SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - zbc - 13.06.2014

Ja polecam konfigurację morphiusza,która ma trzy stopnie zaawansowania (Dlaużytkowników mniej i bardziej doświadczonych):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - Ratatui - 13.06.2014

ichito napisał(a):Ratatui...na miłość boską...witaj znów!! Grin

Witaj Smile

zbc napisał(a):
Ratatui napisał(a):Jak się sprawuje CIS 7 na Waszych komputerach? Zainstalować na komputerze rodziców CIS czy to raczej kiepski pomysł?
Bardzo dobry pomysł! Tu masz konfiguracje..

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dzięki, zainstaluję i zobaczę czy będzie narzekanie ze strony rodziców Grin


Re: Comodo Internet Security - Ratatui - 14.06.2014

Tego się nie spodziewałemWow
Ustawienia domyślne programu - nic nie zmieniałem.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 14.06.2014

No nieco lipa... dziwne, że takiej popularnej aplikacji nie rozpoznaje.
Biała lista to bolączka Comodo, gdyby ją odpowiednio rozbudowali, pakiet byłby niemalże idealny.


Re: Comodo Internet Security - zbc - 14.06.2014

Ratatui napisał(a):Tego się nie spodziewałemWow
Ustawienia domyślne programu - nic nie zmieniałem.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dziwne.. U mnie takich cyrków nie ma, zaufanych nie wrzuca do piachu..
Zastosuj konfederację morphiusza:
morphiusz napisał(a):Instaluje CIS mamie/tacie/babci/dziadkowi/siostrze/bratu - osobie niedoświadczonej, nie mającej zbytniego pojęcia o sposobie działania systemu Windows; krozystanie z komputera opiera się na odwiedzaniu kilku stron www/portali społecznościowych/odbieraniu poczty - rzadko lub prawie wcale instaluje nowe oprogramowanie.

Taka konfiguracja idealnie sprawdza się na komputerach biurowych czy osób kompletnie nieobeznanych w temacie, gdyż zabezpiecza system praktycznie w 100% przed infekcją (powstrzymuje wykonywanie nieznanych, niezweryfikowanych plików) jednocześnie nie wyświetlając żadnych alertów wymagających podjęcia decyzji.

1. Otwórz główne okno programu. U góry, po prawej wybierz "Zadania".
Przejdź do zakładki "Zadania zapory sieciowej".

2. Użyj "Ukrywanie portów". Wybierz opcję pierwszą. (Uwaga: Niektóre programy typu klienci p2p mogą nie działać poprawnie, patrz TUTAJ).

3. Wybierz "Ustawienia zaawansowane".
Odznacz:
- Włącz ostrzeżenia Trustconnect,

Zaznacz:
- Włącz filtrowanie ruchu IPv6
- Blokuj profragmentowany ruch IP

4.
a. Przeprowadź "Ocenę bezpieczeństwa plików". W tym celu, w głównym oknie programu wybierz "Skanuj". Po zakończeniu procesu, zatwierdź znane Ci bezpieczne pliki jako zaufane - w tym celu przenieś je do"Zaufanych plików".

b. W oknie ustawień przejdź do "Defense +" a następnie "Blokada zachowań". Upewnij się, że zaznaczona jest opcja "Nierozpoznane aplikacje uruchamiaj w piaskownicy jako...". Zmień poziom ograniczeń z "Minimalny" na "Blokowane". Zatwierdź klikając OK. Takie ustawienie nie dopuści do uruchomienia się pliku, który jest niezaufany. Uwaga: Gdy występują konflikty - tj. aplikacje nie uruchamiają się - należy dodać je do zaufanych plików.

Opcjonalnie, aby zminimalizować ilość alertów do minimum - w ustawieniach "Blokady zachowań" odznaczamy "Pokaż ostrzeżenia o żądaniach zwiększonych uprawnień dla nieznanych programów".

5. W oknie ustawień przejdź do "Ogólne".
Odznacz:
- Pokazuj informacje z centrum wiadomości Comodo
- Pokazuj ekran powitalny
- Pokazuj informacje po minimalizacji procesów
- Odtwarzaj dzwięk, gdy wyświetlane jest ostrzeżenie



Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 14.06.2014

Cytat:Ustawienia domyślne programu - nic nie zmieniałem.

A może odznaczyłeś "skanowanie w chmurze" podczas instalacji?


Re: Comodo Internet Security - Ratatui - 14.06.2014

morphiusz napisał(a):
Cytat:Ustawienia domyślne programu - nic nie zmieniałem.

A może odznaczyłeś "skanowanie w chmurze" podczas instalacji?

Nie, jedyne co modyfikowałem to odznaczyłem GeekBuddy i zmieniłem ustawienia PrivDoga - aby nie pokazywał żadnych reklam. Najdziwniejsze jest to, że to nie jest najnowsza wersja WinRara tylko 5.01. Dlaczego Comodo nie rozpoznaje tak elementarnych programów? Sad Zaraz przejdę na komputer rodziców i jeszcze raz zainstaluję Comodo.


Re: Comodo Internet Security - Ratatui - 14.06.2014

Niestety dalej domyślnie blokuje WinRara, czy w CIS jest antyspam, który współpracuje z Windows Live Mail?


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 14.06.2014

Comodo nie ma modułu antyspamowego.

Wysłane z telefonu


Re: Comodo Internet Security - zbc - 14.06.2014

Ratatui napisał(a):Niestety dalej domyślnie blokuje WinRara, czy w CIS jest antyspam, który współpracuje z Windows Live Mail?
Pytałem się morphiusza:
morphiusz napisał(a):
zbc napisał(a):moglibyście dodać do CIS antyspam??
Raczej nie da rady. Temat był poruszany wielokrotnie i za każdym razem przepadał.
A szkoda...
Sam szukam antyspamu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 14.06.2014

zbc napisał(a):Sam szukam antyspamu:
Ale tego nie musisz wrzucać do spoilera... brak logiki?


Re: Comodo Internet Security - zbc - 14.06.2014

Eugeniusz napisał(a):
zbc napisał(a):Sam szukam antyspamu:
Ale tego nie musisz wrzucać do spoilera... brak logiki?
A co w tym złego?
Nie schodź z tematu dyskusji administratorze Tongue


Re: Comodo Internet Security - M'cin - 06.08.2014

Czy tylko mi CIS 5 na XP nie chce zaktualizować bazy danych wirusów? Zastanawiam się, czy mam jakiś problem w systemie, czy też porzucili starsze wersje i/lub XP i muszę szukać alternatywnego rozwiązania.


Re: Comodo Internet Security - zbc - 06.08.2014

M''cin napisał(a):Czy tylko mi CIS 5 na XP nie chce zaktualizować bazy danych wirusów? Zastanawiam się, czy mam jakiś problem w systemie, czy też porzucili starsze wersje i/lub XP i muszę szukać alternatywnego rozwiązania.
Nie nie porzucili wsparcia dla xp Smile .
Czemu nie najnowsza wersja?


Re: Comodo Internet Security - M'cin - 09.08.2014

Ochrona systemu w 6 i 7 wykrzacza mi system, nawet uruchomić nie mogę.


Re: Comodo Internet Security - maware12 - 03.09.2014

zbc napisał(a):
M''cin napisał(a):Czy tylko mi CIS 5 na XP nie chce zaktualizować bazy danych wirusów? Zastanawiam się, czy mam jakiś problem w systemie, czy też porzucili starsze wersje i/lub XP i muszę szukać alternatywnego rozwiązania.
Nie nie porzucili wsparcia dla xp Smile .
Czemu nie najnowsza wersja?
Porzucili, aktualizuje się, a potem informuje, że nie może tego dokonać, sprawdził to ktoś, bo u mnie też nie działa od tygodnia, coś kombinują. Nowe wersje tego oprogramowania to przerost formy nad treścią i zamulanie starszych maszynWink.


Re: Comodo Internet Security - M'cin - 03.09.2014

Aktualnie mam tak, że co któryś dzień się nie chce zaktualizować, i nie jestem jedynym internautą który zgłasza podobny problem. Coś knują Wink


Re: Comodo Internet Security - maware12 - 04.09.2014

M''cin napisał(a):Aktualnie mam tak, że co któryś dzień się nie chce zaktualizować, i nie jestem jedynym internautą który zgłasza podobny problem. Coś knują Wink
KnująWink, żeby przejść na zamulająca wersję wyższą. Zainstalowałem wersję 7 i to jest istny muł, szybko wylądowała w koszu Smile.


Re: Comodo Internet Security - M'cin - 07.09.2014

Pochwal się jeszcze, kiedy ostatni raz powidła się u Ciebie aktualizacja?


Re: Comodo Internet Security - maware12 - 07.09.2014

W połowie sierpnia.