SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - zord - 31.01.2014

Dla mnie lipa bo nie widze różnicy miedzy tym:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


a tym :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - facecik - 10.02.2014

Ojjjj mocno ssie ram podczas aktualizacji ta beta ... ogólnie CIS podczas aktualizacji lubi wcinać sporo ,ale tyle to przesada....

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - rostek6 - 11.02.2014

Czołem,
przepraszam, że śmiem się jako laik wypowiadać, ale odnośnie Comodo i krytyki tegoż programu nasuwają mi się pewne refleksje:

1) Po co tak mocno krytykować sandboxa w CIS? Producent dał taką, a nie inną konfigurację na starcie, ale paroma kliknięciami można go wyłączyć i mieć gołego hipsa, podobnie jak w wersji 3. No, tylko że z tym masakrycznie niewygodnym interfejsem.



2) Doświadczenie mają chyba dużo większe niż 4 lata...

morphiusz, wydaje mi się, że Comodo jest na rynku dużo dłużej niż 4 lata Smile Nie pamiętam dokładnie który to był rok, ale z tego co kojarzę, Comodo stawiało pierwsze kroki z normalnym hipsem, kiedy jeszcze tuzy bezpieczeńśtwa typu Kaspersky itd. uważały, że nie ma sensu dodawać jakiegoś hipsa. To były czasy, kiedy hipsy to były w Antihooku, ProcessGuardzie, SystemSafetyMonitorze i Jetico wersji 1, a płatne tuzy latały chyba wyłącznie na sygnaturkach wtedy jeszcze.

Poza tym, Comodo nie wyskoczyło z tym hipsem jak Filip z konopii. Oni mieli doświadczenia z próbami ukrócenia wyciekania danych już wcześniej. Wersja druga śledziła to co monitorują hipsy, tylko nie blokowała samych operacji typu uruchomienie jednego procesu przez drugi czy jakieś dll injection (cokolwie by to nie znaczyło). Blokowała natomiast połączenia wywołane tymi operacjami. I tak można było Mieć otwarte 2 okna IE - w jednym normalnie przeglądało się strony, a w drugim połączenie było zablokowane, by było nawiązane przez coś dziwnego. Dwójka, z tego co patrzę, została opublikowana w 2006 roku. Czy jedynka też miała jakieś funkcje związane z kontrolą zachowania programów - nie wiem, nie kojarzę, pierwszą jaką się bawiłem była dopiero v2.



3) Kto tu ma kogo przegonić: Comodo Symanteca, czy odwrotnie? Aczkolwiek może nie pod względem liczby użytkowników Wink

Co do tego, że Comodo wkrótce przegoni Symanteca czy innych wielkich komercyjnych graczy... Cóż, jestem laikiem, konsumentem i nie jestem informatykiem. Ale pamiętam, że jak Comodo uważało, że monitorowanie zachowań może się przydać i rozwijało tę technologię, to Symanteki, Kasperskie i inne uważały to za bezsens, ktoś z Agnitum chyba nawet twierdził, że robienie hipsa nie ma sensu, bo się nie da, czy jakoś tak (kojarżę, chyba z matouseca albo firewallleaktestera taki komentarz sprzed lat, ale mogę coś kręcić już - upływ czasu).
I po latach, latach, okazało się, że to to wyśmiewane Comodo miało rację, a reszta świata zaczęła też robić hipsy i się tym szczycić.
Co do wspomnianych 4 lat, to ta liczba na mój laicki, konsumencki umysł, bardziej pasuje to tego, ile lat pracy i badań Comodo jest przed resztą świata Smile Poza Jetico, ale Jetico chyba już nie rozwija swojego produktu za intensywnie.
W związku z tym, nie negowałbym wszystkich ich pomysłów z góry, bo może się znowu okazać, że za parę lat to co Comodo wymyśliło teraz będzie nowością u innych i argumentem, żeby kupić program jakiegoś komercyjnego giganta Wink


4) Co do skuteczności Comodo...

Ja naprawdę jestem laikiem informatycznym, więc proszę nie zrozumcie mnie opacznie, nie chcę się wymądrzać... ale znowu, tak po mojemu, laicko-konsumencko:
Comodo używam od wielu lat. Przez wiele lat bazowałem tylko na firewallu i ich hipsie. Raz na ruski miesiąc przy wchodzeniu na jakąś stronę zadziało się coś dziwnego, typu jakiś plik wykonywalny chciał się zapisać i uruchomić, pojawiały mi się żądania "system wide hook" (cokolwiek by to nie znaczyło...). Zawsze reagowałęm jak małpa bazując na najprostszej zasadzie: "Czy ja coś chciałem uruchomić? nie. To zabraniam, bo nie wiem co to jest". Trochę chodzilem wtedy po stronach eee podwyższonego ryzyka. Co jakiś czas (jak mnie naszła wena, czyli raz na wiele miesięcy) robiłem taki manewr, że odpalałem komputer GMER''em w trybie Gmer-awaryjny i robiłem stamtąd skan on-line dysków, czasem nawet więcej niż 1 skanerem on-line (GMER miał podpięte parę skanerów). Niekiedy takżepo prostu skanowałem też dysk jakimś zainstalowanym antywirusem. Bywało, że po skanie jednym, wywalałem go, instalowałem drugiego i znowu skanowałem. Zdarzało się odpalać antywirusa odpalając komputer z innego dysku. Nigdy nic nie wykazało mi żadnej infekcji, nie miałem problemów z kompem, dostawca sieci mnie nie odłączył (kablówka twierdziła, że odcina tych, co jakieś wirusy przez sieć rozsiewali).



Reasumując, póki co to Comodo zbiera krytykę od lat, a konkurencja ich małpuje, po latach. Dlatego tak bardzo bym się z nich nie wyśmiewał...



*sorki za edycję, ale pisałem w środku nocy w stanie zasypiania na siedząco i błędy błędy...


Re: Comodo Internet Security - ichito - 11.02.2014

@Rostek
Nie kryguj się Tongue...co chwilę powtarzasz, że jesteś amator, ale wiedzę widać masz. Niemniej coś chyba za bardzo pojechałeś z tymi zasługami Comodo odnośnie wkładu w historię programów typu HIPS...Comodo chyba nie było raczej inicjatorem takich rozwiązań, bo z tego co sprawdziłem najstarsza dostępna mi wersja ich programu pod nazwą Comodo Firewall 2.3.6 to październik 2006 i jeśli nawet mieli jakieś ukryte ciche projekty, to chyba nie aż tak daleko wstecz. W 2002 już było chyba Jetico, na pewno Abtrusion Protector, System Safety Monitor i pewnie inni, a w 2005 i nieco później było już ich całkiem sporo.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 11.02.2014

@facecik, mógłbyś przy najbliższej okazji (aktualizacji z takim obciążeniem) wykonać zrzut tego procesu? Pełny. Np. za pomocą Process Hackera albo killswitcha.

Co do 4 latach - od tylu, mniej więcej, mamy CISa jako pakiet w całości. Nie myślałem tutaj o firewallu Wink


Re: Comodo Internet Security - facecik - 11.02.2014

Morphiusz , zakończyłem na razie testowanie tej bety, poleciała już do kosza,poczekam już na finalną wersję Smile
Ale podczas każdej aktualizacji, a w zasadzie podczas już finalizacjiwystępuje taki skok pamięci, czasem nawet jeszcze większy.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 20.02.2014

Aktualizacja. Można pobrać przez updater, linków jeszcze nie ma.
Zmiany:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - jasiekkidawa - 20.02.2014

Są już linki do wersji oznaczonej jako 7.0.312140.4101 RCSmile

IS:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


AV:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


FW:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - facecik - 21.02.2014

Jedna beta i RC od razu ... się pospieszyli, sprawdzimy co w trawie piszczy Smile

edit:
RC nie wnosi żadnej poprawy w kwestii obciążenia ramu podczas aktualizacji :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 22.02.2014

Ciekawe, czy znowu trzeba będzie czekać pół roku na automatyczną aktualizację...


Re: Comodo Internet Security - Miquell - 22.02.2014

Ogólnie lżej póki co nie jest, apetyt na pamięć również nie zmalał.


Re: Comodo Internet Security - zbc - 01.03.2014

A gdzie można to zgłosić?


Re: Comodo Internet Security - zord - 01.03.2014

Na forum comodo

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - zbc - 01.03.2014

Trzeba się zarejestrować Grin


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 01.03.2014

Ale co chcesz zgłosić?


Re: Comodo Internet Security - zbc - 01.03.2014

morphiusz napisał(a):Ale co chcesz zgłosić?

Wysokie użycie ramu podczas aktualizacji (dokładniej finalizacji)


Comodo Internet Security 7 - jasiekkidawa - 06.03.2014

Po krótkim czasie od ukazania się pierwszej publicznej bety, dzisiaj wydano wersję stabilną COMODO 7 Smile

Cytat: We are excited to announce that COMODO Internet Security/Antivirus/Firewall 7.0.313494.4115 is released.

We are working over update official site with this new release announcement. This will be done in a few days. We are happy to supply forum users this release earlier.

Thank you very much for your cooperation and support during the BETA testing! Thanks to your feedback and the excellent work of our teams worldwide, we have addressed 300+ bugs and many improvements over the last CIS 6.3 release. You can see a selected set of these in release notes section below.

What''s new in 7.0.313494.4115?

New

Viruscope

Viruscope monitors the activities of processes running on your computer and alerts you if they attempt to take suspicious actions. Apart from forming yet another layer of malware detection and prevention, the sub-system represents a valuable addition to the core process-monitoring functionality of the Behavior Blocker by introducing the ability to reverse potentially undesirable actions of software without necessarily blocking the software entirely. This provides more granular control over otherwise legitimate software which requires certain actions to be taken in order to run correctly. Viruscope works using a constantly expanded list of activity ‘recognizers’, which allow the software to detect, block and undo many potentially unwanted actions.

Website Filtering

The new website filtering section gives CIS users a powerful and easy way to allow or block access to specific websites. Website access rules can be created for particular users of your computer, which makes this feature very useful for both home and work environments. For example, parents can block juvenile users from visiting inappropriate websites while companies can prevent employees from visiting leisure sites during working hours. You also have the option to create a log event whenever a user tries to visit a website which is in conflict with a rule. CIS ships with several preset lists (or ‘categories’) of URLs which can be added to rules that you create - including the ''Malicious sites category'', the ''Comodo Safe category'', the ''Comodo Phishing category'' and the ''Comodo Malware category''.

UI Update

The CIS user interface features several design and UX enhancements which allow you to accomplish tasks faster while keeping you better informed than ever before. New themes include the bold new ‘Metro’ theme.
Process Activity Dialog is added.
Added ''Please call a live expert'' balloon message in main GUI when running into ''At Risk'' status.
Virtual Kiosk is renamed to Virtual Desktop


Protected Data Folder
New data security feature which makes important files completely invisible to programs running in the sandbox. Files placed inside a ‘Protected Data Folder’ cannot be read, accessed or modified by any sandboxed application.


Improved

~700% Faster Sandbox.
All CIS Advanced Settings components are now accessible via CisTray menu.
Windows in ''grid view'': Improved file search operation and added ''search completed'' notification; added ''Jump to Folder'' option; columns now retain their widths as last changed by the user.
AV Scan results and Rating scan results windows can be viewed in full screen mode.
CIS UI tooltips now correspond to Windows style.


Fixed
More than 300 bugs are fixed

Bug Reports

Please post all bug reports & BSOD''s in the Bug Reports section of the forum. The required format is given here:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Download Location

Comodo Internet Security

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Size: 220M ( 230486360 )
MD5: fe2a570f3fa28a1bc1fc90888056e370
SHA1: c9257128eb7d239a736970f41bf79d3d300ebc26

Comodo Antivirus

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Size: 220M ( 230486360 )
MD5: 7beb87204cd820ee3120d81cba5a0798
SHA1: 46f9a4132fcc55b6fa5c528dab5232a5ae9b26cc

Comodo Firewall

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Size: 220M ( 230486360 )
MD5: bab7ddeda6cf0985ac018de0df506b91
SHA1: 8452a2cd3e01a143f6de278be7770364ee0372e7



Re: Comodo Internet Security - Miquell - 07.03.2014

Wrzucam do testów Smile


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 07.03.2014

A ja z zaciekawieniem będę obserwował rozwój tej wersji 7.xx - obecnie to nic szczególnego, ale aktualizacje detektorów blokera behawioralnego czy kolejne wersje usprawniające ten moduł mogą swoje zrobić. Ponadto, Comodo potwierdziło wprowadzenie wielu usprawnień w interfejsie, drobnych, ale miłych dodatków, i na to też czekam Smile


Re: Comodo Internet Security - zbc - 07.03.2014

Jeszcze niedawno były pomysły na temat CIS7, za chwilę beta, a tu już wersja stabilna. Pośpieszyli się bardzo. Gratulacje Smile