 04.07.2009

Nie wiem nigdy tak nie miałem


Re: Comodo Internet Security - LikwidatoR - 04.07.2009

Ja również zauważyłem tylko problem przy pierwszej aktualizacji po zainstalowania pakietu.


Re: Comodo Internet Security - p!otr@$ - 04.07.2009

mi blokuje program orthos.exe, niech ktoś sprawdzi i da znać po odinstalowaniu comodo jest ok.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

link do programu.


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 05.07.2009

AV go blokuje? Ten program jest do wygrzewania proca, więc nie powinien się czepiać... Defense zaś pyta, więc sam możesz ustalić co i jak.

Dodaj go może do wykluczeń, powinien działać prawidłowo.


Re: Comodo Internet Security - roofman - 05.07.2009

U mnie na drugim kompie coś się spitoliło... no i nie mogę wyłączyć D+.
Wyłączam a i tak sypie pytaniami... instalacja programów przez to jest ''nieco'' upierdliwa.
Wyłączyłem w ogóle w ustawieniach D+ poprosił restart, zrobiłem restart. Uruchomił się i D+ nadal włączone.
Zagadka się mi zrobiła...


Re: Comodo Internet Security - LikwidatoR - 05.07.2009

spitolili te comodo wróc do wersji 3.9 jak poprawiabłedy w tej wersji ja miałemtylko problem z aktualizacja wiec zostalem na tej nowej. Jakbym miał wieksze bym wymienil nad poprzednia.


Re: Comodo Internet Security - p!otr@$ - 05.07.2009

mi ten program wogóle nieodpala błąd aplikacji na wyłączonym D, tylko deinstal comodo pomaga, jak mówiłem znowu błędy jak w 3.5, ale mam outpousta free narazie musze załapać co i jak myśle że zagosci w moim kompie.:shy:


Re: Comodo Internet Security - roofman - 05.07.2009

Zdeinstalowałem 3.10, zainstalowałem 3.9 i jest OK. Co ciekawsze na W7 comodo 3.10 nie robi takich numerów...
Po deinstalacji comodo wrzuciłem outposta free ale.. mroził mi mirandę mimo dodania jej jako aplikacja zaufana. Między mrożeniami cyklicznie rozłączał protokoły, mało tego... odpalił sobie wyłączone połączenie hamachi (połączenie to włączam ręcznie jak mam taką potrzebę). Outpostowi podziękowałem, wróciłem do sprawdzonego CIS 3.9 Smile Jak widać co komp to inne zachowanie aplikacji...


Re: Comodo Internet Security - Jurek - 05.07.2009

roofman napisał(a):Zdeinstalowałem 3.10, zainstalowałem 3.9 i jest OK. Co ciekawsze na W7 comodo 3.10 nie robi takich numerów...
Po deinstalacji comodo wrzuciłem outposta free ale.. mroził mi mirandę mimo dodania jej jako aplikacja zaufana. Między mrożeniami cyklicznie rozłączał protokoły, mało tego... odpalił sobie wyłączone połączenie hamachi (połączenie to włączam ręcznie jak mam taką potrzebę). Outpostowi podziękowałem, wróciłem do sprawdzonego CIS 3.9 Smile Jak widać co komp to inne zachowanie aplikacji...


U mnie z Outpostem nie było nigdy problemów. Zainstaluję z ciekawości CIS 3.10 u siebie na XP i zobaczę czy będą problemy. Przypuszczam, że nie Smile


Re: Comodo Internet Security - p!otr@$ - 05.07.2009

jurek outpoust prawie o nic niepyta przy instalacji programów działa wogule?


Re: Comodo Internet Security - roofman - 05.07.2009

Jurek napisał(a):U mnie z Outpostem nie było nigdy problemów. Zainstaluję z ciekawości CIS 3.10 u siebie na XP i zobaczę czy będą problemy. Przypuszczam, że nie Smile

Tak jak napisałem... co komp to obyczaj.. znaczy co komp to inne zachowanie Smile
Jak będziesz testował CIS 3.10 to poprostu postaraj się zaktualizować albo nadinstalować jakąś aplikację która masz już w systemie. Ja nie wytrzymałem przy aktualizacji irfanview. Wyłączałem D+ (z menu kontekstowego) darł się (odechciało mi się w pewnym momencie klikać cały czas w ''zezwól'', nawet ustawienie iv jako aplikacji zaufanej nic nie dawało), wyłączyłem w opcjach, przestartowałem i... patrzę a D+ ciągle dalej włączony. Zdeinstalowałem, uaktualniłem iv pobawiłem się outpostem i wróciłem do znanej wersji cis 3.9.


Re: Comodo Internet Security - Jurek - 05.07.2009

p!otr@$ napisał(a):jurek outpoust prawie o nic niepyta przy instalacji programów działa wogule?


Zawsze działa Smile

Nie pyta o znane aplikacje na domyślnym ustawieniu monitora systemu. Natomiast o nieznane programy zawsze pyta zarówno firewall jaki i HIPS. Jeżeli ustawisz Host Protection na maxa, to pyta w przypadku każdej najmniejszej zmiany w systemie.

Ciekawe jest to, ze według testów, Defense+ i Host Protection zapewniają najwyższą ochronę na maksymalnych ustawieniach a w przypadku Online Armor na domyślnych. Zaczynam się z tego względu przymierzać do dłuższego przetestowania OA Smile


Re: Comodo Internet Security - p!otr@$ - 05.07.2009

OA ma domyslne ustawienia dla HIPS jak outpoust na max zawsze pyta:shy:


Re: Comodo Internet Security - Creer - 05.07.2009

OA byl prekursorem HIPS''ow, juz o tym pisalem, ze na samym poczatku, kilka lat temu TallEmu Inc producent dzisiejszego OA, oferowal jedynie HIPS''a do zastosowan komercyjnych zachwalanego wtedy jako idealne rozwiazanie dla firm dokonujacych przelewow miedzybankowych. Lata praktyki na tym polu zrobily swoje i HIPS w OA jest jedym z najlepiej dopracowanych klasycznych HIPSow z jakimi mialem do tej pory do czynienia.


Re: Comodo Internet Security - p!otr@$ - 05.07.2009

ale sam program jest kłopotliwy dla aplikacji 3D, programy xfire czy steam mają opcje skrótów klawiszowych dostęp do społecznosci podczas gry, jak tego nieodznaczysz przy zamykaniu gry błąd aplikacji konczy się errorem. procesor do 5% pobiera o tak sobie.Programy które nie niewysyłają z kompa tylko otwierają porty nasłuchu brak reguł np PNKBSTRB.exe, brak ukrywania portow.