SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



RE: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 06.08.2015

Czy niewybaczalny?
Ja bym nie powiedział - Kaspersky na W10 to obecnie dno, SpyShelter robi problemy, a jak z innym softem, nie wiadomo.

To nowy system, który wprowadza pod maską naprawdę spore zmiany.
Nie jest tak łatwo dopasować od nich HIPS-a czy piaskownicę.


RE: Comodo Internet Security - Apocalypse - 06.08.2015

(06.08.2015, 13:31)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czy niewybaczalny?
Ja bym nie powiedział - Kaspersky na W10 to obecnie dno, SpyShelter robi problemy, a jak z innym softem, nie wiadomo.

To nowy system, który wprowadza pod maską naprawdę spore zmiany.
Nie jest tak łatwo dopasować od nich HIPS-a czy piaskownicę.

Mieli chyba trochę czasu, zeby się wyrobić na Final? W sytuacji kiedy 10tka jest za darmo, wiadomym było, że posypią się instalacje zaraz po premierze. Powinni byli być na to gotowi... Lubię CISa ale wpienia mnie coraz bardziej ich polityka. Z moim błędem w Viście nie chcą nic zrobić przez kilka miesięcy. Trochę przegięcie.


RE: Comodo Internet Security - Buli - 06.08.2015

(06.08.2015, 09:20)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wrzuciłem na Windows 10 (@morphiusz: dzięki za info o tym, jak ominąć komunikat!) no i po kilku godzinach zrezygnowałem.
Zdecydowałem się na wersję Firewall, wyłączyłem HIPS-a, włączyłem za to automatyczną piaskownicę. 

Efekty:
1. OpenVPN nie działa (nie łączy), choć program nic nie komunikuje, a reguły wyglądają ok. Zmiana ustawień zapory rezultatu nie dała. Komunikaty mówią o "MiTM", więc zupełnie nie wiem w czym rzecz: ich filtr jakoś wpływa na połączenia?

2. Z nieznanych przyczyn niektóre aplikacje nie działają prawidłowo. Ot choćby Free Download Manager: reguła dla zapory jest, aplikacja działa jako nieograniczona, a jednak program daje znać, że nie może zapisywać plików na dysku. Po wyrzuceniu Comodo działa w pełni prawidłowo.

Co do pkt. 2 to takie zachowanie nasiliło (w 5 też się czasami zdarzało) z wersją 6 CIS. Nie wiem jak było później ale własnie to doprowadziło do mojego rozstania z CIS. Po prostu takie zachowanie było bardziej standardem niż wyjątkiem i na dłuższą metę uciążliwe.


RE: Comodo Internet Security - morphiusz - 06.08.2015

-->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cytat:Hello Everyone ! Smile

Here we are very excited to announce that the COMODO Internet Security/Antivirus/Firewall 8.2.0.4674 Hotfix for Windows10 Support is released ! Main focus of the release is Windows10 Support improvements for the Microsoft official new release and the problems which have been addressed according to reports submitted by our users on the previous built 8.2.0.4591. So thank you very much to you all!


Existing CIS 6.x, CIS 7x and CIS 8.x users will receive an automatic update offer CIS 8.2 Windows 10 Hotfix Release update . Attention please: !! We have a temporary problem on mirror servers. There could be problems on binary updates.Team is working on it

What's new in 8.2.0.4674?

Improved:

Windows 10 Support:

• Support improvements for Microsoft Windows 10 official release.

Fixed:

We have addressed many issues reported by our users in this release. Here are a selected few:
• Network firewall is not functioning properly after update from Windows 7 to Windows 10
• Cycle BSOD on Windows 10 x86 with CIS in proactive security
• Sandbox doesn’t support junction points
• Application that launched by 'LNK'-file is absent in File List



Download Location

Comodo Internet Security

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Size: 217M ( 226558984 )
MD5: 0e72b985d5bddd44229238ceabd0ee79
SHA1: dc8798f3f0c56a78f5e7effa79321b5f3c143926

Comodo Antivirus

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Size: 217M ( 226558984 )
MD5: eea29878c897dc2beba56e3ac7efee9c
SHA1: 93fb144dfd7e4a89c274fe88cab43c74dce530e7

Comodo Firewall

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Size: 217M ( 226558984 )
MD5: cc2cc30a2f64d43006d0f00ed0c7da64
SHA1: ba0ba7b9b39bcb2aa3b222e06f6cc02ffe4a2



RE: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 18.08.2015

Ostatnio wrzucałem Comodo Firewall na wirtualkę w celu małego testu i byłem szczerze zdziwiony pewną sprawą.

Ustawienia takie:
- HIPS wyłączony
- Piasek wyłączony
- Viruscope włączony
- Zapora włączona an trybie bezpiecznym
- Zaznaczone tworzenie reguł dla bezpiecznych aplikacji
- Włączone badanie reputacji plików


Następnie pobrałem kilka paczek z malware i odpalałem. Brak reakcji.
Niby normalne, niemniej z tego co pamiętam, samo badanie reputacją potrafiło sporo wyciąć, teraz nie odzywało się.
Gdy ponowiłem test z włączonym HIPS-em i piaskiem miałem już nieco komunikatów i automatyczne usuwanie szkodników.
To jest ze sobą jakoś powiązane?


RE: Comodo Internet Security - morphiusz - 18.08.2015

Ciekawe. Później to sprawdzę. Być może po tych zmianach w działaniu automatycznej piaskownicy jedno od drugiego bezwzględnie zależy, a być może to bug.


RE: Comodo Internet Security - F4z - 31.08.2015

Comodo IS 9 BETA

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Link do pobrania:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Comodo Internet Security - morphiusz - 31.08.2015

Tak właściwie to jest wersja alpha, nie jest w pełni kompletna. Bądź co bądź nie przeznaczona do publicznego użytku. Rosjanie są świetni w zgadywaniu adresu url Smile Comodo mogło się postarać by ten był bardziej skomplikowany.


RE: Comodo Internet Security - M'cin - 31.08.2015

(31.08.2015, 14:36)morphiusz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Rosjanie są świetni w zgadywaniu adresu url Smile Comodo mogło się postarać by ten był bardziej skomplikowany.
Możesz jakoś rozjaśnić, o co z tym chodzi?


RE: Comodo Internet Security - morphiusz - 31.08.2015

Link do tego pliku nie jest dość skomplikowany. W przeszłości na forum to właśnie członkowie rosyjskiej społeczności jako pierwsi zamieszczali odnośniki do nowych wersji (zanim pojawił się oficjalny komunikat). Lubią polować na nowe wersje, ot co (są w tym całkiem nieźli Wink)


RE: Comodo Internet Security - Tibu 11 - 31.08.2015

O kurcze ładny interfejs , jak jest z zasobami systemowymi ? poprawili czy zostało po staremu ?
Gdyby Comodo jechało na silniku od Bitka to było by supcio Smile

Klucz licencyjny : Podaj klucz licencyjny. WTF ?


RE: Comodo Internet Security - morphiusz - 31.08.2015

Cytat:Klucz licencyjny : Podaj klucz licencyjny. WTF ?

Mhm?

Zasoby raczej tak samo, ale interfejs wydaje się być bardziej responsywny.
BTW interfejs w wielu miejsach jeszcze jest nieskończony.

Ogólnie, temu wydaniu przyświeca "Less is More".


RE: Comodo Internet Security - Tibu 11 - 31.08.2015

Klucz licencyjny : Podaj klucz licencyjny. WTF ?

3 Screen od F4z


RE: Comodo Internet Security - zord - 31.08.2015

Comodo Internet Security Pro - wsparcie techniczne i ubezpieczenie 196.68 PLN 1 rok
Comodo Internet Security Complete - jw. plus VPN i miejsce na pliki w chmurze 442.58 PLN 1 rok


RE: Comodo Internet Security - morphiusz - 31.08.2015

(31.08.2015, 19:31)Tibu 11 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Klucz licencyjny : Podaj klucz licencyjny. WTF ?

3 Screen od F4z

Jak ktoś chce mieć płatną wersję (Zord napisał o co chodzi) to podaje klucz. Jak nie chce to nie podaje Smile


RE: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 01.09.2015

Ta nowa wersja wydaje się bardzo, bardzo, bardzo lekka, nawet przy włączonym antywirusie.
Użycie RAM szczytowe jest jednak nadal duże: cavwp.exe bierze u mnie 5-6 MB jak sprawdzam, ale szczytowo ponad 400 MB (podejrzewam, że to aktualizacja baz).


RE: Comodo Internet Security - Tibu 11 - 02.09.2015

Jeżeli chodzi o wykrywanie nowych wirusów to Comodo nie błyszczy, nie raz brałem paczki z tej strony i testowałem a wynik był zły.


RE: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 02.09.2015

Ale przecież antywirus w Comodo to tylko pierwsza linia ochrony.
Jego skuteczność polega na czym innym.


RE: Comodo Internet Security - M'cin - 02.09.2015

Spokojnie można zmienić AV na inny darmowy i korzystać z Sandboxa, HIPS i Firewall.


RE: Comodo Internet Security - dolar444 - 02.09.2015

(02.09.2015, 11:02)Mcin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Spokojnie można zmienić AV na inny darmowy i korzystać z Sandboxa, HIPS i Firewall.

Owszem można tylko zadać sobie trzeba pytanie czy jest to konieczne ?
Wydaje mi się ze nie. Jak wspomniał @Lukas to pierwsza linia, obrony ona zawiedzie, są kolejne linie które oferuje reszta pakietu od Comodo, które się sprawdzają.
I tak podobnie będzie też przykładowo przy inny AV.

Teraz tylko trzeba sobie zadać pytanie instaluje Comod, czy go skonfiguruje jakoś czy nie, bo jak nie, no to można się zdziwić.