SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - zbc - 13.12.2014

Mjetek napisał(a):to z tego dziadowskiego comodo ktoś jeszcze korzysta ?
tz1978 napisał(a):Wersja 8 to porażka. Zostaję przy 7
Proszę o jakieś normalne odpowiedzi oraz wyjaśnienia.


Re: Comodo Internet Security - facecik - 20.12.2014

Nadal podczas pierwszej aktualizacji takie cuda ...nie wspomnę ,że od wersji 7 ,nadal nie działa wirtualny pulpit, zgłaszane chyba z rok temu, i nadal rozwiązania brak....

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - Blade - 20.12.2014

U mnie Wirtualny Pulpit działa bez zarzutu (v7 i v8)


Re: Comodo Internet Security - tz1978 - 24.12.2014

Zauważyłem w comodo is 8, że po zamknięciu każdej aplikacji uruchamianej jako nierozpoznane wyświetla się czarny ekran i komputer nie reaguje na nic (pomaga tylko przycisk reset). Wyłączyłem viruscope i automatyczną piaskownicę, działa hips w trybie bezpiecznym i zero poprawy. Na cis 7 takiego problemu nie ma


Re: Comodo Internet Security - zbc - 24.12.2014

facecik napisał(a):Nadal podczas pierwszej aktualizacji takie cuda
[

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
To jest wina starego silnika, COMODO się pośpieszyło z wersją 8, za jakiś czas silnik zostanie zaktualizowany.
tz1978 napisał(a):Zauważyłem w comodo is 8, że po zamknięciu każdej aplikacji uruchamianej jako nierozpoznane wyświetla się czarny ekran i komputer nie reaguje na nic (pomaga tylko przycisk reset). Wyłączyłem viruscope i automatyczną piaskownicę, działa hips w trybie bezpiecznym i zero poprawy. Na cis 7 takiego problemu nie ma
Dziwne. U mnie nic takiego nie występuje. Gdybyś był chętny do napisania raportu o błędzie to pisz.


Re: Comodo Internet Security - Boniaszek - 15.01.2015

Ja zainstalowałem na laptopie to niestety laptop był już nie do użytku. Potrafiłem uruchomić aplikacje by ta sie wlaczyla nagle po 15 minutach. Nie mówiąc o tym, że się dramatycznie wszystko długo uruchomialo ogolnie _+ start systemu.


Re: Comodo Internet Security - jasiekkidawa - 03.02.2015

Pojawiła się nowa odsłona COMODO INTERNET SECURITY oznaczona jako 8.1.0.4426:

Cytat:What''s new in 8.1.0.4426 ?

New:
Chromodo Browser :
• Replacement of Comodo Dragon with Chromodo browser

Improved:
Sandbox:
• Addition of PDF readers to Sandbox rules via File Group.

Default Settings:
• Detect Potentially Unwanted Applications is enabled on default settings.

Fixed:
Several critical bugs fixes. Here are a selected few:

• CMC server issues.
• Sandbox cannot detect files from restrcited sites
• Some https links via chromium are blocked even they are not in block rule.
• Enabling Enhanced Protection Mode resets Mictosoft Office to Classic theme


Download Location



Comodo Internet Security

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Size: 220M ( 229979832 )
MD5: 10e8cb6bd09f549f0ce5e6bbf890c148
SHA1: 98f91edfb71df293984b41a4015b1574a60b38ba

Comodo Antivirus

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Size: 220M ( 229979832 )
MD5: a05185dd911ed904d8a1003aeb61b4da
SHA1: 3df9041d3b5fb2cc5008891c141adfc36b8ef6b7


Comodo Firewall

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Size: 220M ( 229979832 )
MD5: 64f91d95b0fce262d79e2b5693de8314
SHA1: 3ecef3d41962831c4f7486ee1e4c7fd26b185b95



Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 03.02.2015

Chromodo Browser Grin
Chyba się nieźle zapatrzyli na pogardliwe określenia typu Chropera Grin


Re: Comodo Internet Security - zbc - 03.02.2015

lukasamd napisał(a):Chromodo Browser Grin
Chyba się nieźle zapatrzyli na pogardliwe określenia typu Chropera Grin
Mi się bardziej podoba "Chromium Secure".


Re: Comodo Internet Security - ichito - 04.02.2015

No naprawdę...lepszej nazwy od "Chromodo" sobie nie mogli znaleźć...ta nazwa od razu mi się jakoś niepoważnie kojarzy i zakrawa na żart...coś jak "chromolić"? Tongue


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 04.02.2015

Ta nazwa jest tragiczna Smile


Re: Comodo Internet Security - jasiekkidawa - 13.03.2015

Dzisiaj udostępniono wersję BETA oznaczoną - 8.2.0.4474:

Cytat:What''s new in 8.2.0.4474?

New

New File Rating list

Possibility to define custom file rating in parallel with Comodo rating.
File Details dialog with Comodo file information


Sandbox

File Age filter in Auto-Sandbox rules
"Ignore any Metro app" rule in Auto-Sandbox
Option to switch off “Created By” and “Origin” sources tracking (ADS creation omitted)


Managing Viruscope state from main UI and Widget

Active Processes List task in Tasks pane

Upgrade

New upgrade button option on UI

Multi-Language support

Vietnamese language support
Romanian language support

Supported OS

Windows10 Tech Preview Support


Improved

Antivirus Engine

RAR 5 archives support



Fixed

We have addressed many issues reported by our users in this release. Here are a selected few:

Wrong AV alert appears for sandboxed malware on Modern Theme
Dividing line is absent in ''Sources'' Tab in Sandbox rules in ''Modern Theme
Incorrect icons in the window of Choose a Region in create new scan profile in Modern Theme



What needs to be tested?

The most important features of this BETA are

File Rating List
New AV Engine

So the most valuable bugs are the REPRODUCIBLE bugs which are related to system stability issues, compatibility issues, and crashes.

You are more than welcome to test all other features as well.


Bug Reports

Please post all bug reports & BSOD''s in the Beta section of the forum. The required format is given here:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Download Location

Comodo Internet Security

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Size: 192M ( 200641656 )
MD5: 4d1d05bb2b6d1eb5abeec377502655d1
SHA1: 4834ebe6e7a823ec4acef24a189ebeb4c3b10df6



Comodo Antivirus

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Size: 192M ( 200641656 )
MD5: 5041652825888463cc844de919c94f28
SHA1: 858c2782c37ade5ee759a2c62351638402689d3f

Comodo Firewall

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Size: 192M ( 200641656 )
MD5: 43ea0454b111ef130e9db623630b4f61
SHA1: dfd5646c851d56489bcb8f66c40dd8d0bae42279



Re: Comodo Internet Security - preter - 14.03.2015

Zamiast dodawać kolejne funkcje, mogliby w końcu zabrać się za łatanie błędów.
Szkoda tego programu - kiedyś był naprawdę fajny.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 14.03.2015

Ludzie, czy Wy w ogóle czytacie changelogi (bo już nie wymagajmy że każdy będzie instalowal program?) Ta aktualizacja to chyba najwieksza poprawa wydajności silnika AV kiedykolwiek. Gdzie Ty tu widzisz jakieś nowe funkcje? Najwyżej co to jakieś małe rozszerzenia istniejących, a tak to same poprawki i usprawnienia. No ale w/w zdanie powtarzane jest już jak mantra bez względu na faktyczny stan rzeczy.


Re: Comodo Internet Security - ichito - 14.03.2015

Morphiusz...ale czemu się denerwujesz? Przecież wyraźnie w changelogu jest wymienionych kilka nowych funkcji, ileś tam naprawiono, a poprawka wydajności, którą anonsują wcale nie wskazuje, że jest to coś rewolucyjnego tym bardziej, że proszą głównie o testowanie nowego silnika.
Ty masz pojęcie, co ten wykaz zmian oznacza...ale dla większości nie sugeruje on niczego spektakularnego...ot kolejne wodotryski, z których Comodo słynie Wink
A może po prostu powinni bardziej czytelnie opisywać zmiany w swoim programie? Nie żeby zrazić, ale zachęcić?


Re: Comodo Internet Security - preter - 15.03.2015

morphiusz napisał(a):Ludzie, czy Wy w ogóle czytacie changelogi (bo już nie wymagajmy że każdy będzie instalowal program?) Ta aktualizacja to chyba najwieksza poprawa wydajności silnika AV kiedykolwiek. Gdzie Ty tu widzisz jakieś nowe funkcje? Najwyżej co to jakieś małe rozszerzenia istniejących, a tak to same poprawki i usprawnienia. No ale w/w zdanie powtarzane jest już jak mantra bez względu na faktyczny stan rzeczy.

ichito po części zdążył odpowiedzieć za mnie, ale dodam pozostałą część od siebie.

"łatanie błędów" - do myśli, które krążyły mi po głowie użyłem niewłaściwego słowa; powinienem napisać poprawę błędów.
Mam tu na myśli błędy, które popełnili podczas rozwoju programu. (Jest takie powiedzenie: Gdy człowiek się spieszy, to...)

Bo widzisz Drogi Morphiuszu program Comodo Firewall (z dużym naciskiem na słowo Firewall) był kiedyś świetnym rozwiązaniem dla zaawansowanych użytkowników. Był wręcz nakierowany na zaawansowanych użytkowników. Niestety coś się firmie Comodo odmieniło i zaczęli zmieniać ten wspaniały program w "potworka dla mas".

Dodali moduł antywirusa w zasadzie niepotrzebny w tym programie, gdyż istnieją lepsze rozwiązania antimalware. A mieli bardzo duże szanse na zastąpienie Outposta "na ryneczku" oprogramowania dla ludzi obeznanych z tematyką zabezpieczeń.

Nie pamiętam już jakie były domyślne ustawienia w wersjach 2 i 3, to było lata świetlne temu, ale to co Comodo prezentuje obecnie w tym względzie jest zwyczajnie słabe. Ale przecież dla nich większe znaczenie mają zwyczajni użytkownicy, którzy są zbyt leniwi by się nauczyć podstaw bezpieczeństwa cyfrowego.

Nie chce mi się teraz wszystkiego analizować. Tym bardziej, że nie śledzę już dokładnie rozwoju tego oprogramowania.

Mam tylko nadzieję, że ludzie odpowiedzialni za ten program naprawią błędy popełnione podczas rozwoju Comodo Firewall. Przy obecnej domyślnej konfiguracji (nakierowanie na zwykłego użytkownika, aktywny moduł AnitMalware, słabe ustawienia domyślne) to jest tylko zestaw DIY (Do It Yourself - Zrób To Sam), program bez charakteru, którego dawna upierdliwość nadawała mu pewnej niezwykłości.
Ale mam nadzieję...

Pozdrawiam,
preter


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 15.03.2015

Cytat:ot kolejne wodotryski, z których Comodo słynie

To już chyba dodałeś na siłę, bo zupełnie nie pasuje do pierwszej części Twojego postu. Albo inaczej rozumiemy pojęcie wodotrysków.

W tym wydniu nie ma absolutnie nic wodotryskowego - zupełnie nic, co widać na pierwszy rzut oka. Żadnej nowej skórki, kontroli rodzicielskiej czy moduł sprawdzającego czy przyjąłeś dobowe zapotrzebowanie białka.

Są natomiast poważne usprawnienia, poprawki i ewentualne rozszerzenia/przearanżowania istniejących rzeczy - tak jak np. zebranie 3 list plików w jedno czy pokazywanie więcej informacji o danym pliku (kiedy został utworzony, przez co itd.). To samo sandbox. Czasem mam wrażenie, że te komentarze tutaj to jest po prostu kopiuj-wklej z każdego postu pod nową wersją CIS bez jakiejś refleksji. No ale może tak mi się wydaje, albo rzeczywiście każda wersja przynosi tylko kolejne wodotryski.

W zamkniętej grupie dostajemy listy z dokładnym wykazem wszystkich poprawek (często zawierającą kilkadziesiąt, kilkaset rekordów). Nie możemy jednak ich udostępniać.


Re: Comodo Internet Security - ichito - 16.03.2015

OK...to teraz mamy jasną sytuację i sam widzisz, że changelog mało wyjaśnia...dobrze, że mamy "swojego" człowieka u nich Smile


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 16.03.2015

@morphiusz:
To jest ten zupełnie nowy silnik, o którym już było mówione jakiś czas temu?
Ciekawe, czy faktycznie program zrobił się dzięki temu lżejszy, bo AV to była jego kula u nogi.


Re: Comodo Internet Security - Buli - 16.03.2015

Kulą zawsze był proces aktualizacji bazy AV - ostre szarpanie procem i zużycie Ram''u w setkach MB. Ciekawe czy poprawili? Chociaż szczerze mi to bardzo nie przeszkadzało, to na słabszych kompach było nieco irytujące.