SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - facecik - 22.05.2013

franc99 napisał(a):wersja 6.1 jest już stabilna , zdecydowaną większość niedociągnięć naprawiono

Nie chcę być złośliwy, ale z tą informacją to mocno się spóźniłeś Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - Quotermain - 25.05.2013

Problem z CIS.W zakładce firewall zamiast opcji "poziom częstotliwości ostrzeżeń" pojawia się u mnie "pokazuj ostrzeżenia dla". Sprawdzając konfiguracjęw necie zawsze pojawia się pierwsza opcja - poziom częstotliwości ostrzeżeń. czy ktoś z was już się z tym spotkał i wie jak rozwiązać ten problem ?


Re: Comodo Internet Security - tachion - 25.05.2013

To raczej normalne w wersji 6.1,też tak mam.


Re: Comodo Internet Security - ktośtam - 29.05.2013

A tak ma wyglądać nieco zmieniony interface CIS 6:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - facecik - 29.05.2013

Jeszcze gorzej , ogólnie interfejs oceniam na paskudny, nie wiem comi się w nim podobało w pierwszej chwili jak pokazała się beta.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 29.05.2013

Warto dodać, że to alternatywa dla obecnego wyglądu - można się przełączać między tym trybem zaawansowanym oraz trybem prostym (który mamy obecnie). Wersja nie jest jeszcze dostępna do pobrania.


Re: Comodo Internet Security - facecik - 29.05.2013

Całe szczęście że to program do ochrony, a w tej kwestii nie ma lepszych.


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 29.05.2013

Dla mnie przy takim braku intuicyjności obsługi to bez znaczenia - dopóki nie wrócą do podejścia praktycznego zamiast marketingowego (bo tylko tak mogę określić styl z v6), dopóty nie będę go używał ani polecał. Są obecnie softy o wiele wygodniejsze, a nie gorzej spełniające swoje zadanie, np. SpyShelter FW. A że płatny? Mało zaawansowany użytkownik CISa i tak nie doceni / nie użyje w sposób odpowiedni (sztandarowy przykład to Win8 x64), a świadomy da za lifetime i będzie miał spokój.


Re: Comodo Internet Security - PascalHP - 29.05.2013

W pełni popieram wypowiedź Łukasza. CIS 6 odbiegł od użyteczności w stronę marketingu, a w efekcie zamiast przybyć użytkowników, odeszli dotychczasowi.


Re: Comodo Internet Security - Snajpiq - 29.05.2013

Ogólnie program ciekawy gdyż niedawno po przerwie go znowu testowałem, ale jak chodzi o intuicyjność obsługi to również się w pełni zgadzam z Lukasem. Muszą pomyśleć o radykalnych zmianach bo szkoda by było, aby tak ciekawa inicjatywa dla programów zabezpieczających wciąż traciła w oczach użytkowników.


Re: Comodo Internet Security - ciesiel - 31.05.2013

PascalHP napisał(a):W pełni popieram wypowiedź Łukasza. CIS 6 odbiegł od użyteczności w stronę marketingu, a w efekcie zamiast przybyć użytkowników, odeszli dotychczasowi.


Nie za bardzo rozumiem, kiedy "odbiegł od użyteczności"? akurat względem wersji 5.x jest o wiele przyjaźniejszy, a pod względem responsywności (komunikatywnośći) przy ustawieniach domyślnych jest co najmniej dobrze... Co z tego, że inne ISy potrafią wyświetlać mniejszą ilość komunikatów jak przestają działać programy, bo program ochronny "wie lepiej" i blokuje programy/usługi i trzeba mieć już wtedy odpowiednie doświadczenie i intuicje, żeby odkryć "czemu to nie działa".

Ostatnio miałem fazę próbowania wielu systemów IS i CIS jest wciąż najbardziej "po mojej myśli", a pomysły zastępowania CISa programami specjalistycznymi typu SpyShelter to chyba są trochę chybione - bo one są nakierowane na keylogery i przy okazji bawią się w HIPSy i firewalle - co trudno porównywać z ogólnymi systemami IS...

I śmieszą mnie trochę żale, że ktoś kto udostępnia coś za darmo "za bardzo idzie w marketing" - panowie, to jest firma, która z czegoś musi żyć - na dzisiejsze standardy wersja FREE daję naprawdę wiele, nic nie jest obcięte ani wykastrowane, jak od czasu do czasu wyświetli się jakaś reklama, to naprawdę jest imho mała cena.


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 31.05.2013

ciesiel napisał(a):akurat względem wersji 5.x jest o wiele przyjaźniejszy


Zależy dla kogo. Dla mnie nowy CIS jest zupełnie nieczytelny. Niby coś widać, ale dokopanie się do ustawień nie jest wygodne.
Wcześniejsze wersje miały spartański, ale do bólu czytelny interfejs.

ciesiel napisał(a):pod względem responsywności (komunikatywnośći) przy ustawieniach domyślnych jest co najmniej dobrze...


Tak, tyle że sandbox nie jest sandboxem, a na Windows 8 x64 HIPS w domyślnych ustawieniach jest ułomny.
Będę się tego czepiał i przypominał również przy innych programach, bo przy nowych okienkach wiele HIPSów przestaje w ogóle spełniać swoje zadanie.

ciesiel napisał(a):Ostatnio miałem fazę próbowania wielu systemów IS i CIS jest wciąż najbardziej "po mojej myśli"


Ale ja się nie czepiam, że ktoś woli coś innego. Opisuję tylko moje wrażenia i daję znać, że nie polecam.
Czy kogoś moja opinia obchodzi czy nie, to już inna sprawa Wink
BTW. CIS sam w sobie nie jest prawdziwym pakietem Internet Security (brak osłony www, brak antyspamu, brak kontroli rodzicielskiej).
Dragon czy ich DNSy nie są zaś składnikami CISa.

A SpyShelter... on się w HIPSa nie bawi i przynajmniej spełnia swoje zadanie nawet na domyślnych ustawieniach.

ciesiel napisał(a):I śmieszą mnie trochę żale, że ktoś kto udostępnia coś za darmo "za bardzo idzie w marketing" - panowie, to jest firma, która z czegoś musi żyć - na dzisiejsze standardy wersja FREE daję naprawdę wiele, nic nie jest obcięte ani wykastrowane, jak od czasu do czasu wyświetli się jakaś reklama, to naprawdę jest imho mała cena.


U mnie tam żadnych reklam nie było, nie chodziło mi też o ten typ "marketingu".
Po prostu moim zdaniem poszli na ilość użytkowników oferując "debilowaty interfejs" i "sandbox" który sam rzekomo załatwia problemy, zamiast trzymać się jakości.


Re: Comodo Internet Security - Galactico - 31.05.2013

Coś dziwne, bo na Windowsie 7 64x nie działa mi piaskownica... Jak sobie z tym poradzić?


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 31.05.2013

Cytat: Po prostu moim zdaniem poszli na ilość użytkowników oferując "debilowaty interfejs"


Dokładnie takie były założenia "debilowatego interfejsu" --->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - franc99 - 01.06.2013

Moim skromny zdaniem CIS6 jest dobrym pakietem . Ja nie miałem problemu od samego początku w znalezieniu ustawień , opcji itp .
Panowie bezdyskusyjnie jest najbardziej wypasionym zabezpieczeniem ( wielowarstwowa ochrona - zapora , av , blokada zachowań , hips ,kiosk ,wirtualizacja przeglądarek , sandbox)dostępnym zupełnie za free !


Re: Comodo Internet Security - Ambient - 01.06.2013

To, że ten ich ostatni lifting to jakaś kupa nie ulega wątpliwości. Morph takie oświadczenia tym bardziej wypowiedziane przez prezesa trza brać na pół serio. Jeżeli zależałoby mu na użytkownikach domyślne ustawienia nie byłyby tak absurdalne jak to ma miejsce teraz. Który szanowany program dopuszcza do sieci nieznane programy? Użytkownik nie lubi jak coś mu przeszkadza w trakcie pracy z komputerem, więc "cichy" to coś pozytywnego. Czyli mamy taką sytuację: popularny test Mateuska -100%, w dodatku jest cichy - aha czyli musi być dobry.
Jakim kosztem?
Konfiguracja IS:
Zapora
Tryb bezpieczny
- zezwala na wszystkie żądania - znanych i nieznanych programów
- Zapory tworzy 1 regułę zezwalającą na wszystkie protokoły IP.
D+
HIPS - wyłączony
BB- włączony
Co mnie zaskoczyło Brak ochrony Socket Interfece, dlaczego? Aplikacja uruchomiona w "BB" miałaby zablokowany dostęp do sieci co by tłumaczyło w pewnym sensie ustawienia zapory, ale tak nie jest. Druga sprawa trojany podsłuchujące połączenia, czy Sniffery.
Konfiguracja Firewall - domyślny profil dla Comodo Firewall
Zapora
- tryb bezpieczny
- zezwalaj na wszystkie żadania
- tworzy jedną reguła zezwalająca dla wszystkich protokołów IP
D+
HIPS - wyłączony
BB - wyłączony
Jak można dać takie ustawienia w sytuacji, gdy firewall nie sprawdza w żaden sposób autentyczności procesów (MD5), również nie zapobiega przed podmianą legalnych plików. Jakikolwiek wirus, spyware może se hulać po systemie, podmieniać pliki zbierać hasła i bezproblemu wysyłać je do sieci. Jest to ochrona której nie ma, a w głównym okienku widzimy Secure! to jakiś żart?
Nie wspomnę o tym, że wydali wersję beta jako stabilną z licznymi lukami i błędami. I nie jest żadnym wytłumaczeniem fakt, że jest darmowy więc ma przyzwolenie - dupa ponieważ stawką są nasze hasła, pliki, prywatność...


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 01.06.2013

Ja bym nic do Comodo nie miał, gdyby dali chociażby wybór interfejsu:
- jeden dla wspomnianych mas - niech sobie mają darmowy pakiet i złudne poczucie bezpieczeństwa (Ambient świetnie opisał o co chodzi, dorzucę znowu, że o PatchGuard zapomnieli)
- opcjonalny dla bardziej zaawansowanych, to nie musi być nawet wybierane przy instalacji, po prostu do ustawienia

Ambient napisał(a):I nie jest żadnym wytłumaczeniem fakt, że jest darmowy więc ma przyzwolenie - dupa ponieważ stawką są nasze hasła, pliki, prywatność...


+100
W kwestii bezpieczeństwa nie ma miejsca na sentymenty.
Comodo jest darmowy i może dać za przeproszeniem dupy przez co stracimy 100x tyle, ile na nim zaoszczędziliśmy zamiast kupić jakiś pakiet / aplikację.

Nie twierdzę, że stracimy na pewno, bo w rękach świadomej osoby znającej ten pakiet na pewno będzie wystarczający ale... skierowali to do mas, a to gwarantowane problemy. Potem na forach, na blogach i na DP jeden z drugim piszą "mam darmowego Comodo i wszystko gra". Jeżeli ustawiał to ok, może pisać. Jeżeli nie, sieje herezje, co gorsza nieświadomie.


Re: Comodo Internet Security - demisen - 01.06.2013

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


"ale to już było i nie powróci już nigdy więcej"


Re: Comodo Internet Security - Ambient - 01.06.2013

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Niestety...


Re: Comodo Internet Security - tepek - 02.06.2013

Mozna jakos ustawic aby cis pytal czy dodac program do plikow nierozpoananych albo chociaz informowal o tym, ze ma zamiar to zrobic?