SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - adam_993 - 13.07.2009

Używaktoś Secure DNS od Comodo?


Re: Comodo Internet Security - roofman - 13.07.2009

adam_993 napisał(a):Używaktoś Secure DNS od Comodo?

Jeśli pod pojęciem ''używa'' mieści się wpisanie ich w DNSy połączenia sieciowego to ja ''używam'' Grin
Odpowiedzi są trochę szybsze niż z openDNS i jak na razie nie zaobserwowałem problemu z jakim się spotkałem w openDNS - nie giną domeny. W openDNS czasami ginęła mi np. domena strony pdaclub.pl.


Re: Comodo Internet Security - adam_993 - 13.07.2009

Ja właśnie używam OpenDNS. Są znacznie szybsze od niedziałających serwerów nazw dostawcy.


Re: Comodo Internet Security - roofman - 13.07.2009

adam_993 napisał(a):Ja właśnie używam OpenDNS. Są znacznie szybsze od niedziałających serwerów nazw dostawcy.

Wpisz sobie:
156.154.70.22
156.154.71.22
i sam przetestuj jak to działa w porównaniu do OpenDNSSmile


Re: Comodo Internet Security - bierni - 14.07.2009

Witam!

najpierw chciałbym wszystkich powitać ponieważ jestem nowy.

Przechodząc to sedna sprawy - mam CIS i generalnie sprawa jest tego typu, że w połączeniach sieciowych moja sieć bezprzewodowa nie jest oznaczona jako zabezpieczona tzn. powinno być connected, firewalled a jest tylko connected, wie ktoś dlaczego? generalnie kiedyś użytkowałem Outposta w wersji pro i we właściwościach sieci miałem także dostępne outpost firewall, czy jakoś tak...

pozdrawiam


Re: Comodo Internet Security - martini - 14.07.2009

sieć wifi zabezpiecza CIS Pro


Re: Comodo Internet Security - bierni - 14.07.2009

wow, to było szybkieSmile

a CFP nie jest już dłużej wspierany prawda? możecie polecić jakąś alternatywę?
narazie mam = Avira Premuim + CIS + Sanboxie + PG + Spybot...

chciałem wybróbować nowego OA Free ale nie wiem czy on wpiera zabezpieczenia WiFi? Aha no i apropo piaskownic - czy warto przeżucić się na darmowego geswalla?

ostatnio natknąłem się na:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


myślę, że to ciekawe rozwiązanie ale sam nie testowałem.

P.S.

zapominiałem dodać, że mam karte intela 4965 i generalnie używam tego sterów + soft (narzędzie do połączneń itp. ale ono samo w sobie nie jest żadnym zabezpieczeniem, prawda?


Re: Comodo Internet Security - Jurek - 15.07.2009

bierni86 napisał(a):wow, to było szybkieSmile

a CFP nie jest już dłużej wspierany prawda? możecie polecić jakąś alternatywę?
narazie mam = Avira Premuim + CIS + Sanboxie + PG + Spybot...

chciałem wybróbować nowego OA Free ale nie wiem czy on wpiera zabezpieczenia WiFi? Aha no i apropo piaskownic - czy warto przeżucić się na darmowego geswalla?

ostatnio natknąłem się na:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


myślę, że to ciekawe rozwiązanie ale sam nie testowałem.


Jeżeli chodzi o wybór zestawu zabezpieczającego, to zależy co kto lubi. Są ludzie którzy uwielbiają mieć kontrolę nad każdym uruchamianym procesem i połączeniem a są też tacy, którzy wolą aby programy nie katowały ich pytaniami, zachowując najwyższy poziom ochrony.
Twój zestaw jest bardzo dobry z tym, że Spybot oczywiście nie jest potrzebny, ponieważ Avira znakomicie wykrywa spyware a CIS posiada Defense+.

Jeżeli chcesz posiadać wyjątkowo skuteczną darmową ochronę a nie lubisz intensywnych pytań to bardzo dobrym rozwiązaniem jest GeSWall Freeware z regułami Pro i ochroną pedrive, ustawiony na najwyższym poziomie bez pop-upów. Można również skonfigurować go pod kątem zapory sieciowej ale wtedy dla każdej aplikacji łączącej się z netem trzeba utworzyć regułę. Nie będzie potem żadnych pytań a żaden inny program nie będzie mógł się połączyć się z internetem.

Jeżeli chodzi o OA AV+, to program antywirusowy który tam występuje (Ikarus) posiada bardzo dobrą wykrywalność ale niestety sypie fałszywkami. Lepiej już zainstalować Avirę z OA.


Re: Comodo Internet Security - bierni - 17.07.2009

warto zainstalować wersję CFP, któa nie jest uaktualniana? czy raczej trzeba korzystać już ze "zwykłego" (nie pro) w CIS?


Re: Comodo Internet Security - Serafin - 18.07.2009

A po co masz korzystać z nierozwijanego oprogramowania? Programy zabezpieczające powinny być aktualne.


Re: Comodo Internet Security - Kizi - 18.07.2009

To skoro masz już AV, piaskownice z hipsem, to może zainstaluj zwykłego FW bez hipsa?


Re: Comodo Internet Security - bierni - 18.07.2009

Kizi napisał(a):To skoro masz już AV, piaskownice z hipsem, to może zainstaluj zwykłego FW bez hipsa?


tak właśnie zrobiłem i generalnie komp chodzi o niebo lepiej bez D+ ale moim pytanie było czy to (wyłączenie D+)nie wpłynie na bezpieczeństwo mojego kompa, bo to w sumie takie dodatkowe sitkoSmile


Re: Comodo Internet Security - VenomX - 18.07.2009

Poczytaj od czego jest ochrona Defense+ a dowiesz się czy ma wpływ na ochronę kompa, jeśli chodzi o mnie dostrzegam ,iż jest ona mi niepotrzebna jednak w skrajnych przypadkach może uratować system...


Re: Comodo Internet Security - adam_993 - 20.07.2009

No i Cavscan się rozsypał w czasie skanowania.

Usunąłem SDK 2.0 i śmiga!


Re: Comodo Internet Security - martini - 29.07.2009

Dziwne rzeczy dzieją się z comodo Smile
dzisiaj baza uszczuplała o kilkadziesiąt tysięcy wirusów Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - Dozamet1 - 29.07.2009

fałszywki usuneli


Re: Comodo Internet Security - martini - 29.07.2009

całkiem mozliwe..


Re: Comodo Internet Security - Creer - 29.07.2009

Kolejny problem z Comodo, a raczej z HIPSem, ktory mimo iz wg. zalozen powinien byc dokladnym monitorem systemu (klasyczny HIPS) - nim nie jest... po raz kolejny.

Comodo w trybie: "Clean PC Mode" nie wyswietla zadnego komunikatu, natomiast w trybach "Paranoid Mode" oraz "Safe Mode" wyswietla dwa komunikaty o modyfikacji rejestru i nawet gdy zablokujesz te dzialania - zagrozenie nadal bedzie postepowac!

Watek na Wilders:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dla przypomnienia, Comodo przy infekcji typu Conficker:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(#122)

Dodatkowo nalezy miec na uwadze polityke firmy Comodo, ktora celowo dodaje do swojego produktu zabezpieczajacego - adware w postaci AskBar''a, z ktorego mozna oczywiscie zrezygnowac podczas instalacji pakietu. Mimo wszystko za takie praktyki Comodo juz dawno stracilo u mnie kredyt zaufania (to aplikacja zabezpieczajaca, a nie program do odtwarzania muzyki):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - polak900 - 29.07.2009

Creer napisał(a):Kolejny problem z Comodo, a raczej z HIPSem, ktory mimo iz wg. zalozen powinien byc dokladnym monitorem systemu (klasyczny HIPS) - nim nie jest... po raz kolejny.

Comodo w trybie: "Clean PC Mode" nie wyswietla zadnego komunikatu, natomiast w trybach "Paranoid Mode" oraz "Safe Mode" wyswietla dwa komunikaty o modyfikacji rejestru i nawet gdy zablokujesz te dzialania - zagrozenie nadal bedzie postepowac!

Watek na Wilders:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dla przypomnienia, Comodo przy infekcji typu Conficker:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(#122)

Dodatkowo nalezy miec na uwadze polityke firmy Comodo, ktora celowo dodaje do swojego produktu zabezpieczajacego - adware w postaci AskBar''a, z ktorego mozna oczywiscie zrezygnowac podczas instalacji pakietu. Mimo wszystko za takie praktyki Comodo juz dawno stracilo u mnie kredyt zaufania (to aplikacja zabezpieczajaca, a nie program do odtwarzania muzyki):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



comodo i u mnie jest pod kreską


Re: Comodo Internet Security - Jurek - 29.07.2009

Creer napisał(a):Comodo w trybie: "Clean PC Mode" nie wyswietla zadnego komunikatu, natomiast w trybach "Paranoid Mode" oraz "Safe Mode" wyswietla dwa komunikaty o modyfikacji rejestru i nawet gdy zablokujesz te dzialania - zagrozenie nadal bedzie postepowac!


Comodo w trybie: "Clean PC Mode" wysyła komunikaty ale mniej niż w "Safe Mode". W tym drugim trybie ochrona jest wyjątkowo skuteczna, oczywiście jeżeli użytkownik potrafi zablokować a nie zezwolić na szkodliwe działanie.