SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - franc99 - 01.07.2013

CIS 6 ma problem z samą aplikacją . Po aktualizacji programu nie wiem czemu zabezpieczenie ustawień hasłem przepadło .
Po aktualizacji do wersji 6.2 nsis error .


Re: Comodo Internet Security - franc99 - 07.07.2013

test zapór , comodo numer 1 :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 07.07.2013

To w zasadzie test HIPSów.
Ubolewam nad tym, że zrobili test na 32-bitowym Windows 7, bo to jednak Comodo nieco "fory daje".
Niemniej, cieszy, że darmowy pakiet nawet na domyślnej ochronie wypadł najlepiej.

Co mnie baaardzo dziwi, to wynik Nortona. W życiu nie spodziewałbym się, że zablokuje aż tyle prób.
Prędzej stawiałbym na Kasperskyego, który jednak znalazł się niżej w pierwszym teście.

No i bardzo, bardzo ciekawe jest porównanie tego, jak często interfejs "mylił się" źle sugerując co trzeba zrobić. Nie zawsze bierze się to pod uwagę, a to jednak dosyć istotna kwestia (o ile dobrze zrozumiałem cel tego testu używając translatora).


Dodano: 07 lip 2013, 19:44

Aha, jeszcze jedno... gdyby to był test stricte zapór, to wynik Comodo byłby chyba mierny... bo jak nazwać zaporą coś, co nie jest w stanie wykryć połaczeń jakich używamy? Na wszelkiego typu TUN/TAP zupełnie milczy (VPNy).


Re: Comodo Internet Security - bladel - 07.07.2013

dziwny ten teścik, comodo jest dobrym pakietem ale nie aż tak, wykosił konkurencję...ruski test i o dziwo kasper nie jest number one Wink

z tego co pamiętam z używania comodo to zawsze hitman wykrywał mi setki śladów, a np. taki kasper wyłapuje prawie wszystko hitman nie ma co usuwać.


Re: Comodo Internet Security - Ambient - 07.07.2013

Ani mnie to ziębi ani grzeje. Ot taka ciekawostka. 100% Comodo, wystarczy spojrzeć na mój ostatni post tutaj #311 i już jest 99%...


Re: Comodo Internet Security - pancernik - 12.07.2013

COMODO Internet Security 6.2.285401.2860
Cytat: July 12th, 2013

· FIXED! "Do not show this message again" does not work while updater is running
· IMPROVED! HIPS menu item in system tray icon menu (advanced view mode only)



Re: Comodo Internet Security - tepek - 16.07.2013

Po zaladowaniu systemu widze tylko kursor (ktorym moge ruszac), ekran jest czarny, wydaje mi sie, ze dzieje sie tak przez to, ze gdy wlaczylem hips w tryb paranoiczny to zablokowalem jakas systemowa akcje. Tryb awaryjny raz mi zadzialal (po zrobieniu chdsk przestal dzialac), jak moge pozbyc sie tego problemu? Mam live cd.

EDIT
Jak odinstalowac/dezaktywowac comodo jezeli nie mozna uruchomic systemu oraz trybu awaryjnego?


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 17.07.2013

Nie jestem jakimś specjalnym ekspertem ale wydaje mi się, że to kwestia systemu a nie Comodo.
Systemowe aplikacje nie powinny się blokować bo są automatycznie na białej liście.
Z drugiej strony już słyszałem, że CIS potrafi namieszać (u znajomego np. robił bluescreeny w wersji x64).
Jakiejś cudownej rady na to nie ma. Ja by spróbował wstukać f8 w czasie uruchamiania systemu. Wejść w opcję wiersz poleceń i tam ręcznie usunąć katalog Comodo z Program Files. Nie mam pewności czy to coś da no i to amatorska porada :-).


Re: Comodo Internet Security - tepek - 18.07.2013

Udalo mi sie jakos wejsc do trybu awaryjnego. Okazalo sie, ze uninstaller dziala jedynie w normalnym trybie, potem zaczalem wlaczac wszystkie pliki wykonywalne w folderze comodo, zadne sie nie wlaczyly, a przy niektorych zalaczalo sie jakies narzedzie diagnostyczne, ktore tez zwracalo bledy. Po tych czynnosciach zresetowalem komputer i system uruchomil sie normalnieGrin, jednak od razu wyswietlil sie komunikat, ze modul defense+ ulegl uszkodzeniu, nie da sie tez uruchomic programow w piaskownicy (uruchamiaja sie normalnie).

Da sie jakos zapisac wszystkie ustawienia zebym nie musial tego wszystkiego od nowa ustawiac po reinstalacji comodo?


Re: Comodo Internet Security - ichito - 18.07.2013

@tepek
Nie żebym był wredny wobec Comodo Grin


Re: Comodo Internet Security - tepek - 18.07.2013

Ogolnie to zaczelo sie od tego, ze chcialem zalogowac sie do banku i w zwiazku z tym wlaczylem tryb paranoiczny w hipsie, po chwili system zamarl (jednak moglem ruszac kursorem), po ponownym uruchomieniu komputera system znow po chwili zamarl (moglem ruszac kursorem). Latajac kursorem po calym pulpicie zorientowalem sie, ze komunikat o zdarzeniu jest wyswietlony, jednak jest niewidzialny (gdy przejezdzalem mysza w rejonie prawego dolnego rogu ekranu to kursor zamienial sie w dlon z wyprostowanym palcem wskazujacym), po kilku klikniecach na oslep komunikaty w koncu zaczely sie pojawiac ;p , reszta wygladala tak jak opisalem w poprzednich postach.

W sumie to moglbym zmienic comodo na cos innego, ale czy jest cos darmowego i godnego uwagi?


Re: Comodo Internet Security - franc99 - 18.07.2013

do spraw związanych z płatnością online jest wirtualna przestrzeń


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 18.07.2013

Cytat: Da sie jakos zapisac wszystkie ustawienia zebym nie musial tego wszystkiego od nowa ustawiac po reinstalacji comodo?


Tak.

Zadania-->Zaawansowane zadania-->Ustawienia zaawansowane-->Konfiguracja

Zaznaczamy swoją aktualną, aktywną konfigurację i z dolnego Menu wybieramy "Eksportuj".
Po instalacji CISa na nowo w podobny sposób, tym razem "Importuj".


Re: Comodo Internet Security - ziomzielony - 19.07.2013

tepek napisał(a):Ogolnie to zaczelo sie od tego, ze chcialem zalogowac sie do banku i w zwiazku z tym wlaczylem tryb paranoiczny w hipsie, po chwili system zamarl (jednak moglem ruszac kursorem), po ponownym uruchomieniu komputera system znow po chwili zamarl (moglem ruszac kursorem). Latajac kursorem po calym pulpicie zorientowalem sie, ze komunikat o zdarzeniu jest wyswietlony, jednak jest niewidzialny (gdy przejezdzalem mysza w rejonie prawego dolnego rogu ekranu to kursor zamienial sie w dlon z wyprostowanym palcem wskazujacym), po kilku klikniecach na oslep komunikaty w koncu zaczely sie pojawiac ;p , reszta wygladala tak jak opisalem w poprzednich postach.

W sumie to moglbym zmienic comodo na cos innego, ale czy jest cos darmowego i godnego uwagi?


Ja od siebie na chwilę obecną poleciłbym AvireFree + PrivateFirewall(też free) jak narazie jest ok.Bo też można by zastosować firewall od OnlineArmor,ale niestety pomimo niby dobrej ochrony program jest do bani większe pingi szalejące w grach bynajmniej przy PB i wiele programów na starcie też nie działa trzeba wykluczać np.Fraps niby się odpali,ale nie działa (dopóki nie wykluczymy z ochrony) program do nagrywania astroburn i na starcie jakiś error nie da się odpalić i tak można wymieniać i wymieniać,więc odradzam OnlineArmor pomimo tego,że cieszy się tak dużą popularnością.A jak przeszedłem z OnlineArmor na PrivateFirewall to strony w FF chodzą szybciej i pingi w grach odrazu są wporządku,że idzie grać jak należy Tongue
Powracając do PrivateFirewall vs OnlineArmor to PrivateFirewall nie potrafi zaszyfrować/zablokować przechwytywanie znaków z klawiatury jak OnlineArmor chociaż Comodo też tego nie potrafił.Bo jeśli chodzi o Avirkę to testowałem tutaj kilka paczek z virusami i keyloggerami i jakby nie było wykrywało zagrożenia i kasowało,ale jeśli coś jest spakowane to tego nie wykrywa jak to nie które antywirusy dopiero przy próbie rozpakowania jeśli coś jest to wykrywa i kasuje.

A co do comodo to podziękowałem na dobre wersja od 6 to jeden wielki bug bubli zwiechy/brak alertów i nie wiadomo co jeszcze... .


Re: Comodo Internet Security - franc99 - 24.07.2013

Comodo Internet Security 2014

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 24.07.2013

Znając życie, to zmienią ten wygląd, a błędy i niedoróbki pozostaną, dojdą za to nowe.
Ehh...


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 24.07.2013

To nie jest wersja oficjalna, tylko "propozycja".
Zmiany w interfejsie oczywiście na plus.


Re: Comodo Internet Security - bladel - 24.07.2013

za bardzo mi avg przypomina Smile


Re: Comodo Internet Security - tomtom - 11.08.2013

Witam!
Zainstalowałem Comodo Firewall v. 6.2.285401.2860 i próbuję przeprowadzić "Comodo Leak Test".
Mam trywialne (?) pytanie. Którą opcję powinienem wybrać po kliknięciu "clt.exe, aby prawidłowo przeprowadzić ten test: "Uruchom wyizolowany" czy "Uruchom bez ograniczeń". W zależności od decyzji, wyniki są diametralnie różne...


Re: Comodo Internet Security - ichito - 15.08.2013

Jeśli test uruchomisz zaizolowany, to z definicji narzucisz ograniczenia na jego zachowanie...nie wszystkie testy cząstkowe będą poprawnie uruchomione więc. Skoro test nie będzie wykonany poprawnie, to...jaki sens go wykonywać? Smile