SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - zbc - 21.10.2014

rafikrafiki napisał(a):Witam, mam problem z przesyłaniem plików, pokazuje się taki oto komunikat:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Mimo iż są one na dysku nie mogę ich wysłać, może ktoś miał podobny problem ?
Witaj to naprawdę bardzo znany problem, wielokrotnie zgłaszany,zobaczymy co będzie.
Możesz przesyłać mi te pliki, lub skorzystać z tych instrukcji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - rafikrafiki - 21.10.2014

Pliki pochodzą z działu malware z ostatnich paczek. Są one pozostałością po skanie. Myślałem, że ten problem występuje tylko u mnie. Dzięki za pomoc Smile

EDIT: Jeszcze jedno pytanko, tą piaskownicę jak najlepiej ustawić ? bo obecnie mam ustawione na Wirtualizowane, a ostatnio dawno nie używałem tego pakietu, wiec trochę jestem w tyle.


Re: Comodo Internet Security - CrashJack - 21.10.2014

zbc napisał(a):Też tak miałem, ale najczęściej na słabym sprzęcie.
Spróbuj postąpić według

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Daj znać jaki jest skutek.
dzieki, jak bede na windowsie to sprawdze ;p

Geniusz napisał(a):Ja też miałem taki sam problem , co pomogło odinstalowanie comodo ---->>> regedit Szukaj Comodo (czyli usunąć pozostałości w rejestrze po comodo) przeczyść rejestr ccleanerem (jak masz ) i zainstaluj ponownie , u mnie problem ustąpił

(dodaj do wykluczeń : super Anti-spyware, MBAM 2.02 Premium, SpyweBlaster, Unchecky, CyberGhost 5, Spybot - Search & Destroy 2.4
na rządanie: Norman Malware Cleaner 2.08.08, Hitman pro 3.7.9, Dr. Web CureIt! 9.0)

odinstalowuje przez revo co kasuje potem wpisy, ale blad powraca
sprobuje dodac te programy, ale musze zedytowac podpis Smile


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 21.10.2014

rafikrafiki napisał(a):Pliki pochodzą z działu malware z ostatnich paczek. Są one pozostałością po skanie. Myślałem, że ten problem występuje tylko u mnie. Dzięki za pomoc Smile

EDIT: Jeszcze jedno pytanko, tą piaskownicę jak najlepiej ustawić ? bo obecnie mam ustawione na Wirtualizowane, a ostatnio dawno nie używałem tego pakietu, wiec trochę jestem w tyle.

Przesyłanie jest już naprawione w najnowszej becie.


Re: Comodo Internet Security - Eugeniusz - 21.10.2014

Zrestartuj komputer, wyłącz wszystkie skanery i programy zabezpieczające, wyślij pliki ponownie.


Re: Comodo Internet Security - zbc - 21.10.2014

rafikrafiki napisał(a):EDIT: Jeszcze jedno pytanko, tą piaskownicę jak najlepiej ustawić ? bo obecnie mam ustawione na Wirtualizowane, a ostatnio dawno nie używałem tego pakietu, wiec trochę jestem w tyle.
To zależy.
Teraz domyślnie COMODO IS w pełni wirtualizuje programy (to nowość). To zależy co chcesz: Czy ograniczać prawa aplikacji, czy w pełni wirtualizować (moim zdaniem to lepsza opcja, ponieważ po resecie piaskownicy komputer jest czysty) Wink .


Re: Comodo Internet Security - SerDelek - 28.10.2014

Cześć.

Niedawno ponownie zainstalowałem zaporę Personal Firewall i zaczęły się problemy. Najpierw auto-piaskownica (sprawdzałem jak działa) wrzucała zaufane pliki systemowe takie jak taskmgr.exe, teraz HIPS odwala i to samo wyczynia, a efekt tego taki że czasem na kilka minut system nie odpowiada. Pliki systemowe traktuje jako nierozpoznane, chociaż skanowałem komputer w celu oceny plików. System mam czysty, skanowany MBAMem i pandą. Dokładnie nie wiem czego to jest przyczyna, ale gdy się system odwiesza to widzę kilka plików systemowych jako nierozpoznane i myślę że to za to odpowiada. Dodam też że czasem z opóźnieniem pojawiają się alerty. Konfiguracja ustawiona na Proactive.

System Windows 7 HP x64

Może polecenie sfc/scannow pomoże?


Re: Comodo Internet Security - zbc - 28.10.2014

@SerDelek
Zastosuj się do tych rad:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Następnie zainstaluj CFW na domyślnej konfiguracji (możliwe, że wkonfiguracji coś zrobileś).
Powiedz jak teraz jes


Re: Comodo Internet Security - SerDelek - 28.10.2014

Zrobiłem to co napisano + wywaliłem Avasta (Avast się nie przyczynił, bo zainstalowałem go już kiedy ten problem się pojawiał). Na razie dobrze działa, zobaczę czy to się będzie utrzymywać. Przeszedłem na CIS, bo nie chce mi się bawić w żonglowanie antywirusami. Ten od Comodo nie jest wcale zły.

Wiesz dlaczego HIPS mógł blokować dostęp do pamięci cmdagent.exe przez explorer.exe? Teraz tego nie mam, ale nie tak dawno temu to mi się pojawiało w zdarzeniach. Explorer.exe sprawdzałem i był podpisany (na forum Comodo tak radzili).


Re: Comodo Internet Security - zbc - 28.10.2014

SerDelek napisał(a):Zrobiłem to co napisano + wywaliłem Avasta (Avast się nie przyczynił, bo zainstalowałem go już kiedy ten problem się pojawiał). Na razie dobrze działa, zobaczę czy to się będzie utrzymywać.
Ok, daj znać jak coś będzie nie tak.
SerDelek napisał(a):Przeszedłem na CIS, bo nie chce mi się bawić w żonglowanie antywirusami. Ten od Comodo nie jest wcale zły.
No i dobrze. Wink
SerDelek napisał(a):Wiesz dlaczego HIPS mógł blokować dostęp do pamięci cmdagent.exe przez explorer.exe? Teraz tego nie mam, ale nie tak dawno temu to mi się pojawiało w zdarzeniach. Explorer.exe sprawdzałem i był podpisany (na forum Comodo tak radzili).
Może zastosowałeś tryb paranoiczny. W tym trybie wszystkie pliki (zaufane też) są monitorowane. Jak chcesz coś zmienić w konfiguracji, to mów. Wink


Re: Comodo Internet Security - SerDelek - 28.10.2014

Miałem wtedy ustawiony tryb Bezpieczny. Comodo blokowało zazwyczaj (wtedy pojawiały się nowe zdarzenia) gdy chciałem wrzucić zdjęcie na Imgur i ogólnie chodziło o wrzucanie zdjęć gdziekolwiek.

Jeśli znasz to podasz dobrą konfiguracje, taką pół na pół. Żeby nie sypało ostrzeżeniami co sekundę, ale żebym miał kontrolę nad programami. Wiem co instaluję i wiem po co dany program jest.


Re: Comodo Internet Security - zbc - 28.10.2014

Tu masz konfiguracje morphiusza, wybierz pierwszą zalecaną.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - tachion - 28.10.2014

Taskmgr.exe jest podpisany cyfrowo więc wątpię żeby został on uruchomiony w piaskownicy,chyba że system masz modowany jakiś.

Ściągnij FRST dopasowany do twojej wersji systemu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Uruchom i w okienko Search wpisz:

Taskmgr.exe

klik search file i pokaż wynik

SerDelek napisał(a):Wiesz dlaczego HIPS mógł blokować dostęp do pamięci cmdagent.exe przez explorer.exe

Każda aplikacja prawidłowa lub malware może uzyskać dostęp do procesu aplikacji który jest uruchomiony w pamięci,możliwe jest wtedy kontrolowanie takiej aplikacji za pomocą aplikacji inicjującej.


Re: Comodo Internet Security - SerDelek - 28.10.2014

Możliwe, bo miałem ustawiony niestandardowy styl. UxThemePatcher zmienia tylko trzy pliki w których nie ma explorera, chyba że sam motyw podmienia coś w pliku explorer.exe.


taskmgr.exe - wszystkie pliki podpisane. Gdybym znał FRST to bym zrobił to wcześniej, bo wykonałem sfc /scannow. Wszystko działa jak na razie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Edit. To coś z Comodo było skopane, bo teraz mam też niestandardowy (nie lubię tego domyślnego) styl i Comodo nie głupieje.


Re: Comodo Internet Security - bladel - 18.11.2014

CIS w wersji8.0.0.4337

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


What''s new in 8.0.0.4337?

New

Policy based automatic-sandboxing

Ability to create automatic sandboxing rule based on various parameters such as file reputation, file origin, file source etc.
New default auto-sandboxing policy which is fine-tuned to isolate risky unknown applications


Hardware virtualization support

When Intel VT-x or AMD SVM Virtualization extensions are available, Enhanced Protection Mode makes use of these technologies and CIS operates at hypervisor level


Extended Logging

CIS can now send security and configuration events to Windows Event Logs


New UI theme

"Flat Tile" theme with updated icons and colors for better look and feel


Viruscope Recognizer grid in ASE

List of registered recognizers
Possibility to manage each recognizer state, turn it ON and OFF


Improved

Viruscope

Viruscope is now enabled by default, monitors more activities and works on sandboxed applications as well as not sandboxed ones.
Viruscope performance is improved


User Interface

The advanced settings window has been redesigned to provide a better layout


Fixed
We have addressed many issues reported by our users in this release. Here are a selected few

Enabling Viruscope causes file sharing violations
Killing certain malware can cause BSOD
Certain keyloggers can sniff keyboard while sandboxed as partially limited
Office 2013 documents downloaded from the Internet sometimes cannot be opened inside sandbox
Microsoft Outlook cannot receive email inside sandbox
Multiple issues exploited by malware to bypass certain protections
Firewall blocks fragmented UDP traffic even if this option is disabled
Incompatibility between Cisco Anyconnect Mobile VPN and COMODO Firewall


Re: Comodo Internet Security - Blade - 18.11.2014

Instalujemy Grin


Re: Comodo Internet Security - zbc - 18.11.2014

Instaluje ASAP.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 18.11.2014

i znowu się pośpieszyli....


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 18.11.2014

A co nie gra w tej wersji?


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 18.11.2014

zostalo kilka ważnych bugów, nie orientuje się dokładnie już w tej chwili.