SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 07.03.2014

Nie przesadzajmy, że Comodo jest takie złe...
Wystarczy potestować z realnymi zagrożeniami, nawet na domyślnych ustawieniach i nagle okazuje się, że naprawdę daje radę.
No a dostajemy to przecież za darmo.

Ok, zgadzam się co do nazewnictwa - piaskownicy nie mają i nie powinni tego tak nazywać. Podobnie jak nie jest to pakiet IS bez kontroli rodzicielskiej z prawdziwego zdarzenia (to się nie tylko ich pakietu oczywiście tyczy). Niemniej firewall... ten sobie radzi, choć nie na domyślnych ustawieniach.


Re: Comodo Internet Security - korbennn - 08.03.2014

Eugeniusz napisał(a):Musiałem. Jeśli ktoś czuje się urażony to trudno. Jestem administratorem i sam sobie warna nie dam.


Też bym nie dał, za prawdę? Nagroda!


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 08.03.2014

Ja tylko przypomnę bo ostatnio na forum wielu zdaje się o tym zapominać:

Regulamin napisał(a):18. Niedopuszczalne jest, w szczególności czynione poprzez grupę wypowiadających się, szkalowanie jakiejkolwiek firmy i produktów bez popierania zarzutów stosownymi argumentami i dowodami (ataki tzw. "hejterów"). Użytkownicy w miarę możliwości powinni dążyć do bezstronności.


Więc panie (przy okazji, wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet) i panowie... albo dowody co konkretnie boli i nie działa, albo darujemy sobie bezsensowne przepychanki.


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 08.03.2014

Obciazenie Ramu jesli jest to tylko przy otworzonymoknie aktualizacji. Cis w tej wersji aktualizuje nie tylko baze wirusow. Nie widze problemu. Mysle ze raczej kazdy aktualizuje w tle. Cis jaki jest to jest ale jest ZA DARMO nawet dla firm. Za to mam do tej firmy sympatie...


Re: Comodo Internet Security - zbc - 08.03.2014

1. Po pierwsze viruscope jest dopracowywany i będzie domyślnie włączony za jakiś czas.
2. Po drugie piaskownice możemy ustawić na tryb wirtualizacji ( będzie działać jak piaskownica )
3. Po trzecie w firewallu dobrze jest wyłączyć opcję ,,Nie wyświetlaj ostrzerzeń (...). Firewall jest chyba jednym z najlepszych.
To jest bardzo dobry soft i jeszcze za darmo. Ten soft najpierw zapobiega a później leczy. Nie czepiajcie się tej firmy i tego softu Wink


Re: Comodo Internet Security - zord - 08.03.2014

Zapobiega instalacji większości nowych softów Wink


Re: Comodo Internet Security - Miquell - 08.03.2014

[quote="zord"] Zapobiega instalacji większości nowych softów Wink


Re: Comodo Internet Security - zbc - 08.03.2014

zord napisał(a):Zapobiega instalacji większości nowych softów Wink

Nie zapobiega instalacji nowych softów, ale trzeba myśleć żeby używać ten soft Smile


Re: Comodo Internet Security - zord - 08.03.2014

Nom masz 2 pliki setup jeden czysty drugi nie, oba poszłypiach nie wiem co w takiej sytuacji wymyślić Wink


Re: Comodo Internet Security - zbc - 08.03.2014

zord napisał(a):Nom masz 2 pliki setup jeden czysty drugi nie, oba poszłypiach nie wiem co w takiej sytuacji wymyślić Wink

Liczyć na pozostałe mechanizmy ochrony ( antywirus, skaner w chmurze, hips, viruscope) oraz używać mózgu Smile


Re: Comodo Internet Security - zord - 08.03.2014

Jak komunikaty będą podobne to trzeba sobie zgadnąć który jest bezpieczny, ( o virustotal nawet nie ma co pisać, bo jak bym miał skanować tam to pakiet był by całkowicie zbędny) następnie wyciągnąć go z piachu dodać do zaufanych zainstalować jeszcze raz. Proste, proste i można sobie użyć mózgu Wink


Re: Comodo Internet Security - zbc - 08.03.2014

Ja bym najpierw instalował w piakownicy i skontrolował to jak program się zachowuje. Jeżeli CIS nic by nie alarmował to wtedy bym zainstalował ten program jako zaufany ( zrobiłbym to gdybym nie miał pewności czy plik jest czysty ) Wink


Re: Comodo Internet Security - franc99 - 08.03.2014

piszcie co chcecie ale jak się ostatnio pobawiłem próbkami malware z forum na wirtualnej maszynie i staną eset ss vs cis
to wybieram cis''a bez dwóch zdań
przy av eset''a dosłownie zmasakrowałem system syfami
cis natomiast .... stare sprwdzone metody i nic nie weszło
dodam że pakiety były na domyślnych ustawieniach
poza tym dostajemy za free zwirualizowaną przeglądarkę do bezpiecznego surfowania po necie i wirtualny pulpit
( nie znam innego pakietu za darmochę który reprezentuję tak wysoką ligę jak cis )


Re: Comodo Internet Security - zbc - 08.03.2014

franc99 napisał(a):piszcie co chcecie ale jak się ostatnio pobawiłem próbkami malware z forum na wirtualnej maszynie i staną eset ss vs cis
to wybieram cis''a bez dwóch zdań
przy av eset''a dosłownie zmasakrowałem system syfami
cis natomiast .... stare sprwdzone metody i nic nie weszło
dodam że pakiety były na domyślnych ustawieniach

Mam takie samo zdanie Wink


Re: Comodo Internet Security - zord - 08.03.2014

franc99 bo to działa, bardzo dobrze blokuje malware tylko z drugiej strony blokuje tez wszystko inne.


Re: Comodo Internet Security - zbc - 08.03.2014

zord napisał(a):franc99 bo to działa, bardzo dobrze blokuje malware tylko z drugiej strony blokuje tez wszystko inne.

Nie zgadzam się z tobą zord. Taka ochrona byłaby bezsensowna. Trzeba przesyłać nieznane pliki do analizy i tyle Wink


Re: Comodo Internet Security - zord - 08.03.2014

I jest bezsensowna. Comodo tworzy sobie białe listy a to czego w nich nie ma jest blokowane. Co do przesyłania plików wole tego nie komentować...


Re: Comodo Internet Security - zbc - 08.03.2014

Ochrona nie jest bezsensowna. Piaskownica minimalnie ogranicza pliki tak, aby malware nie mógł uszkodzić komputera, a normalny program mógł normalnie pracować, także ochrona ma sens i to duży Wink


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 08.03.2014

Same sposoby używane przez CIS i whitelisting nie są złe. Problemem jest to, że ich listy są ubogie. Nadal wrzuca do piachu przykładowo WTW, a przecież aplikacja dobrze znana. Jakby nad tym popracowali, nie byłoby źle.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka


Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 08.03.2014

lukasamd napisał(a):Problemem jest to, że ich listy są ubogie.

Paradoks Comodo. Wysyła do chmur co się da, ale białe listy wciąż są ubogie. Hihihi, nie będę się już odzywał w tym temacie. Znacie moje zdanie na temat Comodo...