SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - MafiuPL - 07.03.2014

zbc napisał(a):Czy ktoś wie czy można pobrać tą aktualizację przez aktualizator CIS? Dam +1Smile


Niestety, ale CIS 6.3 nie aktualizuje się do wersji 7. Trzeba odinstalować program i samemu wgrać najnowszą wersję. Wykonałem manualnie aktualizację i wyskoczył monit, że program aktualny.


Re: Comodo Internet Security - facecik - 07.03.2014

No dziwne nie jest , ledwo co się ukazała wersja 7 ,a Ty chcesz od razu mieć upgrade softu na nowszy.


Re: Comodo Internet Security - zbc - 07.03.2014

MafiuPL napisał(a):
zbc napisał(a):Czy ktoś wie czy można pobrać tą aktualizację przez aktualizator CIS? Dam +1Smile


Niestety, ale CIS 6.3 nie aktualizuje się do wersji 7. Trzeba odinstalować program i samemu wgrać najnowszą wersję. Wykonałem manualnie aktualizację i wyskoczył monit, że program aktualny.


Masz punkcik Smile
facecik napisał(a):No dziwne nie jest , ledwo co się ukazała wersja 7 ,a Ty chcesz od razu mieć upgrade softu na nowszy.

Fajnie by było, ale dobrze że można już recznie pobrać najnowszą wersję Smile


Re: Comodo Internet Security - facecik - 07.03.2014

zbc napisał(a):220mb na instalator to gruba przesada Facepalm


Grubą przesadą jest wypowiadanie się na forum , nie mając kompletnie zielonego pojęcia o czym się pisze.
Ten instalator zawiera w sobie dwie wersje programy, x86 i x64 stąd ten rozmiar ....żeby takie rzeczy trzeba było tłumaczyć.


Re: Comodo Internet Security - MafiuPL - 07.03.2014

facecik napisał(a):Grubą przesadą jest wypowiadanie się na forum , nie mając kompletnie zielonego pojęcia o czym się pisze.
Ten instalator zawiera w sobie dwie wersje programy, x86 i x64 stąd ten rozmiar ....żeby takie rzeczy trzeba było tłumaczyć.


Oprócz tych 2 instalatorów x86/x64 zawiera również instalatory GeekBuddy, PrivDog oraz Comodo Dragon Web Browser. Stąd mamy rozmiar jaki mamy Smile


Re: Comodo Internet Security - facecik - 07.03.2014

MafiuPL napisał(a):
facecik napisał(a):Grubą przesadą jest wypowiadanie się na forum , nie mając kompletnie zielonego pojęcia o czym się pisze.
Ten instalator zawiera w sobie dwie wersje programy, x86 i x64 stąd ten rozmiar ....żeby takie rzeczy trzeba było tłumaczyć.


Oprócz tych 2 instalatorów x86/x64 zawiera również instalatory GeekBuddy, PrivDog oraz Comodo Dragon Web Browser. Stąd mamy rozmiar jaki mamy Smile

Dokładnie , same instalatory są naprawdę niewielkie jak na obecne standardy, niecałe 60mb.
No ale zawsze znajdzie się ktoś , kto bije pianę bez potrzeby.
Duży rozmiar to ma GData jak już mówimy o rozmiarze Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - zbc - 07.03.2014

Nie bije piany, nie oskarżam COMODO, nie będziemy się kłócić. Wiedziałem o tym, że instalator zawiera wersje x86 i x64.
Przy aktualizacji CIS nadal wcina ponad 400mb Facepalm


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 07.03.2014

Potwierdzam... niemal pół GB RAM przy aktualce wygląda co najmniej dziwnie.
W idle jest z kolei jakiś kosmos - 18-20 MB tylko? Czy tylko u mnie takie cuda i wrażenie, jakby tego softu nie było (pod tym względem, bo CPU coś tam bierze)?


Re: Comodo Internet Security - zbc - 07.03.2014

Tak łukasz tak właśnie jestLol


Re: Comodo Internet Security - facecik - 07.03.2014

Przy aktualizacji wcina 400mb ,ale tylko jak patrzymy się jak pobiera aktualizację (otwarte okno aktualizacji)
Jak sam pobiera sobie w tle, czyli normalnie, bo przecież trudno patrzeć się co jakiś czas na aktualizację , to ten problem nie występuje.


Dodano: 07 mar 2014, 20:08

zbc napisał(a):Nie bije piany, nie oskarżam COMODO, nie będziemy się kłócić. Wiedziałem o tym, że instalator zawiera wersje x86 i x64.
Przy aktualizacji CIS nadal wcina ponad 400mb Facepalm

Wiedziałeś, że zawiera dwie wersje i dodatki, ale jednak napisałeś, że aż tyle zajmuje Smile
To ja już nie wiem o co Ci chodziło ....
btw.. kto tu się kłóci:crazy:


Re: Comodo Internet Security - bladel - 07.03.2014

Umnie podczas aktualizacji bierze bardzo mało do tego zużycie cpu 3-5 %.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - franc99 - 07.03.2014

po instalacji sporo spowalnia ładowanie stron w IE
( podobno od tej wersji skanuję strony w czasie rzeczywistym a nie zdaję się tylko na DNS )
Viruscopy domyślnie wyłączony ?


Re: Comodo Internet Security - facecik - 07.03.2014

bladel napisał(a):Umnie podczas aktualizacji bierze bardzo mało do tego zużycie cpu 3-5 %.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Czekałeś do samego końca ?
Od 90% zaczyna się instalacja baz i wtedy zaczyna pochłaniać ram, ale tylko w momencie otwartego okna aktualizacji.
Za to u mnie jest problem z wirtualnym pulpitem, po prostu nie mogę w niego wejść. albo wejdzie na ułamek sekundy i wywala, a przeważnie wczytuje wirtualny pulpit i na tym się proces zawiesza.


Dodano: 07 mar 2014, 21:33

franc99 napisał(a):po instalacji sporo spowalnia ładowanie stron w IE
( podobno od tej wersji skanuję strony w czasie rzeczywistym a nie zdaję się tylko na DNS )
Viruscopy domyślnie wyłączony ?

U mnie nic nie spowalnia, kompletnie zero, a jestem przewrażliwiony na tym punkcie.
U mnie na profilu Proactive ,Viruscopy jest domyślnie włączony.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 07.03.2014

1. Obecnie Viruscope jest domyślnie wyłączony w konfiguracji Internet Security, czeka na dopracowanie (chodzi o bezpieczeństwo np. utraty plików) i wtedy będzie włączony domyślnie.
2. Co do rozmiaru instalatora - co Wy na to, żeby miał te 120 MB (czyli wersja x32+x64) a ewentualne dodatki pobierał z sieci? (jeśli użytkownik zdecyduje je zainstalować oczywiście).
3. Zobaczę co da się zrobić z RAMem podczas aktualizacji.
4. @franc99 - czy w innych przeglądarkach też jest spowolnienie? A po wyłączeniu ochrony www? Jak duże to spowolnienie?
5. Problem z wirtualnym pulpitem jest obecnie badany.


Re: Comodo Internet Security - franc99 - 07.03.2014

spowolnienie znaczne tylko w IE 11 ( windows 8.1 )
po wyłączeniu ochrony www znacznie lepiej


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 07.03.2014

6. Aktualizacja z CIS 6.xx-->CIS 7.xx prawdopodobnie zostanie uaktywniona po czasie. Można zaktualizować ręcznie.


Re: Comodo Internet Security - jasiekkidawa - 07.03.2014

Btw. fajnie zaktualizowano stronicę COMODO Smile ->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - zbc - 07.03.2014

@morphiusz Co do punktu 2 i 3 jestem jak najbardziej za Smile


Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 07.03.2014

morphiusz napisał(a):1. Obecnie Viruscope jest domyślnie wyłączony w konfiguracji Internet Security, czeka na dopracowanie (chodzi o bezpieczeństwo np. utraty plików) i wtedy będzie włączony domyślnie.

He he he.... Piaskownica która nie jest piaskownicą, firewall który nie jest firewallem, Viruscope które nie działa...
morphiusz napisał(a):3. Zobaczę co da się zrobić z RAMem podczas aktualizacji.

Wyręczę "programistów" Comodo - nic się nie da. Comodo z zasady że nazywa się Comodo i reprezentuje swoim imieniem "jakość" jest nienaprawialne.

Musiałem. Jeśli ktoś czuje się urażony to trudno. Jestem administratorem i sam sobie warna nie dam.


Re: Comodo Internet Security - facecik - 07.03.2014

Eugeniusz napisał(a):Musiałem. Jeśli ktoś czuje się urażony to trudno. Jestem administratorem i sam sobie warna nie dam.

No Gienek, poleciałeś po bandzie ...

jasiekkidawa napisał(a):Btw. fajnie zaktualizowano stronicę COMODO Smile ->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


może i fajnie , ale darmowej wersji CIS nie znalazłem Smile