SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - adam_993 - 05.07.2009

Ja sobie włączyłem skróty i wszystko było w porządku. Nie miałem żadnych errorów.


Re: Comodo Internet Security - p!otr@$ - 05.07.2009

to czemu odznaczyłeś? gra konczyła się błędem i tyle


Re: Comodo Internet Security - adam_993 - 05.07.2009

Literówka. Wyłączyłem skróty. I też używam Xfire, na komputerze jest klient PunkBuster (CoD:UO wraz z podstawką).


Re: Comodo Internet Security - Jurek - 05.07.2009

Postanowiłem przetestować Comodo 3.10 i nie mam żadnych z nim problemów.
Wcześniej przez kilka godzin używałem Online Armor Pro.
OA trochę wolniej startuje od Comodo i Outposta i najbardziej zwalnia neta.
Uruchomiłem ten fałszywy skaner na trzech wymienionych firewallach.
Outpost Free zapytał czy uruchomić nieznany plik wykonywalny i zablokował natychmiast.
OA nie wykrył zagrożenia i nie zasugerował decyzji ale również błyskawicznie zablokował plik.
Comodo 3.10 pozwolił na częściowe uruchomienie, nie rozpoznał ewidentnie zagrożenia ale właściwie zasugerował decyzję (zablokuj) i również skutecznie zablokował nie pozostawiając żadnych śladów w systemie.
CIS spisał się najlepiej, sugerując zablokowanie nieznanej aplikacji, która może być szkodliwa.


Re: Comodo Internet Security - Creer - 05.07.2009

Jurek te informacje ze screenow ktore wkleiles sa podobne tyle tylko ze w OA sa one po angielsku a w C. po polsku.


Re: Comodo Internet Security - roofman - 05.07.2009

Jurek zrób test na wyłączenie D+ w CIS 3.10. Wyłącz w ustawieniach (nie z kontekstu), przestartuj kompa i zobacz czy faktycznie jest wyłączony.
U mnie wyłączyłem, przestartowałem a D+ cały czas było włączone, jakby zupełnie nie reagował na polecenia wyłączenia tego modułu (D+).
Sprawdzałem na tej najnowszej wersji .530 Teraz mam 3.9 i wszystko działa jak powinno.
(czasami trzeba D+ wyłączyć aby nie zasypał pytaniami, np. przy instalacji lub aktualizacji zaufanego softu).


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 05.07.2009

Ja mam najnowszą wersję i D+ działa jak powinien - wyłączam to jest wyłączony, przełączam w tryb instalacji to się ucisza.


Re: Comodo Internet Security - roofman - 05.07.2009

No to u mnie coś się spitoliło w takim razie, zupełnie jakby zawiesiła się usługa D+. (na windows XP, na W7 działa normalnie)
Narazie jednak zostaję przy v3.9 na XP.


Re: Comodo Internet Security - Jurek - 05.07.2009

roofman napisał(a):No to u mnie coś się spitoliło w takim razie, zupełnie jakby zawiesiła się usługa D+. (na windows XP, na W7 działa normalnie)
Narazie jednak zostaję przy v3.9 na XP.


U mnie na XP nie ma żadnego problemu z D+ i z jego wyłączaniem lub włączaniem (wersja 3.10). Co więcej zauważyłem, że nawet lepiej działa podczas zabawy z wirusami.
Czasem tak się zdarza. Ja kilka lat temu robiłem format, ponieważ po wyinstalowaniu D+, Comodo się tak zawiesił że nic nie dało się zrobić.

Creer napisał(a):Jurek te informacje ze screenow ktore wkleiles sa podobne tyle tylko ze w OA sa one po angielsku a w C. po polsku.


Przyglądnij się Creer dokładnie na kolor przycisku zablokuj w Comodo. Jeżeli naciśniej Enter to jest blokada.
Comodo robi postępy nie tylko w kwestii AV ale również firewalla i hipsa.


Re: Comodo Internet Security - Creer - 05.07.2009

Jurek napisał(a):
Creer napisał(a):Jurek te informacje ze screenow ktore wkleiles sa podobne tyle tylko ze w OA sa one po angielsku a w C. po polsku.


Przyglądnij się Creer dokładnie na kolor przycisku zablokuj w Comodo.


Teraz rozumiem o co Ci chodzilo. Nie jest przypadkiem tak ze C. przy uruchamianiu jakiegokolwiek pliku wykonywalnego, domyslnie najpierw zaznacza button Zablokuj?
W OA nigdy nie bylo czegos takiego, aby jakis button byl aktywny i czekal na dane I/O, mam tu na mysli sytuacje gdy np. oprocz uruchamiania okreslonego pliku, robimy cos jeszcze lub przypadkowe wcisniecie klawisza Space lub Enter, wywola reakcje - zablowkowania lub zezwolenia na uruchomienie danego pliku przez Comodo.


Re: Comodo Internet Security - Jurek - 05.07.2009

Creer napisał(a):Teraz rozumiem o co Ci chodzilo. Nie jest przypadkiem tak ze C. przy uruchamianiu jakiegokolwiek pliku wykonywalnego, domyslnie najpierw zaznacza button Zablokuj?
W OA nigdy nie bylo czegos takiego, aby jakis button byl aktywny i czekal na dane I/O, mam tu na mysli sytuacje gdy np. oprocz uruchamiania okreslonego pliku, robimy cos jeszcze lub przypadkowe wcisniecie klawisza Space lub Enter, wywola reakcje - zablowkowania lub zezwolenia na uruchomienie danego pliku przez Comodo.


Nie zawsze tak jest. Czasem nie ma wyróżnienia a innym razem jest wyróżnienie z wyraźnym ostrzeżeniem. Najciekawsze jest to, że D+ pozwala na głębsze wejście pliku w system i następuje dokonuje analizy zachowań. Nie zawsze jest ona trafiona ale to ciekawe rozwiązanie.

Comodo Internet Security 3.10.101801.529 :

*NEW! COMODO Secure DNS is introduced as a new free service
* NEW! COMODO HopSurf Toolbar - COMODO SafeSurf Toolbar has been discontinued and superseded by COMODO HopSurf Toolbar
* NEW! CIS now allows the users to change the URL for the program and virus updates
* IMPROVED! CIS now has a better support for Windows Security Center integration in Windows Vista SP1 and later
* IMPROVED! AV engine now supports more archives and has better detection capabilities
* IMPROVED! Direct disk access false alerts have been reduced
* FIXED! Some applications do not run when CIS is installed in Vista 64 bit
* FIXED! Antivirus scans excluded folders
* FIXED! Firewall does not show some connections under high load
* FIXED! Firewall sometimes causes the PC to freeze in windows XP 32
* FIXED! cfp.exe crashes when HIPS alerts timeout


Download:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - Jurek - 07.07.2009

Kolejna już w krótkim czasie aktualizacja CIS:

Comodo Internet Security 3.10.101801.530 :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - martini - 07.07.2009

Jurek wersja CIS 3.10.102194.530 już jest..


Re: Comodo Internet Security - polak900 - 07.07.2009

ja ma m inną wersję CIS3.10.102194.530
może to od systemu zależy


Re: Comodo Internet Security - martini - 07.07.2009

raczej nie możliwe aby zależało to od systemu bo Jurek ma ten sam co ja na laptopie - XP SP3


Re: Comodo Internet Security - roofman - 07.07.2009

Znowu poprawki:

COMODO Internet Security 3.10.102363.531

What''s New In 3.10.102363.531?
==============================
NEW! COMODO Secure DNS is introduced as a new free service
NEW! COMODO HopSurf Toolbar - COMODO SafeSurf Toolbar has been discontinued and superseded by COMODO HopSurf Toolbar
NEW! CIS now allows the users to change the URL for the program and virus updates
IMPROVED! CIS now has a better support for Windows Security Center integration in Windows Vista SP1 and later
IMPROVED! AV engine now supports more archives and has better detection capabilities
IMPROVED! Direct disk access false alerts have been reduced
FIXED! Some applications do not run when CIS is installed in Vista 64 bit
FIXED! Antivirus scans excluded folders
FIXED! Firewall does not show some connections under high load
FIXED! Firewall sometimes causes the PC to freeze in windows XP 32
FIXED! cfp.exe crashes when HIPS alerts timeout
3.10.102363.531 Changes
FIXED! DOS applications crash when CIS is installed
FIXED! SafeSurf is not uninstalled automatically with the update
FIXED! SpySweeper incompatibility

Download Locations
===================
32 Bit
======

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


64 Bit
======

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - polak900 - 07.07.2009

pobrane zainstalowane bez zgrzytów wszystko śmiga


Re: Comodo Internet Security - p!otr@$ - 08.07.2009

3.10.102363.531łata goni łate:shy:


Re: Comodo Internet Security - adam1226 - 08.07.2009

jednak reinstaluje to comodo.. mam nadzieje ze dobre pliki ustawien skopiowalem (najwyzejprzez jakis czas sobie "poklikam")..

natomiast nurtuje mnie to jak sciagnac instalke comodo - bez antywirusa; bo mi sie nie udalo znalesc czegos takiego na stronie:
niby jest link do :


Advanced Features:

* Install the AntiVirus as a standalone
* Install the Firewall as a standalone
* Install both Firewall and AntiVirus

ale wszedzie sa linki do tego samego pliku (76mb)


Re: Comodo Internet Security - zord - 08.07.2009

jest tylko jedna wersja instalatora