SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 08.03.2014

No to jest głupie i to bardzo, przyznaję i podpisuję się pod tym.
Przecież i tutaj Morphiusz zbierał info o appkach jakie powinny trafić na białą listę (był taki temat) i o ile wiem zgłaszał potem dalej.
No i co? Nadal większość z nich jest niepotrzebnie izolowanych.


Re: Comodo Internet Security - zbc - 08.03.2014

Dajcie spokój temu softowi Wink


Re: Comodo Internet Security - franc99 - 08.03.2014

no ja nie mam problemu z blokowanym softem przez cis
poza jednym programem co mnie nie do końca dziwi - aplikacja mało znana bez podpisu cyfrowego ( po dodaniu do zaufanych 0 problemów )
kiedyś pamiętam że cis limitował mi takie programy jak allplayer czy napiprojekt a teraz tego nie robi


Re: Comodo Internet Security - maware12 - 09.03.2014

Ok, wszystko fajnie, ale czy da się zmienić interfejs jak w wersji 5.12 i dlaczego ta wersja jest lepsza od 5?


Re: Comodo Internet Security - zbc - 09.03.2014

@maware12 Nie da się mieć interfejsu taki jaki był w wersji 5. Od wersji CIS6 skupiono się, aby CIS był łatwy do ogranięcia, nawet dla początkujących użytkowników, skąd ta zmiana interfejsu. Poza ty w CIS 7 naprawiano wiele błędów, a także dodano dużo nowych funkcji np. viruscope oraz filtr szkodliwych witryn www.


Re: Comodo Internet Security - maware12 - 09.03.2014

W stosunku do 5 nie ma żadnych rewolucyjnych zmian, przynajmniej dla mnie, więc po co zmieniać coś co było dobre na coś co ędzie niewygodne, ale o gustach się nie rozmawia. Ja wolę 5.


Re: Comodo Internet Security - zbc - 09.03.2014

Jak nie chcesz mieć najnowszej wersji, najnowszych technologii a chcesz mieć mnóstwo bugów to se miej Wink


Re: Comodo Internet Security - Snajpiq - 09.03.2014

Pokusiłem się o testowanie gdyż uważam, że pakiet ma wielki potencjał. Z wersją 6 różnie to bywało, ale ostatnio nawet pozytywnie mnie zaskoczyła. Ale do rzeczy. Uruchomiłem narzędzie diagnostyczne Comodo i wykazuje ono jakiś problem. Nie wiem czy faktycznie on wystepuje gdyż na razie wszystko działa ok czy to tylko błąd w narzędziu.


Re: Comodo Internet Security - Miquell - 09.03.2014

Spodziewałem się, że już po pierwszym dniu spędzonym z CIS-em będę miał go dosyć, tym bardziej, że sympatykiem Comodo nigdy nie byłem.
I choć póki co z pewnością dalej nim nie będę, to po trzech dniach moje wrażenia są lepsze niż te, które zakładałem.
Podziękuję jednak z prostego powodu - jak dla mnie CIS jest zbyt ciężki, choć oczywiście to czysto subiektywna opinia.


Re: Comodo Internet Security - Snajpiq - 09.03.2014

Generalnie zdarzało mu się przymulić, ale ostatnio w wersji 6 jak i obecnej zużycie ramu bywa na poziomie okolo 10 MB i działanie bywa niezauważalne - przynajmniej na razie.


Re: Comodo Internet Security - zbc - 10.03.2014

Generalnie użycie ramu wynosi kilkanaście do kilkudziesięciu mb. CPU w stanie normalnym prawie nic nie ciągnie, ale przy aktualizacji ponad 400mb ramu wcina a prockiem mocno szarpie. No ale z użyciem zasobów przy aktualizacji ( finalizacji ) to muszą popracować. Przy normalnej pracyprawie nieodczuwalny...


Re: Comodo Internet Security - jacabad - 10.03.2014

Witam a jak sie ma sprawa zapisów tego pakietu chodzi o to czy jest przyjazny dla dysku SSDktóry nie lubi sporych i czestych zapisów.


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 11.03.2014

Sytuacja taka sama jak przy jakimkolwiek zapisie na SSD. Kazdy antywirus sciaga bazy wirusow i zapisuje na dysk. Ja mam zrobione tak, ze CIS jest postawiony na drugi dysku, nie SSD i tam sobie sciaga co chce. Mialem dlugo postawiony na SSD i tez sie nic nie dzialo.


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 11.03.2014

Ja o samej nowej wersji powiem: niezwykle lekka.
Co prawda używam bez modułu AV, więc większość odpada, no ale i tak mnie zdziwił, bo jak po kilku godzinach pracy z komputerem patrzę w manager zadań to trzeba nisko schodzić w użyciu CPU czy RAM aby go znaleźć. Póki co nic się nie dzieje. Blokował jedynie appkę (jej autostart) od przycisków funkcyjnych w lapie, ale dodanie do zaufanych problem rozwiązało. Poza tym brak uwag, wszystko elegancko. Możliwe, że to będzie pierwsza wersja CISa jaka zagości u mnie na dłużej i nie spowoduje konieczności zrobienia reinstalacji systemu Smile


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 11.03.2014

Pieklo zamarzlo. Lukas bedzie uzywal Cisa :-).


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 11.03.2014

A co w tym dziwnego? Grin
Używałem go już wcześniej (nawet poradnik zrobiłem), tyle, że jakoś zawsze doprowadzał mnie z perspektywy czasu do szewskiej pasji.
Zobaczymy, może nowa wersja zmyje niechlubne zdanie o poprzednich Smile


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 11.03.2014

Pamietam wlasnie Twoje niezbyt pochlebne opinie i stad moje zdziwienie. Ale to dobrze, ze bedziesz uzywal :-). Ciekawe jak dlugo...


Re: Comodo Internet Security - facecik - 11.03.2014

lukasamd napisał(a):Ja o samej nowej wersji powiem: niezwykle lekka.
Co prawda używam bez modułu AV, więc większość odpada, no ale i tak mnie zdziwił, bo jak po kilku godzinach pracy z komputerem patrzę w manager zadań to trzeba nisko schodzić w użyciu CPU czy RAM aby go znaleźć. Póki co nic się nie dzieje. Blokował jedynie appkę (jej autostart) od przycisków funkcyjnych w lapie, ale dodanie do zaufanych problem rozwiązało. Poza tym brak uwag, wszystko elegancko. Możliwe, że to będzie pierwsza wersja CISa jaka zagości u mnie na dłużej i nie spowoduje konieczności zrobienia reinstalacji systemu Smile

No mam podobne odczucia, nawet przy wejściu do panelu sterowania już nie ma efektu wcinania ramu i mielenia dyskiem, jest teraz to na akceptowalnym poziomie.... ale, no własnie jedno ale ....
Przy CIS granie w WOT staje się mało komfortowe, po prostu spada mi okrutnie FPS w grze i ogólnie łapię poważne lagi, jak masz możliwość to sprawdź Łukasz, czy u Ciebie jest podobny efekt.
Poza tym mam bardzo pozytywne odczucia co do nowego CIS-a , jest lżej , bezpieczniej i ładniej Smile


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 11.03.2014

Dzisiaj śmigałem w WoTa sporo i nie zauważyłem problemów z FPS. Były lekkie lagi, ale to chyba wina wargaminu, od jakiegoś czasu się zdarzają.
Mają kasy jak lodu a trudno im zainwestować w serwery...


Re: Comodo Internet Security - jacabad - 13.03.2014

Witam czy moge prosic was o pomoc w skonfigurowaniu Comodo Internet Security 7 zainstalowałem i jak teraz skonfigurować bo mam ustawienia domyślne i nie wiem czy są dobre i co to jest ten HIPS bo mam wyłączony ?