SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - Ratatui - 16.10.2009

COMODO wrócił na Softpedie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - asg - 14.11.2009

miałem ciekawy problem z Commodo firewall: mogłem wydrukować jakieś 50 - 55 stron na raz z Worda, a potem wieszał drukarkę.
Po wywaleniu - wszystko znów o.k.


Comodo Internet Security 3.13.119746.572 - czullo - 17.11.2009

Co w nowej wersji? changeloga jeszcze nie ma ale na pewno zmienili coś w Defense+ gdyż na poziomie paranoid ma znacznie więcej alertów. Linka do pobrania nowej wersji jeszcze nie ma dostepna jest tylko poprzez aktualizacje.


Re: Comodo Internet Security - Jurek - 17.11.2009

Comodo zaktualizował się do wersji 3.13.119746.572
Na serwerach jest jeszcze starsza wersja:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Już jest:

32bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

64bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - martini - 17.11.2009

tu macie link do nowej wersji
32bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

64bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - Jurek - 17.11.2009

martini napisał(a):tu macie link do nowej wersji
32bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

64bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Tu macie temat, który utworzył Serafin, dotyczący nowych wersji Comodo:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - czullo - 17.11.2009

Lista zmian:

*IMPROVED! AV engine now includes more advanced detection techniques
* IMPROVED! Windows XP 64 registry protection has been hardened
* FIXED! Defense+ does not handle object names properly (Reported by our forum member wj32)
* FIXED! Defense+ does not protect against registry key ACL modifications (Reported by our forum member wj32)


Re: Comodo Internet Security - Konto usunięte - 18.11.2009

Podnieśli główne oznaczenie z 3.12 na 3.13, wnioskować może więc, że zmian było naprawdę sporo. Mimo to changelog wygląda nad wyraz skąpo:

Cytat: IMPROVED! AV engine now includes more advanced detection techniques
IMPROVED! Windows XP 64 registry protection has been hardened
FIXED! Defense+ does not handle object names properly while handling section names(Reported by our forum member wj32)
FIXED! Defense+ does not protect against registry key ACL modifications(Reported by our forum member wj32)


Ciekawy jestem, co mają na myśli pisząc more advanced detection techniques ...


Re: Comodo Internet Security - LikwidatoR - 18.11.2009

Niektóre poprawki jak widać tyczą się defence+ może będziebardziej szczelnySmile


Re: Comodo Internet Security - Dozamet1 - 18.11.2009

bardziej a co dziurawy był?


Re: Comodo Internet Security - martini - 18.11.2009

Silnik AV zawiera teraz bardziej zaawansowane techniki wykrywania
Została wzmocniona ochrona rejestru w Windows XP 64
Defense+ nie obsługiwał poprawnie nazw obiektów podczas przetwarzania nazw sekcji
Defense+ nie chronił kluczy rejestru przed zmianami ACL


Re: Comodo Internet Security - LikwidatoR - 18.11.2009

Dozamet1 napisał(a):bardziej a co dziurawy był?


z wirusami od venoma sobie nie radziłGrin


Re: Comodo Internet Security - czullo - 18.11.2009

Tylko ze z tymi Virusami o Venoma to jest tak ze ich nikt nie widzial oprocz Venoma i Jurka Grin


Re: Comodo Internet Security - bierni - 18.11.2009

a o co chodziło z tą aferą? i teraz comodo znowu wróciło na softpedię...

btw dzisiaj przeglądałem chip.de i tam polecają CIS zamiast OA Free. Teraz jest 50% zniżka na OA, z kolei Outpost proponuje licencję dożywotnią za kilka euro więcej no i niedługo DWPFSmile


Re: Comodo Internet Security - czullo - 19.11.2009

CIS lepszy od OA, wiec nic dziwnego ze go polecaja, proponuje przeczytac testy Smile


Re: Comodo Internet Security - LikwidatoR - 19.11.2009

Online ARmor 4 pewnie tez osiągnie 100%Smile, poza tym testy matouseca nie traktujmy jak wyrocznie, są bardzo ważne, ale testy nie odzwierciedlą w 100% skuteczności danego programu i nie sprawdzą też w 100% pod katem codziennego użytkowania kompa. Testy robione są na określonej bazie, obszarze nie obejmą wszystkiego co może się podczas surfowaniu internetu przytrafić. Comodo ładnie blokuje narzędzia przygotowane przez matouseca i wygrywa w najnowszym teście, ale jaki % tego jest co przygotowała organizacja jest w stosunku do możliwych zagrożeń , sztuczek hakerskich, wycieków itp. Tak samo działają testy Av. Robią test na bazie kilkuset tysięcy do 1.5 mln jak rocznie jak podała firma Kaspersky wykrywała 35 mln z jednego roku. To mały procent tylko zależy czy dany program wstrzeli się w paczkę przygotowaną przez firmę testującą. Pewnie niektóre firmy przygotowują swoje produkty pod jakiś test czy Firewall z Hipsem czy AV, robią tak by osiągnąć jak najlepszy rezultat a z życia wziętej sytuacji program może się wyłożyć. Cis według matouseca jest lepszy od OA, ale czy w rzeczywistości?? Według mnie za mało jest testów fachowych firewalli z hipsem, tylko jedna organizacja to testuje, za mało. Powinny powstać nowe by sprawdzić rzetelność testów oraz programów w przeciwieństwie do AV gdzie testów jest dużo i można je porównać do siebie a tak musimy sugerować się jedynym testem M. Kto wie jakby w innym teście prezentowały sięFirewalle gdyby taki powstałSmile


Re: Comodo Internet Security - czullo - 19.11.2009

Jasnowidzenie zostawmy wróżkom, i Jurkowi. Testy jednoznacznie wskazują zwycięzce. Oczywiście są jeszcze wirusy venoma ktorych nie widzial nikt oprocz jurka i venoma ktore wpuszcza CIS Grin


Re: Comodo Internet Security - LikwidatoR - 19.11.2009

Ja widziałem jak zapodał Venom linka do wirusów , ale ich nie ściągałem , ale podawał namiary na te syfySmile


Re: Comodo Internet Security - czullo - 19.11.2009

no ja czekam ja na te wirusy chyba ze 4 miesiace i nie moge sie doczekac Sad


Re: Comodo Internet Security - LikwidatoR - 19.11.2009

link wygasł więc się już nich nie doczekasz chyba,że na Pw napiszesz do Venoma i je wygrzebie jakośSmile