SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - Ciach0 - 16.03.2015

Cóż mogę powiedzieć.... zgadzam się z tym, co powiedzieli koledzy, a rozpoczął Ichito. Niezależnie od tego, że część opinii się powtarza, co wydanie, jak napisał morphiusz. Rozumiem irytację, w sytuacji, gdy ktoś wykonał kawał, może nawet dobrej roboty, a słychać nic tylko jęki i stęki (nawet zanim ktoś przetestował).
Ale... (uwielbiam ten spójnik, wszystko przed nim robi się mniej ważne :-))

@morphiusz
Weź pod uwagę, iż część z tych uwag nie wzięła się z kosmosu, tylko jest efektem takich, a nie innych obserwacji użytkowników, a tego nie można lekceważyć. Już nie rozwlekając tematu w zakresie, jak dobrym/fantastycznym/najlepszym na świecie/zaraz wyrzucę kompa przez okno (niepotrzebne skreślić) programem CIS jest, to problem w zakresie przekazywania informacji o zmianach w kolejnych wersjach Comodo wg mnie ma. To, co ujawniają jest mało czytelne. Ciężko, bardzo ciężko odróżnić, co jest kosmetyką, a co bardzo fundamentalnymi zmianami. Dzienniki zmian (a co, trzeba o język dbać) wyglądają w tych przypadkach podobnie. Osobiście w życiu bym się nie domyślił, iż ta wersja niesie za sobą jakieś poważniejsze zmiany, oprócz małego, drobnodruczkowego napisu o nowym silniku AV. Odrzuca mnie dodatkowo, jak czytam, że naprawiono ileśtam bugów. No to fajnie, cudownie, to nie można ich wypisać, chociaż zgrubnie? Kompletnie nie rozumiem takiego podejścia w stosunku do użytkownika.
Co nie zmienia faktu, iż CIS jest bardzo ciekawy, ale taki .... himeryczny.

P.S. Dobrze Cię widzieć z powrotem, Łukasz


Re: Comodo Internet Security - zbc - 16.03.2015

lukasamd napisał(a):@morphiusz:
To jest ten zupełnie nowy silnik, o którym już było mówione jakiś czas temu?
Ciekawe, czy faktycznie program zrobił się dzięki temu lżejszy, bo AV to była jego kula u nogi.
Tak. Mamy taką nadzieję. Smile


Re: Comodo Internet Security - tachion - 16.03.2015

Buli napisał(a):Kulą zawsze był proces aktualizacji bazy AV - ostre szarpanie procem i zużycie Ram''u w setkach MB. Ciekawe czy poprawili? Chociaż szczerze mi to bardzo nie przeszkadzało, to na słabszych kompach było nieco irytujące.

Poprawili


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 16.03.2015

Buli napisał(a):Kulą zawsze był proces aktualizacji bazy AV - ostre szarpanie procem i zużycie Ram''u w setkach MB. Ciekawe czy poprawili? Chociaż szczerze mi to bardzo nie przeszkadzało, to na słabszych kompach było nieco irytujące.

No właśnie tu jest to całe usprawnienie. Testowaliśmy to w wersji alpha i u jednego z moderatorów na XP i leciwym sprzęcie aktualizacja + skanowanie po aktualizacji zajęło łącznie około 5 minut (zależy oczywiście to jednak od prędkości pobierania; poprawa jest jednak znacząca, a do wydania wersji stabilnej będą chyba dalsze poprawki).

Dzięki ichito.


Re: Comodo Internet Security - Blade - 24.03.2015

Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi z tym filtrowaniem stron www w cis?
Bo jeżeli program ma w bazie tylko 174 szkodliwe strony to ochrona jest praktycznie żadna. Facepalm


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 24.03.2015

Ta liczba raczej wskazuję na wersję bazy, a nie bezpośrednio liczbę witryn.


Re: Comodo Internet Security - Apocalypse - 25.03.2015

To jest nazwa bazy danych tak jak Lucas napisal. Tak samo masz wersje bazy danych wirusow 21522 a to nie jest liczba wirusów.


Re: Comodo Internet Security - Ambient - 25.03.2015

Tylko, że od dłuższego czasu nie jest aktualizowana, bodajże od 2-3 tygodni?


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 25.03.2015

Może nie ma potrzeby. Zależy, jak to działa, czy na stałe wbita lista stron, czy jakieś wzorce poszukiwane na nich.


Re: Comodo Internet Security - shinjiru - 27.03.2015

czy wy też nie możecie zainstalować firewalla najnowszego pod 8.1 x64? pod koniec wywala błąd krytyczny...Facepalm tak był restart i wsio... nic nie mam z syfu


Re: Comodo Internet Security - Tibu 11 - 27.03.2015

shinjiru napisał(a):czy wy też nie możecie zainstalować firewalla najnowszego pod 8.1 x64? pod koniec wywala błąd krytyczny... Facepalm tak był restart i wsio... nic nie mam z syfu

Taki sam miałem błąd , usunąłem recznie z rejestru ,,comodo,, Czyli pozostałości blokują ponowną instalacje pakietu.


Re: Comodo Internet Security - shinjiru - 27.03.2015

emmm mi nic nie znajduje w regedit... tylko jakieś od context menu z comodo antivirus którego nigdy nie miałem... nie wiem czy to usunąć szczerze mówiąc... nie znam się na rejestrze aż tak... ;X pewnie by się nic nie posypało, ale... edit; OK XD teraz nic nie znajduje poza chromodo XD


edit; nie, dobra to bez sensu... usuwam z rejestru, czyszczę cleanerem, restartuje, nic nie mam po comodzie i dupa...:crazy: oni są normalni? zresztą tak jak mówię nigdy nic na tym systemie od comody nie było instalowane

ehhh I pomyśleć, że kiedyś to był taki dobry soft...

edit; zrobiłem co wyżej i usunąłem ręcznie pliki z dysku... nic... dalej to samo, pewnie takie same jaja jak z instalacją 64x office po wywaleniu one note''a CrazeDD musiałem stawiać system na nowo


Re: Comodo Internet Security - Tibu 11 - 27.03.2015

pobierz sobie program od comodo który usuwa wszystkie pliki od comodo , popatrz w karcie sieciowej (własciowosci) czy nic nie ma


Re: Comodo Internet Security - shinjiru - 27.03.2015

ale... CO ja mam usuwać... jak nigdy nic nie instalowałem...

w sumie to myślę... mam VMworkstation na próbę z ubuntu na nim i niby mi wykrywa jakieś połączenie po kablu, może to jest problem?


Re: Comodo Internet Security - Tibu 11 - 27.03.2015

shinjiru napisał(a):ale... CO ja mam usuwać... jak nigdy nic nie instalowałem...

aha


Re: Comodo Internet Security - shinjiru - 27.03.2015

nie wiem czy mnie trollujesz czy nie... ja od ponad pół roku od postawienia systemu na nowo pod office''a jadę na defenderze i domyślnym firewallu, po prostu ci od comodo mają coś nie tak z głową...

nie wiem... ściągam wersję 64x wcześniej miałem dwie w jednym, oczywiście instalowało 86x CrazeDD spróbuję może kompatybilności z win 7

edit; ehhhh x64 nie poszła... znowu błąd krytyczny... zaraz ostatni raz restartuje, czyszczę i próbuję kompatybilny z win7...co za padaka...


Re: Comodo Internet Security - Tibu 11 - 27.03.2015

Jak możesz to wrzuć na forum ten błąd , fachowcy od comodo pomogą. Ja kiedyś z 1 rok temu miałem comodo ale za ciężki był więc wyleciał.


Re: Comodo Internet Security - shinjiru - 27.03.2015

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

tyle w temacie, kompatybilność nie działa, uninstaller nic nie znajduje


Re: Comodo Internet Security - Tibu 11 - 27.03.2015

Póki fachowcy od Comodo nie odpowiadaja to poczytaj sobie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ten sam kod błędu, może pomoże ...


Re: Comodo Internet Security - shinjiru - 27.03.2015

póki co niby odinstalowanie jednej aktualizacji ma pomóc, dziwne, bo wcześniej żadnego błędu nie było, jedynie z comodo teraz