SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - Plati - 26.04.2009

Pablosss napisał(a):
Plati napisał(a):(jak choćby w Avirze na tę chwilę 4954274 wirusy w bazie)


Skąd masz takie wiadomości? Niedawno ( jakieś 3 tygodnie temu ) czytałem że ma ich 1,3 mln. Czyżby w ciągu tego czasu dodali ponad 3,5 mln?


wejdź do folderu z Avirą i otwórz notatnikiem pliki z rozszerzeniem .vdf (antivir0, 1, 2, 3) tam masz takie coś jak Signature blablabla... (nie pamietam dokladnie), z resztą na forum Comodo się tym podniecają


Re: Comodo Internet Security - polak900 - 26.04.2009

dołączam się do pytania


Re: Comodo Internet Security - zord - 26.04.2009

ja sprawdzałem ostatnio na ashampoo (silnik aviry)i pokazuje że jest około 1,3 milioma sygnatur


Re: Comodo Internet Security - Plati - 26.04.2009

zord napisał(a):ja sprawdzałem ostatnio na ashampoo (silnik aviry)i pokazuje że jest około 1,3 milioma sygnatur


to masz bardzo nieaktualne info, 1,3 mln Avira miała rok temu.


Re: Comodo Internet Security - Pablosss - 26.04.2009

Plati napisał(a):wejdź do folderu z Avirą i otwórz notatnikiem pliki z rozszerzeniem .vdf (antivir0, 1, 2, 3)


Najważniejszy z nich jest ten ostatni, czyli z numerem 3. Ten jest z dnia dzisiejszego a tam jest nieco ponad 1,3 mln. Tak więc z tymi prawie 5 to mit. Jest ich nieco ponad 1,3 mln.


Re: Comodo Internet Security - Plati - 26.04.2009

Pablosss napisał(a):
Plati napisał(a):wejdź do folderu z Avirą i otwórz notatnikiem pliki z rozszerzeniem .vdf (antivir0, 1, 2, 3)


Najważniejszy z nich jest ten ostatni, czyli z numerem 3. Ten jest z dnia dzisiejszego a tam jest nieco ponad 1,3 mln. Tak więc z tymi prawie 5 to mit. Jest ich nieco ponad 1,3 mln.


a dlaczego nie policzyłeś pozostałych?


Re: Comodo Internet Security - zord - 26.04.2009

program był zaktualizowany tak że nie były to bazy z przed roku tylko z wczoraj


Re: Comodo Internet Security - Pablosss - 26.04.2009

Plati napisał(a):a dlaczego nie policzyłeś pozostałych?


Bo tego się nie sumuje. 2 linijki wyżej niż liczba sygnatur masz napisane VDF date: 26.4.2009i to jest najważniejsze a nie to co było jakiś czas temu.


Re: Comodo Internet Security - Plati - 26.04.2009

to ja już nie wiem. Wiem tylko. że w sierpniu 08 Avira miała w bazie 1,5 mln -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

zatem teraz na pewno nie ma ich mniej Smile Pablosss trochę to dziwne, co jakiś czas te sygnatury z... 3 są dodawane do ...0 i potem sumowane.


Re: Comodo Internet Security - Pablosss - 26.04.2009

To tak jakbyś wydał aktualizacje dziś, jutro i pojutrze a następnie byś je zsumował Smile Zauważ że zero jest najstarsza a 3 najnowsza.


Re: Comodo Internet Security - zord - 26.04.2009

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


1365408 jest dokładnie na chwile obecną jak by ktoś chciał ten program to mam go w wersji portable i nawet guard działa Tongue


Re: Comodo Internet Security - Creer - 26.04.2009

Comodo wczoraj wylecial z Softpedii:
wiecej info:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W skrocie - Comodo dodaje adware do swojego produktu w postaci ASK Toolbar
Cytat: Aside from the fact that SafeSurf is a component that the program (CIS) does not require to fully function, therefore it alone would be a good reason to mark CIS as adware, this utility also installs Ask Toolbar withoutasking for the user’s permission.



Re: Comodo Internet Security - Ratatui - 26.04.2009

Na forum Comodo śmieją się z ocen Softpedii. Ten "adware" to Comodo SafeSurf, który instaluje również toolbara ASK więc użytkownik wyraża na to zgodę a po drugie Softpedia nie jest konsekwentna ponieważ Avira Free powinna być również oznaczona jako adware z uwagi na:

A software product is deemed as adware if it falls into at least one of the following categories:

(1) Displays ad banners or other types of advertising material during its runtime


Re: Comodo Internet Security - Dozamet1 - 27.04.2009

Przecież to można wyłączyć ASK Toolbar.Większość programów ma zbędny balast przy instalacji.


Re: Comodo Internet Security - Creer - 27.04.2009

Dozamet1 napisał(a):Przecież to można wyłączyć ASK Toolbar.Większość programów ma zbędny balast przy instalacji.


To prawda:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - Plati - 27.04.2009

Pewnie Melih coś kręci, na wilders się śmieją z niego, teraz Comodo z Softpedii wyrzucili :/


Re: Comodo Internet Security - czullo - 01.05.2009

ukazala sie wersja COMODO Internet Security 3.9.75615.498 RC2, lista zmian:

Changes in 3.9.75615.498 RC2:
* FIXED! Summary screen does not show firewall connections/Active Processes properly
* FIXED! CIS fails to catch input blocking/windows messaging
* FIXED! Chkdsk.exe does not work properly when CAV is installed
* FIXED! CIS causes system performance slowdown after a prolonged time of data transfer(CIS causes glitches while wathing streaming media)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - adam_993 - 02.05.2009

Usunąłem Outposta a zainstalowałem Comodo IS rc2. Jestem naprawdę mile zaskoczony, może za sprawą spolszczenia.


Re: Comodo Internet Security - zord - 03.05.2009

mam pytanie comodo sprawdza jakoś zmiany plików bo w ustawieniach tego nie widzę a kilka razy aktualizowałem programy i żadnych pytań nie było tylko od razu dopuszczał połączenia z netem dziś zainstalowałem nową wersje programu i znowu dopuścił bez pytania ?


Re: Comodo Internet Security - polak900 - 03.05.2009

pewnie do danego programu dołożyłeś reguły w stylu allow all i zaznaczyłeś żeby zapamiętał na stałe dlatego się nie pyta moim zdaniem