SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - lesiu1989 - 12.03.2013

Witam

Mam problem z otworzeniem portów w zaporze przy trybie bezpiecznym zapory. Mimo dodania zestawu portów program ma problemy z komunikacją. Sprawę załatwiają dopiero własne reguły niestety wtedy ilość komunikatów wzrasta co dla mnie jest nieakceptowalne tym bardziej ze Comodo instaluje u osób które mają mocno średnią wiedzę na temat zabezpieczeń a chce uniknąć co chwile pytań typu "co mam kliknąć" Jakieś pomysły na otworzenie i działanie portów przy trybie bezpiecznym zapory?


Re: Comodo Internet Security - Jasioo997 - 13.03.2013

Panowie i PanieSmileBardzo bym prosił o pomoc w skonfigurowaniu CIS-a pod windows 8.. Czy trzeba w ogólę cos konfigurować ? Czy wystarczy zainstalować i tyle ? I jeszcze jedno grzebałem w ustawieniach i się zastanawiałem co to jest w tych ustawieniach
" Comodo - Internet Security"
" Comodo - Proactive Security"
" Comodo - Firewall Security"

Standardowo widzę jest ustawione na Internet Security, Czy To nie jest przypadkiem maxymalna ochrona ? Co oznacza ten Proactive Security ? Czym się te opcje różnią tak łopatologicznie jak by mi ktoś wytłumaczył Z góry wielkie dzięki


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 13.03.2013

Z tego co widzę po user agencie, to masz Windows 8 w wersji 64-bitowej.
Przestaw konfigurację na proactive i uruchom ponownie komputer.
To włączy dodatkową ochronę i ochronę przed loggerami.


Re: Comodo Internet Security - Jasioo997 - 13.03.2013

tak posiadam windows 8 x64...i to cała konfiguracja CIS-aGrinCzyli się myliłem że opcja " Comodo - Internet Security"to maxymalna ochrona, jednak " Comodo - Proactive Security"zapewnia nam maxymalną ochronę ?Opłaca się instalować z pakietem przeglądarkę comodo dragon ? jeśli korzystam już z chrome ?


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 13.03.2013

Jasioo997 napisał(a):" Comodo - Proactive Security" zapewnia nam maxymalną ochronę ?


Tak, poza tym bez włączenia rozszerzonej ochrony HIPSa jest on w Windows 8 x64 nieco bezużyteczny.

Jasioo997 napisał(a):Opłaca się instalować z pakietem przeglądarkę comodo dragon ? jeśli korzystam już z chrome ?


Zależy od Twoich preferencji.
Z jednej strony, ma np. lepsze sprawdzanie certyfikatów.
Z drugiej, to jest fork, zawsze przy aktualizacji do tyłu względem Chrome, a więc nieco później ma łatane dziury.


Re: Comodo Internet Security - Jasioo997 - 13.03.2013

Cytat: Tak, poza tym bez włączenia rozszerzonej ochrony HIPSa jest on w Windows 8 x64 nieco bezużyteczny.


A gdzie się włącza tą rozszerzoną ochronę HIPS-a ?Czy to jak ustawię Konfigurację Proactive to się automatycznie to włączy ?

Ps: Do czego służy Przestrzeń Wirtualna ? Bo nie mam pojęcia do czego jest ta opcja ? Oświeci mnie ktoś ? i jescze jedno co daje przeglądanie , otwieranie przeglądarki za pomocą Widżetu ?


Re: Comodo Internet Security - facecik - 13.03.2013

Tu masz obszerną lekturę, poczytaj , rozwieje wszelkie Twoje kolejne pytania.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - Jasioo997 - 19.03.2013

Zainstalowałem Comodo IS6 na Windowsie 8 ale w panelu sterowania widzę że sa dwie zapory systemu włączone zapora Comodo i zapora systemowa Windows.... czy tak ma być ?


Re: Comodo Internet Security - facecik - 19.03.2013

Wyłącz zaporę systemu, jest zbędna.


Re: Comodo Internet Security - Jasioo997 - 19.03.2013

ok dziękiBeer


Re: Comodo Internet Security - Galactico - 08.04.2013

Słuchajcie... Jak instalowałem Comodo, to tego nie zauważyłem... Czy blokada zachowań jest "difoltowo" włączona, czy nie? Bo teraz widzę, że jest wyłączona... Kolejny problem... Zainstalowałem Freemake Video Converter... Comodo rozpoznaje go za nieznane, to ja daje zezwól... Tak kilka razy, aż się program uruchomi... Jednak przy włączonej blokadzie zachowań program ten nie uruchamia się, bądź uruchamia się, ale nie działa w pełni dobrze... Jak sobie z tym poradzić?


Re: Comodo Internet Security - tachion - 08.04.2013

Blokada zachowań jest defaultowo włączona,z tym dobrym plikiem dlatego się tak dzieje bo dodał go do plików nieznanych,musisz przejść w tą opcje i dodać go do zaufanych,znajduje się to tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - Galactico - 09.04.2013

Zrobiłem tak... Dodałem go do zaufanych... Włączyłem blokadę zachowań... Uruchomiłem program... Wrzucił go do kwarantanny... Kliknąłem "dodaj do zaufanych"... Uruchomiłem ponownie i wydaje się działać...


Dodano: 09 kwie 2013, 18:43

Wiecie, że ostatnia aktualizacja jest z wczoraj?!


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 09.04.2013

Gdzież

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - PrzemvelBenny - 14.04.2013

Witam!

Miałem nadzieję, że już poprawili ten błąd, jednak u mnie bez zmian. Comodo notorycznie co jakiś czas "zamula" procesor na tyle, że przestaje być możliwe korzystanie z komputera. Jest na to jakieś lekarstwo? :/ Czym to jest spowodowane? Podejrzewam, że to sprawka auto aktualizacji.


Re: Comodo Internet Security - maec - 14.04.2013

Mam Comodo Internet Security Premium 6.... nie będzie konfliktu jak dodatkowo zainstaluje Kingsoft Antivirus 2012.


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 14.04.2013

Skoro masz cały pakiet IS, to nie ma to większego sensu.
Druga rzecz, Kingsoft nie jest już rozwijany, więc instalować go... nie ma sensu.


Re: Comodo Internet Security - maec - 14.04.2013

Dzięki za radę ...


Re: Comodo Internet Security - MafiuPL - 17.04.2013

Comodo Internet Security 6.1.275152.2801

Kod:
NEW! Drag n Drop support in rule editors
NEW! View Connections dialog which shows active connections without having to install Killswitch
NEW! Ability to exclude files while restoring from quarantine
There are over 200 bug fixes in this release. Below are the selected few:
FIXED! cmdagent.exe consumes 100% FIXED! CPU when the size of cache is big enough
FIXED! Sandboxed Google Chrome does not open Web pages if CIS and Bitdefender installed
FIXED! Matousec Fileacc1 test fails
FIXED! Malware can load drivers under certain circumstances bypassing the protection
FIXED! 100% CPU consumption while running certain .jar files real-time
FIXED! In Win8 x86, BSOD while scanning with CCE
FIXED! Online videos don’t display correctly in kiosk Dragon when full screen
FIXED! BSOD From Running Iobit Advanced SystemCare
FIXED! Sandboxed malware causes BSOD


Download:download.comodo.com/cis/download/installs/2000/standalone/cispremium_installer.exe


Re: Comodo Internet Security - ichito - 18.04.2013

Cytat: There are over 200 bug fixes in this release.

To porażające dość...ilość naprawionych błędów pokazuje, jak przyłożyli się do roboty poprzednio i jaki poziom wykonania oferował pakiet. A fanboye w niektórych miejscach mało się nie spluli, jak ktoś zgłaszał błędy. Druga sprawa to
Cytat: FIXED! Matousec Fileacc1 test fails

Jeśli ktoś miał wątpliwości na temat "rewelacyjnych" wyników Comodo w tym teście, to chyba już nie powinien...pakiet jest konstruowany m.in. pod ten test tylko. Tylko w nim właściwie uzyskuje tak wysokie notowania.