SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 18.04.2013

Dziwi mnie, że chwalą się takim zapisem w changelogu. Wywalili tym samym serię we własne kolano bo świadomie wspomnieli o tym, o czym napisał ichito...
Poza tym, dlaczego update tak duży dopiero teraz? To jest pakiet zabezpieczający i moim zdaniem powinien dostawać takie łatki znacznie częściej, tym bardziej w wypadku, gdy znaleziono tyle błędów.
Niestety, taka ilość potwierdza fakt, że CIS jest produktem mocno niedopracowanym. Nie twierdzę, że inni są koniecznie lepsi - wystarczy popatrzeć na pierwsze wersje ostatniego BitDefendera, czy również spore changelogi produktów Nortona. Tylko czy w tej branży jest sens porównywać się do innych, jeżeli chodzi o takie problemy?


Re: Comodo Internet Security - facecik - 18.04.2013

No właśnie o to chodzi,że inni nie dość że płatni,wcale nie są lepsi,bo jak zauważyłeś, taki bitdefender jest mistrzem łatania swoich nowych produktów, a uchodzi w znakomitej większości testów za mistrza ochrony...
tu produkt darmowy,wypuszczony w moim odczuciu na siłę, pod presją swoich wyznawców forumowych jako świąteczny prezent... w dodatku, skupili się na wdrożeniu zbyt wielu zmian naraz,zamiast stopniowo to wprowadzać...
inni zmieniają wygląd i dopieszczaja swoje wersje,a tu dostaliśmy nowy produkt,z dużą iloscia zmian...zbyt szybko.


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 18.04.2013

facecik napisał(a):inni zmieniają wygląd i dopieszczaja swoje wersje,a tu dostaliśmy nowy produkt,z dużą iloscia zmian...zbyt szybko.


Comodo też zmieniło swój wygląd... warto dorzucić że "niestety", bo czytelność programu sporo na tym straciła - poszli jak moda nakazuje.
Jest darmowy, ok. Ale jest też softem zabezpieczającym. Tu nie powinno być półśrodków i cena wynosząca 0 ich nie wyjaśnia.


Re: Comodo Internet Security - facecik - 18.04.2013

No interfejs nie jest zbyt szczęśliwym wyborem, pomimo ,że został stworzony z myślą o ekranach dotykowych ,to responsywność interfejsu nadal pozostawia wiele do życzenia.
Ale to nadal w moim odczuciu najskuteczniejszy pakiet (wielowarstwowa ochrona), z minimalnym obciążeniem systemu, a to chyba najważniejsze w pakiecie ochronnym.


Re: Comodo Internet Security - tkacziluzji - 22.04.2013

A ktoś może wie co zmienić w ustawieniach Comodo 6.1. by się komputer normalnie uruchamiał?Ja na 14 komputerów w 4 mam w czasie uruchamiania czarny ekran przez 2-2.5 minuty.Potem okno logowania - i już wszystko pracuje normalnie.6.0 pracował bez zarzutu - a tu nawet reinstalacja nie pomaga Sad


Re: Comodo Internet Security - Zdziwiony - 25.04.2013

maec napisał(a):Panowie pobrałemz tej strony

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

pliczek [ eicar.com ]i antywirus milczy...odpalam no iOSTRZEŻENIE SKANERA W CHMURZEHmm.. skaner rezydentachyba śpi.


Przy włączonej opcji skanera rezydentnego "Włącz optymalizację skanowania" antywirus nie skanuje plików pobieranych z neta tylko dopiero podczas ich wykonywania. Jak ktoś chce, żeby skanowało mu pliki pobierane z neta jeszcze przed ich uruchomieniem to trzeba tą opcje wyłączyć, bo domyślnie jest ona włączona. Nie wiem jak się to ma do wydajności, ale u mnie jak na razie nie zamula, a pewniej się czuje bo wiem, że każdy plik który jest choćby przenoszony jest skanowany na bierząco, a nie tylko wtedy zostaje uruchomiony Wink


Dodano: 25 kwie 2013, 16:41

tkacziluzji napisał(a):A ktoś może wie co zmienić w ustawieniach Comodo 6.1. by się komputer normalnie uruchamiał?Ja na 14 komputerów w 4 mam w czasie uruchamiania czarny ekran przez 2-2.5 minuty.Potem okno logowania - i już wszystko pracuje normalnie.6.0 pracował bez zarzutu - a tu nawet reinstalacja nie pomaga Sad



Miałem podobny problem Wink Założyłem temat na forum Comodo oto link:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mi pomogło odhaczenie opcji "Filtruj ruch sieciowy do pętli zwrotnej" w opcjach zapory.


Re: Comodo Internet Security - tachion - 25.04.2013

No coś takiego Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - Buli - 25.04.2013

ichito napisał(a):
Cytat: FIXED! Matousec Fileacc1 test fails

Jeśli ktoś miał wątpliwości na temat "rewelacyjnych" wyników Comodo w tym teście, to chyba już nie powinien...pakiet jest konstruowany m.in. pod ten test tylko. Tylko w nim właściwie uzyskuje tak wysokie notowania.


Matousec sprawdza, czy dany program nie oszukuje i jest tylko zrobiony pod dany test.

Cytat:If the product is suspected that it is designed to protect only against a specific implementation of a test or it offends the testing suite in another way, we implement a modification of the test in order to bypass the protection.



Re: Comodo Internet Security - ichito - 26.04.2013

@Buli
Przepraszam, ale dołożę swoje 3 grosze...po pierwsze podawać należy źródła informacji...można przypuszczać, że to fragment jakiegoś oświadczenia ze strony testu Matouska, ale to tylko przypuszczenia, a nie powinno być miejsca na spekulacje w tym zakresie czyli "Kto?". Dla mnie ten krótki tekst z changelogu to niemal hipokryzja, bo na czym polega ten test?...cytat ze strony testu
Cytat: FileAcc1
Test type: Self-defense test
Techniques: file/directory manipulation
Scoring: All components and processes of the tested product run properly after the reboot, no component or process of the tested product was disabled, limited to do its job, or damaged – PASSED; at least one of the tested product''s processes or components is not loaded, is damaged, is limited to do its job, or does not work properly after the reboot – FAILED.
Description: FileAcc1 checks whether the tested product protects its files and directories against malicious manipulation of their security descriptors.

Podkreśliłem specjalnie fragment opisu, żeby zwrócić na niego uwagę - to test ochrony własnej programu/pakietu - nie zostaje zaliczony, gdy program po symulowanej infekcji i po restarcie nie wznawia swoich wszystkich procesów, funkcji lub zostają one w jakiś sposób uszkodzone/ograniczone. Czyli Comodo w takich przypadkach dawało ciała...jeśli samo siebie nie chroniło w odpowiedni sposób, to jak może chronić poprawnie system i dane? Pytanie chyba jest retoryczne.
Nie jest to pierwsza informacja w sieci (moja również) na temat niejasnych koneksji obu firm...od dobrych 3-4 lat wciąż na ten temat głośno i nawet nie mając na uwadze tylko tych powiązań, to reputacja testów Matouska jest po prostu niska.


Re: Comodo Internet Security - Buli - 26.04.2013

Sorka, że nie dałem linka

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cytowany fragment znajduje się po wyliczance 15 punktów.

Szczerze to ostatnio też zacząłem wątpić lekko w CIS''a po fatalnej wersji 6 i przed wydaniem ostatniego patch''a dałem se z nim na luz. Obecnie jadę na trialu KIS, który mi się kończy za 10 dni. Chociaż mam już klucz na kolejny rok to jeszcze nie zdecydowałem czy zostać na KIS czy wrócić do CIS.


Re: Comodo Internet Security - Ambient - 26.04.2013

Otwierając raport w pdf-ie, na samym dole można przeczytać rzecz następującą :

Cytat: Comodo Internet Security failed Inject1 because it does not protect against the technique of this test.
The protection was effective only against the specific implementation of this test. This was proved using
a slightly modified version of Inject1.


Rzeczywiście "debeściak" i pogromca pakietów


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 27.04.2013

Z cyklu ostatni krzyk mody od Comodo - urwane okienko z wynikami skanowania:

[attachment=0] <!-- ia0 -->comodo-okno.png<!-- ia0 -->[/attachment]

Facepalm

Po zakończeniu skanowania na szczęście reszta "się reinkarnuje".
Dobrze że wydali nową wersję, że poprawili tyle bugów ale... czemu wprowadzają nowe?
Później ktoś będzie pisał, że taki a taki się uwziął na pakiet... czy to moja wina, że co się go dotknę to okazuje się, że coś zostało skopane?None2

A wracając jeszcze do skanowania. Nie wiem kto to wymyślił, ale zaszalał: podczas skana i tak odzywają się alerty skanera realtime. Później jak wybieramy akcję do wykonania to jest ona przyblokowana... dopóki nie wyklikamy wszystkich alertów, będzie sobie wisieć.


Re: Comodo Internet Security - tachion - 27.04.2013

Hmmm ja się temu nie dziwie co prawda można by to było trochę zmienić.
W programie avast jest tak samo jeśli jest ustawione na zapytaj i kopiujemy w jakieś miejsce docelowe folder z zagrożeniami.
A jeśli w comodo ustawimy żeby nie pokazywał ostrzeżeń antywirusa tylko od razu poddawał kwarantannie to i tak się stanie.

A co się tyczy skanu to przy wyłączonej opcji nie pokazuj ostrzeżeń tych ostrzeżeń nie będzie nawet jak jest real time
Następną kwestie w comodo to sprawdziłem upuszczanie foldera w miejsce skanu przy odhaczonej opcji nie pokazuj ostrzeżeń i real time i w tym wypadku nie pokazuje komunikatów też żadnych,ppm nie sprawdzę bo nie działa,taki systemGrin


Re: Comodo Internet Security - Snajpiq - 28.04.2013

Cytat: Version 6.1.276867.2813
28 April / 2013
FIXED Firewall slows down internet connection under some conditions
FIXED Memory leak when firewall blocks the packets
FIXED Antivirus does not detect some packed samples
FIXED Windows XP boots very slowly
FIXED Blank message boxes appear during program updates



Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 28.04.2013

lukasamd napisał(a):Po zakończeniu skanowania na szczęście reszta "się reinkarnuje".Dobrze że wydali nową wersję, że poprawili tyle bugów ale... czemu wprowadzają nowe?Później ktoś będzie pisał, że taki a taki się uwziął na pakiet... czy to moja wina, że co się go dotknę to okazuje się, że coś zostało skopane?A wracając jeszcze do skanowania. Nie wiem kto to wymyślił, ale zaszalał: podczas skana i tak odzywają się alerty skanera realtime. Później jak wybieramy akcję do wykonania to jest ona przyblokowana... dopóki nie wyklikamy wszystkich alertów, będzie sobie wisieć.

It''s not a bug, it''s a feature Cool


Re: Comodo Internet Security - ziomzielony - 29.04.2013

@Ktośtam
Jakiś w sensie takim,że komunikaty są różne dlatego ogólniłem,a dokładniej komunikat od przeglądarki firefox czy np.od gry clienta aeria chce połączenia z internetem,więc komunikat chyba prosty albo zezwalasz albo blokujesz bądź traktujesz jako i właśnie jak chcesz tutaj coś zaznaczyć to odrazu leci zwiecha.
Śmietnik w kompie u mnie takiego nie ma wszystko jest czysto i posprzątane dokładnie gdyby coś było nie tak to proste system by mi mulił,a tak nie ma.Start systemu mam w granicach 40 sekund licząc od wciśnięcia powera pc ^^ także nie pisz,że mam śmietnik,bo nawet w bf online nie mam żadnych lagów gdzie inni ludzie mają spore lagi albo wolne wczytywanie map u mnie takie coś nie występuje.A comodo się zepsuło.

Edit:
Pozostałe kompy z tym pakietem Cis też łapią zwieche.
Na forum od comodo piszą,że to wina aktualizacji,no ale co mi teraz po tym.
Innym pojawiają się różne cuda na kiju po tej aktualizacji zwiecha kompa przy włączeniu na 6 minut lol.
Niezłe bugfixy naprawiali dodając jeszcze większe.
Nie polecam.
Zawiodłem się po tej serii.


Re: Comodo Internet Security - rychciak - 13.05.2013

panowie czy u Was też są problemy z aktualizacją sygnatur? ja od wczoraj mam ten problem... cały czas sprawdza dostępność aktualizacji sygnatur...

już jest ok...


Re: Comodo Internet Security - Face - 14.05.2013

Chcę zainstalować sobie pakiet Comodo Internet Security 6, ale podczas instalacji jestem pytany czy zmienić serwery DNS na bezpieczne serwery Comodo SecureDNS i tu natomiast mam do was pytanie: Czy opłaca się zmieniać te DNS''y? Słyszałem że nie są one za dobre, ale nie sprawdzałem, więc nie jestem do końca przekonany. A drugie pytanie: Czy włączyć "analizę zachowań w chmurze"?
Prosiłbym również o pomoc w konfiguracji pakietu: A mianowicie co zmienić w tym pakiecie, żeby działał jak najlepiej?


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 14.05.2013

Ich serwery DNS nie są złe, jakiś czas temu wprowadzali do nich nieco poprawek o ile dobrze pamiętam.
Jeżeli chcesz, możesz je włączyć, na pewno to dodatkowa ochrona podczas przeglądania stron www, no i mniejsze ryzyko ataku man in the middle.


Re: Comodo Internet Security - franc99 - 22.05.2013

wersja 6.1 jest już stabilna , zdecydowaną większość niedociągnięć naprawiono